БГ Лов Форум: Предложение относно намерени и непотърсени ловни кучета - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2

Предложение относно намерени и непотърсени ловни кучета да помогнем на младите ловци

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Колеги, имам предложение относно намерените и непотърсени ловни кучета. Предлагам ви при намерено ловно куче и непотърсено примерно за период от 2 месеца /или срок който решим заедно/ да се подарява на млади ловци които имат желание да вземат първото си ловно куче! Нека решим дали една такава идея може да се осъществи... Предварително ви благодаря за мненията!

п.с. трябва да решим и как точно да се определя кой млад ловец от кандидатстващите ще получи съответното ловно куче за което кандидатства и е проявил интерес?
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(vater @ Jan 22 2010, 13:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, имам предложение относно намерените и непотърсени ловни кучета. Предлагам ви при намерено ловно куче и непотърсено примерно за период от 2 месеца /или срок който решим заедно/ да се подарява на млади ловци които имат желание да вземат първото си ловно куче! Нека решим дали една такава идея може да се осъществи... Предварително ви благодаря за мненията!

п.с. трябва да решим и как точно да се определя кой млад ловец от кандидатстващите ще получи съответното ловно куче за което кандидатства и е проявил интерес?


Васко, това е една нелоша идея, нека обаче има някакви правила, в смисъл да има побликувана обява за намерено куче ПОНЕ в 3 сайта с подобна насоченост. Веднага давам за пример ТОЗИ СЛУЧАЙ, при който колегата, който взе кучето(все пак с благословията на законния собственик) нямаше никаква вина, а мене ме направиха луд в другия форум, защото съм си позволил да взема отношение, пускайки линка тук.
Освен това, ще е добре, да се направи и някакъв бланков протокол, в който примерно 3-ма свидетели от форума удостоверяват като свидетели обстоятелствата около придобиването на кучето от новия му собственик - това за да няма той евентуални проблеми. Струва си да се обсъди и направи, подкрепям идеята.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#3
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Ако може и клауза в договора която да уточнява ако се появи собственика след време при какви условия ще може да си вземе кучето обратно,тъй като не всички ловци имат достъп до интернет.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
За това съм открил темата, за да се предложат и одобрят правила и документи и ако може да се осъществи идеята!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(GeRaK @ Jan 22 2010, 13:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако може и клауза в договора която да уточнява ако се появи собственика след време при какви условия ще може да си вземе кучето обратно,тъй като не всички ловци имат достъп до интернет.

Примерно заплащане на храната на кучето за периода през който е било гледано от новия-временен собственик или пък едно кутре от бъдещото потомство на кучето. По договорка. Аз пари не бих взел.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#6
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(lama69 @ Jan 22 2010, 14:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Примерно заплащане на храната на кучето за периода през който е било гледано от новия-временен собственик или пък едно кутре от бъдещото потомство на кучето. По договорка. Аз пари не бих взел.

Не трябва да има замесени пари по никакъв повод, всичко трябва да е доброволно...!!!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(vater @ Jan 22 2010, 14:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не трябва да има замесени пари по никакъв повод, всичко трябва да е доброволно...!!!

В такъв случай, единственното условие би било доказване на собствеността на кучето.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#8
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(lama69 @ Jan 22 2010, 14:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
В такъв случай, единственното условие би било доказване на собствеността на кучето.


Много е сложна тая работа!!!Кучето може и след 3-4 год да си намери собственика има такива случаи и то съвсем случайно да стане това,когато вече е решил,че е абсурд да го намери.Е аз примерно,да не дава господ да попадна с мое куче в такава ситоация!Много бой сигурно ще отнесе некой докато ми обяснява какво е станало,а може и да не е виновен.Има хора дето няма и снимка на кучето си,да не говориме за интернет.Той няма как да докаже ,че това куче е негово!И ша стане една.....Сложно е!
Поздрави!




0

#9
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(vater @ Jan 22 2010, 14:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не трябва да има замесени пари по никакъв повод, всичко трябва да е доброволно...!!!

Моето мнение:по добре да се подаряват палета на желаещи млади ловци и да се насърчават към обучението им,отколкото да им се дават кучета,които може би са спестили куршума от стопанина си поради проява на снисхождение.Ако млад ловец вземе 2 годишно куче,което не струва за бес в гората,как да му обясниш,че това е само началото.Удоволствието идва с личният опит.
0

#10
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(plamen__ @ Jan 22 2010, 15:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много е сложна тая работа!!!Кучето може и след 3-4 год да си намери собственика има такива случаи и то съвсем случайно да стане това,когато вече е решил,че е абсурд да го намери.Е аз примерно,да не дава господ да попадна с мое куче в такава ситоация!Много бой сигурно ще отнесе некой докато ми обяснява какво е станало,а може и да не е виновен.Има хора дето няма и снимка на кучето си,да не говориме за интернет.Той няма как да докаже ,че това куче е негово!И ша стане една.....Сложно е!
Поздрави!

Приятелю да не ти дава Господ да ти гепат куче,досега 6-7 ми изчезват,но няма ,кой да отнесе боя.просто няма мишена.
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Sasho_ala @ Jan 22 2010, 17:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Приятелю да не ти дава Господ да ти гепат куче,досега 6-7 ми изчезват,но няма ,кой да отнесе боя.просто няма мишена.

Сашо, тука не става дума за крадени кучета, а за намерени и непотърсени от собствениците си. И разбира се с опция за връщане на същите, ако истинския стопанин бъде установен. Нещо като приемни стопани за кучета е идеята.
А кражбата на куче аз сравнявам с отвличане на човек, без да преувеличавам!Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Цитат(lama69 @ Jan 22 2010, 17:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо, тука не става дума за крадени кучета, а за намерени и непотърсени от собствениците си. И разбира се с опция за връщане на същите, ако истинския стопанин бъде установен. Нещо като приемни стопани за кучета е идеята.
А кражбата на куче аз сравнявам с отвличане на човек, без да преувеличавам!Поздрави!

Разбирам за,какво става въпрос но в момента в града ми се разхождат няколко гончета и това е системно.Чета по форумите дали не ги търси някой,но нищо-по описание.Имам един приятел,който си убива кучетата които не стават,но всички ли постъпват така или просто пускат миячките в съседния град?Да,не е хуманно но защо да завъдиме някой колега с безполезно ловно куче,а домашни любимци дал Бог.
0

#13
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Sasho_ala @ Jan 22 2010, 18:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Разбирам за,какво става въпрос но в момента в града ми се разхождат няколко гончета и това е системно.Чета по форумите дали не ги търси някой,но нищо-по описание.Имам един приятел,който си убива кучетата които не стават,но всички ли постъпват така или просто пускат миячките в съседния град?Да,не е хуманно но защо да завъдиме някой колега с безполезно ловно куче,а домашни любимци дал Бог.

За да съм честен, трябва да призная, че имаш право. Иначе въпроса стоеше чисто конструктивно, аз самия не бих взел за лов отраснало куче - досега съм взимал само палета и не мисля да сменям тази схема.Не че и там няма риск, но като знаеш от чий домазлък го взимаш, риска е минимален. А куче не бих си застрелял никога, просто не бих могъл.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#14
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(Sasho_ala @ Jan 22 2010, 17:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Приятелю да не ти дава Господ да ти гепат куче,досега 6-7 ми изчезват,но няма ,кой да отнесе боя.просто няма мишена.


Там е работата,че са ми гепени и на мене неколко кучета,а съм бил само един,а другия до половината,че го оттърваха biggrin.gif
Поздрави!



0

#15
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
В повечето случаи ще се окаже,че младите мераклии са се превърнали в Доброволен приют за бездомни кучета.

0

#16
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
Цитат(Желю @ Jan 23 2010, 09:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
В повечето случаи ще се окаже,че младите мераклии са се превърнали в Доброволен приют за бездомни кучета.

И на това има решение Желю.Намираш куче,гледаш го извесно време докато чакаш някой да си го потърси,водиш го в гората и го виждаш що за стока е.Ако става за лов го даваш като ловно куче,ако е миялка го даваш на приюта за бездомни кучета.Аз така постъпих вече с две и мисля ,че съм постъпил правилно.
0

#17
Потребителя е офлайн   beniko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 21.02.08
аз мисля че не трябва да се подаряват големи-възрасни ловни /намерен ,непотърсени/кучета !Ако искаме да помогнем на млади ловци да направим борса /символично плащане 20лева/на малки кучета .От различни породи птичари ,гончета ,бараци..Може дае жестоко но едно кучекоето е на 2, 3, 5 години млад ловец /ако нее кучкар/трудно ще се справи .С ведъж или два пъти или незнам колко пъти сменило собственика си куче колкото и добър ловец да е !
0

#18
Потребителя е офлайн   boar hunter 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 28.11.08
Цитат(vater @ Jan 22 2010, 12:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, имам предложение относно намерените и непотърсени ловни кучета. Предлагам ви при намерено ловно куче и непотърсено примерно за период от 2 месеца /или срок който решим заедно/ да се подарява на млади ловци които имат желание да вземат първото си ловно куче! Нека решим дали една такава идея може да се осъществи... Предварително ви благодаря за мненията!

п.с. трябва да решим и как точно да се определя кой млад ловец от кандидатстващите ще получи съответното ловно куче за което кандидатства и е проявил интерес?



Аз също съм на мнение,че по-скоро биха се отказали за цял живот да гледат кучета,от колкото да водят със себе си куче което би върнало дивича на гонка или ходи като разлепен плакат из нивите по време на хвъркатия лов!Всеки инвестира в кучетата време /за което нашите жени мечтаят/ чувства /също/ отношение /също/ и ..... /...../ и след като през ръцете на младия ловец минат 2-3 или повече кучета на които е усигорил всичко,а те не са свършили и за 5 пари работ?
Но това си има и своите +++++++ !Голяма част от тях ще се научат да бракуват негодните кучета с патрон. Това погледнато в переспектива ще намали ловно изглеждащите около кофите из градовете biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif


п.п идеята не е лоша,но е нож с 2 остриета

поздрави на всички




0

#19
Потребителя е офлайн   slavei 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 322
  • Регистр: 22.11.08
ватер благодаря че отвори темата можели някои дами каже аз какво да правя със това куче опитвам се да помогна на някои но ако никои него потърси . а нямам достатъчно място от моите кучета .дане говорим че става едно гърло повече , акученцето е хубаво лесное дасе говори , иаз имам много откраднати кучета и змам каквое даите съвет. и вище куяенцето

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _______.072.jpg

0

#20
Потребителя е офлайн   Целов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 373
  • Регистр: 01.05.10
Цитат(slavei @ Apr 25 2010, 19:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
ватер благодаря че отвори темата можели някои дами каже аз какво да правя със това куче опитвам се да помогна на някои но ако никои него потърси . а нямам достатъчно място от моите кучета .дане говорим че става едно гърло повече , акученцето е хубаво лесное дасе говори , иаз имам много откраднати кучета и змам каквое даите съвет. и вище куяенцето


Здравейте колеги какво стана с кучето ? Какво стана с младите ловци ? Темата нещо затихва...
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2


Бърз Отговор

  

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни