БГ Лов Форум: Как да запазим Българското Трицветно Гонче-Трицветен Палаш - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Как да запазим Българското Трицветно Гонче-Трицветен Палаш мнения за процъфтяването на породата

#21
Потребителя е офлайн   Минчо Христов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 275
  • Регистр: 04.03.08
Цитат(spartak888 @ Jan 8 2010, 17:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Идеята на клуба е да не се допускат до разплод кучета който не са издържали работния изпит!

Какво ще представлява работния изпит?
0

#22
Потребителя е офлайн   bordobereli  

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 563
  • Регистр: 18.11.08
Цитат(чокито @ Jan 7 2010, 19:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
имам един въпрос?
от този цвят кучета кото на снимката дето си сложил се чудя защо им викате бг трицветно гонче защото цвета повече побягва към сръбските гончета
Не трябва ли бг тр гонче да е в черен цвят да има бяло по муцуната гърдите и нашийника а на лапите като сръбските.....поне аз така мисля но ако греша може ли да ме отговориш с ЛС



веднъш да съм на 1 мнение с теб !
И за мен са това трицветните гончета (поточно по нашия край са с такава окраска)
0

#23
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(derby @ Jan 9 2010, 21:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
веднъш да съм на 1 мнение с теб !
И за мен са това трицветните гончета (поточно по нашия край са с такава окраска)


Колеги вземете и прочетете стандарта,и сами ще си отговорите!
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#24
Потребителя е офлайн   georgi_sh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 196
  • Регистр: 25.01.09
Цитат(spartak888 @ Jan 8 2010, 18:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Идеята на клуба е да не се допускат до разплод кучета който не са издържали работния изпит!

Колега spartak888 аз също ловувам с БТГ от поне 17-18години,в момента имам едно на 8 години.
Много добър свинар много всеодаеи страшно работливо куче като всички БТГ.
Имах кучка която изчезна а младото продадох на един колега.
Аз съм от гр ШУМЕН и също искам да участвам в клуба.
Може и на лични скаип georgi_sh2.
Поздрави за всички колеги и особено който ловува с БТГ бъдете живи и здрави
0

#25
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(georgi_sh @ Jan 13 2010, 21:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега spartak888 аз също ловувам с БТГ от поне 17-18години,в момента имам едно на 8 години.
Много добър свинар много всеодаеи страшно работливо куче като всички БТГ.
Имах кучка която изчезна а младото продадох на един колега.
Аз съм от гр ШУМЕН и също искам да участвам в клуба.
Може и на лични скаип georgi_sh2.
Поздрави за всички колеги и особено който ловува с БТГ бъдете живи и здрави



Колега всички любители на породата са добре дошли,каузата е една и съща!
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#26
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(spartak888 @ Jan 14 2010, 19:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега всички любители на породата са добре дошли,каузата е една и съща!

Много хора в милата ни Родина,хвърлят всички сили и средства да се докопат до кокала,едни от себе любие,други от простотия,трети от глупоста си,четвърти от лизане на чужди задници и пети поради незнание.Някои уж големи радетели,за България и нашего ловеца вместо да роят нови БЛРС-та,защо не се захванаха с това ДОСТОЙНО ДЕЛО??Нали са против всичко случващо се и не одобряват досегашното управление,ако бяха започнали с учредяване на БТГ щеше да имат много повече съмишленици.
0

#27
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Защото, Сашо, истинските ловци и кинолози се борят за истински каузи, а другите за кокала! Ей тия вторите ще съсипят лова в България и ще го превърнат в бизнес!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#28
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(lama69 @ Jan 15 2010, 20:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Защото, Сашо, истинските ловци и кинолози се борят за истински каузи, а другите за кокала! Ей тия вторите ще съсипят лова в България и ще го превърнат в бизнес!

Ммм да,аз имам в предвид че толкова енергия,пари и "съмишленици" щеше да са хвърлени за една добра кауза-учредяването на нещо,което е от векове БЪЛГАРСКО БТГ.
0

#29
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(M_H @ Jan 8 2010, 21:20 ) <{POST_SNAPBACK}>

Какво ще представлява работния изпит?


Като цяло все още не е изработен!
Все още се обсъжда какво ще обхване (като качества,поведение) работния изпит!
За сега работния изпит ще се провежда на полигон (гатер,искани се това да става и в реални условия,но все още не знаем как ще се осъществи) с определен вид дивеч(възможен,дори желан е и повече от един вид дивеч)
Оценяването ще се извършва поне от двама съдий на база точкова система.Като ще се оценявът всички качества на кучето поотделно.Ще има минимален праг за покриване на изпита,а всички кучета не издържали изпита ще имат възможност да се явяват и друг път.

Основните неща който ще се проверяват,като работа/поведение,няма да са драстично различни от досега срещащите се (практикуващи) при изпитанията на гончета.


GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#30
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Какви са следващите стъпки,кави кучета ще се приемат(вписват-описват),какво правим с кучета с неясен пройзход,как става доказването на пройзхода, какви нормативни документи трябва да се изработят, каква информация ще носят,каква стойност ще имат?

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#31
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(spartak888 @ Jan 17 2010, 04:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като цяло все още не е изработен!
Все още се обсъжда какво ще обхване (като качества,поведение) работния изпит!
За сега работния изпит ще се провежда на полигон (гатер,искани се това да става и в реални условия,но все още не знаем как ще се осъществи) с определен вид дивеч(възможен,дори желан е и повече от един вид дивеч)
Оценяването ще се извършва поне от двама съдий на база точкова система.Като ще се оценявът всички качества на кучето поотделно.Ще има минимален праг за покриване на изпита,а всички кучета не издържали изпита ще имат възможност да се явяват и друг път.

Основните неща който ще се проверяват,като работа/поведение,няма да са драстично различни от досега срещащите се (практикуващи) при изпитанията на гончета.



Едно време тези трицветни гончета се използваха,предимно за лов на заек.Прасетата ги нямаше!Според мен това е гонче и трябва да работи на заек,не работи ли на заек не е куче!Което покаже ,че може да работи на заек,ще може да работи на всичко!Гатера не е правилния начин да се изпитват кучета.Има кучета,които в гатера няма да покажат нищо,а в гората са друго,а и обратно.Ако тръгнете с кучета които имат заложби да работят на заек ще имате успех с породата.Това е мое мнение и не го налагам!

Успех!



0

#32
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(plamen__ @ Jan 17 2010, 10:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Едно време тези трицветни гончета се използваха,предимно за лов на заек.Прасетата ги нямаше!Според мен това е гонче и трябва да работи на заек,не работи ли на заек не е куче!Което покаже ,че може да работи на заек,ще може да работи на всичко!Гатера не е правилния начин да се изпитват кучета.Има кучета,които в гатера няма да покажат нищо,а в гората са друго,а и обратно.Ако тръгнете с кучета които имат заложби да работят на заек ще имате успех с породата.Това е мое мнение и не го налагам!

Успех!



Пламене оценявам мнението ти,и разбирам желанието ти кучетата да се изпитват и на заек(всеизвестно е поведението на заека,и заплетените дири които оставя),но това прави ли го единствен дивеч? И какво ще стане с кучетата обучавани само за лов на прасета(знаем,че не гонят друг дивеч освен дива свиня)

Относно гатера и аз съм на мнение,че не е правилния начин,както в предходния си пост искаме това да става на реални условия.Към момента наистина има гатери който симолират реалните условия,и ни позволяват да се извършват тези изпитания.

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#33
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(spartak888 @ Jan 17 2010, 20:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пламене оценявам мнението ти,и разбирам желанието ти кучетата да се изпитват и на заек(всеизвестно е поведението на заека,и заплетените дири които оставя),но това прави ли го единствен дивеч? И какво ще стане с кучетата обучавани само за лов на прасета(знаем,че не гонят друг дивеч освен дива свиня)

Относно гатера и аз съм на мнение,че не е правилния начин,както в предходния си пост искаме това да става на реални условия.Към момента наистина има гатери който симолират реалните условия,и ни позволяват да се извършват тези изпитания.


Аз имам в предвид да се изпитват младите кучета,които ще допускате до разплод да имат заложби да работят на заек.Младото куче да покаже ,че го интересува тази миризма,да тръгне по дирата.Това е показателно,че има нос и нещо от гонче в главата,не може ли това,не е гонче.Да тръгне 10 мин по дирата само,да покаже ген,а после да се обучава и само на прасе,кой как иска.Лова на заек и без това е забранен с гончета в нашата родина.Знам,че има стари кучета,които работят само на прасе,защото само това им е бито и са настървени,но поколенията от тях трябва да гонят всичко,а на какво ще се обучават е въпрос на личен избор от ловеца.В противен случай в стандарта трябва да пише ,че породата е създадена за лов на диво прасе!

0

#34
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(plamen__ @ Jan 17 2010, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз имам в предвид да се изпитват младите кучета,които ще допускате до разплод да имат заложби да работят на заек.Младото куче да покаже ,че го интересува тази миризма,да тръгне по дирата.Това е показателно,че има нос и нещо от гонче в главата,не може ли това,не е гонче.Да тръгне 10 мин по дирата само,да покаже ген,а после да се обучава и само на прасе,кой как иска.Лова на заек и без това е забранен с гончета в нашата родина.Знам,че има стари кучета,които работят само на прасе,защото само това им е бито и са настървени,но поколенията от тях трябва да гонят всичко,а на какво ще се обучават е въпрос на личен избор от ловеца.В противен случай в стандарта трябва да пише ,че породата е създадена за лов на диво прасе!


Абсолютно съм съгласен с теб.
Идеята е да се изпитват на няколко вида дивеч, имено поради този факт!
Така хем ще се обхванем повече работни кучета,който не гонят диво прасе(а имено тези кучета да не се спират поради факта,не че нямат заложби,а че не се обучавани),хем ще се придобие реална представа за възможностите на породата.

GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#35
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Добър вечер!
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#36
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Въпросът е Как да запазим Българското Трицветно Гонче?
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#37
Потребителя е офлайн   Христо Гроздев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 127
  • Регистр: 17.03.09
Цитат(spartak888 @ Feb 4 2010, 20:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Въпросът е Как да запазим Българското Трицветно Гонче?

С хора като теб Сериозни и амбицирани wink.gif
''The future of hunting depends on me''
0

#38
Потребителя е офлайн   miho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 158
  • Регистр: 06.04.08
Цитат(spartak888 @ Feb 4 2010, 19:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Въпросът е Как да запазим Българското Трицветно Гонче?

Трябва наи вече да се работи по стандарта на породата и да се види кои кучета от наличните стават или не не само на външет вид а и работни качества.
0

#39
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Наскоро бях при един приятел успял да съхрани от части отделни еземпляри на алестото гонче,та тои казваше така..........."Еи момчета трябва да сте като Апостоли,ако искате да вървят нещата"
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#40
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(miho @ Feb 4 2010, 20:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Трябва наи вече да се работи по стандарта на породата и да се види кои кучета от наличните стават или не не само на външет вид а и работни качества.


максимата е от работни качества към екстериор.
реално в момента ние имаме много малко кучета в клуба (единични бройки),смятате ли че трябва да се описва всяко срещнато куче в България дори то да не е под контрол на клуба
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни