БГ Лов Форум: Седмица на антибракониерството по света! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Седмица на антибракониерството по света! снимки от цял свят

#21
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоTRAP_ написа на 22.02.2012 - 09:50 :

Колега Пири продължаваш да се злепоставяш писах ти го по горе защо.А за тази дива котка от това което се вижда има всички признаци единствено не се вижда главата отпред.Окраската на тялото съвпада включително и пръстените по опашката.Опашката на домашните котки е по-тънка и източена на върха. На задното стъпало дивата котка е с черно петно в основата му, докато при домашната котка петното е дълго като клин отзад на цялото стъпало. А много добре се вижда че има тези черни петна.
Колега Пири все пак сме виждали диви котки не падаме от Марс.И не им говори за килограми на дива котка защото тая котка като се роди не става веднага описаните от теб 6кг. Да не говорим ,че има и втора публикувана снимка.

С какво се злепоставям? Черното петно не е там където трябва да бъде. е КОИ ВСИЧКИ ПРИЗНАЦИ СА НАЛИЦЕ? Главата не се гледа отпред а между ушите, точно тази част, която се вижда и там няма нищо общо с дива котка, поне според мен. Къде е стъпало, къде е скакателната става. Според мен никой не може по тая снимка да твърди обективно и със сигурност че това е дива котка. Разгледайте снимки на диви котки, заснети в природата и ще видите че много от тях са на чисти мелези. А истинските диви котки са внушителни с вида си. Ако речем че тази е ударена през зимата, то тя почти по размер ще доближава възрастен екземпляр ако е чиста или преобладаващо дива, а защо е мъничко по-едра от домашно коте. През зимата бакенбарди има почти винаги, а защо няма?
Ти в района в който си виждал "диви котки" също няма как да видиш, защото и там са мелези. Затова и ги виждаш, защото нямат тия инстинкти. Само в Пазарджишко и Пловдивско има чисти диви котки в равнинен район в страната. Чистите диви котки по инстинкт обитават глухите по възможност вековни букови и смесени гори в страната в средния и високия планински пояс. Например в Берковско при БКП може да ги има и ги има. Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#22
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Пири,

Отивам в града да пусна фиш от тото 2. За първи път съм съгласен с тебе.Не мога да си повярвам. Много диви и подивели котки съм видял и убил.Колебая се в оценката си за тази котка на втората снимка - самичката. Не мога обаче да съм толкова компетентен и категоричен в позицията си.И знаеш ли защо? На снимка въобще не може да се даде такъв отгово. Трябва да се види и пипне на живо/или умряло/.И знай че котката като всяко живо същество расте и се развива. И района в който живее и придава допълнителни белези. Моята комшийка има същия котарак в къщи и ако знаете колко съм му мераклия !!!!!!!!!!

Но в едно поздравявам колегата С.Стефанов. Каквато и да е щом е на 200 - 300 метра от населеното место трябва да получи полагащата и се порция съчми.Па нека си ме наричат както искат другите.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 22.02.2012 - 18:33 :

Колега Пири,

Отивам в града да пусна фиш от тото 2. За първи път съм съгласен с тебе.Не мога да си повярвам. Много диви и подивели котки съм видял и убил.Колебая се в оценката си за тази котка на втората снимка - самичката. Не мога обаче да съм толкова компетентен и категоричен в позицията си.И знаеш ли защо? На снимка въобще не може да се даде такъв отгово. Трябва да се види и пипне на живо/или умряло/.И знай че котката като всяко живо същество расте и се развива. И района в който живее и придава допълнителни белези. Моята комшийка има същия котарак в къщи и ако знаете колко съм му мераклия !!!!!!!!!!

Но в едно поздравявам колегата С.Стефанов. Каквато и да е щом е на 200 - 300 метра от населеното место трябва да получи полагащата и се порция съчми.Па нека си ме наричат както искат другите.

Ей наборе страшен си .. чак и допълнителните белези по мачароко на комшийката знаеш :D :thumbsup:
Седмица на анти бракониери О К .... а ми кажете , кога е Ден на бракониера и аз да седна да пия една ракия на спокойствие :sifone: ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега gsp,

През останалото време бе човек !!!!!!!!!!!!!! Поркай си колко ти е мерак.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#25
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Колега Пири,

Отивам в града да пусна фиш от тото 2. За първи път съм съгласен с тебе.Не мога да си повярвам. Много диви и подивели котки съм видял и убил.Колебая се в оценката си за тази котка на втората снимка - самичката. Не мога обаче да съм толкова компетентен и категоричен в позицията си.И знаеш ли защо? На снимка въобще не може да се даде такъв отгово. Трябва да се види и пипне на живо/или умряло/.И знай че котката като всяко живо същество расте и се развива. И района в който живее и придава допълнителни белези. Моята комшийка има същия котарак в къщи и ако знаете колко съм му мераклия !!!!!!!!!!

Приятелю БКП, аз пък за пореден път съм съгласен с твоето мнение. :D :D
Нали знаеш че ако започнем да се съгласяваме над 50% е съмнително. Няма да сме Българи или ще излезем най-малко братя. В нета 90% от снимките на диви котки са мелези. И много си мислят че са убили "дива котка". Ти ако се гръмнал диви котки (вярвам че е преди забраната) качи снимки на някоя кожа и череп да поограмотиш малко аудиторията. Най добре я снимай до метър, че да хванат основната разлика. :D . За Берковица зная че въобще там котките са без примеси.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#26
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 23.02.2012 - 09:49 :

Колега gsp,

През останалото време бе човек !!!!!!!!!!!!!! Поркай си колко ти е мерак.

Евала, баце! Но дали шъ мож да издържи :( . Не всеки има такава воля. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#27
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоpiri написа на 22.02.2012 - 10:57 :

Ти в района в който си виждал "диви котки" също няма как да видиш, защото и там са мелези. Затова и ги виждаш, защото нямат тия инстинкти. Само в Пазарджишко и Пловдивско има чисти диви котки в равнинен район в страната. Чистите диви котки по инстинкт обитават глухите по възможност вековни букови и смесени гори в страната в средния и високия планински пояс. Например в Берковско при БКП може да ги има и ги има. Поздрави!

Колега Пири пак се изхвърляш като............След като не знаеш аз какво съм виждал и къде съм ходил анонимни господин специалист по ловно дело.
0

#28
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоpiri написа на 23.02.2012 - 09:52 :

Колега Пири,

Отивам в града да пусна фиш от тото 2. За първи път съм съгласен с тебе.Не мога да си повярвам. Много диви и подивели котки съм видял и убил.Колебая се в оценката си за тази котка на втората снимка - самичката. Не мога обаче да съм толкова компетентен и категоричен в позицията си.И знаеш ли защо? На снимка въобще не може да се даде такъв отгово. Трябва да се види и пипне на живо/или умряло/.И знай че котката като всяко живо същество расте и се развива. И района в който живее и придава допълнителни белези. Моята комшийка има същия котарак в къщи и ако знаете колко съм му мераклия !!!!!!!!!!

Приятелю БКП, аз пък за пореден път съм съгласен с твоето мнение. :D :D
Нали знаеш че ако започнем да се съгласяваме над 50% е съмнително. Няма да сме Българи или ще излезем най-малко братя. В нета 90% от снимките на диви котки са мелези. И много си мислят че са убили "дива котка". Ти ако се гръмнал диви котки (вярвам че е преди забраната) качи снимки на някоя кожа и череп да поограмотиш малко аудиторията. Най добре я снимай до метър, че да хванат основната разлика. :D . За Берковица зная че въобще там котките са без примеси.
Пусни некоя снимка ти защо другите да пуснат?
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 23.02.2012 - 09:49 :

Колега gsp,

През останалото време бе човек !!!!!!!!!!!!!! Поркай си колко ти е мерак.

А тека ме не кефи !
Некак си да е по тържествено бре .... ден на бракониера :D Да седнем на една маса с горския , ловния и др. елемети ;) за малко да да пропусна попа :D па чевермета , музика .... па удри !!!! :cheers2:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#30
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
ГСП поне си табиетлия човек, НО И ПОПА СИ ТРЕБЕ :D . Трап туй нещо фазан ли и ил котка на аватаря? Не ги зная аз. Сериозно къде си виждал истински котки. При нас са истински но има много ловци които за цял стаж котка не са виждали. Снимка ако кача вече съм я качил и ще РОВИШ, ЩЕ Я набараш и ще кажеш че съм я откраднал от ...мен. :D

Затова трябва да скъся опашката с ножица, пак да снимам кожата, че да мине номерът. А трябва да си изтрия името като велик ловец от протоколя за медаля.
Между другото нали си орган на реда. Адвоката казва че човек може да злепостави друг, но сам не може да се злепостави. Вие полицията отново не сте в час с правото пък после вие ги хващате а съдът ги пуска ;) . Нали шефовете ви казаха да учите до пенсия, еми учете съ. :P Като моа милоусз. Виж как си опрайх прауописъ?+" :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#31
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега gsp,

Другите добре ама попа и полицая настрана от тебе. Никак не е хубаво когато те водят на някъде тези две професии.

Колега пири,

Изненадваш ме с въпроса за кожата на дива котка. Не мога да повярвам,че не знаеш практиката с обрабиотката на кожите. Тя е една от най трудните за обработка и съхранение.А и когато беше модата на яките и палтата ,котешките бяха изключение.Не е подходящо това което ще напиша, но знай че докато съм с пушка в гората ще стрелям по дива и подивяла котка, при всеки удобен случай.Та ако ще и да съм най отявления бракониер. Само който не познава биологията на това животно може да го причисли към защитените видове.Сигурно не съм прав да пиша и уча младите на това ама какво да се прави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#32
Потребителя е офлайн   koko223 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 343
  • Регистр: 18.02.08
Прикачено изображение: preva-1.jpg

Тази от кои ще е , под 6 кг. е, пръстените и са малко, няма черно петно на скакателната става................а забравих да кажа, че е от преди забраната !
long dick easily pee
Вгледай се в очите на кучето и ще видиш душата на Бога !
0

#33
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 23.02.2012 - 16:12 :

Колега gsp,

Другите добре ама попа и полицая настрана от тебе. Никак не е хубаво когато те водят на някъде тези две професии.



Що бе , бил съм и не двете длъжности ;) Да си Кмет у село ... требе да си шериф , поп , линейка , доктор , от време на време от гражданска защита , и много др. професии :D .... и най вече , професионален стрелец , снайперист ! :D
Та защо да не седнем като хора ня масата по случай празника ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#34
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоpiri написа на 23.02.2012 - 12:23 :

ГСП поне си табиетлия човек, НО И ПОПА СИ ТРЕБЕ :D . Трап туй нещо фазан ли и ил котка на аватаря? Не ги зная аз. Сериозно къде си виждал истински котки. При нас са истински но има много ловци които за цял стаж котка не са виждали. Снимка ако кача вече съм я качил и ще РОВИШ, ЩЕ Я набараш и ще кажеш че съм я откраднал от ...мен. :D

Затова трябва да скъся опашката с ножица, пак да снимам кожата, че да мине номерът. А трябва да си изтрия името като велик ловец от протоколя за медаля.
Между другото нали си орган на реда. Адвоката казва че човек може да злепостави друг, но сам не може да се злепостави. Вие полицията отново не сте в час с правото пък после вие ги хващате а съдът ги пуска ;) . Нали шефовете ви казаха да учите до пенсия, еми учете съ. :P Като моа милоусз. Виж как си опрайх прауописъ?+" :D

Пири добре ,че ми каза ти какво е това на снимката на аватара защото аз се чудех какво е.Добре ,че отново си ти да ми кажеш какви животни съм виждал и какви не.Пири кажи ми какво обядвах днес защото не знам.Може да ми кажеш и какво да вечерям.Добре ,че има такива хора като теб иначе света направо загива.Друго е да си велик ловец е не кото мен простосмъртен.
0

#35
Потребителя е офлайн   rangelov_evgeni 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1407
  • Регистр: 18.08.08

MERCEDES ML-270
ПО-ДОБРЕ ЖИВО КУЧЕ , ОТКОЛКОТО УМРЯЛ ЛЪВ.
0

#36
Потребителя е офлайн   radokj 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 30.01.12
bkp, не си прав, това поне вярно си го каза! Животински вид не се слага в червената книга, заради биологията му или вредите спрямо хабитата, вярвам че знаеш това, а от форумът съм доста разочарован, тук някакви псевдо бракониерчета изскочиха отвсякъде...! Поне уважете тази тема и си ходете в задния двор при кокошките! За какво е темата, какво е направихте - селски бит пазар! Нека поне уважим труда на хиляди хора по света и техните мъки, те го правят заради всички нас и децата ! А колкото до котката, трепете ги бунаци, после разправяйте на децата си какво е дива котка от енциклопедиите !
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоradokj написа на 01.03.2012 - 10:38 :

тук някакви псевдо бракониерчета изскочиха отвсякъде...! Поне уважете тази тема и си ходете в задния двор при кокошките! За какво е темата, какво е направихте -

:drinking-red-wine: ... в задния двор !
А не е ли мъка като котката ми изяде кокошките или чакали ми отмъкнат опинците ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега радокж,

Не съм сигурен че си ми колега/личащо от написаното/ но все пак тука такова е обръщението. Ще ти кажа че предпочитам да обяснявам какво е ДИВА/подивяла/котка, отколкото да обяснявам какво е това зайче,фазанче,яребичка,сърне,горски птички и т.н. И знай, че не може да се слага в червената книга определен вид, съществуването на който довежда до вписването в червената книга доста други видове.

Мое мнение.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#39
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 01.03.2012 - 19:54 :

Колега радокж,

Не съм сигурен че си ми колега/личащо от написаното/ но все пак тука такова е обръщението. Ще ти кажа че предпочитам да обяснявам какво е ДИВА/подивяла/котка, отколкото да обяснявам какво е това зайче,фазанче,яребичка,сърне,горски птички и т.н. И знай, че не може да се слага в червената книга определен вид, съществуването на който довежда до вписването в червената книга доста други видове.

Мое мнение.


Колега,природозащитника няма да те разбере-защото се движи по течението,а то е и по лесно.Едно е да биеш тупана и да ревеш,като магаре,а друго е да извадиш от джоба си/не от фондове/ средства и да ги вложиш в природата и то без да искаш да прибереш дивиденти от вложеното на всяка цена.А колкото до котака-някъде може и да ги няма,но аз нямам такива впечатления/въпреки,че не ги стрелям/.
0

#40
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Бракониери на едро...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни