БГ Лов Форум: Benelli Vinci или Benelli montefeltro - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Benelli Vinci или Benelli montefeltro

#1
Потребителя е офлайн   Bogdan1993 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 17.04.21
Здравейте колеги, бих искал вашето мнение за Benelli Vinci и Benelli
Montefeltro 12/76. И двете съм ги приклаждал, Винчи е по-нестандартна като приклад, а монтефелтро си е класическа пушка, удобна и лека. Предимно с автомата ще се ловува на свински, пилешки лов. Гледах във ВИП-а и двата модела, но тези които са скосени от към, шокове, куфар и мушки, до сега съм ловувал с мп153 и ИЖ-27, та ми се иска да вдигна малко летвата, лимита ми е до 3000лева, спрял съм се на тези 2 модела, защото обичам инерционните системи, така че не искам да ми предлагате, други пушки без да казвам имена и да не разводняваме темата, пиша нова тема, и за двете пушки понеже Винчи е вече на около 10 години, а монтефелтро е доказан класически автомат, искам мнение предимно за двата модела, защото няма толкова мнения. Благодаря ви!
0

#2
Потребителя е офлайн   horhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.09.20
Здравей колега,

Имам от една година Benelli Vinci и като цяло съм доволен. Преди Винчито имам и ИЖ 27, но откакто взех автомата, двуцевката събира прах в касата. Лично на мен, Бенели Винчи ми е много удобна, бързо прикладване, не много тежка. ?Плюсовете за мен са:

Много лесна за почистване, лесна за ъпгрейд, като задтилък, набузник, регулиране на наклона на приклада посредством сменяеми планки, лесно преминаване от една цев към друга (стига да имаш слугова цев), има фабрични отвори с тапи на цевта за монтиране на уивър база. Засичала ми е само веднъж, но го отдавам на турското бренеке, което използвах (цена 1 лев). Иначе съм изстрелял около стотина бренекета и към 150 патрона дребни съчми и не засече нито веднъж, като съм използвал що годе читави боеприпаси. Отката е доста редуциран, спрямо ИЖ-а., заради комфорт тек системата.
Като минуси мога да спомена лесното надраскване по приклада и цевната кутия, както и след един дъжд се появиха кафяви петна по външната страна на цевта, но след почистване и смазване изчезнаха.

Това е общо взето за Винчито, но ако те интересува нещо друго, питай!

Поздрави!
0

#3
Потребителя е офлайн   Bogdan1993 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 17.04.21
Благодаря за отговора колега! Принципно съм се насочил към промо Винчи, което се продава без комплект шокове, мерни прибори, и куфара. Това не ми е проблем, от практиката ми с байкала до сега, не съм сменял шокове винаги съм карал с номер 3, а колкото до драскането на приклада мисля, че монтефелтрото ще се драска повече. За сега везните ми клонят към Винчи-то, за съжаление в България няма толкова много мнения, по руските и американските сайтове, където се стреля и много повече има много повече мнения. Твоята с матова оксидация ли е цевта или е лачена?
0

#4
Потребителя е офлайн   horhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.09.20

Виж мнениетоBogdan1993 написа на 25.04.2021 - 13:14 :

Благодаря за отговора колега! Принципно съм се насочил към промо Винчи, което се продава без комплект шокове, мерни прибори, и куфара. Това не ми е проблем, от практиката ми с байкала до сега, не съм сменял шокове винаги съм карал с номер 3, а колкото до драскането на приклада мисля, че монтефелтрото ще се драска повече. За сега везните ми клонят към Винчи-то, за съжаление в България няма толкова много мнения, по руските и американските сайтове, където се стреля и много повече има много повече мнения. Твоята с матова оксидация ли е цевта или е лачена?


Оксидацията е матова...Моята също беше без шокове и куфар и после купувах шок-цилиндър и ключ за шоковете, защото стрелям и с бренекета. При цилиндъра с бренекетата даваше леко отклонение на горе и вляво, но с повечко стрелба се свиква.
P.S. Преди месец си взех и слугова цев, която си е фабричен цилиндър и 61 см.дължина, с регулируеми мерни прибори като на карабината Арго, но все още не съм я тествал.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни