БГ Лов Форум: Лов на хищници на ход / издебване. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на хищници на ход / издебване.

#1
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Здравейте,
след стотиците вечери прекарани на трикракото столче, положено в близост до стървището и нито един чакал "извикан" с "Nordik"-а, реших, че вардата не е моят лов. Реших да пробвам друг метод и от няколко години насам ловувам на хищник предимно на ход. На мен лично разходките из полето рано сутрин и привечер ми се отразяват несъмнено по-добре от стоенето с часове на едно място. Вярно, може би този лов на теория е по-слабо продуктивен от вардата, но пък е доста по-сложен и удоволствието е огормно, когато издебнеш и надхитриш лисицата.
Ако има колеги, които практикуват този лов, нека споделят опита си в темата.

Прикачено изображение: 1.PNG Прикачено изображение: 2.PNG Прикачено изображение: 3.PNG
0

#2
Потребителя е офлайн   ianevi2 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 524
  • Регистр: 11.01.12

Виж мнениетоplamen222 написа на 13.04.2018 - 21:03 :

Здравейте,
след стотиците вечери прекарани на трикракото столче, положено в близост до стървището и нито един чакал "извикан" с "Nordik"-а, реших, че вардата не е моят лов. Реших да пробвам друг метод и от няколко години насам ловувам на хищник предимно на ход. На мен лично разходките из полето рано сутрин и привечер ми се отразяват несъмнено по-добре от стоенето с часове на едно място. Вярно, може би този лов на теория е по-слабо продуктивен от вардата, но пък е доста по-сложен и удоволствието е огормно, когато издебнеш и надхитриш лисицата.
Ако има колеги, които практикуват този лов, нека споделят опита си в темата.

Прикрепен файл 1.PNG Прикрепен файл 2.PNG Прикрепен файл 3.PNG

С какъв калибър ги биш колега? Лисугера смлян :blink: поздравления
Browning cynergy black ice
Blaser R8 30-06
0

#3
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
7x64 - ползвам го за всичко.
0

#4
Потребителя е офлайн   Николай Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 169
  • Регистр: 06.02.13

Виж мнениетоplamen222 написа на 17.04.2018 - 15:48 :

7x64 - ползвам го за всичко.


Здравей колега,карабината Зауер s 100 ли е ?
Или се лъжа и ако е какви са впеатленията ти от нея ?
Благодаря предварително.. НАСЛУКА!!! :)
0

#5
Потребителя е офлайн   kapaneca 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 24.11.15

Виж мнениетоplamen222 написа на 13.04.2018 - 21:03 :

Здравейте,
след стотиците вечери прекарани на трикракото столче, положено в близост до стървището и нито един чакал "извикан" с "Nordik"-а, реших, че вардата не е моят лов. Реших да пробвам друг метод и от няколко години насам ловувам на хищник предимно на ход. На мен лично разходките из полето рано сутрин и привечер ми се отразяват несъмнено по-добре от стоенето с часове на едно място. Вярно, може би този лов на теория е по-слабо продуктивен от вардата, но пък е доста по-сложен и удоволствието е огормно, когато издебнеш и надхитриш лисицата.
Ако има колеги, които практикуват този лов, нека споделят опита си в темата.

Прикрепен файл 1.PNG Прикрепен файл 2.PNG Прикрепен файл 3.PNG

Как така на ход не е ли забранено да си се разхождаш с пушка в ловния район.При нас преди да излезеш на варда изискването е да си имаш стървилище ,да се обадиш на горския,в ловното на специалиста по лов на хищници който ти дава бележката и на председателя на дружинката .След това трябва да си стоиш там на стървилището,че ако решат да те проверят да те намерят на стървилището си .Представям си какъв скандал ,ще стане ако ме засече горския с пушка в ръката да се разхождам в гората :)
0

#6
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12

Виж мнениетоНиколай Георгиев написа на 18.04.2018 - 08:08 :

Виж мнениетоplamen222 написа на 17.04.2018 - 15:48 :

7x64 - ползвам го за всичко.


Здравей колега,карабината Зауер s 100 ли е ?
Или се лъжа и ако е какви са впеатленията ти от нея ?
Благодаря предварително.. НАСЛУКА!!! :)/>


Пушката е "Sauer 101". Имам я от две години и съм много доволен от нея и от калибъра. Разликата с модела "100" е в предпазителя и заключващия механизъм на болта (мисля, че има разлика и в покритието на приклада при синтетиките, но не съм сигурен). Провери в тема "ФЕН 7Х64". Имам няколко публикувани неща там.
Поздрави!
0

#7
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12

Виж мнениетоkapaneca написа на 18.04.2018 - 18:34 :

Виж мнениетоplamen222 написа на 13.04.2018 - 21:03 :

Здравейте,
след стотиците вечери прекарани на трикракото столче, положено в близост до стървището и нито един чакал "извикан" с "Nordik"-а, реших, че вардата не е моят лов. Реших да пробвам друг метод и от няколко години насам ловувам на хищник предимно на ход. На мен лично разходките из полето рано сутрин и привечер ми се отразяват несъмнено по-добре от стоенето с часове на едно място. Вярно, може би този лов на теория е по-слабо продуктивен от вардата, но пък е доста по-сложен и удоволствието е огормно, когато издебнеш и надхитриш лисицата.
Ако има колеги, които практикуват този лов, нека споделят опита си в темата.

Прикрепен файл 1.PNG Прикрепен файл 2.PNG Прикрепен файл 3.PNG

Как така на ход не е ли забранено да си се разхождаш с пушка в ловния район.При нас преди да излезеш на варда изискването е да си имаш стървилище ,да се обадиш на горския,в ловното на специалиста по лов на хищници който ти дава бележката и на председателя на дружинката .След това трябва да си стоиш там на стървилището,че ако решат да те проверят да те намерят на стървилището си .Представям си какъв скандал ,ще стане ако ме засече горския с пушка в ръката да се разхождам в гората :)/>


И при нас е същата простотия с тези обаждания.
Ловуваш на издебване на път за чакалото или на връщане оттам, след като си се обадил и си предупредил всички, както е по закон. Моето чакало е на поне километър и половина път пеша от мястото, до където можеш да стигнеш с автомобил. Та точно в тази зона ловуваш на ход, на отиване и връщане, като прекарваш по по-малко време на чакалото (ако не ти се стои). Мисля, че не е задължително оръжието да е в калъф до достигане на чакалото.
0

#8
Потребителя е офлайн   kapaneca 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 24.11.15
При нас в Русенско от тая година спряха да изплащат отстреляния хищник. После ще питат фазан няма ли да разселвате фураж ,ще купувате ли . Да ама на година по сметката на дружинката влизат над 1000лв а сега тия пари ,ще са илюзия и всичко това ,ще рефлектира върху дивеча .Имали и в други райони такава простотия.
0

#9
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоplamen222 написа на 13.04.2018 - 21:03 :

Здравейте,
след стотиците вечери прекарани на трикракото столче, положено в близост до стървището и нито един чакал "извикан" с "Nordik"-а, реших, че вардата не е моят лов. Реших да пробвам друг метод и от няколко години насам ловувам на хищник предимно на ход. На мен лично разходките из полето рано сутрин и привечер ми се отразяват несъмнено по-добре от стоенето с часове на едно място. Вярно, може би този лов на теория е по-слабо продуктивен от вардата, но пък е доста по-сложен и удоволствието е огормно, когато издебнеш и надхитриш лисицата.
Ако има колеги, които практикуват този лов, нека споделят опита си в темата.

Прикрепен файл 1.PNG Прикрепен файл 2.PNG Прикрепен файл 3.PNG


Здравей колега

И аз не ходя на нощна варда и не ползвам свирки и примамки ... това не е моят лов. Понеже не ми се занимава и с простотиите относно бележките и "изискванията" за лов на хищници и аз като тебе правя лов на ход. По време на лов за гургулица или гривек обикновено става ... докато отивам на избраното място. Минавам пеша през гора ... няколко километра. Сутрин рано , колкото се може по рано. Чакалите , особено младите сутрин играят около леговищата си , играят си както си играят кучетата. Аз знам местата където излизат и почти винаги имам успех. Понякога така са се увлекли в игра че може да се доближа доста до тях и да стрелям спокойно и точно. А и по време на самия преход често ги виждам краи самия горски път с възможност за истрел.

Поздрави
0

#10
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Добра слука за два часа преход ;)

Прикачено изображение: Заснемане1.PNG Прикачено изображение: Заснемане4.PNG Прикачено изображение: Заснемане5.PNG
0

#11
Потребителя е офлайн   better7 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 25.07.12

Виж мнениетоplamen222 написа на 05.05.2018 - 21:42 :

Добра слука за два часа преход ;)/>

Прикрепен файл Заснемане1.PNG Прикрепен файл Заснемане4.PNG Прикрепен файл Заснемане5.PNG


За последната снимка, не е ли малко рано, или твърде късно ????
0

#12
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12

Виж мнениетоbetter7 написа на 08.05.2018 - 02:59 :

Виж мнениетоplamen222 написа на 05.05.2018 - 21:42 :

Добра слука за два часа преход ;)/>/>

Прикрепен файл Заснемане1.PNG Прикрепен файл Заснемане4.PNG Прикрепен файл Заснемане5.PNG


За последната снимка, не е ли малко рано, или твърде късно ????


Прав си - малко е рано, но животинките бяха три и този беше доооста по-едър от другите две. Малко на риск прецених, че е мъжкар и в последствие се оказах прав. При нас тези гадинки са в изобилие и правят солидни пакости. За това предприех това действие, макар и да не съм в съответствие със закона.
0

#13
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Жътва е...
Прикачено изображение: jj.PNG
0

#14
Потребителя е офлайн   Петра 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 25.08.18
Здравейте, търся живо лисиче, ще платя доволно!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни