БГ Лов Форум: Мръвкарите в лова!!! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Мръвкарите в лова!!!

#21
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(О. Тодоров @ Mar 10 2008, 09:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Още едно " качество " бих добавил на тази категория люде. Всичките са абсолютни "разбирачи" на лова,особено след неуспешна гонка. Коментара обикновенно им е:
-Видохе ли бре, ако бееме заградили еди коя си местност съга щееме да пълниме торбетата!

Абсолютно вярно laugh.gif
"Де бре давайте да го градиме ,да го пребиеме и да си одиме"
Ама обикновенно все някой друг се бута в трънака wink.gif


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#22
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(eger @ Mar 8 2008, 13:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги !

Като чета тази тема, която е разисквана почти вьв всеки форум, и се поставям на мястото на всеки дискутиращ, си мисля : какво е определението за " ЛОВЕЦ "! Как го разбирате ? Какви са причините да ловува човек ? Би било добре да се пусне и такава тема , не само тук , но и в другите форуми , за да стане ясно "кой от коя камбанария " поглежда на нещата!

В северните райони на Скандинавия , правилата са доста по-различни ( мисля , че сьм ги споменавал в някой форум) . Тук , дружинките се сформират месец преди започване на груповия лов на едьр дивеч - лос .
Предварително всеки член на дружинката заплаща своя пай от наряда за отстрел + транжора ( нямаме време да транжираме по време на лов). И дори някой член от дружинката да е вьзпрепятстван когато ловуваме , той си получава пая, дори му го носим в кьщи! Така се избягват всякакви дразги и спорове "между ловците.
Средно в нашата дружинка се отстрелват на година по 12 , 13 лоса .( Лично, аз, предният сезон отсрелях около 3500кг. живо месо.) Прибираме всичко , което може да се използва. (кожи и рога включително) Месото, което не е добро за консумация от човек се отделя за кучетата. Само стомасите ги оставяме на определени места, за варда на хищник.
Е, питам аз: Това мрьвкарство ли е , че с това месо се подпомагат икономически 18 семейства ?!!

А сега и следващият случай !
Преди няколко години , нашето дружество имаше гости от Италия ! През деня ги водих на лов за лос , а след обеда , сменяхме кучетата и пушките , и продьлжавахме да ловуваме на заек с гончета, като имахме вьзможност да отстрелваме и друг дребен дивеч ( глухар, тетрев и патици на прелет и др.)
Една привечер , тькмо се прибирахме кьм колите, видяхме ято патици да се спуска над реката. Аз, разбира се, обясних чрез преводача, на гостите, от кьде да се приближат незабелязано до ятото и да стрелят едва когато патиците са вьв вьздуха! ( Реката правеше остьр завой и патиците при вдигане " секат" над сушата). Както и да е , гостите се приближиха до реката и почти в сьщото време се започнаха гьрмежите . За щастие нямаха полуавтомати, а бяха с двуцевки.
Аз се приближих до тях и ги попитах, защо са стреляли по ятото вьв водата. Как сега ще приберем над 10 патици от река, широка над 60 метра ? Шефьт им , с надменна усмивка, махна с рька - "Абе, за какво ти са? Това е само спорт!"
Повярвайте ми, идеше ми да го застрелям като бясно куче! От тогава внесохме в правилника на дружеството следната добавка :" За отстрелян и не прибран дребен дивеч, се наказва с глова от 350 евро"!!! Така, че ако има такива спортисти, не е ли по-добре да си "поспортуват" на панички по стрелбищата, отколкото да изнасилват природата ?!! Помислете сами!

Поздрави!!!

Поздравявам те че си човек който милее за природата... сега ще пусна темата която предлагаш!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#23
Потребителя е офлайн   Арчи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 180
  • Регистр: 18.02.08
Здравеите колеги искам да споделя иза един друг тип ловци.Тези ловци са от голямото добро утро те не признават собствената си дружинка и не се включват в никакви мероприятия тия лвци се самопоканват навсякаде и никой не може да и каже нищо защото са еди кои си(мисля че разбирате за какви става въпрос)
тези ловци по цяла седмица слухтят къде са убити най много прасета и събота и неделя са там.Тези ловци не гледат кучета и не ходят гонячи.
0

#24
Потребителя е офлайн   Явор Боцин 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 37
  • Регистр: 07.04.08
Цитат(n960 @ Mar 5 2008, 00:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Без да се правя на адвокат,не сте вникали внимателно в писаното от ico cz...
Доста пъти съм се отказвал от дяла,но ако някой твърди ,че ходи на лов само за спорта ,не го вярвам,защото:
-не бих се отказал от трофея(човека го е писал)-рога,зъби,череп и т.н.-двамата колеги биха ли се отказали?
-не бих се отказал от полагащия се дял,след като съм си платил освен всички такси,също и разходите по 4-те кучета и джипката...Уверявам ви,че не с този дял храня семейството,но си е друго,когато извадиш суджука и се похвалиш...И виното ако е станало...Това е част от темата лов,без това не може.
Написаното по-горе е почерпено от скромния ми опит и падналите животни-40-50 на сезон...
А ico cz е съвсем добронамерен и живее и работи в Чехия-не го познавам,но от писанията му ,които съм чел,ще се радвам да се запозная.
P.S.В момента във фризера имам кайма,лой от пътпъдък,заешка мас и тук- там на стената виси някой скромен трофей-мръвкар ли съм?


Поздрави колега, от една кръвна група сме. Има образи дето дерат пернатия, защото жените им не знаят да го изчистят. Да се приготви дивеч си е изкуство! Ако не можеш да нарежеш един суджук или парче пастърма с приятели......егати и спорта. Те защо не ходят на стрелбища или в ДДС-то. Както в любовта е, трябва да е споделено.
Надявам се колегите да са имали предвид лакомията.
Лова за мен не е спорт, а страст. Както при комарджиите. Дядо ми казваше, че е краста. Колкото я чешеш по те сърби.
0

#25
Потребителя е офлайн   The Black Tiger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 80
  • Регистр: 13.04.08
Цитат(Явор Боцин @ Apr 14 2008, 17:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Поздрави колега, от една кръвна група сме. Има образи дето дерат пернатия, защото жените им не знаят да го изчистят. Да се приготви дивеч си е изкуство! Ако не можеш да нарежеш един суджук или парче пастърма с приятели......егати и спорта. Те защо не ходят на стрелбища или в ДДС-то. Както в любовта е, трябва да е споделено.
Надявам се колегите да са имали предвид лакомията.
Лова за мен не е спорт, а страст. Както при комарджиите. Дядо ми казваше, че е краста. Колкото я чешеш по те сърби.

Така е!От една кръвна група сме!Казвал съм го някъде ще го кажа и тук,че лова не е спорт-той е всичко онова,което ни кара едва да дочакаме времето за лов и без значение дали ще има мръвка или не в раницата на път за вкъщи , Ние ще бъдем "Там" и ще чакаме да стане-Време за Лов.Наслука на всички,които го носят в кръвта си!
0

#26
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(The Black Tiger @ Apr 14 2008, 20:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така е!От една кръвна група сме!Казвал съм го някъде ще го кажа и тук,че лова не е спорт-той е всичко онова,което ни кара едва да дочакаме времето за лов и без значение дали ще има мръвка или не в раницата на път за вкъщи , Ние ще бъдем "Там" и ще чакаме да стане-Време за Лов.Наслука на всички,които го носят в кръвта си!

така е........ докато чакаме е време за БГ Лов! biggrin.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#27
Потребителя е офлайн   valko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 401
  • Регистр: 15.03.08
Колеги относно мравкарите в лова, мравкари има и винаги ще има, мен лично мръвката много не ме блазни тъй като има от къде да си я купуваме. Има различни хора, някой ходят на лов зареди месото, други само да са сред природата и не ги интересува да ли ще се приберат с пълна раница. Но понякога лова се превраща в пародия именно от тези които са отишли с мисълта да напълнят раниците. Случвало се е в дружинката някой да си удари някое и друго животно и да си го прибере за себе си или разделят двама трима човека, като скрият това от другите ето това са вече мръвкарите в лова. А иначе това да се раздели животното на дялове е част от самия лов, при нас е като ритуал. Всеки сам си приценява дали да си вземе дяла или даго остави на друг.
0

#28
Потребителя е офлайн   zamfi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 125
  • Регистр: 02.05.08
Цитат(valko @ Apr 14 2008, 22:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги относно мравкарите в лова, мравкари има и винаги ще има, мен лично мръвката много не ме блазни тъй като има от къде да си я купуваме. Има различни хора, някой ходят на лов зареди месото, други само да са сред природата и не ги интересува да ли ще се приберат с пълна раница. Но понякога лова се превраща в пародия именно от тези които са отишли с мисълта да напълнят раниците. Случвало се е в дружинката някой да си удари някое и друго животно и да си го прибере за себе си или разделят двама трима човека, като скрият това от другите ето това са вече мръвкарите в лова. А иначе това да се раздели животното на дялове е част от самия лов, при нас е като ритуал. Всеки сам си приценява дали да си вземе дяла или даго остави на друг.
това колеги не са мравкари а маршари ние ги лекуваме като им подмениаме деловете с червата тумбацтие и краката пробваите има ефект

0

#29
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(Явор Боцин @ Apr 14 2008, 17:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Поздрави колега, от една кръвна група сме. Има образи дето дерат пернатия, защото жените им не знаят да го изчистят. Да се приготви дивеч си е изкуство! Ако не можеш да нарежеш един суджук или парче пастърма с приятели......егати и спорта. Те защо не ходят на стрелбища или в ДДС-то. Както в любовта е, трябва да е споделено.
Надявам се колегите да са имали предвид лакомията.
Лова за мен не е спорт, а страст. Както при комарджиите. Дядо ми казваше, че е краста. Колкото я чешеш по те сърби.

Така е, Яворе. Месарите, както им казваме, са просто едни алчни тарикати. Колегите се мъчат да ги опишат с няколко изречения, но те се различават силно. Един ходи с 2 патрона цели 10 години и му се свиди да гръмне, да не се мине. Нали после наравно се дели... Друг ходи с по 10 кутии патрони и трепе всичко, що мърда. Според него даже да се смрачава, има време за още 1 гонка. Нищо, че сме ударили 4-5 прасета, от много глава не боли. Трети ходи гонач с 4 кучета и иска по един пай за всяко и двоен за себе си. Четвърти гледат как да укрият отстреляното прасе /особено рогато/. На много места ходя на лов, различни са мръвкарите. Но още като го погледнеш и чуеш как говори - ясно.
Пък за суджука и пастърмата наистина си майстор.
0

#30
Потребителя е офлайн   cheitana 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 22
  • Регистр: 01.03.08
Цитат(ares @ Mar 5 2008, 08:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Подкрепям ico cz, пък и всеки ловец иска да се похвали пред приятели когато седнат на ракийка да извади
деликатес от диво.Друг е въпроса с прехраната, никой не изхранва семейството си с дела който носи от лова.
Сега идва ред на едно НО.Но когато е отворил темата, Васко е имал в предвид под името МРЪВКАРИ определен тип колеги( ТРУДНО МИ Е ДА ГИ НАРИЧАМ КОЛЕГИ) които, сега сега ще опиша.Това са хора които, участват в лова само при делбата на месото.Първо, избират най-близките пусий (да има как от джипа на пусията).Второ,още със заемането на пусията отварят торбата да хапнат и да запалят цигарка.Трето, след хапване следва "лека" дрямка.Четвърто, винаги когато им излезе дивеч или го виждат за секунда или се намира много далеч и затова не са могли да го отстрелят.Пето, не си купуват патрони защото имат от преди десет години хартиени в перфектно състояние( скоро кандърдисахме един"колега" да гръмне един от тези прехвалени десетгодишни раздути патрони, резултатът беше - ПЛЯК).Шесто, за нищо на света не можеш да ги накараш да отидат гоначи,все нещо ги боли.Седмо, жените им не обичат кучета,затова не гледат.Осмо, не могат да дерат и не могат да се научат( дрането е много "трудна"работа и човек се ражда касапин, това не се учи).Девето, когато, колегите дерат и обезкостяват, те дегостират чуждата ракия и вино(поне са добри дегостатури)Десето, първи теглят номерче за дял и първи подават торбичката(поне в нещо са първи).
Единадесето и последно за да не ставам досаден, техният дял все е най-лош(ебати късмета).
Колеги,размислете се малко и ще видите че, във всяка дружинка има такива хора.
Тъкмо заради тях е отворил темата човекът,прав ли съм Васко.

Поздравявам те колега за точното описание.За съжаление много ги има..........ТОРБАЛАНКОВЦИ...!!!
0

#31
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Цитат(upori3 @ Mar 25 2008, 09:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
Редовния номер с който излизат тези псевдо ловци , когата нищо не се одари е че кучетата не били на място ,а пък те през целия си живот не са отгледали нито едно куче пък било то и птичар.Мое наблюдение е ,че тезаи наши колеги не излизат на никакъв друг лов освен свински.
Веднъж двама от нашите се скараха за ташаците на пресето което аз бях одарил тъи като аз не ги исках и им казах кото иска да ги вземе.
Ама такива винаги ще има .Не можем така лесно да се отърсим от балканския си манталитет макар да има и хубави страни.



Е това е уникален сеир... smile.gif Ама нашенска работа кво искаш...
Power is nothing without Insanity!!!
0

#32
Потребителя е офлайн   bib_b 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 11.06.08

Лова за мен не е спорт, а страст. Както при комарджиите. Дядо ми казваше, че е краста. Колкото я чешеш по те сърби.
[/quote]
Моето мнение е,че отук трабва да се тръгне при отговора на въпроса за недостойното поведение на човека с ловно оръжие в гората , наречен Ловец. Поведението на различните индивиди в една ловна група е продиктувано от много фактори ,като култура на поведение и коректно отношениенъм към лова, общесвена среда и интелектуалното равнище на самия индивид в групата.Взаимствеането на изконните български високоморални традиции в лова наследени от нашие бащи ,дядовци.играят възпитателна роля във взаимотношенията межди отделните ловци в групата и тяхното отноношение към лова.Колкото са различни хората сабрани в една ловна група толкова са различни те и като ловци ,и като възгледи за самия лова изцяло.Затова за едни лова е повече кото спорт клонящ към ловна стрелба ,за друг лова е начин на живот,поведение и самоопределение . За тези колеги лова е кото краста ,да точно ,много еправилно е определил дадо ти тово състояние на колегата ловец.Това е ловеце с главно Л.,не ,че и този тип ловци са светци ,но те са страста на ловната магия която ни е завладяля без разлика на соцялно положение,вероизповедание ,възраст,пол.Има за съжаление и други ,които ловуват от лакомия не само за месо а почти за всичко,примери в днешно време на новобогаташи и браконери много.И на последно място за огромно съжалима и такива които излизат на лов само заради дяла.
Ловувал съм много, почти в цяла Северозападна България,от връх "Ком" до устието на река "Тимок"при село Балей Видинско,Вмного части и с много дружинки на Ихтиманска Средна гора .Почти навсякаде в Горно тракииската низина около Пазарджик ,и основно в родопския дал на Западните Родопи така наречената "Яка".На всичките тези места където съм ловувал съм срещал както много добри ловци-,приятели, така и лакоми не самамо за месо колеги .Всички тези различия ще бъдат преодоляни едва тогава когото ,българския ловец осъзнае ,че лова не е спорт или начин за себедоказване,не е и средство за изхранване ,а е начин на отговорност,самоопределение и поведение на истински ЛОВЕЦ.
0

#33
Потребителя е офлайн   DIMITROV 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 255
  • Регистр: 23.02.08
тази гледка видяхме преди да се разведем по пусиите

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ABCD0018.JPG

0

#34
Потребителя е офлайн   пилота 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 172
  • Регистр: 05.06.08
Цитат(The Black Tiger @ Apr 14 2008, 20:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така е!От една кръвна група сме!Казвал съм го някъде ще го кажа и тук,че лова не е спорт-той е всичко онова,което ни кара едва да дочакаме времето за лов и без значение дали ще има мръвка или не в раницата на път за вкъщи , Ние ще бъдем "Там" и ще чакаме да стане-Време за Лов.Наслука на всички,които го носят в кръвта си!



Е това изказване колега много ми хареса.
Браво
Земя-земя, земя-въздух!
http://www.mebelni-idei.com
0

#35
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Мръвкарите в лова са нещо много досадно. Но по опасни са мръвкарите-бракониери.
0

#36
Потребителя е офлайн   Goodcop 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 08.06.08
Даааааа такива са мръвкарите , има ги във всички дружинки но аз лично бих ги нарекъл не мръвкари . Защо ли ? Ами защото и аз съм мръвкар обичам пържолка на барбекюто да се похваля на приятели че суджука ми от диво е вече сух и можем да пийнем по ракийка. А кой ли не обича от ловците ?
Та да се върна на думата , за мен този тип хора които наричате " МРЪВКАРИ " са " АЛЧНИ СМЕТКАДЖИЙ - обичащи както се казва на хляба мекото , ноооо хляба има и кора " това според мен е правилната дума.
0

#37
Потребителя е офлайн   DIMITROV 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 255
  • Регистр: 23.02.08
Цитат(Капитана @ Jun 15 2008, 19:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мръвкарите в лова са нещо много досадно. Но по опасни са мръвкарите-бракониери.

Това е най точното определение
0

#38
Потребителя е офлайн   kiriazov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(Asen Nikolov @ Mar 3 2008, 17:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като се сблъскам с такива хора, гледам да не повтарям! Логично е да се сетиш, че какъвто е на лов, едвали, ще по добър, като човек.... angry.gif На тези ... трябва да им се отнемат разрешителните до живот и да ходят на топло в затвора! Там, може ми ще им се харесат други мръвки...
Малко е краино написаното от мен, но така смятам!

Да наистина ги има и е жалко че се овеличават angry.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 46557_Zoom.jpg

0

#39
Потребителя е офлайн   kvk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 402
  • Регистр: 01.03.08
Цитат(DIMITROV @ Jun 14 2008, 18:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
тази гледка видяхме преди да се разведем по пусиите


И аз така правя но с други животни biggrin.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 13122008070.jpg

0

#40
Потребителя е офлайн   Antov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 23
  • Регистр: 18.02.08
Евала колега - за хубавите думи ! Но тези нагли парчета ги има навсякъде и едвали нещо щеги спре да пречат ! mad2.gif Та те са толкова нагли че даже като са на лов те учат как да ловуваш eek.gif - няма спасенйе от тая зган ! nonod.gif

0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни