БГ Лов Форум: На варда за хищници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

На варда за хищници само на варда

#21
Потребителя е офлайн   hUnTeRa95 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 133
  • Регистр: 20.08.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 11 2009, 19:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пълнолунието не трябва да се изтърва,а в момента ловът е подпомогнат и от снега.Купих си 1 замразена скумрия,като със нея бях решил да правя влачена диря за хищниците.Майка ми като разбра за какво ще я използвам ми се примоли да и я оставя да си направи рибена чорбица и аз и я отстъпих.За диря използвах парче свинска кожа.Обиколих площта по краищата със кожата където щях да вардя и я оставих на 100м от мен.Отворих 1 шише със вмирисани карантии,полях малко върху парчето кожа и оставих шишето отворено.След това седнах във чакалото,запалих 1 газов котлон да учупва въздуха и зачаках.След 1ч към 18ч и 23мин се появи 1 чакал,гледам след него и още 1 станаха 2.Отварям леко прозореца,спряха се и погледнаха към моята посока.Спрях със отварянето и те пак тръгнаха.Доотворих прозореца колкото ми трябва,чакалите пак се спяха,прицелих се във единият,дръпнах спусака и той остана на място.Вторият тръгна да се връща със всичка сила назад,презаредих но бързо се покри.Вардих до 20ч не дойде повече нищо и си тръгнах доволен.Тази сутрин се събудих по рано и пак на лов.Гледам 1 лисица мишкува.Спря се на около 150м.Стрелях и и тя се свлече.След малко направи опит да тръгне и аз и пуснах още 1 куршум.Повече не тръгна.Днес тъкмо се прибрах и ми звъни 1 приятел.Абе във твоя район преди малко имаше 2 чакала иди ги отстреляй,ми вика.Набързо отидох и видях само единият да стои на задницата си.Извадих пушката и му стрелях от 100м.Падна и тъкмо ще прибирам пушката той стана и едва едва влезе във едно дере.Тръгнах по кръвта след него и като го наближих на 5м пак тръгна.На 2-3 пъти се мести по 3-4м и се спира.Прицелих се отблизо и го умъртвих.Е начесах си хубаво крастата и викам си стига толкова лов,хайде при жената вече.
Малееее с кво ги стреля6 тия гадини ohmy.gif , браво добра слука продължавай все така smile.gif
0

#22
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(hUnTeRa95 @ Jan 11 2009, 19:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Малееее с кво ги стреля6 тия гадини ohmy.gif , браво добра слука продължавай все така smile.gif

Стрелям ги със една хубава чехкиня,триста и осмица.Дано и ВИЕ да имате такава слука,че и по голяма дори.Успех.
0

#23
Потребителя е офлайн   best hanter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 703
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 11 2009, 19:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стрелям ги със една хубава чехкиня,триста и осмица.Дано и ВИЕ да имате такава слука,че и по голяма дори.Успех.

сега си прибрах и мъглата ми извади очите а бях направил страхотно стървилище от два дни и днес като го проверих ...работи като лудо ама пусто си нямам късмет .
Иначе от 23,12 ,2008 до до днес имам 4 лисици 3 чакала един вълк и две домашни котки.
Другата седмица ще ги скъсам
Развъдник за курцхаари: www.vonhausepav.com
0

#24
Потребителя е офлайн   5_AR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 67
  • Регистр: 20.02.08
И аз им забърквам вълшебен елексир. В туба 3л, преди няколко месеца сложих свински карантии и малко вода до половината. По това време на годината сместа е замръзнала, та се налага да долея малко гореща вода, за да се размрази. След това разливам сместа по снега близо до нашата къща, където минават пътеките на хищниците и се прибирам до печката, да гледам телевизор. От време навреме, през 3-4 мин излизам до антрето и "хвърлям" по едно око дали нещо се е появило...

Прикачено изображение: P1111802.JPG
Ако късмета ти обърне гръб, изчакай го да се наведе още малко!!!
0

#25
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(5_AR @ Jan 12 2009, 00:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз им забърквам вълшебен елексир. В туба 3л, преди няколко месеца сложих свински карантии и малко вода до половината. По това време на годината сместа е замръзнала, та се налага да долея малко гореща вода, за да се размрази. След това разливам сместа по снега близо до нашата къща, където минават пътеките на хищниците и се прибирам до печката, да гледам телевизор. От време навреме, през 3-4 мин излизам до антрето и "хвърлям" по едно око дали нещо се е появило...

Прикачено изображение: P1111802.JPG

Ей тва а тарикатски лов!!!Ме4та ми е за такова нещо,ама пусти градски живот dry.gif единствените хищници са двукраки женски порода златотърса4ки laugh.gif biggrin.gif браво колега продължавай все така!!!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#26
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Тази вечер отново имаше екшън.Разлях малко от шишето напълнено със рибешки вътрешности и завардих.Някъде към 17 и 35ч излезе 1 лисица и започна да се върти насам на там.Приготвих се за стрелба,но тя ме усети и леко,леко взе да се изнизва към гората.Спря за момент и аз използвах момента да и стрелям.Лисицата падна и след 5,6 секунди стана и тръгна клатушкайки се към гъстото.Стрелях втори път както върви и я изгубих от погледа си.Тръгнах по кървавата следа да я търся и когато я наближих тя огново потегли.Пробяга още 10м и спря като ми се видя,че издъхва вече.Хванах я за опашката и я задърпах да я извадя от дерето,но тя не била умряла още и взе да се дърпа напред.Аз дърпам назад тя се дърпа напред.Стана като онази приказка дядо вади ряпа.Изяде още един куршум във главата и взе че умря.Така причключи този екшън.Утре ще им дам почивка.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC02412.JPG

0

#27
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Браво колега пожелавам ти много слука,но ми кажи кога разливаш от ЕЛЕКСИРА.Преди да идеш или по рано.
0

#28
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(tacho @ Jan 12 2009, 22:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Браво колега пожелавам ти много слука,но ми кажи кога разливаш от ЕЛЕКСИРА.Преди да идеш или по рано.

Разливам го и си сядам на мястото.
0

#29
Потребителя е офлайн   махони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 499
  • Регистр: 05.10.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 12 2009, 22:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тази вечер отново имаше екшън.Разлях малко от шишето напълнено със рибешки вътрешности и завардих.Някъде към 17 и 35ч излезе 1 лисица и започна да се върти насам на там.Приготвих се за стрелба,но тя ме усети и леко,леко взе да се изнизва към гората.Спря за момент и аз използвах момента да и стрелям.Лисицата падна и след 5,6 секунди стана и тръгна клатушкайки се към гъстото.Стрелях втори път както върви и я изгубих от погледа си.Тръгнах по кървавата следа да я търся и когато я наближих тя огново потегли.Пробяга още 10м и спря като ми се видя,че издъхва вече.Хванах я за опашката и я задърпах да я извадя от дерето,но тя не била умряла още и взе да се дърпа напред.Аз дърпам назад тя се дърпа напред.Стана като онази приказка дядо вади ряпа.Изяде още един куршум във главата и взе че умря.Така причключи този екшън.Утре ще им дам почивка.

Супер е колега голям екшън ще е било като гледам колко кръв е наоколо.Браво само така за тези гадини. hurray.gif hurray.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   nishtonovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 91
  • Регистр: 06.11.08

Колега,много добра слука;къде ловуваш ?
0

#31
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(nishtonovo @ Jan 13 2009, 18:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега,много добра слука;къде ловуваш ?

Ловувам в с Садина общ. Попово.
0

#32
Потребителя е офлайн   koko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 239
  • Регистр: 04.05.08
Тази вечер отново никакво движение. Използвах свирка със звукова примамка на мишка+стървилище, но нищо не се мярна. И вчера също. Може би е от затоплянето на времето и топенето на снега. Основно на това място излизаха по няколко лисици предните дни, но сега.... dry.gif ! Моля да споделите вашите впечатления!
0

#33
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 14 2009, 01:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ловувам в с Садина общ. Попово.

бил сьм там има хубави места за лов гората е над садина biggrin.gif

Дани 0888-514135-
0

#34
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(Bak @ Jan 16 2009, 22:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
бил сьм там има хубави места за лов гората е над садина biggrin.gif

Дали не сме ловували заедно?На кого си гостувал ако не е тайна колега?
0

#35
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(koko @ Jan 16 2009, 21:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тази вечер отново никакво движение. Използвах свирка със звукова примамка на мишка+стървилище, но нищо не се мярна. И вчера също. Може би е от затоплянето на времето и топенето на снега. Основно на това място излизаха по няколко лисици предните дни, но сега.... dry.gif ! Моля да споделите вашите впечатления!

Здравей.Моят личен опит показва,че е по добре да не свирим.Според мен свирката е нож със 2 остриета-може да ги примамиш,но по вероятно е да ги прогониш.Няколко слуки имам със свирки,но по вечето съм ги избил на тиха варда.Тренирай си вкъщи по друг начин да звучи писъка издаван от свирката,променяй интонацията,свивай и отваряй длан,дори замени свирката със друга подобна,ако имаш възможност.
0

#36
Потребителя е офлайн   tsetska1234 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 23.01.09
imam 1 vapros.za6to nese poly4ava na 4akalo ot zemiata,kogato govorim za 4akal. fori pleven.

Този пост е редактиран от vater: 26.01.2009 - 10:36
Причина за редакцията: \\'пиши на кирилица\\'

0

#37
Потребителя е офлайн   koko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 239
  • Регистр: 04.05.08
Цитат(tsetska1234 @ Jan 26 2009, 10:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
imam 1 vapros.za6to nese poly4ava na 4akalo ot zemiata,kogato govorim za 4akal. fori pleven.

Ами защото те усеща. Доста е писано по този въпрос! А що се отнася до чакала, то той е след вълка по степен на трудност на убиване! Така, че не си мисли,че чакала е лесна мишена!
0

#38
Потребителя е офлайн   СТОЯН ШУМЕН 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 343
  • Регистр: 01.12.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 11 2009, 19:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стрелям ги със една хубава чехкиня,триста и осмица.Дано и ВИЕ да имате такава слука,че и по голяма дори.Успех.

Браво колега току що научих от комшията Бахни,че наистина си голям майстор на хищниците да си жив и здрав.Наслука чаооо.
0

#39
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Цитат(СТОЯН ШУМЕН @ Jan 26 2009, 18:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Браво колега току що научих от комшията Бахни,че наистина си голям майстор на хищниците да си жив и здрав.Наслука чаооо.

Ловът на хищници е моята страст.Опитвам се да "заразя "по вече колеги със този вид лов.Наслука.
0

#40
Потребителя е офлайн   СТОЯН ШУМЕН 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 343
  • Регистр: 01.12.08
Цитат(Иван Кючуков @ Jan 26 2009, 19:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ловът на хищници е моята страст.Опитвам се да "заразя "по вече колеги със този вид лов.Наслука.

Напълно те разбирам няма спор но лично аз го харесвам повече на гонка с добри кучета от колкото на варда.
0

Сподели темата:


  • (141 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

9 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 9 гости, 0 анонимни