БГ Лов Форум: Ловна камера Suntek HC300M HD - помощ при настройка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловна камера Suntek HC300M HD - помощ при настройка

#141
Потребителя е офлайн   bars60 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 02.02.12
а някой да подскаже настройки на сървър за GPRS???
0

#142
Потребителя е офлайн   махони 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 05.10.08

Виж мнениетоjik-tak написа на 23.06.2019 - 15:37 :

На един колега тръгна с тези настройки към А1:

Това са актуалните настройки на А1 .
0

#143
Потребителя е офлайн   Трънков 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 02.09.19
Здравейте колеги.Нов член съм и търся помощ за ловна камера НС-800LTE.Благодарение на Вас и форума се справих с настройките на камерата,но така и не успявам да я накарам да изпраща снимки в пощата.Настройките са на Виваком има SD карта и всички снимки остават там.Пробвах с поща на gmai,после с поща на abv.bg - там изпрати една снимка и отново спря.Настройката е направена на SMPT,MMS е изключен.Няма пин код на картата.Моля помагайте!
0

#144
Потребителя е офлайн   ivoj_bg 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 29.09.08

Виж мнениетоangel valentinov написа на 22.03.2019 - 10:37 :

Виж мнениетоteko78st написа на 05.04.2018 - 22:28 :

Някой може ли да помогне от Пловдив за камера HC 300 M правя настройките както сте показали но не мога примерно да е настроя да прави примерно три снимки през 10 минути а си снима горе долу по една снимка през минута и е изпраша на имеила .Пробвал съм да задавам различен брой снимки и време но тя си знае снимка на около минута .Не казах че имам две камери и двете го правят по един и същи начин независимо от настройките пращат по снимка на минута

Някой намерил ли е решение,имам същият проблем?



Има ли решение на този проблем-изпраща ми на всяка долу-горе минута снимка????
Помагайте
Колкото е по-добър джипа толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!
0

#145
Потребителя е офлайн   ivoj_bg 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 29.09.08

Виж мнениетоivoj_bg написа на 29.10.2019 - 14:33 :

Виж мнениетоangel valentinov написа на 22.03.2019 - 10:37 :

Виж мнениетоteko78st написа на 05.04.2018 - 22:28 :

Някой може ли да помогне от Пловдив за камера HC 300 M правя настройките както сте показали но не мога примерно да е настроя да прави примерно три снимки през 10 минути а си снима горе долу по една снимка през минута и е изпраша на имеила .Пробвал съм да задавам различен брой снимки и време но тя си знае снимка на около минута .Не казах че имам две камери и двете го правят по един и същи начин независимо от настройките пращат по снимка на минута

Някой намерил ли е решение,имам същият проблем?



Има ли решение на този проблем-изпраща ми на всяка долу-горе минута снимка????
Помагайте


????????
Колкото е по-добър джипа толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!
0

#146
Потребителя е офлайн   Д.Атанасов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 27.11.13
Здравейте, имам проблем с камера HC300M Боря се с оператор теленор. Та камерата я подкарвам и с карта на А1 и карта на Теленор и реших да взема една карта на Теленор с интернет.Обаче тук се започна с мъките. пробвах различни видове настройки с различни пощи като на Gmail и една руска която не ми създаваше никакви проблеми до като тествах с карти на А1 и на теленор. Та въпроса ми е дали нямам ядове със самата карта която е за интернет или има нещо допълнително което трябва да направя. Като си сложа картата от личния телефон всичко точно обхвата даже ми изписва Глобул с като сложа другата не става.
0

#147
Потребителя е офлайн   Д.Атанасов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 27.11.13

Виж мнениетоД.Атанасов написа на 05.01.2020 - 16:50 :

Здравейте, имам проблем с камера HC300M Боря се с оператор теленор. Та камерата я подкарвам и с карта на А1 и карта на Теленор и реших да взема една карта на Теленор с интернет.Обаче тук се започна с мъките. пробвах различни видове настройки с различни пощи като на Gmail и една руска която не ми създаваше никакви проблеми до като тествах с карти на А1 и на теленор. Та въпроса ми е дали нямам ядове със самата карта която е за интернет или има нещо допълнително което трябва да направя. Като си сложа картата от личния телефон всичко точно обхвата даже ми изписва Глобул с като сложа другата не става.

Справих се. Сложих картата на телефон след което му зададох от мрежови настройки да е на 2G и пак я сложих на камерата. Явно не можеше да я разпознае. Всичко е точно вече.
0

#148
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Здравейте и аз се заиграх с една камера HC 300 M. Сим картата е на Виваком, незнам дали ще е от значение. Върви отлично, вчера и погледнах софта пише 07/14/2019г. Обаче върви в порядъка на 1 до 2 дни и забива, не изпраща нищо. Рестартирам я и отново се повтарят нещата, 1-2 дни и забива. Като възможности се изчерпах, мислех че като и стане студено под -10 С и спира, но тези дни е топли, минималните не са падали под +1-2 С. Някой да се е сблъсквал с проблема? Благодаря предварително.
0

#149
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Днес реших да включа камерата понеже не се ползваше от няколко месеца и възникна следния проблем.Камерата снима но не ми праща снимките,обхвата и на макс.До последно си работеше без ядове.Модела еHC300M
0

#150
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Направих я да праща на абв пощата и тръгна.Явно gmail нещо блокираше достъпа
0

#151
Потребителя е офлайн   stm 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 204
  • Регистр: 05.01.14

Виж мнениетоjik-tak написа на 29.06.2019 - 14:59 :

Виж мнениетоDrathaar8282 написа на 26.06.2019 - 12:01 :

Някой знае ли смс командите за HC 300M?


1 *500* прави снимка (може да работи и в режим mms и в smtp)
2. *505* прави снимка и изпраща, работи и при настройка само на имейл без MMS
3. *520* Проверява количеството на снимките и състоянието на батерията (може да работи и в режим MMS, и в SMPT)
4. *530* включване на сензора (може да работи и в режим MMS, и в режим SMTP) SIM ще изпрати Start OK, когато получите команда *530*
5. *531* превключване на сензора в режим на заспиване (може да работи и в режим MMS, и в режим SMTP) SIM ще изпрати Stop OK, когато получите команда *531*
Командите са пробвани и само с data sim, т.е. карта само с интернет и си работят, поне за *505* съм сигурен!

А някой да сподели инструкция за HC300M на български?


ЗДРАВЕЙТЕ

Тези команди работят ли на HC 801 G

Извинявам се за въпроса , но как се набира или изпраща СМС към карта само с интернет, на какъв номер ?

Командите като СМС ли се изпращат ?
0

#152
Потребителя е офлайн   ВладимирНиколаев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 26.02.14
Здравейте , някой може ли да одари едно рамо .
След настройките камерата снима но не праща, създава един файл ERR_LOG във него има записан код който е +CME ERROR: 4013.
Разрових из интернет такъв код на грешка няма .
Сега се чудя дали са два оделни кода CME ERROR: 40 Network personalization PIN required и CME ERROR: 13 SIM failure;
HC-505M
0

#153
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Имам и аз едно запитване относно моята камера HC300M не ми праща всички снимки,праща например 2,6,10 после чак 41ра.Правил съм е на интервали от 1и5минути за по малки интервали не са ми нужни. Защо е така,обхват има.
0

#154
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Някой има ли обяснение защо е така?
0

#155
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Трябва ли да се направят някакви настройки от менюто на камерата за смс командите,че нещо спря да ми ги изпълнява.Камерата е HC300M
0

#156
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14

Виж мнениетоstm написа на 04.03.2020 - 18:33 :

Виж мнениетоjik-tak написа на 29.06.2019 - 14:59 :

Виж мнениетоDrathaar8282 написа на 26.06.2019 - 12:01 :

Някой знае ли смс командите за HC 300M?
Трябва да видиш кой ти е номера на картата и на него пращаш съответния смс с номера на командата

1 *500* прави снимка (може да работи и в режим mms и в smtp)
2. *505* прави снимка и изпраща, работи и при настройка само на имейл без MMS
3. *520* Проверява количеството на снимките и състоянието на батерията (може да работи и в режим MMS, и в SMPT)
4. *530* включване на сензора (може да работи и в режим MMS, и в режим SMTP) SIM ще изпрати Start OK, когато получите команда *530*
5. *531* превключване на сензора в режим на заспиване (може да работи и в режим MMS, и в режим SMTP) SIM ще изпрати Stop OK, когато получите команда *531*
Командите са пробвани и само с data sim, т.е. карта само с интернет и си работят, поне за *505* съм сигурен!

А някой да сподели инструкция за HC300M на български?


ЗДРАВЕЙТЕ

Тези команди работят ли на HC 801 G

Извинявам се за въпроса , но как се набира или изпраща СМС към карта само с интернет, на какъв номер ?

Командите като СМС ли се изпращат ?
Да
0

#157
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Защо няма отговори на въпросите?
0

#158
Потребителя е офлайн   tzek0 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 02.11.11
Здравейте колеги, имам проблем с камера suntek hc801M. След направени настройки и проба, камерата работи и изпраща снимки, проблема е работи 3 максимум 4 дни и забива (след рестарт се оправя, работи 3,4 дни и пак забива). Чета в темата и други колеги имат същия проблем с забиването, ще съм много благодарен ако някой е намерил решение на проблема и сподели.
0

#159
Потребителя е офлайн   Diskov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 127
  • Регистр: 17.04.20

Виж мнениетоtzek0 написа на 11.01.2022 - 12:00 :

Здравейте колеги, имам проблем с камера suntek hc801M. След направени настройки и проба, камерата работи и изпраща снимки, проблема е работи 3 максимум 4 дни и забива (след рестарт се оправя, работи 3,4 дни и пак забива). Чета в темата и други колеги имат същия проблем с забиването, ще съм много благодарен ако някой е намерил решение на проблема и сподели.
Много хора са се сблъскали с проблема аз имам от известно време същия ,прочетох цялата тема хората питат отговор няма.Та и аз моля ако има колеги решили проблема нека споделят защото вече мисля да купувам друга а от тази вече 2 години си бях доволен сега трябва да ходя през един два дни да я рестартирам и пак тръгва батериите са фул и всичко си работи но за малко и пак
0

#160
Потребителя е офлайн   kireto1982 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 158
  • Регистр: 22.06.15
Какво означава точно motion high , low , че ако е high хваща и най бавните движения или че хваща само бързи движения
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни