БГ Лов Форум: ПРОТЕСТНА ДЕКЛАРАЦИЯ от Инициативния комитет за защита правата на българските ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ПРОТЕСТНА ДЕКЛАРАЦИЯ от Инициативния комитет за защита правата на българските ловци

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Публикувано изображение

Ние, Инициативния комитет за защита правата на българските ловци протестираме против необмисленото, необосновано и неправилно повишаване на цените за лов на местния дребен и водоплаващ дивеч.

С заповед на министъра на МЗХГ №48-37 от 14 декември 2017г. бяха повишени цените за индивидуалните разрешителни за местен, дребен и водоплаващ дивеч. С заповед 48-3 от 08.01.2018 г. на МЗХГ беше коригирана горепосочената заповед и бяха увеличени двойно и таксите за разрешителните за групов лов на местен, дребен и водоплаващ дивеч, преди това бяха увеличени и таксите за ловно-стопански мероприятия от 50 на 60 лева. Всичко това се случва под благосклонния поглед и със съдействието на НЛРС-СЛРБ.

Ние, Инициативния комитет за защита правата на българските ловци казваме СТИГА и заявяваме, че при следващо увеличение на каквато и да е такса свързана с упражняването на правото ни на лов, ще призовем всичките 42 000 ловци, които подкрепиха подписката ни за запазване на януарския лов и увеличаване на сроковете за ловуване на дива свиня и водоплаващ дивеч на протест в София, като ще предприемем блокирането на основни пътни артерии на столицата. Ще призовем и тези ловци, които по една или друга причина не подкрепиха нашата инициатива, но в които е останало поне малко лично достойнство и уважение към това велико хоби лова и тях самите.

Апелираме към ИАГ и МЗХГ повече да не увеличават, а дори да намалят цените на някои разрешителни за лов!

Не сме съгласни с административни мерки да се прави невъзможно упражняването на правото на лов от редовите български ловци!

Не сме съгласни с процедурни хватки пълномощника на НЛРС-СЛРБ и министъра на МЗХГ да си прехвърлят топката и вината за увеличението на цената на лова!

Не сме съгласни!
ЛОВЦИ БДЕТЕ!!!!


Председател на инициативния комитет за защита правата на българските ловци
Евгени Абаджиев

12.01.2018 г.

На снимката: Евгени Абаджиев - председател на СЛРД "Сокол 1893" Пазарджик и Инициативния комитет за защита правата на българските ловци.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   avdjiev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 980
  • Регистр: 16.04.09
Хайде сега да направим и един протест.
Нека инициативния комитет да го организира, че да се преброим.
Миналата година се видя пред община Бургас кои бяха.
0

#3
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Аз лично подкрепям декларацията и мисля,че наистина назрява момента за ефективни действия и да защитим правото си да упражняваме любимото си хоби ! И все си мисля, че все повече колеги ще прозрат истината ,че искат да ни отнемат това право, за която отново ще подчертая, няколко човека алармираме от три ,четири години!
0

#4
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Ние, Инициативния комитет за защита правата на българските ловци казваме СТИГА и заявяваме, че при следващо увеличение на каквато и да е такса свързана с упражняването на правото ни на лов, ще призовем всичките 42 000 ловци, които подкрепиха подписката ни за запазване на януарския лов и увеличаване на сроковете за ловуване на дива свиня и водоплаващ дивеч на протест в София, като ще предприемем блокирането на основни пътни артерии на столицата. Ще призовем и тези ловци, които по една или друга причина не подкрепиха нашата инициатива, но в които е останало поне малко лично достойнство и уважение към това велико хоби лова и тях самите.

Всеки гледа да мине метър! Г-да от инициативния комитет защо при следващо увеличение?! Нима сте съгласни с тези? Или сте на принципа "всяко чудо за три дена". Какво си викате те сега като ги увеличат, редовите ловци ще подскачат, ще подскачат па ще се примирят, така или иначе кой знае друго увеличение може да има след 10-на години. Аман от национални сдружения, комитети и какви ли не организации "загрижени" за българския ловец.
0

#5
Потребителя е офлайн   avdjiev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 980
  • Регистр: 16.04.09
Един въпрос към г-н Терзийски.

Как, два дни след докладна записка от НЛРС - СЛРБ до Министъра на земеделието, храните и горите, за намаляване цените за ловуване, се появява и тази декларация?
0

#6
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоavdjiev написа на 15.01.2018 - 12:26 :

Един въпрос към г-н Терзийски.

Как, два дни след докладна записка от НЛРС - СЛРБ до Министъра на земеделието, храните и горите, за намаляване цените за ловуване, се появява и тази декларация?

Не знам за докладна ;) , и това какво общо има с декларацията.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
На мен туй увеличение ми е малко,щот съм мазохист .
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#8
Потребителя е офлайн   avdjiev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 980
  • Регистр: 16.04.09

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 15.01.2018 - 13:55 :

Виж мнениетоavdjiev написа на 15.01.2018 - 12:26 :

Един въпрос към г-н Терзийски.

Как, два дни след докладна записка от НЛРС - СЛРБ до Министъра на земеделието, храните и горите, за намаляване цените за ловуване, се появява и тази декларация?

Не знам за докладна ;) , и това какво общо има с декларацията.

Декларацията е идва в момент, в който се е разбрало за въпросната ДЗ.

Нима никой не разбира откъде идва инфото и съответната реакция с декларация.......
0

#9
Потребителя е офлайн   енгин 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 916
  • Регистр: 02.09.09

Виж мнениетоavdjiev написа на 15.01.2018 - 18:18 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 15.01.2018 - 13:55 :

Виж мнениетоavdjiev написа на 15.01.2018 - 12:26 :

Един въпрос към г-н Терзийски.

Как, два дни след докладна записка от НЛРС - СЛРБ до Министъра на земеделието, храните и горите, за намаляване цените за ловуване, се появява и тази декларация?

Не знам за докладна, и това какво общо има с декларацията.

Декларацията е идва в момент, в който се е разбрало за въпросната ДЗ.

Нима никой не разбира откъде идва инфото и съответната реакция с декларация.......

Колега,поясни точно и конкретно за какво иде реч!
Че се умува един протест,да видим какво ще излезе!
0

#10
Потребителя е офлайн   avdjiev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 980
  • Регистр: 16.04.09
Ще се разбере на по-късен етап.
Нека се организира един протест, че да видим кои сме ловците.
Миналата година в гр. Бургас се видя.
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоенгин написа на 16.01.2018 - 21:14 :


Колега,поясни точно и конкретно за какво иде реч!
Че се умува един протест,да видим какво ще излезе!

За миналата годна едиственият протестиращ ловец бях аз .....сам , самичак шматарок пред централата :D Взех разрешение от жена ми за три дни да рамахвам калъфа в Бургас ... и какво се оказа , морските отишли на лов B)
За поредем път доказваме що за бастуни сме ....
Поздрави !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   енгин 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 916
  • Регистр: 02.09.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 17.01.2018 - 20:07 :

Виж мнениетоенгин написа на 16.01.2018 - 21:14 :

Колега,поясни точно и конкретно за какво иде реч!
Че се умува един протест,да видим какво ще излезе!

За миналата годна едиственият протестиращ ловец бях аз .....сам , самичак шматарок пред централата Публикувано изображение Взех разрешение от жена ми за три дни да рамахвам калъфа в Бургас ... и какво се оказа , морските отишли на лов Публикувано изображение
За поредем път доказваме що за бастуни сме ....
Поздрави !


На големия протест във София аз пък бях единствения със калъф за пушка,и затова бях арестуван!Ако ще мерим кой кой е,винаги съм бил за правдата,и сега е точно момента за един протест-наистина истински,не като предния-пълен с подводни камъни!
Така че,уважаеми колеги,.............Дела трябват ,не думи............В.Левски
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоенгин написа на 17.01.2018 - 20:40 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 17.01.2018 - 20:07 :

Виж мнениетоенгин написа на 16.01.2018 - 21:14 :

Колега,поясни точно и конкретно за какво иде реч!
Че се умува един протест,да видим какво ще излезе!

За миналата годна едиственият протестиращ ловец бях аз .....сам , самичак шматарок пред централата Публикувано изображение Взех разрешение от жена ми за три дни да рамахвам калъфа в Бургас ... и какво се оказа , морските отишли на лов Публикувано изображение
За поредем път доказваме що за бастуни сме ....
Поздрави !


На големия протест във София аз пък бях единствения със калъф за пушка,и затова бях арестуван!Ако ще мерим кой кой е,винаги съм бил за правдата,и сега е точно момента за един протест-наистина истински,не като предния-пълен с подводни камъни!
Така че,уважаеми колеги,.............Дела трябват ,не думи............В.Левски

Това в София не беше протест , а организирано мирно шествие , пародия на парад за светлото бъдеще на европейския лов в България .... малко хвалебствени слова от петковистите и нищо друго !
С калъфи имаше и други колеги подведени че отиват на протест с/у безхаберното на СЛРБ
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 13.01.2018 - 18:43 :

Ние, Инициативния комитет за защита правата на българските ловци казваме СТИГА и заявяваме, че при следващо увеличение на каквато и да е такса свързана с упражняването на правото ни на лов, ще призовем всичките 42 000 ловци, които подкрепиха подписката ни за запазване на януарския лов и увеличаване на сроковете за ловуване на дива свиня и водоплаващ дивеч на протест в София, като ще предприемем блокирането на основни пътни артерии на столицата. Ще призовем и тези ловци, които по една или друга причина не подкрепиха нашата инициатива, но в които е останало поне малко лично достойнство и уважение към това велико хоби лова и тях самите.

Всеки гледа да мине метър! Г-да от инициативния комитет защо при следващо увеличение?! Нима сте съгласни с тези? Или сте на принципа "всяко чудо за три дена". Какво си викате те сега като ги увеличат, редовите ловци ще подскачат, ще подскачат па ще се примирят, така или иначе кой знае друго увеличение може да има след 10-на години. Аман от национални сдружения, комитети и какви ли не организации "загрижени" за българския ловец.


Един въпрос защо при следващо а не сега, значи сега ви устройва така ли.......??? Попитайте ги тези Инициятивните, всички са едни и същи боклуци
0

#15
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.01.2018 - 15:37 :

На мен туй увеличение ми е малко,щот съм мазохист .

Може би ще те разочаровам но държавата в лицето на БАБХ и ИАГ заради приближаващата АЧС като част от превантивните мерки са предложили в началото на миналата седмица на министъра на МЗХГ да се намали цената на разрешителното за индивидуален лов на дива свиня от 30 на 1 лв. и да отпадне придружителя от държавното горско стопанство или държавното ловно стопанство!!! Не бързах да го съобщавам, защото ще се реши окончателно на заседание на ловния съвет на 24.01.2018 г., въпреки че министъра вече го е одобрил още преди няколко дни!

Някои колеги бяха подочули за тези неща, видно и в коментар в темата. БГ ЛОВ щеше да го обяви чрез новина когато стане свършен факт след решението на ЛС, но такива вести явно не могат дълго време да останат в тайна. ;)

Поканен съм да присъствам на това заседание и ще ви информирам за взетите решения.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#16
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 18.01.2018 - 05:53 :

Един въпрос защо при следващо а не сега, значи сега ви устройва така ли.......??? Попитайте ги тези Инициятивните, всички са едни и същи боклуци

Колега, ти прочете ли внимателно декларацията, ето цитат от нея: "Апелираме към ИАГ и МЗХГ повече да не увеличават, а дори да намалят цените на някои разрешителни за лов!"

п.п. Това че използваш обидна думи е в нарушение на правилата на форума. Това е предупреждение!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#17
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Аз наистина не мога да разбера някой колеги, които пишат във форума ! Задават въпроси от типа – защо нищо не се прави в защита на ловците ? Като тръгне нещо да се прави - ама що сега го правите или почвате да търсите под вола теле! Само искам да им напомня на тез колеги , че благодарение на този инициативен комитет , беше запазен януарския лов на дива свиня !В момента се водят разговори за удължаване на срока на лова на водоплаващ дивеч до края на февруари! Единствено те събраха 42 000 подписа в протестната декларация против вдигането на цените, за РАЗЛИКА ОТ РАЗНИ смятащи себе си за ръководители на Съюза, които на ловния съвет са се изказали в посока на вдигане на таксите ! Така, че адмирации за тази протестна декларация !
0

#18
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 18.01.2018 - 08:46 :

Аз наистина не мога да разбера някой колеги, които пишат във форума ! Задават въпроси от типа – защо нищо не се прави в защита на ловците ? Като тръгне нещо да се прави - ама що сега го правите или почвате да търсите под вола теле! Само искам да им напомня на тез колеги , че благодарение на този инициативен комитет , беше запазен януарския лов на дива свиня !В момента се водят разговори за удължаване на срока на лова на водоплаващ дивеч до края на февруари! Единствено те събраха 42 000 подписа в протестната декларация против вдигането на цените, за РАЗЛИКА ОТ РАЗНИ смятащи себе си за ръководители на Съюза, които на ловния съвет са се изказали в посока на вдигане на таксите ! Така, че адмирации за тази протестна декларация !

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#19
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 18.01.2018 - 08:46 :

Само искам да им напомня на тез колеги , че благодарение на този инициативен комитет , беше запазен януарския лов на дива свиня !В момента се водят разговори за удължаване на срока на лова на водоплаващ дивеч до края на февруари! Единствено те събраха 42 000 подписа в протестната декларация против вдигането на цените, за РАЗЛИКА ОТ РАЗНИ смятащи себе си за ръководители на Съюза

А защо не работите в посока .... само селективен лов на дива свиня през целия януари ?!
Защо не се борите за премахването на бележките за индивидуален лов на хищници ?! ....нима невиждате проблеми ?!
Удължете срока за ловуването на водоплаващите и тогава вече ще ви се извиня публично ........................................................................................

Този пост е редактиран от Vasil Terziyski: 18.01.2018 - 17:16
Причина за редакцията: Обидни думи! Това е предупреждение!

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Приемам забележката , но нека говорим когато свършим дадена работа , че на редовият ловец му омръзна от говорене за светлото бъдеще на българският лов по европейски .
Надявам се все пак някой от Иницистивния комитет да ми отговори на по горните въпроси
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни