БГ Лов Форум: Документи 6-то РПУ СОФИЯ, ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Документи 6-то РПУ СОФИЯ, ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ

#1
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Здравейте,
Почти окомплектовах всички документи нужни за разрешение за придобиване /остава само ловния билет, но отговорния служител на ловното е в отпуск.../
Тъй като баща ми ще ми прехвърли купена предварително за мен пушка - дали дарение, дали "покупка", въпросът е Заявлението за разрешение за придобиване и Разрешение за съхранение, употреба и носене до колкото разбирам разпоредбите са две отделни и следват едно след друго - първо разрешение за придобиване и после за съхр.,употреба и носене?
Заявлението е оформено така, че в него трябва да посоча и от кой купувам/взимам оръжието?
Правилна ли е поредността на исканите документи, колеги? И тъй като всяко РПУ си е само за него си в крайна сметка, а КОСаджията е Всевишния... дали някой има опит с 6-то в София и скоро минавал ли е през това, особено нов като мен колега??
Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?
Благодаря!
0

#2
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
[quote name='spartneg' timestamp='1566301511' post='853422']
Здравейте,
Почти окомплектовах всички документи нужни за разрешение за придобиване /остава само ловния билет, но отговорния служител на ловното е в отпуск.../
Тъй като баща ми ще ми прехвърли купена предварително за мен пушка - дали дарение, дали "покупка", въпросът е Заявлението за разрешение за придобиване и Разрешение за съхранение, употреба и носене до колкото разбирам разпоредбите са две отделни и следват едно след друго - първо разрешение за придобиване и после за съхр.,употреба и носене?
Заявлението е оформено така, че в него трябва да посоча и от кой купувам/взимам оръжието?
Правилна ли е поредността на исканите документи, колеги? И тъй като всяко РПУ си е само за него си в крайна сметка, а КОСаджията е Всевишния... дали някой има опит с 6-то в София и скоро минавал ли е през това, особено нов като мен колега??
Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?
Благодаря!


Има много различни бланки на Заявленията за различните областни дирекции на МВР и е страшно объркващо, отделно, че е малоумно да са последователни, а може да са инкорпорирани в едно - разрешава се придобиване на еди кое си оръжие, от еди кой си и се разрешава съхранение, носене и употреба /след извършване на проверките разбира се/ ....
Само да си играем на администрация... Очаквам мусене и викане от КОСаджията все за нещо ама ...
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 13:45 :

Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?

Да, може.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 20.08.2019 - 13:56 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 13:45 :

Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?

Да, може.


Благодаря!
Направо да не повярва човек.
Отделно доживяхме и Свидетелството за съдимост и справката от Следствена служба да си ги правят служебно, онлайн, а не да те разкарват.

Оставам с питането за заявленията, колеги.
0

#5
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 14:28 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 20.08.2019 - 13:56 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 13:45 :

Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?

Да, може.


Благодаря!
Направо да не повярва човек.
Отделно доживяхме и Свидетелството за съдимост и справката от Следствена служба да си ги правят служебно, онлайн, а не да те разкарват.

Оставам с питането за заявленията, колеги.


Като си купиш оръжието, иди и го регистрирай след двадесет дена ..., тогава може и да ти светне, що така се случва при малоумниците ...
0

#6
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоДок написа на 20.08.2019 - 14:44 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 14:28 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 20.08.2019 - 13:56 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.08.2019 - 13:45 :

Таксите 3х20 лв. могат ли да се платят директно в РПУ-то?

Да, може.


Благодаря!
Направо да не повярва човек.
Отделно доживяхме и Свидетелството за съдимост и справката от Следствена служба да си ги правят служебно, онлайн, а не да те разкарват.

Оставам с питането за заявленията, колеги.


Като си купиш оръжието, иди и го регистрирай след двадесет дена ..., тогава може и да ти светне, що така се случва при малоумниците ...


То въпросът е да стигна до купуване/прехвърляне - да получа съответното разрешение.
Ама за да го получа и преди да ми го дадат трябва да имам и касата, да ми я провери КОСаджията и тогава да ми даде разрешителното за придобиване, а явно и това за ползване, носене, съхранение, гледане, любуване, чистене, смазване и т.н. и т.н.
Освен да ми светне, че е заради такси, да въртим едни пари и документи, друго...

Да разбирам, че след придобиването на оръжието с издаденото конкретно за него разрешително за закупуване, да отбележа това в КОС, съответно ако не използвам по някаква причина издадения документ за това конкретно оръжие /мисля 3 м. срок имаше/ - да върна документа в КОС?
0

#7
Потребителя е офлайн   Емил Александров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1020
  • Регистр: 06.08.11
Колега, като придобиваш пушка от физическо/частно лице отивате с човека на който се води по настоящем оръжието, оръжието, разрешението за придобиване и ти! В КОС хората си знаят какво да правят от там на сетне и ще ти кажат. Сещам се ,че трябваше да се мине и технически тест на оръжието, когато не се придобива от магазин, но не съм сигурен кога точно.
0

#8
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоЕмил Александров написа на 20.08.2019 - 15:11 :

Колега, като придобиваш пушка от физическо/частно лице отивате с човека на който се води по настоящем оръжието, оръжието, разрешението за придобиване и ти! В КОС хората си знаят какво да правят от там на сетне и ще ти кажат. Сещам се ,че трябваше да се мине и технически тест на оръжието, когато не се придобива от магазин, но не съм сигурен кога точно.


Да, така е, отивам в КОС по адрес на прехвърлящия - аз, той, оръжието и вече за техническия тест ще кажат от КОС. Но все пак аз отивам с издадено ми Разрешително за придобиване на конкретното оръжие и от кой.
Тук съм на етапа със заявлението за издаванена това разрешително. За пояснение - в различни области сме с баща ми - прехвърлител, а на мен това ще ми е изначално първа пушка и след придобито право на лов и вписване в дружество + билет.
0

#9
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Техническия преглед е задължителен при прехвърляне между физически лица.
Цената му е межсу 10 и 20 лева на оръжие на места има и за повече де.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#10
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоkcv написа на 20.08.2019 - 17:57 :

Техническия преглед е задължителен при прехвърляне между физически лица.
Цената му е межсу 10 и 20 лева на оръжие на места има и за повече де.



Да! Абсолютно, след придобиването го правя и до една седмица връщам частта от разрешителното с описаните пушки в КОС по мой адрес.

Обобщено я разбирам така процедурата:

1. Окомплектоване на изискуемите документи за прилагане към заявление /по образец приложение 10/ - психо, членска карта, ловен билет, диплома, ЛК, декларации и т.н.
2. Попълване на заявление ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ
3. подавам, разглеждат и преди да ми издадат листа с разрешителното правят проверка за каса
4. Дават ми разрешителното, в което е описано какви пушки ще купувам и от кого.
5. отиваме в КОС по адрес на прехвърлящия - аз, той и оръжието
6. Оправя тамошния КОС документите,
7. Връща ми частта от разрешителното, която трябва да отчета в моя КОС
8. Техническа проверка на оръжието и до 7 дни да върна документите в моя КОС
9. Получавам разрешителното за оръжие в което тр да е описано какво оръжие имам /марка, калибър предполагам.../

Като за млад ловец, първа пушка, чатнал ли съм го?! :)

Отделно тънкия момент - купувам едно оръжие, но с две /втора/ слуг цев, за което ми препоръча бащата да пиша в заявлението , че взимам реално две гладкоцевни пушки, за да не се заядат. Дали да опиша параметрите на цевите?

Благодаря.
0

#11
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Нищо не си разбрал.

Документа за техническия преглед е необходим в момента на прехвърляне.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#12
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоkcv написа на 21.08.2019 - 08:37 :

Нищо не си разбрал.

Документа за техническия преглед е необходим в момента на прехвърляне.


Хах, ок.
Значи си го прави прехвърлящия и го окомплектоват към частта от разрешителното за мен и аз само нося да отчета в моя КОС.
А другата част от процедурата поне?
0

#13
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!
0

#14
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 09:42 :

Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!


Мхм, знам ги къде са, мерси!
Но нали все пак то още не е мое. Прехвърлящия си прави технически, аз после само нося в КОС документите. Реално на мен не ми трябва в този случай.
/Прехвърлящият е към ОДП Бъргас/
Ако после прехвърлям аз, да, доста е удобно точно до моето РПУ :)

Оставам с въпросите относно стъпките по процедурата. :) Кажете ако нещо пропускам
0

#15
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 09:50 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 09:42 :

Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!


Мхм, знам ги къде са, мерси!
Но нали все пак то още не е мое. Прехвърлящия си прави технически, аз после само нося в КОС документите. Реално на мен не ми трябва в този случай.
/Прехвърлящият е към ОДП Бъргас/
Ако после прехвърлям аз, да, доста е удобно точно до моето РПУ Публикувано изображение

Оставам с въпросите относно стъпките по процедурата. Публикувано изображение Кажете ако нещо пропускам


Не , ти го купуваш и го прехвърляте в КОС. После ти подаваш документи за носене и употреба и тогава ти трябва бележката, т.е. ако я имаш в момента на прехвърлянето веднага си подаваш документите.В противен случай след като сте я прехвърлили , т.е. закупил отиваш с нея за техническа годност и после пак отиваш в кос да да подадеш за носене и употреба, за да я впишат в разрешителното.
0

#16
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 10:10 :

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 09:50 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 09:42 :

Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!


Мхм, знам ги къде са, мерси!
Но нали все пак то още не е мое. Прехвърлящия си прави технически, аз после само нося в КОС документите. Реално на мен не ми трябва в този случай.
/Прехвърлящият е към ОДП Бъргас/
Ако после прехвърлям аз, да, доста е удобно точно до моето РПУ Публикувано изображение

Оставам с въпросите относно стъпките по процедурата. Публикувано изображение Кажете ако нещо пропускам


Не , ти го купуваш и го прехвърляте в КОС. После ти подаваш документи за носене и употреба и тогава ти трябва бележката, т.е. ако я имаш в момента на прехвърлянето веднага си подаваш документите.В противен случай след като сте я прехвърлили , т.е. закупил отиваш с нея за техническа годност и после пак отиваш в кос да да подадеш за носене и употреба, за да я впишат в разрешителното.



Наистина голяма хамалогия! Ясно, тъй като най-малкото ще са различни КОС/ОДП , подаването на документи за носене, употреба съхран няма да са в един ден и ще трябва да мина пак тук един технически и да отида в моя КОС.
Тук идва въпросът - тъй като явно ще я пренасям през цяла България, НО няма да съм подал още документи и да ми е разрешено формално носенето, съхранението на оръжието... При проверка примерно ако ме спре патрул - Разрешителното за закупуване ли ми дава този реверанс под формата на срок, в който трябва да отчета закупуването на пушката и да искам следващото разрешително за носене, употреба, съответно би ме оправдало, че я нося в колата с мен, а не ми е вписана в разрешителното. Иска ли се от КОС Бургас примерно някакъв документ заааа транспортиране примерно, нещо такова?
0

#17
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 10:24 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 10:10 :

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 09:50 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 09:42 :

Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!


Мхм, знам ги къде са, мерси!
Но нали все пак то още не е мое. Прехвърлящия си прави технически, аз после само нося в КОС документите. Реално на мен не ми трябва в този случай.
/Прехвърлящият е към ОДП Бъргас/
Ако после прехвърлям аз, да, доста е удобно точно до моето РПУ Публикувано изображение

Оставам с въпросите относно стъпките по процедурата. Публикувано изображение Кажете ако нещо пропускам


Не , ти го купуваш и го прехвърляте в КОС. После ти подаваш документи за носене и употреба и тогава ти трябва бележката, т.е. ако я имаш в момента на прехвърлянето веднага си подаваш документите.В противен случай след като сте я прехвърлили , т.е. закупил отиваш с нея за техническа годност и после пак отиваш в кос да да подадеш за носене и употреба, за да я впишат в разрешителното.



Наистина голяма хамалогия! Ясно, тъй като най-малкото ще са различни КОС/ОДП , подаването на документи за носене, употреба съхран няма да са в един ден и ще трябва да мина пак тук един технически и да отида в моя КОС.
Тук идва въпросът - тъй като явно ще я пренасям през цяла България, НО няма да съм подал още документи и да ми е разрешено формално носенето, съхранението на оръжието... При проверка примерно ако ме спре патрул - Разрешителното за закупуване ли ми дава този реверанс под формата на срок, в който трябва да отчета закупуването на пушката и да искам следващото разрешително за носене, употреба, съответно би ме оправдало, че я нося в колата с мен, а не ми е вписана в разрешителното. Иска ли се от КОС Бургас примерно някакъв документ заааа транспортиране примерно, нещо такова?


Здравей колега. Между носене и транспортиране на оръжие има съществена разлика. С разрешителното което ти е издадено можеш да придобиеш (закупиш ) оръжие и да го транспортираш до постоянния си адрес и до служба КОС, след което в едноседмичен срок, трябва да подадеш в КОС по местоживеене заявление за вписване на оръжието в разрешението ти за носене и употреба или ако оръжието ти е първо, заявление за издаване на разрешение за носене и употреба. Прегледа е хубаво да е на името на купувача - някои районни държат на това. На продавача за отписване на пушка преглед не му е нужен.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#18
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 21.08.2019 - 12:49 :

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 10:24 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 10:10 :

Виж мнениетоspartneg написа на 21.08.2019 - 09:50 :

Виж мнениетоsttekata написа на 21.08.2019 - 09:42 :

Бележка за техническа годност на оръжието можеш да си извадиш от Армада Понтика - точно до 6то РУП!


Мхм, знам ги къде са, мерси!
Но нали все пак то още не е мое. Прехвърлящия си прави технически, аз после само нося в КОС документите. Реално на мен не ми трябва в този случай.
/Прехвърлящият е към ОДП Бъргас/
Ако после прехвърлям аз, да, доста е удобно точно до моето РПУ Публикувано изображение

Оставам с въпросите относно стъпките по процедурата. Публикувано изображение Кажете ако нещо пропускам


Не , ти го купуваш и го прехвърляте в КОС. После ти подаваш документи за носене и употреба и тогава ти трябва бележката, т.е. ако я имаш в момента на прехвърлянето веднага си подаваш документите.В противен случай след като сте я прехвърлили , т.е. закупил отиваш с нея за техническа годност и после пак отиваш в кос да да подадеш за носене и употреба, за да я впишат в разрешителното.



Наистина голяма хамалогия! Ясно, тъй като най-малкото ще са различни КОС/ОДП , подаването на документи за носене, употреба съхран няма да са в един ден и ще трябва да мина пак тук един технически и да отида в моя КОС.
Тук идва въпросът - тъй като явно ще я пренасям през цяла България, НО няма да съм подал още документи и да ми е разрешено формално носенето, съхранението на оръжието... При проверка примерно ако ме спре патрул - Разрешителното за закупуване ли ми дава този реверанс под формата на срок, в който трябва да отчета закупуването на пушката и да искам следващото разрешително за носене, употреба, съответно би ме оправдало, че я нося в колата с мен, а не ми е вписана в разрешителното. Иска ли се от КОС Бургас примерно някакъв документ заааа транспортиране примерно, нещо такова?


Здравей колега. Между носене и транспортиране на оръжие има съществена разлика. С разрешителното което ти е издадено можеш да придобиеш (закупиш ) оръжие и да го транспортираш до постоянния си адрес и до служба КОС, след което в едноседмичен срок, трябва да подадеш в КОС по местоживеене заявление за вписване на оръжието в разрешението ти за носене и употреба или ако оръжието ти е първо, заявление за издаване на разрешение за носене и употреба. Прегледа е хубаво да е на името на купувача - някои районни държат на това. На продавача за отписване на пушка преглед не му е нужен.

Поздрави!


Благодаря за отговорите Ви, колеги! Разбирам, че може да са лаишки и недодялани, НО тва е, трябва да се мине процедурата и да се разбере, за първи път ще е и тънките моменти са важни, защото спестяват най-малкото разправии и време, за което пак благодаря!!

А КОСаджиите за проверка на каса кога да ги очаквам?
Предполагам след подаване на заявление за покупка на ловно оръжие ще ми се обадят да направят проверка за касата и след това да ми го издадат.
А за последващи оръжия ако купувам вече не идват всеки път на проверка, а се обвързвам единствено с подадената декларация /за която се носи наказателна отговорност/ и първата проверка. Проверка със сигурност винаги могат да правят но все пак.
0

#19
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Проверката на касата се прави от кварталния, не от кос мисля, и се прави преди да е ти е готово разрешителното-през тези 30 дена докато го чакаш, значи кварталния трябва да дойде и да ти я провери, после да напише няква бележка и да я даде на коса който да ти я сложи в папката с твойте документи. Поне при мен беше така, ама ся може и да е различно, те постоянно си измислят и приемат всякви нови закони.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#20
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Да, проверката е от кварталния - виждаш кой е, обаждаш му се 1 седмица след като си бил вече в кос, за да има време да стигнат документите до него.Казваш подал съм документите в кос и ви се обаждам за касата - той вече ще ти каже какво и как правите.

0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни