БГ Лов Форум: Избори на 5 октомври провалят откриването на лова на глигани - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избори на 5 октомври провалят откриването на лова на глигани

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Откриването на ловния сезон за диви прасета е пред провал, защото съвпада с провеждането на предсрочните парламентарни избори, каза пред "РЕПОРТЕР" депутатът от Коалиция за България Спас Панчев. Той припомни, че президентът Росен Плевнелиев вече обяви датата, която си е харесал за вота – 5 октомври.

Публикувано изображение

„По време на избори МВР винаги издава заповед, с която се забранява носенето и ползването на огнестрелно оръжие на територията на страната. Дори да искаме да отидем на лов, няма да ни подпишат документите от местните държавни горски стопанства”, разясни Васил Терзийски, който е собственик на най-големия български ловен портал в интернет – Bglov.com. (тук са ми преиначили това което съм казал, но не е от такова значение)

В Закона за лова и опазване на дивеча е записано, че на дружинките е разрешено да гърмят по свинете от 1 до 31 октомври. По традиция официалното откриване е през първата неделя от месеца. Тази година точно това е денят, в който България ще избира парламент.

„Това е празник, който се чака цяла година от 130 000 ловци. Аз съм един от тях. Не е лошо президентът Плевнелиев да помисли за датата – една седмица по-рано или по-късно няма никакво значение”, каза още депутатът от левицата Спас Панчев. Той припомни, че евроизборите на 25 май са съвпаднали със старта на риболовния сезон. Тогава хиляди риболовци не отишли до урните, а да упражнят хобито си.

trud.bg
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   nikitanev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 534
  • Регистр: 21.01.11
избори ли???????? да си гледат работата , как че няма да предпочета да ида да гласувам за някакви си мафиоти пред това да ида на лов с приятели !!!!!!!!! ама изобщо не ме интересуват ни избори ни гяволи
0

#3
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
те ще ни компенсират януари винаги така правят
0

#4
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоnikitanev написа на 11.07.2014 - 09:03 :

избори ли???????? да си гледат работата , как че няма да предпочета да ида да гласувам за някакви си мафиоти пред това да ида на лов с приятели !!!!!!!!! ама изобщо не ме интересуват ни избори ни гяволи

Не можеш да отидеш... То няма да е ловен ден!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#5
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Ми а де аз кое време още питах.Нали има закон откъде накъде ще ни спират лова.И що си мислят тея Уроди Депутатите че ще се избием заради тях че и ловът и алкохолът забраняват по избори.Да е жив и здрав Откривателят на Терлиците
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#6
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Няма да се спира откриването, докато ние ловуваме мангасарите ще гласуват. Вече го изпробваха на откриването на риболова, доказано работи.
0

#7
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Няма да се спира откриването, докато ние ловуваме мангасарите ще гласуват. Вече го изпробваха на откриването на риболова, доказано работи.
0

#8
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоdrat написа на 11.07.2014 - 10:36 :

Няма да се спира откриването, докато ние ловуваме мангасарите ще гласуват. Вече го изпробваха на откриването на риболова, доказано работи.


Публикувано изображение И то само как гласуват......с автобуси!!!!Как пък измисли точно 5 октомври!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#9
Потребителя е офлайн   В. Василев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 04.04.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 11.07.2014 - 08:04 :

Откриването на ловния сезон за диви прасета е пред провал, защото съвпада с провеждането на предсрочните парламентарни избори, каза пред "РЕПОРТЕР" депутатът от Коалиция за България Спас Панчев. Той припомни, че президентът Росен Плевнелиев вече обяви датата, която си е харесал за вота – 5 октомври.

Публикувано изображение

„По време на избори МВР винаги издава заповед, с която се забранява носенето и ползването на огнестрелно оръжие на територията на страната. Дори да искаме да отидем на лов, няма да ни подпишат документите от местните държавни горски стопанства”, разясни Васил Терзийски, който е собственик на най-големия български ловен портал в интернет – Bglov.com. (тук са ми преиначили това което съм казал, но не е от такова значение)

В Закона за лова и опазване на дивеча е записано, че на дружинките е разрешено да гърмят по свинете от 1 до 31 октомври. По традиция официалното откриване е през първата неделя от месеца. Тази година точно това е денят, в който България ще избира парламент.

„Това е празник, който се чака цяла година от 130 000 ловци. Аз съм един от тях. Не е лошо президентът Плевнелиев да помисли за датата – една седмица по-рано или по-късно няма никакво значение”, каза още депутатът от левицата Спас Панчев. Той припомни, че евроизборите на 25 май са съвпаднали със старта на риболовния сезон. Тогава хиляди риболовци не отишли до урните, а да упражнят хобито си.

trud.bg

По закон откриването трябва тази година да е на 4-ти - събота/първия ловен ден след 01.10.2014 г./, а изборите са в неделя - 5-ти и тогава няма да се ловува заради тях. Моля, някой, който чете и разбира какво пише в закона да ме обори, че нещо ми стана ясно, че гореспоменатия депутат Спас Панчев не знае закона май .....
0

#10
Потребителят е онлайн   isho.com 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 25.01.11
Тогава вземаме пушките и на лов за прасета пред парламента :lol:/> :big-shot:
0

#11
Потребителя е офлайн   Dragula 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 19.06.08

Виж мнениетоnikitanev написа на 11.07.2014 - 09:03 :

избори ли???????? да си гледат работата , как че няма да предпочета да ида да гласувам за някакви си мафиоти пред това да ида на лов с приятели !!!!!!!!! ама изобщо не ме интересуват ни избори ни гяволи


Недейте да гласувате, ходете за гъби или да си сварите ракията. Обаче догодина като ви вземат пушките, да не кажете, че БСП и ДПС са виновни. Те правят каквото си искат, защото като не гласувате купените цигански гласове печелят изборите.
И не се оправдавайте, че всички са маскари. Нека влязат 10 по-малки партии в Парламента и ще видим тогава как се срива статуквото. Ама това няма как да стане, ако не се гласува масово.
Изправи се гора от стомана!
0

#12
Потребителя е офлайн   valkov57 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 586
  • Регистр: 06.04.12

Виж мнениетоDragula написа на 11.07.2014 - 17:52 :

Виж мнениетоnikitanev написа на 11.07.2014 - 09:03 :

избори ли???????? да си гледат работата , как че няма да предпочета да ида да гласувам за някакви си мафиоти пред това да ида на лов с приятели !!!!!!!!! ама изобщо не ме интересуват ни избори ни гяволи


Недейте да гласувате, ходете за гъби или да си сварите ракията. Обаче догодина като ви вземат пушките, да не кажете, че БСП и ДПС са виновни. Те правят каквото си искат, защото като не гласувате купените цигански гласове печелят изборите.
И не се оправдавайте, че всички са маскари. Нека влязат 10 по-малки партии в Парламента и ще видим тогава как се срива статуквото. Ама това няма как да стане, ако не се гласува масово.

Така е , когато :
......... " държава " - ИМА..........." народ " - НЯМА !!!
0

#13
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Цитат

Откриването на ловния сезон за диви прасета е пред провал, защото съвпада с провеждането на предсрочните парламентарни избори, каза пред "РЕПОРТЕР" депутатът от Коалиция за България Спас Панчев. Той припомни, че президентът Росен Плевнелиев вече обяви датата, която си е харесал за вота – 5 октомври.


Депутата от БСП партийките "казал", айде стига на наш гръб един измислен депутат да си прави агитациите. Къде бяха като се определяше дата на изборите, що чак сега се сетихте от БСП, що не се сетихте за плоския данък дето момата го въведе или как ни обирате с измислените си ВЕИ. Тоя измислен депутат знае ли че се е ловувало и по време на избори и не е имало проблем. Това стана възможно на един балотаж - местното МВР не се усети да спре лова и спокойно и гласувахме и ловувахме. Усеща ли се депутата че нов бардак със стари к@рви не става, че нямам алтернатива за която да гласуваме, усеща ли че ако забранят лова на 4 и 5 единствената ми алтернатива е наказателен вот т.е. Х върху цялата бюлетина и без това в тая държава се защитават правата на всички други но не и на редовия Българин.

П.П. Не се връзвайте на обещания за компенсиране на пропуснатия ловен излет през януари. Сроковете за лов са в закона и могат да се променят само от НС. Още помня как ни компенсира М.Н. от миналото правителство, "компенсира" с дати през януари, но за друг дивеч, който така или иначе ни се разрешава от закона за м.Януари.
0

#14
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоpicea написа на 11.07.2014 - 20:42 :

Не се връзвайте на обещания за компенсиране на пропуснатия ловен излет през януари. Сроковете за лов са в закона и могат да се променят само от НС. Още помня как ни компенсира М.Н. от миналото правителство, "компенсира" с дати през януари, но за друг дивеч, който така или иначе ни се разрешава от закона за м.Януари.

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   гилза 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 215
  • Регистр: 09.04.11
Ако изборите са на 5.10, по-добре да не е ловен ден,защото ще стане както каза по-нагоре колегата с риболова.Истината е че трябва да се гласува,защото иначе братята манги отново ще ни избират управниците...
А нищо не ни пречи да откриваме на следващия уикенд,все пак колеги решава се съдбата на България,а пък и ще изненадаме прасетата с още една седмица покой....
0

#16
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13

Виж мнениетоВ. Василев написа на 11.07.2014 - 16:10 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 11.07.2014 - 08:04 :

Откриването на ловния сезон за диви прасета е пред провал, защото съвпада с провеждането на предсрочните парламентарни избори, каза пред "РЕПОРТЕР" депутатът от Коалиция за България Спас Панчев. Той припомни, че президентът Росен Плевнелиев вече обяви датата, която си е харесал за вота – 5 октомври.

Публикувано изображение

„По време на избори МВР винаги издава заповед, с която се забранява носенето и ползването на огнестрелно оръжие на територията на страната. Дори да искаме да отидем на лов, няма да ни подпишат документите от местните държавни горски стопанства”, разясни Васил Терзийски, който е собственик на най-големия български ловен портал в интернет – Bglov.com. (тук са ми преиначили това което съм казал, но не е от такова значение)

В Закона за лова и опазване на дивеча е записано, че на дружинките е разрешено да гърмят по свинете от 1 до 31 октомври. По традиция официалното откриване е през първата неделя от месеца. Тази година точно това е денят, в който България ще избира парламент.

„Това е празник, който се чака цяла година от 130 000 ловци. Аз съм един от тях. Не е лошо президентът Плевнелиев да помисли за датата – една седмица по-рано или по-късно няма никакво значение”, каза още депутатът от левицата Спас Панчев. Той припомни, че евроизборите на 25 май са съвпаднали със старта на риболовния сезон. Тогава хиляди риболовци не отишли до урните, а да упражнят хобито си.

trud.bg

По закон откриването трябва тази година да е на 4-ти - събота/първия ловен ден след 01.10.2014 г./, а изборите са в неделя - 5-ти и тогава няма да се ловува заради тях. Моля, някой, който чете и разбира какво пише в закона да ме обори, че нещо ми стана ясно, че гореспоменатия депутат Спас Панчев не знае закона май .....



4-ти ще го обявят за "ден за размисъл" а понеже и той е "безалкохолен" може и тогава да е не ловен... а представяте ли си и софрата на откриването с лимонада а хахахаха нема такава държава....

0

#17
Потребителя е офлайн   Л_овец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 858
  • Регистр: 26.03.14
Датата не е избрана случайно,както беше и с датата за откриването на риболова.Не се водете от емоции,именно това е тяхната цел,те искат да не гласуваме.Датата няма да я променят,не се заблуждавайте,имат достатъчно съветници на които точно това им е работата-да мислят кога и как да бъде направено нещо така че да бъде извлечена максимална полза-не за народа разбира се.Независимо от всичко,призовавам всички да помислят и да вземат найразумното решение,а то е-гласуване!Ясно е ,че всички са маскари,ясно е,че отново трябва да избираме по-малкото зло,което също не е случайно,но мисля,че е крайно време тези които са превзели почти всички възлови сектори в България и които са основните виновници за случващото се в горите ни,да бъдат изритани от политиката.Ловът никога не свършва,няма да свърши и заради 2 загубени дни.
0

#18
Потребителя е офлайн   valkov57 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 586
  • Регистр: 06.04.12

Виж мнениетогилза написа на 12.07.2014 - 09:20 :

Ако изборите са на 5.10, по-добре да не е ловен ден,защото ще стане както каза по-нагоре колегата с риболова.Истината е че трябва да се гласува,защото иначе братята манги отново ще ни избират управниците...
А нищо не ни пречи да откриваме на следващия уикенд,все пак колеги решава се съдбата на България,а пък и ще изненадаме прасетата с още една седмица покой....

......5.10.....решава се съдбата на БЪЛГАРИЯ.......
Адмирации , колега.................. :thumbsup: .......
дано , на тези - избори - всички , да сме........ :icon_bg: .......

ПП.Лов е имало , преди нас................ще има и след нас !!!!!
0

#19
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09

Виж мнениетоЛ_овец написа на 12.07.2014 - 11:43 :

Датата не е избрана случайно,както беше и с датата за откриването на риболова.Не се водете от емоции,именно това е тяхната цел,те искат да не гласуваме.Датата няма да я променят,не се заблуждавайте,имат достатъчно съветници на които точно това им е работата-да мислят кога и как да бъде направено нещо така че да бъде извлечена максимална полза-не за народа разбира се.Независимо от всичко,призовавам всички да помислят и да вземат найразумното решение,а то е-гласуване!Ясно е ,че всички са маскари,ясно е,че отново трябва да избираме по-малкото зло,което също не е случайно,но мисля,че е крайно време тези които са превзели почти всички възлови сектори в България и които са основните виновници за случващото се в горите ни,да бъдат изритани от политиката.Ловът никога не свършва,няма да свърши и заради 2 загубени дни.

И кое е по-малкото зло от сегашните партии?????Иначе за другото си прав,ама като гледам едни и същи са на пистата,а за новия провъзгласил се "герой" на демокрацията,нямам думи :angry: ...Може и последната неделя на септември,но всичко е с умисъл и цел...случайни дати няма.... ;)
0

#20
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Може и да ме накаже г-н Терзийски,ама да си е....п.........м...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Повече от 40 г. имам традиция при откриването на лова на едър дивеч. Тези говеда просто искат да видят насила правилото "Как се става бракониер по неволя" :angry:/>/>За кой да гласувам и въобще защо да гласувам???? Политическите курви само си сменят бикините. Те така са направили закона че и 5 души да гласуват ,а и 8 милиона да са,то те си разпределят всички места по техни правила..

Щели да компенсират!!!!!!!!!!!!!! С какво???????????? Един излет през януари ЗА ХИЩНИЦИ може ли да замени нещо което е правено десетки години от обществото на ловците.М..........ка им. Дано им преседне и власт и всичко.Д........ба и парламента му. Защо оня некадърен "бомбаджия" не го скатури и него за още една седмица :D/>/> . Нали е символ на други власти и епохи.

Сега ако сме истинско ЛОВНО общество ;)/> трябва да им пуснеме 130000 бюлетина с нарисуван един голям х.й. B)/>





"Ловът никога не свършва,няма да свърши и заради 2 загубени дни" - колега Ловец, целия ми живот премина под такива мисли и действия. Не позволявайте и вашия да премине под същото мото. Не ви ли омръзна все да избирате по малкото зло ????? И вота вместо "ЗА" да бъда "ПРОТИВ".,
+*-
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни