БГ Лов Форум: Плащат за отстреляни или намерени мъртви лисици и чакали - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Плащат за отстреляни или намерени мъртви лисици и чакали

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Заповед на МЗХГ за заплащане на отстреляни /20 лв./ или намерени мъртви /50 лв./ лисици и чакали: Прикачен файл  ЗАП РД 48-16.pdf (3,91MB)
Брой сваляния: 1352

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1100
  • Регистр: 27.12.14
Кои са зоните?
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоDrathaar8282 написа на 16.04.2021 - 08:12 :

Кои са зоните?


Изтегли заповедта, там има приложение със зоните.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Оряховските ловци с декларация отказват да събират умрели хищници: https://www.bglov.co...mreli-histnici/
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1100
  • Регистр: 27.12.14
Ок,мерси!

Прикачени файлове


0

#6
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
Работа с трупове на животни, вероятно умрели от бяс, е свръх опасна. В т.ІІІ на заповедта пише "боравенето с трупове на лисици и чакали следва да се извършва при стриктно спазване на мерки за безопасност", но не видях препратка към инструкции. Това е описано подробно в някои учебници, които повечето ловци едва ли знаят. Хората, които се решат да събират трупове, трябва да бъдат инструктирани от специалист как да работят при минимален риск и как да ги опаковат за транспорт.
Да се знае, че вирусът на беса не умира от сапун. При евентуално замърсяване със секрети от устата и носа на животното, трябва обилно измиване с вода и сапун за механично отстраняване. Ако има дори най-малка рана - да се намаже с йод. Евфикасна е дезинфекцията с 4% формалин. При най-малко съмнение се консултирайте с лекар за ваксиниране.
0

#7
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2868
  • Регистр: 26.10.10
Как ще ги събираме тези трупове без разрешително за лов?
Те мяй са забравили, че пренасянето на умрели животни също е обект на лов!
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
А крака на свраки и гарвани ..... за тях колко кинта ?
0

#9
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Тоя филм го играхме поне 4-5 години и то на два път, в две серии демек . По протоколи от ветеринарните имам няколко десетки отчетени трупа за двата периода, когато ги изискваха. За всеки отстрелян и представен хишник се вписваха ЖПС кординатите, пола и този който го е отстрелял . . Взимаха кръв и пращаха главите в София, където им цепеха кътниците . Във ваксините имало тетрациклин, които отлагал жълти кръгове в кътника .., така хващали процента на поелите препарата ... Приказката бе, както сега - 20 лева на отчетен хишник, изтече инфо, че трябвало да бъдат 20 евра, ама до сега не евра, ни левове ....., но нашия общински ветеринар стана отличнак в това дело на национално ниво ..... Публикувано изображение Поне чувалите и свинските опашки да бяха си платили, неудобствата да ги мъкнеш от полето до лечевницата, майната му ....

https://blitz.bg/obs..._news47026.html

https://www.bfsa.bg/...%D0%B8%20%D0%A7
0

#10
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3160
  • Регистр: 09.03.08
Сумата от 20 лв е смешна,и не е мотив човек да се занимава с това.Най малко 40 лв трябва да бъдат ,и то чисти след събран данък.
0

#11
Потребителя е офлайн   Миро–М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 23.03.13
Ок
Ще ги отстрелваме но дали горското ще ги изплаща,или пак ще чакаме година и нещо.
Оправдание.Ми сега нямаме възможност.И започва едно звънкане а днес а утре и така..........,

Един селски тарикат /нагъл/ горски инженерче преди доста време беше се изцепил вместо да ни водят на екскурзия трябва да заделяме пари на вас че острелвате вреден дивеч.Доста нагъл на екскурзия му се ходи на човека.

Ние си ги трепем .Миналия сезон не се хваля имаме около 80, 90 общо чакали и лисици.
Това е общия брой отстреляни в ДРУЖИНАТА.
НАСЛУКА
0

#12
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоВеско написа на 17.04.2021 - 05:11 :

Сумата от 20 лв е смешна,и не е мотив човек да се занимава с това.Най малко 40 лв трябва да бъдат ,и то чисти след събран данък.


Който му е краста тоя лов, ще го практикува и без да получава пари, тоя сезон имам 52 бр., три стървилища с три чакала на тях ..., разходите, само аз си ги знам ...., но крастата си е краста...
0

#13
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоДок написа на 16.04.2021 - 18:39 :

Тоя филм го играхме поне 4-5 години и то на два път, в две серии демек . По протоколи от ветеринарните имам няколко десетки отчетени трупа за двата периода, когато ги изискваха. За всеки отстрелян и представен хишник се вписваха ЖПС кординатите, пола и този който го е отстрелял . . Взимаха кръв и пращаха главите в София, където им цепеха кътниците . Във ваксините имало тетрациклин, които отлагал жълти кръгове в кътника .., така хващали процента на поелите препарата ... Приказката бе, както сега - 20 лева на отчетен хишник, изтече инфо, че трябвало да бъдат 20 евра, ама до сега не евра, ни левове ....., но нашия общински ветеринар стана отличнак в това дело на национално ниво ..... Публикувано изображение Поне чувалите и свинските опашки да бяха си платили, неудобствата да ги мъкнеш от полето до лечевницата, майната му ....

https://blitz.bg/obs..._news47026.html

https://www.bfsa.bg/...%D0%B8%20%D0%A7

+1 по цяла година мъкнахме бълхари и нищо. По едно време ветеринаря ги мяташе в кофата директно. А за пари дума да не става. То ясно пише в заповедта - лицата по чл. 34 - тоест в нашия случай сдруженията взимат парите. Дали нещо стига до дружинката не съм чул, до мене и стинка не стига.
0

#14
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 19.04.2021 - 07:36 :

Виж мнениетоДок написа на 16.04.2021 - 18:39 :

Тоя филм го играхме поне 4-5 години и то на два път, в две серии демек . По протоколи от ветеринарните имам няколко десетки отчетени трупа за двата периода, когато ги изискваха. За всеки отстрелян и представен хишник се вписваха ЖПС кординатите, пола и този който го е отстрелял . . Взимаха кръв и пращаха главите в София, където им цепеха кътниците . Във ваксините имало тетрациклин, които отлагал жълти кръгове в кътника .., така хващали процента на поелите препарата ... Приказката бе, както сега - 20 лева на отчетен хишник, изтече инфо, че трябвало да бъдат 20 евра, ама до сега не евра, ни левове ....., но нашия общински ветеринар стана отличнак в това дело на национално ниво ..... Публикувано изображение Поне чувалите и свинските опашки да бяха си платили, неудобствата да ги мъкнеш от полето до лечевницата, майната му ....

https://blitz.bg/obs..._news47026.html

https://www.bfsa.bg/...%D0%B8%20%D0%A7

+1 по цяла година мъкнахме бълхари и нищо. По едно време ветеринаря ги мяташе в кофата директно. А за пари дума да не става. То ясно пише в заповедта - лицата по чл. 34 - тоест в нашия случай сдруженията взимат парите. Дали нещо стига до дружинката не съм чул, до мене и стинка не стига.


До дружината, поне в нашата, нищо не стигна със сигурност от тези пари, дали са преведени нв Ловното, не знам, но единя протокол от ветеринарните, остоваше при тях. Преди няколко години, Ловното реши - сигурно централно и изтегли от едната сметка на дружината ни, около 1500лв. . Парите за отстрела на хишник ги отпускаха те - Ловното, по сметката на дружината, но това бе с решение на предишно ръководство - 20лв чакал и 5 лв. лисица .... Сегашното освен, че ги спря, ами и взе отпуснатите от предни години, който не бяха похарчени ....
0

#15
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Ще разпитам като мога как е положението в момента в моето сдружение. Аз пари не искам, само да ми дават бележки без драми. Но дружинката има нужда от пари и 20лв не са малко при нашия отстрел.
0

#16
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоtodir написа на 19.04.2021 - 08:00 :

Ще разпитам като мога как е положението в момента в моето сдружение. Аз пари не искам, само да ми дават бележки без драми. Но дружинката има нужда от пари и 20лв не са малко при нашия отстрел.


Така е ! Двадесет лева са два фазана и половина, на които сдружението дава още един .... Разселвахме по 400-450бр., когато идваха пари от хишниците ....
0

#17
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15

Виж мнениетоДок написа на 19.04.2021 - 11:23 :

... Двадесет лева са два фазана и половина, на които сдружението дава още един .... Разселвахме по 400-450бр., когато идваха пари от хишниците ....
А колко фазана биехте? Или половината оставаха за храна на лисиците?
0

#18
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоКрестев написа на 19.04.2021 - 16:08 :

Виж мнениетоДок написа на 19.04.2021 - 11:23 :

... Двадесет лева са два фазана и половина, на които сдружението дава още един .... Разселвахме по 400-450бр., когато идваха пари от хишниците ....
А колко фазана биехте? Или половината оставаха за храна на лисиците?


Позавъди се фазан, ако и района ни не е много фазански .... . Преди хич го намяше, само че по опсни излязоха двукраките лисици, де викат - аз плащам билет и ми се полага ...... Аз на фазан не излизам, за десет години имам два-три ....
0

#19
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3160
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоДок написа на 18.04.2021 - 19:54 :

Виж мнениетоВеско написа на 17.04.2021 - 05:11 :

Сумата от 20 лв е смешна,и не е мотив човек да се занимава с това.Най малко 40 лв трябва да бъдат ,и то чисти след събран данък.


Който му е краста тоя лов, ще го практикува и без да получава пари, тоя сезон имам 52 бр., три стървилища с три чакала на тях ..., разходите, само аз си ги знам ...., но крастата си е краста...

За това съм съгласен,щом е краста я чешеш.Аз обичам да ги бия от колата когато има сняг и луна.Карам по междуселските пътища и ги хващам в движение.По три съм убивал на вечер.Е минавам 200/250 км но ме кефи.Имам познати които правят стървилища край пътищата.Имат по 5/6 стървилища и нощем ги обикалят и пак от колата ги бият.Всеки убит чакал е стървилище за другите.Лисиците обаче нищо не ги яде.
0

#20
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15

Виж мнениетоВеско написа на 21.04.2021 - 09:55 :

.... Лисиците обаче нищо не ги яде.

Не е точно. Мъртвите лисици ги ядат дивите свине и другите лисици.
Оставянето на мърша в гората е сигурен начин за разпространение на трихинелата.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни