БГ Лов Форум: Впечатления от различни марки производители на 308 win - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Впечатления от различни марки производители на 308 win

#1
Потребителя е офлайн   niko9591 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 03.03.10
Здравейте колеги и колежки,преди два месеца станах горд собственик на Тика т3 308 win .Боеприпаса който ми беше препоръчан от един приятел и който ползвал за този момент е Селиер и Белот SP 11,7.Понеже съм умислен спрямо по слабата енергия която е показана на кутията и дали е подходящ за лов на диво прасе.Бих искал да споделите вашия опит и предпочитаната марка и вид куршум.Благодаля
0

#2
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
Колега аз също стрелям с Tika–T3 308win., ползвам само Geco, и съм много доволен.
0

#3
Потребителя е офлайн   Dimitar Stoyanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 30.07.10
Здравей колега!
С моята ТИККА в 308 съм изпробвал следните марки:

1 - GECO EXPRESS - много добра групираност, но в реален лов на диво прасе "прошива" от двете страни животното като не прави добра експанзия, независимо от разстоянието.

2 - GECO PLUS - добра групираност, не съм излизал на лов с такъв боеприпас.

3 - SAKO HAMMERHEAD - въпреки, че и те са финландски като ТИККА-та, крайно разочарование като групираност.

4 - SAKO SUPER HAMMERHEAD - същото като HAMMERHEAD

5 - NORMA VULKAN - много добра групираност, добра експанзия, но при среща с клонче проектила се разпада. Лично все още го използвам, но смятам да изпробвам NORMA Plastic Point
със по-добри характеристики е от VULKAN, шведите дават, че и не се влияе от среща с клонче.

Поздрави!
0

#4
Потребителя е офлайн   карачоров 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 984
  • Регистр: 17.01.11
Последните си пет прасета убих с партизан 308 11.7 гр. на който прострелката съвпада до 90 м с Балнаул 308 - 10....и нещо.гр. С барнаула също имам убито прасе. Оръжията са ЧЗ 550 и Броунинг цев 47 см. Имам и СЛР и той е всеяден. Убива по почти същият начин прасета.
0

#5
Потребителя е офлайн   Илия Кирчев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 23.06.17

Виж мнениетокарачоров написа на 21.02.2018 - 14:48 :

Последните си пет прасета убих с партизан 308 11.7 гр. на който прострелката съвпада до 90 м с Балнаул 308 - 10....и нещо.гр. С барнаула също имам убито прасе. Оръжията са ЧЗ 550 и Броунинг цев 47 см. Имам и СЛР и той е всеяден. Убива по почти същият начин прасета.

0

#6
Потребителя е офлайн   Илия Кирчев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 23.06.17
Стрелям с Геко експрес, но по хищник
0

#7
Потребителя е офлайн   Боче 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 15.09.10

Виж мнениетоDimitar Stoyanov написа на 21.01.2018 - 12:09 :

Здравей колега!
С моята ТИККА в 308 съм изпробвал следните марки:

1 - GECO EXPRESS - много добра групираност, но в реален лов на диво прасе "прошива" от двете страни животното като не прави добра експанзия, независимо от разстоянието.

2 - GECO PLUS - добра групираност, не съм излизал на лов с такъв боеприпас.

3 - SAKO HAMMERHEAD - въпреки, че и те са финландски като ТИККА-та, крайно разочарование като групираност.

4 - SAKO SUPER HAMMERHEAD - същото като HAMMERHEAD

5 - NORMA VULKAN - много добра групираност, добра експанзия, но при среща с клонче проектила се разпада. Лично все още го използвам, но смятам да изпробвам NORMA Plastic Point
със по-добри характеристики е от VULKAN, шведите дават, че и не се влияе от среща с клонче.

Поздрави!



Колега Геко експрес като прошива прасетата падат ли или си заминават ?
0

#8
Потребителя е офлайн   Боче 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 15.09.10
Пробвай Геко експрес и сам ще си отговориш на въпроса. Това е универсален патрон за всичкия дивеч в България. Няма животно което да удържи на Експреса , стига да е ударено както трябва.
0

#9
Потребителя е офлайн   jem6666 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 35
  • Регистр: 20.04.09
Аз имам ТИККА Т3 .308win и за лов на прасе ползвам GECO PLUS, а за хищник и мишени АРСЕНАЛ- по-евтини са. Не си купувай от срьбските патрони защото ТИККА-та не ги затваря.
0

#10
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14

Виж мнениетоniko9591 написа на 20.01.2018 - 18:06 :

Здравейте колеги и колежки,преди два месеца станах горд собственик на Тика т3 308 win .Боеприпаса който ми беше препоръчан от един приятел и който ползвал за този момент е Селиер и Белот SP 11,7.Понеже съм умислен спрямо по слабата енергия която е показана на кутията и дали е подходящ за лов на диво прасе.Бих искал да споделите вашия опит и предпочитаната марка и вид куршум.Благодаля


Да се опитам да помогна малко и аз.
Качествата на боеприпаса в този калибър растът пропорционално на цената, която виждате в магазина. Просто избирате нужния модел на куршума и действате за избор на марката според това, до къде искате да се охарчите.
За да се успокоя в правотата на думите си, погледнах в сайта на един от най- големите и известни у нас тъговци на боеприпаси и оръжие за граждански цели. Там например, около началото на табличката за калибър .308 W, патрон на Селиер и Белот SP 11,7гр. струва днес 2,27лв/бр., а пък почти в края(към високата цена) - Норма Орикс 11,7 струва 6,20 лв/бр. По подобен начин изглеждат и качествата им в боя. Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
Поздрави!
0

#11
Потребителя е офлайн   фазан 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 20.03.11

Виж мнениетоboyan stoychev написа на 10.03.2018 - 22:25 :

Виж мнениетоniko9591 написа на 20.01.2018 - 18:06 :

Здравейте колеги и колежки,преди два месеца станах горд собственик на Тика т3 308 win .Боеприпаса който ми беше препоръчан от един приятел и който ползвал за този момент е Селиер и Белот SP 11,7.Понеже съм умислен спрямо по слабата енергия която е показана на кутията и дали е подходящ за лов на диво прасе.Бих искал да споделите вашия опит и предпочитаната марка и вид куршум.Благодаля


Да се опитам да помогна малко и аз.
Качествата на боеприпаса в този калибър растът пропорционално на цената, която виждате в магазина. Просто избирате нужния модел на куршума и действате за избор на марката според това, до къде искате да се охарчите.
За да се успокоя в правотата на думите си, погледнах в сайта на един от най- големите и известни у нас тъговци на боеприпаси и оръжие за граждански цели. Там например, около началото на табличката за калибър .308 W, патрон на Селиер и Белот SP 11,7гр. струва днес 2,27лв/бр., а пък почти в края(към високата цена) - Норма Орикс 11,7 струва 6,20 лв/бр. По подобен начин изглеждат и качествата им в боя. Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
Поздрави!



За съжаление колегата е много прав!!!!Публикувано изображение


0

#12
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Някой да е имал проблеми с федерал фюжан sp не стрелят
0

#13
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10
През годините съм минал през Hornady SST,IB,GMX - всичките са супер, но вече не мога да си ги позволя.
S&B SPCE 150,180gr. - убиват,но се пръсват в животното. Не харесвам боеприпас който се пръска.
GECO PLUS 170gr. - Аз ги харесвам, пушката ги харесва, прасетата не ги харесват :)
0

#14
Потребителя е офлайн   Dimitar Stoyanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 30.07.10

Виж мнениетоБоче написа на 02.03.2018 - 15:00 :

Виж мнениетоDimitar Stoyanov написа на 21.01.2018 - 12:09 :

Здравей колега!
С моята ТИККА в 308 съм изпробвал следните марки:

1 - GECO EXPRESS - много добра групираност, но в реален лов на диво прасе "прошива" от двете страни животното като не прави добра експанзия, независимо от разстоянието.

2 - GECO PLUS - добра групираност, не съм излизал на лов с такъв боеприпас.

3 - SAKO HAMMERHEAD - въпреки, че и те са финландски като ТИККА-та, крайно разочарование като групираност.

4 - SAKO SUPER HAMMERHEAD - същото като HAMMERHEAD

5 - NORMA VULKAN - много добра групираност, добра експанзия, но при среща с клонче проектила се разпада. Лично все още го използвам, но смятам да изпробвам NORMA Plastic Point
със по-добри характеристики е от VULKAN, шведите дават, че и не се влияе от среща с клонче.

Поздрави!



Колега Геко експрес като прошива прасетата падат ли или си заминават ?

Извинявай колега за късния отговор, но не съм видял че си ме питал. Падат, но не на място имах случай да търся стотина метра, а попадението беше в черния дроб след аутопсията. Изстрела беше от 60-70м.
0

#15
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Много интересно е това с прошиването на експреса. Сигурен ли си, че не бъркаш с плюс? Аз експреса преди ги ползвах за хищник и резултата винаги беше грозен взрив. Та за това проишиване на прасе ми се струва странно.
0

#16
Потребителя е офлайн   Dimitar Stoyanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 30.07.10

Виж мнениетоtodir написа на 29.08.2019 - 19:58 :

Много интересно е това с прошиването на експреса. Сигурен ли си, че не бъркаш с плюс? Аз експреса преди ги ползвах за хищник и резултата винаги беше грозен взрив. Та за това проишиване на прасе ми се струва странно.


Със сигурност - чревен полимерен връх. Прикачено изображение: Снимка0068.jpg Този проектил е от Geco Express изваден от бут на 120-130 кг глиган. Лек тръст разстояние около 70м, първи и втори изстрел през бъбреци и черен дроп, понеже си продължи трети в бута (тогава стрелях на механични). Извинявам се за качеството, но снимката е от 2013.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни