БГ Лов Форум: Против лова на дива свиня сега ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Против лова на дива свиня сега !

#101
Потребителя е офлайн   Ивич 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 02.07.08

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 13.07.2018 - 16:53 :

Всички сме се фокусирали върху, кой е за откриване на лова, кой против.
Но, никой не мисли как ще съблюдаваме хигиена при обработката на месото.
Има дружини при които терена е толкова тежък, че изнасят животните в раници, а с карантията какво правим ? Или да си носят и лопати ?
Ние дерем пред хижата на цимента, после мием. И водата отива в дерето от което пият Господ знае колко животни.
Някой беше написал че имало предписание да има кланица със сифон. На село къде си мислите отива водата след сифона, а познайте..... във дерето.
Та си мисля, дали пък вместо да сме " чистачите" няма да сме разпространителите.
Ей така, седя си и си мисля .......


Мисли , който може колега... накрая обаче , всички ще ни болят главите!

Поздрави!
0

#102
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 15.07.2018 - 08:48 :

Ето заради това разединение зразади тези просташки забележки кой как се обръщал, колега ли , пич ли или др. Изрази . Кой каква грешка направил при писането и ред други простотии ще ни тъпчат и мачкат . Не ви ли стана ясно че подобни сайтове са чиста проба социологическо проучване пуска се дадена тема и се гледа от страни реакцията на хората. Един вид ориентация в обстановката, ако си мислите че този сайт не се чете от някой от онези 240 мекерета жестоко се лъжете. Или както го пише на онази бялата къща където е приютила тези които ни е......мамата не само за ловът но и за хиляди по важни неща,
ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА
Те точно на това разчитат да сме разединени за да ни смажат и командват по лесно , старо римско правило
РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ .
Е точно това е целта сега в момента.
Дайте да бъдем едини ,
Циганите за това си градят държава , нашата си собствената ще ния вземат под носовете . Защото са сплотени единни .
Не търсете и не виждайте треската само в окото на ближния си вижте гредата във вашето.
Всичко това е целенасочено срещу гилдията ни ловците в България са една голяма сила Армия дори бих си позволил да нарека добре и модерно въоръжена . Никой няма нужда от такъв трън в гащите , това е първата стъпка към унищожаването на организацията ни , ог сигурен източник знам че от догодина предстои увеличение на билета почти до 200лв. , и след всичките забрани и обездивечени райони колко хора ще подържат ловният си билет някой замисля ли се . Защо се пусна тема за разрешаването на груповият лов на сърни много преди тази еуфория с АЧС , за да се замажат учите на тези които останат , и за да унищожим и този биологичен вид и така след това идва ред на нещо друго докато превърнем ловните си полета в пустини , еее..... това ли искате , спрете с тези заяждания и докато не е станало късно задружно да се справим с тази не лека задача. От нас сега зависи дали децата ни ще гледат дивите животни само на картинки , дали ще има ловци и ловна организация в България


Браво Еди, много вярно.
0

#103
Потребителя е офлайн   torquay 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 25.05.11

Виж мнениетоanelin написа на 15.07.2018 - 08:58 :

Виж мнениетоTanatos написа на 14.07.2018 - 20:56 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.07.2018 - 18:29 :

То нали сега свинското е евтино по магазините, току-виж поскъпнало след навлизането на чумата...или пък - у нас няма чума, а в Европа няма вече прасета поради нея, та я да им вдигнем и износа и цената на нащо свинско...а вие авджиите ни пазете от тези дивите, че с тая чума...нашенска работа...но след като официално разрешат лова, ще е интересно - едни са на контра - йок никакъв лов, други тихичко ще се реализират и на есен ще е само с песен - всичко ще е избито...другари, открият ли го сега в събота ще е стой та гледай ...А НА БАС


Анелине махни го това с червеното.Не са прости хората.Твой ред е да мислиш.И го измисли хубаво Обич за Обич или както е за Вълка и толкоз.Разплакваш ни с разказите си ама ...... приятел.Ако е за курбан давай да отиваме ,или сами да станем и толкоз...


Няма как - надписа ще махна, ама простотията - не мога! Със съжаление наблюдавам прекъсването на нишката на традициите в лова, а и не само. Напоследък май стана масово явление! Ходя понякога на гости в различни дружинки - в повечето случаи е всичко КОЗ - не че няма дивеч - нямо го разбирането с произхождащото от това уважение и към колегите и към природата - вземи и бягай!
Що се отнася до писаното - благодаря за добрите думи - правя каквото мога, не държа да ме четат, но искам младите колеги, когато седнат в почивката, хапнат, поприказват и се отпуснат малко, да си говорят човешки за нещата и от лова и от живота и най-важното да се вслушват в другите и да си вземат поуки. Не е лошо да извадиш и някое оръфано книжле, или таблет и да попрочетеш де разказ, де практически съвети - не е загубено време! А това с дивите свине - на времето ги имаше основно в Странджа - рядко се появяваха по източния Балкан. После се взе генерална линия и ги разселиха - а това животно е страшно приспособимо. И се превърна в основен лов и атракция за цялата страна! Но да не забравяме, че е категоризирано като вреден дивеч и е ! Проблем в избиването няма - вече е късно да ги отстреляме всичките - на практика редукцията ще е трудно видима и чумата ще си дойде. Ще живнат всички мършояди, та с тях трябва да се оправяме посред зима! Лов по нашите земи е имало и ще има - спокойно трябва да се отнасяме към тези неща! Ще се появят сърните, елените! Сигурен съм, че ще стане по-добре!
А иначе винаги ще има управници на които ще им е тежко, защото е за дълго!
Поздрави!


И от къде ще се „появят” сърните и елените, ще изникнат от земята ли?
Те и до сега една голяма част от дружинките не им даваха мира, ей така по между другото на прасетата, та да омешат каймата, а сега 6 месеца гонки И в сряда И в периода на отглеждане на малките им. Не само, че няма да се „появят”,ами и тяхната популация ще намалее драстично, а възстановяването при тях трае значително по-дълго от при прасетата.
Ай' със здраве.
0

#104
Потребителя е офлайн   dandi1383 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 21.01.11
ПРОТИВ !!! юли и август е сезон за море а не за лов на прасе, поне септември да дойде...........
Еб.ха майката на държавата и хората, сега искат да еб.т майката и на гората и дивеча
0

#105
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Днес от съюза привикват председаталите на сдруженията и ЛД в софийско да им разясняват политиката и начина на провеждане на груповия лов на дива свиня при тези условия!
Опасявам се, че ще се опитат да ни наложат задължително вземане на бележки и провеждане на тези излети!
Но и затова има решение - излизаме, вземаме си пушкалата за всеки случай (ако видим някой хищник или пък проверяващ B) ), провеждаме си разни полезни за лова мероприятия (изграждане на хранилки, чакала, оформяне на пусиите, подобряване условията за отдих, прочистване на пътища и просеки и т.н.)! ;)
Работа има за целия китайски народ, дет викат хората! :D
Накрая "и вълкът сит и агнето цяло"! :)

п.п. Просто вариант!
:thinking:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#106
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.07.2018 - 11:05 :

Опасявам се, че ще се опитат да ни наложат задължително вземане на бележки и провеждане на тези излети!

п.п. Просто вариант!
:thinking:/>

Ако ми кажеш колко прасета имате отстреляни на гонка от изминалият ловен сезон , ще ти кажа форумалата за предполагаемата бройка на отстрел до средата на октомври .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#107
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.07.2018 - 11:05 :

Днес от съюза привикват председаталите на сдруженията и ЛД в софийско да им разясняват политиката и начина на провеждане на груповия лов на дива свиня при тези условия!
Опасявам се, че ще се опитат да ни наложат задължително вземане на бележки и провеждане на тези излети!
Но и затова има решение - излизаме, вземаме си пушкалата за всеки случай (ако видим някой хищник или пък проверяващ B)/> ), провеждаме си разни полезни за лова мероприятия (изграждане на хранилки, чакала, оформяне на пусиите, подобряване условията за отдих, прочистване на пътища и просеки и т.н.)! ;)/>
Работа има за целия китайски народ, дет викат хората! :D/>
Накрая "и вълкът сит и агнето цяло"! :)/>

п.п. Просто вариант!
:thinking:/>


Е това няма как да стане.
Да ме задължат да взема бележка за сряда.
А кога да ходя на работа, или тях какво ги интересува викаш ?
0

#108
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.07.2018 - 12:26 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.07.2018 - 11:05 :

Днес от съюза привикват председаталите на сдруженията и ЛД в софийско да им разясняват политиката и начина на провеждане на груповия лов на дива свиня при тези условия!
Опасявам се, че ще се опитат да ни наложат задължително вземане на бележки и провеждане на тези излети!
Но и затова има решение - излизаме, вземаме си пушкалата за всеки случай (ако видим някой хищник или пък проверяващ B) ), провеждаме си разни полезни за лова мероприятия (изграждане на хранилки, чакала, оформяне на пусиите, подобряване условията за отдих, прочистване на пътища и просеки и т.н.)! ;)
Работа има за целия китайски народ, дет викат хората! :D
Накрая "и вълкът сит и агнето цяло"! :)

п.п. Просто вариант!
:thinking:


Е това няма как да стане.
Да ме задължат да взема бележка за сряда.
А кога да ходя на работа, или тях какво ги интересува викаш ?


Затова казвам "ще се опитат", просто изчаквам вариациите!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#109
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ ЗАДЪЛЖИ ДА ХОДЯ НА ЛОВ,ОЩЕ ПОВЕЧЕ В СЛУЧАЯ!!!!!!!!!!!!!!АЗ,И САМО АЗ РЕШАВАМ ТОВА!
0

#110
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.07.2018 - 11:18 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.07.2018 - 11:05 :

Опасявам се, че ще се опитат да ни наложат задължително вземане на бележки и провеждане на тези излети!

п.п. Просто вариант!
:thinking:/>/>/>

Ако ми кажеш колко прасета имате отстреляни на гонка от изминалият ловен сезон , ще ти кажа форумалата за предполагаемата бройка на отстрел до средата на октомври .


И аз да ти я кажа,приятелю...
Да не чува Дявола -
няколко ловци,няколко гъбари,няколко комбайнера,няколко туристи,няколко десетки кърски любовчии,няколко мотористи,няколко дървари ,няколко горски и нито едно прасе и депутат.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#111
Потребителя е офлайн   brat mid 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 23.05.17
Искам да изтрия всичките си постове до тук АЧС.ние най-малкият проблем. СИВ КАРДИНАЛ-ГЕНЕРАЛ от ДС. ми сподели в старческата си деменция,че това е началото на приватизацията и ликвидацията на най-атрактивните ловни територии за обикновени ловци някои синове и внуци трябва да станат ловни притежатели на територии които които дават между30-60 животни за сезон+ 4-5 елена бонус.Пушките в касата няма да ги отглеждаме до живот, и нашите деца трябва да живеят в България ИЗХОДА НЕ Е ТЕРМИНАЛ 2 колко млади мозъка трябва да подарим да за да го проумеем.НИКАКЪВ ЛОВ ЗА БОГА.
0

#112
Потребителя е офлайн   dulo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 02.01.10
А някой знае ли в държавите с регистрирана АЧС,какво става?Има ли епидемия или всичко се ограничава с отделни огнища.Поне аз не съм чул за масов мор,да не стане много шум за нищо.
0

#113
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоbrat mid написа на 16.07.2018 - 21:48 :

Искам да изтрия всичките си постове до тук АЧС.ние най-малкият проблем. СИВ КАРДИНАЛ-ГЕНЕРАЛ от ДС. ми сподели в старческата си деменция,че това е началото на приватизацията и ликвидацията на най-атрактивните ловни територии за обикновени ловци някои синове и внуци трябва да станат ловни притежатели на територии които които дават между30-60 животни за сезон+ 4-5 елена бонус.Пушките в касата няма да ги отглеждаме до живот, и нашите деца трябва да живеят в България ИЗХОДА НЕ Е ТЕРМИНАЛ 2 колко млади мозъка трябва да подарим да за да го проумеем.НИКАКЪВ ЛОВ ЗА БОГА.


Аааааааа........ ? Кой ми сра в гащите

Ако се разровиш из постовете ще го прочетеш включително и от мен. Много преди Сивият Кардинал в старческата си деменция да ти го каже. Но както се казва по хубаво е да прозреш истината късно от колкото никога.
0

#114
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Какво се случва в Германия, примерно Саксония:

Държавен секретар д-р Франк Пфейл благодари на ловците. "Доволен съм, че ловците успяха да направят ловът на дива свиня толкова успешен. С интензивния лов на диви свине те не само допринасят ефективно за намаляването на щетите от дивеча в селското стопанство. Те също така помагат за намаляване на риска от влизане на африканска чума по свинете в Саксония"

Германските ловци са по тъпи от нас и с желание се включват и намаляват популацията, но ние не, станахме по зелени и от зелените! За информация, само в Саксония германските ловци са отстреляли 45 318 броя диви свине!

Навсякъде по света, популацията на дивите свине се увеличава и се считат за вреден дивеч, като непрекъснато се търсят начини да бъде намален броят им! Давам пример отново със Саксония, с наредба от 20 април е одобрено използването на изкуствени източници на светлина и нощни устройства за лов на дива свиня!

Само ние сме по католици от папата! :D

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#115
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 18.07.2018 - 09:18 :



Навсякъде по света, популацията на дивите свине се увеличават и се считат за вреден дивеч,

Наслука.

K`во , k `во каза :D/> .... че аз това съм го казал преди незнам колко години тук , а някои ме пращахте в алтернативен съюз :D/> други при свободните ловици :huh:/> , а трети при незнам си кой ......... :lol:/>
Явно водата от N кладенците е лековита , деиства добре на зрението ...
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#116
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 18.07.2018 - 09:18 :

Какво се случва в Германия, примерно Саксония:

Държавен секретар д-р Франк Пфейл благодари на ловците. "Доволен съм, че ловците успяха да направят ловът на дива свиня толкова успешен. С интензивния лов на диви свине те не само допринасят ефективно за намаляването на щетите от дивеча в селското стопанство. Те също така помагат за намаляване на риска от влизане на африканска чума по свинете в Саксония"

Германските ловци са по тъпи от нас и с желание се включват и намаляват популацията, но ние не, станахме по зелени и от зелените! За информация, само в Саксония германските ловци са отстреляли 45 318 броя диви свине!

Навсякъде по света, популацията на дивите свине се увеличава и се считат за вреден дивеч, като непрекъснато се търсят начини да бъде намален броят им! Давам пример отново със Саксония, с наредба от 20 април е одобрено използването на изкуствени източници на светлина и нощни устройства за лов на дива свиня!

Само ние сме по католици от папата! :D/>

Наслука.


Какво общо има България със Саксония,бе чоджум ?!?!?!
Единствено,че Англосаксонския модел ни направи криви от тормоз ,това ли /

Няма нищо по- нелепо от това да се прави паралел м/у лова в Германия и този в България,за пореден път го казвам !
НИЩО ОБЩО !
И повярвай - и чумата там ще е различна !!!!!!!!!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#117
Потребителя е офлайн   Муньо Депутата 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 29
  • Регистр: 18.07.18
Когато в България имаше чума, и нямаше ваксини, имаше в следващите години най-много диви свине за лов. Истинската чума са Нануците и Хайдуците. От тях се пазете.
0

#118
Потребителя е офлайн   Муньо Депутата 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 29
  • Регистр: 18.07.18

Виж мнениетоdulo написа на 17.07.2018 - 04:41 :

А някой знае ли в държавите с регистрирана АЧС,какво става?Има ли епидемия или всичко се ограничава с отделни огнища.Поне аз не съм чул за масов мор,да не стане много шум за нищо.

Навсякъде има огнища, които странно защо са отдалечени понякога на стотици километри едно от друго. Скоро диверсантите ако са решили ще внесат чумата и тук, може и в Пирин, може и в Родопите. Просто където са си намислили. Бъдете бдителни ако видите съмнителни елементи да циркулират из затънтените краища на родината. Може и да ги хванете на калъп. И въженцето на истината за изкуствено развъжданата и изкуствено истеризираната чума да излезе на бял свят. Не ги бийте много. Само докато си кажат и майчиното мляко.
0

#119
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоМуньо Депутата написа на 18.07.2018 - 15:15 :

Когато в България имаше чума, и нямаше ваксини, имаше в следващите години най-много диви свине за лов. Истинската чума са Нануците и Хайдуците. От тях се пазете.

Пири, ти кога дойде пак...? :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#120
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 18.07.2018 - 09:18 :

Какво се случва в Германия, примерно Саксония:

Държавен секретар д-р Франк Пфейл благодари на ловците. "Доволен съм, че ловците успяха да направят ловът на дива свиня толкова успешен. С интензивния лов на диви свине те не само допринасят ефективно за намаляването на щетите от дивеча в селското стопанство. Те също така помагат за намаляване на риска от влизане на африканска чума по свинете в Саксония"

Германските ловци са по тъпи от нас и с желание се включват и намаляват популацията, но ние не, станахме по зелени и от зелените! За информация, само в Саксония германските ловци са отстреляли 45 318 броя диви свине!

Навсякъде по света, популацията на дивите свине се увеличава и се считат за вреден дивеч, като непрекъснато се търсят начини да бъде намален броят им! Давам пример отново със Саксония, с наредба от 20 април е одобрено използването на изкуствени източници на светлина и нощни устройства за лов на дива свиня!

Само ние сме по католици от папата! :D/>/>

Наслука.


Абе г-н Терзийски ти от ден на ден повече и повече ме разочароваш бе човек можеш ли такива сравнения да правиш . В Германия прасетата се разхождат по паркавете тук къде се случва това , по тази логика защо не направиш съпоставка и със Австралия и Нова Зеландия където ги трепят троват и какво ли още не.
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни