БГ Лов Форум: Дискусия: Собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Дискусия: Собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов от "Стратегия за развитие на ловното стопанство в РБ 2012-2027г.

#41
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоzakss написа на 31.05.2013 - 18:23 :

"Специалистите" непрекъснато говорят как било в Европа.Как ловували там. До колкото знам,приди време те са се учили от нас. Ако имаха толкова добре развито ловна стопанство,нямаше да идват тук за трофейни елени,сръндаци,глигани и муфлони. Плаши ме това "Европейското", заради него изчезнаха предприятия,заводи,детски площадки и градинки. Опасявам се че,заради него и криворазбраната демокрация ще изчезне и дивеча. Вече почнаха да ловуват по европейски в заградени "кошари" и с макети. Вече имаше "стратегия"за отказване от кирилицата,очаквам скоро и стратегия за отмяна на ръченицата,шопската копаница и другите национални танци. Защото европейците не ги играят,и въвеждането, на съответните европейски танци. Пътят към ада е постлан с добри намерения.

" Вече почнаха да ловуват по европейски в заградени "кошари" и с макети. Вече имаше "стратегия" .... :fotograf:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#42
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоpopov308 написа на 04.06.2013 - 08:43 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 04.06.2013 - 07:26 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 03.06.2013 - 21:26 :

Предлагам да видим кои са гнидите в т.нар. НЛРС-СЛРБ, ДРБР-ТРЧДР, или както там се казва продажната организация, и публично да свалим доверието от предателите.

Колега, ти май не си разбрал, че НЛРС-СЛРБ е против тази проекто-стратегия? Или си пишеш наизуст!


Да, пропускът е мой... Sorry.
Не бях прочел "титлите" на изказващите се в дискусията. Явно, дразнещите мнения са излезли от Изпълнителна агенция по горите.
Това не ме прави по-малко гневен.
Продължавам да мисля, че лакеите на чичко-паричковците трябва да бъдат изобличени и да се намери начин да им се противопоставим!
... не че в ловните дружества не гъмжи от психари, затова първата ми мисъл беше за тях.


Колега Попов308,

Те психарите, както ги наричаш ги има навсякъде, не само в лова!
Сигурен съм, че в НЛРС-СЛРБ работят доблестни и сърдечни хора, за които лова е не просто занимание, а наука и преди всичко призвание.И именно на тях трябва да обръщаме внимание защото според мен те преобладават.И естествено да ги подкрепяме.И начинът за това е с конструктивен диалог м/у ръководството и редовите ловци.Не бива да чакаме, да ни се решат проблемите с магическа пръчка от ръководството или някой да ни посочи ЛАКЕЯ и да каже, дръжте го, няма да стане!
По скоро трябва всеки от нас да направи нещо малко с което да подобри нещо в лова.Тук ще се повторя и ще кажа, че най-големия проблем си остава бракониерството.Всеки от нас може да работи в тази насока.И когато видиш да кръстосва фара из къра и чуеш /или не/ изстрели, когато някой колега ловува не по правилата и нормите описани в ЗЛОД, ами не си трай, сигнализирай!

И тук искам, да направя предложение чрез форума към ръководството на НЛРС-СЛРБ :

Предлагам, да бъде създадена телефонна линия специално за сигнали за бракониерство.Не че 112 не работи, но мисля, че ще е още по-добре с отделна такава.Поне аз не съм чул до сега да има такова нещо и ще се радвам ако вече е направено!

П.П.Колега Попов308, заради тези лакеи, както ги наричаш не можеш, да поставяш всички под един знаменател-лоши.Такива лакеи винаги е имало и ще има докато движеща сила в света са парите!

Поздрави!
0

#43
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Лъчо,

"В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС."

Ти наистина ли вярваш че това може да бъде истина.Далече съм от БЛРС ,но това са догми ,които не могат да бъдат изпълними където и да било.Проверено е от историята. Горе долу сме почти на едни години.Нали помниш термина"Демократически централизъм". На младите това понятие не е ясно, ама на нас с тебе ни е набивано доста време в съзнанието. Е то и вашето в БЛРС май ще се подчинява горе долу на същия принцип.Щом си имате и "почетен председател".

Поздрави и уважение от мене.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#44
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоLatcho написа на 04.06.2013 - 07:59 :

- В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС.

- На 28.05. беше проведено заседание на ловния съвет на което се прие таксацията и плана за отстрел през 2013 г. И ако видите тези документи патроните няма да ни стигнат.Казвам го и не се шегувам. По важното което се реши на това заседание беше взетото решение че системата е порочна, неточна и трябва да бъде променена с оглед на това постепенно във времето да се стигне до реалните дивечови запаси и по тази причина на Иван Недков беше възложено до 15.06. да изготви проект за работа при таксирането на дивеча и същия да се базира на отстрела през сезона а не на база на старата таксация с един +.

- Лъжа, справка почетния ви председател.

- Това което е решил ловния съвет е стара идея, още от преди да се появи частния БЛРС, така че нямате нищо общо с това.

п.п. Много моля да не се месите в дискусията предизвикана от НЛРС-СЛРБ. Влезте си в темата и вижте колко ловци чакат вашия отчет на дейността и финансите, пък вие не го давате. Щом сте обществена организация сте длъжни да го публикувате, в противен случай ще продължим да ви наричаме частния БЛРС.

Моите уважения, поздрави и Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#45
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 04.06.2013 - 15:43 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 04.06.2013 - 08:43 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 04.06.2013 - 07:26 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 03.06.2013 - 21:26 :

Предлагам да видим кои са гнидите в т.нар. НЛРС-СЛРБ, ДРБР-ТРЧДР, или както там се казва продажната организация, и публично да свалим доверието от предателите.

Колега, ти май не си разбрал, че НЛРС-СЛРБ е против тази проекто-стратегия? Или си пишеш наизуст!


Да, пропускът е мой... Sorry.
Не бях прочел "титлите" на изказващите се в дискусията. Явно, дразнещите мнения са излезли от Изпълнителна агенция по горите.
Това не ме прави по-малко гневен.
Продължавам да мисля, че лакеите на чичко-паричковците трябва да бъдат изобличени и да се намери начин да им се противопоставим!
... не че в ловните дружества не гъмжи от психари, затова първата ми мисъл беше за тях.


Колега Попов308,

Те психарите, както ги наричаш ги има навсякъде, не само в лова!
Сигурен съм, че в НЛРС-СЛРБ работят доблестни и сърдечни хора, за които лова е не просто занимание, а наука и преди всичко призвание.И именно на тях трябва да обръщаме внимание защото според мен те преобладават.И естествено да ги подкрепяме.И начинът за това е с конструктивен диалог м/у ръководството и редовите ловци.Не бива да чакаме, да ни се решат проблемите с магическа пръчка от ръководството или някой да ни посочи ЛАКЕЯ и да каже, дръжте го, няма да стане!
По скоро трябва всеки от нас да направи нещо малко с което да подобри нещо в лова.Тук ще се повторя и ще кажа, че най-големия проблем си остава бракониерството.Всеки от нас може да работи в тази насока.И когато видиш да кръстосва фара из къра и чуеш /или не/ изстрели, когато някой колега ловува не по правилата и нормите описани в ЗЛОД, ами не си трай, сигнализирай!

И тук искам, да направя предложение чрез форума към ръководството на НЛРС-СЛРБ :

Предлагам, да бъде създадена телефонна линия специално за сигнали за бракониерство.Не че 112 не работи, но мисля, че ще е още по-добре с отделна такава.Поне аз не съм чул до сега да има такова нещо и ще се радвам ако вече е направено!

П.П.Колега Попов308, заради тези лакеи, както ги наричаш не можеш, да поставяш всички под един знаменател-лоши.Такива лакеи винаги е имало и ще има докато движеща сила в света са парите!

Поздрави!

Съжалявам колега, че не мога да се съглася с теб.
Бракониерството далеч не е най-големия проблем. Така те карат да мислиш тези, които насаждат логиката "Всички ловци са бракониери, особено бедните и пенсионерите, затова трябва да ги намалим".
Искаш борба с бракониерството? Ами нямате ли си ловна група? Кой да дойде да ви варди дивеча, ако не си го вардите сами! Организирайте се нощем, излизайте, следете, съчетавайте го с варда за хищници и пр. Като се научат бракониерите, че "в този ловен район бият, режат гуми и чупят пушки", да видим дали ще дойдат пак. Може би ти прилича на саморазправа?!! Да, така е, но знай, че има хора дето глоби не ги плашат и само от това разбират.
Най-големият проблем е не бракониерството, а собственото ни нехайство и безхаберие.
При тези опити за потъпкване на правата ни като ловци и заграбването на територии, досега трябваше да сме излезли сто пъти на организирани протести и демонстрации, да сме задръстили институциите от жалби и искания и пр.
Само че не, по-удобно е вкъщи пред компютъра да грачим в писмен вид и да се ругаем взаимно.
Скоро така и ще ловуваме - пред компютъра....
0

#46
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
Колега Хънтермен,въпроса не е в шегата а в действителността,натрупаната инерция поставя нещата така че ако не се приеме таксацията и плана значи че няма да се ловува. И при това положение ловния съвет е длъжен да гласува двата документа.
0

#47
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 04.06.2013 - 17:53 :

Колега Лъчо,

"В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС."

Ти наистина ли вярваш че това може да бъде истина.Далече съм от БЛРС ,но това са догми ,които не могат да бъдат изпълними където и да било.Проверено е от историята. Горе долу сме почти на едни години.Нали помниш термина"Демократически централизъм". На младите това понятие не е ясно, ама на нас с тебе ни е набивано доста време в съзнанието. Е то и вашето в БЛРС май ще се подчинява горе долу на същия принцип.Щом си имате и "почетен председател".

Поздрави и уважение от мене.

Колега БКП1951, това което написах за правата на ловците и дружинките членуващи в БЛРС лесно може да се провери като се свържете с някой от тях и получите техния отговор.
0

#48
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 04.06.2013 - 19:14 :

Виж мнениетоLatcho написа на 04.06.2013 - 07:59 :

- В БЛРС е точно обратното, решенията се взимат от ловците в дружинките, стават задължителни за изпълнение от сдруженията и чрез сдруженията стават задължителни за изпълнение от БЛРС. Така е във всички дружинки и сдружения членуващи в БЛРС.

- На 28.05. беше проведено заседание на ловния съвет на което се прие таксацията и плана за отстрел през 2013 г. И ако видите тези документи патроните няма да ни стигнат.Казвам го и не се шегувам. По важното което се реши на това заседание беше взетото решение че системата е порочна, неточна и трябва да бъде променена с оглед на това постепенно във времето да се стигне до реалните дивечови запаси и по тази причина на Иван Недков беше възложено до 15.06. да изготви проект за работа при таксирането на дивеча и същия да се базира на отстрела през сезона а не на база на старата таксация с един +.

- Лъжа, справка почетния ви председател.

- Това което е решил ловния съвет е стара идея, още от преди да се появи частния БЛРС, така че нямате нищо общо с това.

п.п. Много моля да не се месите в дискусията предизвикана от НЛРС-СЛРБ. Влезте си в темата и вижте колко ловци чакат вашия отчет на дейността и финансите, пък вие не го давате. Щом сте обществена организация сте длъжни да го публикувате, в противен случай ще продължим да ви наричаме частния БЛРС.

Моите уважения, поздрави и Наслука.

Уважаеми господин Терзийски,за почетния председател написах подробно случая и не мога да разбера защо се връщате към темата. По отношение на отчета написах за приходите и разходите които е направил БЛРС. Тук принципа е по различен и е свързан с това че председателите на дружинките се отчитат пред ловците,председателите на сдруженията се отчитат пред председателите на дружинките за собствените си разходи а БЛРС се отчита пред общото събрание за собствените си разходи.БЛРС не включва в отчета си дейността на сдруженията и тези на дружинкете а само своите дейности и направени разходи. По тази причина аз лично не мога да Ви кажа колко яребици са разселени и т.н. Ако е нужно да направя такава справка ще ми се наложи да прозвъня на всички и да Ви дам пълна справка.
Неприятно ми стана като прочетох че ми предлагате да не се меся в подфорума на НЛРС. Не го разбирам и по тази логика следва никой да не се меси никъде освен в своята тема.В случая и ножа и хляба е в ръцете Ви и ако прецените можете да ме заличите като потребител.
Не влагам никакви лоши чувства към никой който пише във форума.
С уважение!
Румил Лачев
0

#49
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоLatcho написа на 05.06.2013 - 07:23 :

БЛРС не включва в отчета си дейността на сдруженията и тези на дружинкете а само своите дейности и направени разходи. По тази причина аз лично не мога да Ви кажа колко яребици са разселени и т.н. Ако е нужно да направя такава справка ще ми се наложи да прозвъня на всички и да Ви дам пълна справка.
Неприятно ми стана като прочетох че ми предлагате да не се меся в подфорума на НЛРС.

Това е много лошо, че нямате статистика, никой не знае какво сте правили... Не ме разбрахте, вие пишете и дискутирайте, имах предвид да не участвате в безпринципното плюене. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#50
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Добре че има такъв форум който поставя на дневен ред такива случки, в които няколко фактора са се събрали и ръсят ли ръсят мозък.

В момента за мен най-основните ни проблеми са няколко:
- да опазим единството си като общност от ловци;
- да опазим и да развиваме ловното си стопанство;
- да станем от маса от хора с консуматорски нагласи тоест добиващи дивеч към маса от ловци със стопанисващи нагласи, опазващи и ползващи разумно дивеч;
- да ограничим бракониерството основно в най-вредната му форма на групов лов за един дивеч и отстрел на други видове дивеч;
- да се интродуцират още видове дивеч в страната с което лова да се разнообрази;

Има и други проблеми но тези считам за най-важни.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#51
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
"Добре че има такъв форум който поставя на дневен ред такива случки, в които няколко фактора са се събрали и ръсят ли ръсят мозък."

Опааааааааааааааааааа. Мога ли да позная един от "факторите" :P
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#52
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 05.06.2013 - 08:45 :

Виж мнениетоLatcho написа на 05.06.2013 - 07:23 :

БЛРС не включва в отчета си дейността на сдруженията и тези на дружинкете а само своите дейности и направени разходи. По тази причина аз лично не мога да Ви кажа колко яребици са разселени и т.н. Ако е нужно да направя такава справка ще ми се наложи да прозвъня на всички и да Ви дам пълна справка.
Неприятно ми стана като прочетох че ми предлагате да не се меся в подфорума на НЛРС.

Това е много лошо, че нямате статистика, никой не знае какво сте правили... Не ме разбрахте, вие пишете и дискутирайте, имах предвид да не участвате в безпринципното плюене. Наслука.

На работа в БЛРС съм от октомври 2012 г. и не съм в течение на направеното от сдруженията от началото на годината като разселване и ловно стопански мероприятия.Съгласен съм че всичко това е хубаво да се знае и бъде публично оповестено.Ангажимента който мога да поема е при събранията ни да получавам информацията и да я оповестявам за тази година.
Като човек съм изключително принципен а и приемам думата плюене като неморална и никога не съм го правил.Ще реагирам остра винаги когато прочета че БЛРС е частна организация, защото първо не е вярно и второ не морално да се отправя подобна квалификация.
Поздрави и наслука.
0

#53
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Ииииииииииииииииииииииииии да се върнем към тимата викам аз!

Колеги, ако някой има представа как се развиват събитията след въпросната дискусия моля, да ни усветли!
Готви ли се предложение за поправка в ЗЛОД относно собствеността на дивеча и ако е така, то къде може да се провери?
Ако все пак има такива наченки, да предприемем по-сериозни действия от търкането на клавиатури!

Ако това е поредната провокация, то няма смисъл да си търкаме клавиатурите.Сядам да пълня патрони, че ловния сезон наближава!
0

#54
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоLatcho написа на 05.06.2013 - 11:02 :

На работа в БЛРС съм от октомври 2012 г. и не съм в течение на направеното от сдруженията от началото на годината като разселване и ловно стопански мероприятия.Съгласен съм че всичко това е хубаво да се знае и бъде публично оповестено.Ангажимента който мога да поема е при събранията ни да получавам информацията и да я оповестявам за тази година.

Благодаря за ангажимента който пое. Налука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#55
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Може би е време и малко да ни осветлите - що е туй НЛРС-СЛРБ и що е туй БЛРС, каква е разликата, кой за какво се бори и на кой от къде му дърпат конците... за да не стават грешки, като моята по-горе.
Няколко ловни организации хич не е на хубаво, както не беше хубаво и появата на няколко синода в Църквата. Това безспорно ще доведе до разединяване на ловците и "конкуренция" в лошия смисъл... вероятно това е и целта.
Коя е легитимната организация и какво е довело до появата на другата?
Помня навремето появата на една асоциация, наречена "Български дивеч", която ми направи изключително лошо впечатление с пропагандирането на идеи, срещу каквито сега роптаем.
Някой знае ли дали все още съществува тази асоциация и минават ли им номерата на бившите футболисти чрез нея?
0

#56
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08
По-добре да се захванем с конкретни действия, за да не си останем накрая само с говоренето, където без съмнение сме мноо яки.

На Събора в Плевен, ще има минимум по един човек от всяка дружинка. Не е късно да се подготви официално становище на Съюза по въпроса за собствеността върху дивеча и стопанисването му и да се подпише от присъстващите, като представители на всички ловци от дружинките, членуващи в НЛРС. Така ще се улесни технически процеса на събиране на подписи, който иначе би отнел много технологично време.

Не съм наясно колко остро стои този въпрос във времето и дали целият този драматизъм няма да се окаже напразен, защото все още ми се струва прекалено идиотска идеята дивечът да стане частен (дали са планирани спешни нормативни промени в тази насока?). Може да се набележи план за протести, ако нещата не вървят на добре...

Само едно знам със сигурност и то е, че стратегията "След дъжд - качулка" гарантирано не върши работа.

Силно се надявам, цялата тази работа да се окаже една проверка на рефлексите и настройките на българските ловци, а не сериозни намерения.
All we need is лов!!! ;-)
0

#57
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоpopov308 написа на 05.06.2013 - 13:44 :

Може би е време и малко да ни осветлите - що е туй НЛРС-СЛРБ и що е туй БЛРС, каква е разликата, кой за какво се бори и на кой от къде му дърпат конците... за да не стават грешки, като моята по-горе.
Няколко ловни организации хич не е на хубаво, както не беше хубаво и появата на няколко синода в Църквата. Това безспорно ще доведе до разединяване на ловците и "конкуренция" в лошия смисъл... вероятно това е и целта.
Коя е легитимната организация и какво е довело до появата на другата?
Помня навремето появата на една асоциация, наречена "Български дивеч", която ми направи изключително лошо впечатление с пропагандирането на идеи, срещу каквито сега роптаем.
Някой знае ли дали все още съществува тази асоциация и минават ли им номерата на бившите футболисти чрез нея?


Колега Попов308, без да се засягаш ама стига с тоя спам.Ако можеш да намериш инфо по темата и отговор на въпроса докъде сме стигнали с "предаването" на дивеча в чадни ръчища /виж поста на Дон Кикот./

ПП не е хубаво да питаш що е то НЛРС-СЛРБ ако си ловец трябва да ги знае тия работи! Относно БЛРС - отцепки от НЛРС-СЛРБ - група колеги, които са решили да им е трудно!
0

#58
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 05.06.2013 - 17:00 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 05.06.2013 - 13:44 :

Може би е време и малко да ни осветлите - що е туй НЛРС-СЛРБ и що е туй БЛРС, каква е разликата, кой за какво се бори и на кой от къде му дърпат конците... за да не стават грешки, като моята по-горе.
Няколко ловни организации хич не е на хубаво, както не беше хубаво и появата на няколко синода в Църквата. Това безспорно ще доведе до разединяване на ловците и "конкуренция" в лошия смисъл... вероятно това е и целта.
Коя е легитимната организация и какво е довело до появата на другата?
Помня навремето появата на една асоциация, наречена "Български дивеч", която ми направи изключително лошо впечатление с пропагандирането на идеи, срещу каквито сега роптаем.
Някой знае ли дали все още съществува тази асоциация и минават ли им номерата на бившите футболисти чрез нея?


Колега Попов308, без да се засягаш ама стига с тоя спам.Ако можеш да намериш инфо по темата и отговор на въпроса докъде сме стигнали с "предаването" на дивеча в чадни ръчища /виж поста на Дон Кикот./

ПП не е хубаво да питаш що е то НЛРС-СЛРБ ако си ловец трябва да ги знае тия работи! Относно БЛРС - отцепки от НЛРС-СЛРБ - група колеги, които са решили да им е трудно!

Аз много добре знам какво е НЛРС-СЛРБ. Това което не знам е, кой и какви лобита защитава чрез него. То, навремето всички знаехме и какво е НДСВ, но виж какво стана. Темата е за собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов. Не мисля, че е спам да изясним що за хора са тези, които официално защитават една или друга позиция по въпроса.

И още нещо, ако от НЛРС-СЛРБ се интересуваха от мнението на сдруженията, дружините и редовия ловец, щяха да предоставят тази "стратегия" за обсъждането й по места. Аз лично въпросната стратегия не съм я виждал и никой не ме е викал в ловното сдружение или в дружината за обсъждането й. Ръководството на НЛРС-СЛРБ явно е формирало и изразило становище "на своя глава", без да потърси мнението на редовите членове /които пък не знаят за какво става въпрос/. Как тогава НЛРС-СЛРБ да получи подкрепата им?
0

#59
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоpopov308 написа на 06.06.2013 - 04:32 :

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 05.06.2013 - 17:00 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 05.06.2013 - 13:44 :

Може би е време и малко да ни осветлите - що е туй НЛРС-СЛРБ и що е туй БЛРС, каква е разликата, кой за какво се бори и на кой от къде му дърпат конците... за да не стават грешки, като моята по-горе.
Няколко ловни организации хич не е на хубаво, както не беше хубаво и появата на няколко синода в Църквата. Това безспорно ще доведе до разединяване на ловците и "конкуренция" в лошия смисъл... вероятно това е и целта.
Коя е легитимната организация и какво е довело до появата на другата?
Помня навремето появата на една асоциация, наречена "Български дивеч", която ми направи изключително лошо впечатление с пропагандирането на идеи, срещу каквито сега роптаем.
Някой знае ли дали все още съществува тази асоциация и минават ли им номерата на бившите футболисти чрез нея?


Колега Попов308, без да се засягаш ама стига с тоя спам.Ако можеш да намериш инфо по темата и отговор на въпроса докъде сме стигнали с "предаването" на дивеча в чадни ръчища /виж поста на Дон Кикот./

ПП не е хубаво да питаш що е то НЛРС-СЛРБ ако си ловец трябва да ги знае тия работи! Относно БЛРС - отцепки от НЛРС-СЛРБ - група колеги, които са решили да им е трудно!

Аз много добре знам какво е НЛРС-СЛРБ. Това което не знам е, кой и какви лобита защитава чрез него. То, навремето всички знаехме и какво е НДСВ, но виж какво стана. Темата е за собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов. Не мисля, че е спам да изясним що за хора са тези, които официално защитават една или друга позиция по въпроса.

И още нещо, ако от НЛРС-СЛРБ се интересуваха от мнението на сдруженията, дружините и редовия ловец, щяха да предоставят тази "стратегия" за обсъждането й по места. Аз лично въпросната стратегия не съм я виждал и никой не ме е викал в ловното сдружение или в дружината за обсъждането й. Ръководството на НЛРС-СЛРБ явно е формирало и изразило становище "на своя глава", без да потърси мнението на редовите членове /които пък не знаят за какво става въпрос/. Как тогава НЛРС-СЛРБ да получи подкрепата им?

Колега, НЛРС-СЛРБ трябваше да реагира светкавично, за да се спре прокарването на тази "стратегия" без тя да бъде обсъдена навсякъде по сдруженията и дружинките (виж темата за протестите на ловците преди месец)!
Сега се подготвя повсвеместно обсъждане на тази "стратегия" на извънредни събрания!
Това, че ти не знаеш, не значи, че нищо не се прави!
Вземи се поинтересувай в сдружението си и ще се учудиш, че там се работи по въпроса!
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#60
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоHuntermen написа на 06.06.2013 - 08:37 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 06.06.2013 - 04:32 :

Виж мнениетоПанайот Чолаков написа на 05.06.2013 - 17:00 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 05.06.2013 - 13:44 :

Може би е време и малко да ни осветлите - що е туй НЛРС-СЛРБ и що е туй БЛРС, каква е разликата, кой за какво се бори и на кой от къде му дърпат конците... за да не стават грешки, като моята по-горе.
Няколко ловни организации хич не е на хубаво, както не беше хубаво и появата на няколко синода в Църквата. Това безспорно ще доведе до разединяване на ловците и "конкуренция" в лошия смисъл... вероятно това е и целта.
Коя е легитимната организация и какво е довело до появата на другата?
Помня навремето появата на една асоциация, наречена "Български дивеч", която ми направи изключително лошо впечатление с пропагандирането на идеи, срещу каквито сега роптаем.
Някой знае ли дали все още съществува тази асоциация и минават ли им номерата на бившите футболисти чрез нея?


Колега Попов308, без да се засягаш ама стига с тоя спам.Ако можеш да намериш инфо по темата и отговор на въпроса докъде сме стигнали с "предаването" на дивеча в чадни ръчища /виж поста на Дон Кикот./

ПП не е хубаво да питаш що е то НЛРС-СЛРБ ако си ловец трябва да ги знае тия работи! Относно БЛРС - отцепки от НЛРС-СЛРБ - група колеги, които са решили да им е трудно!

Аз много добре знам какво е НЛРС-СЛРБ. Това което не знам е, кой и какви лобита защитава чрез него. То, навремето всички знаехме и какво е НДСВ, но виж какво стана. Темата е за собствеността върху териториите и дивеча и правото на лов. Не мисля, че е спам да изясним що за хора са тези, които официално защитават една или друга позиция по въпроса.

И още нещо, ако от НЛРС-СЛРБ се интересуваха от мнението на сдруженията, дружините и редовия ловец, щяха да предоставят тази "стратегия" за обсъждането й по места. Аз лично въпросната стратегия не съм я виждал и никой не ме е викал в ловното сдружение или в дружината за обсъждането й. Ръководството на НЛРС-СЛРБ явно е формирало и изразило становище "на своя глава", без да потърси мнението на редовите членове /които пък не знаят за какво става въпрос/. Как тогава НЛРС-СЛРБ да получи подкрепата им?

Колега, НЛРС-СЛРБ трябваше да реагира светкавично, за да се спре прокарването на тази "стратегия" без тя да бъде обсъдена навсякъде по сдруженията и дружинките (виж темата за протестите на ловците преди месец)!
Сега се подготвя повсвеместно обсъждане на тази "стратегия" на извънредни събрания!
Това, че ти не знаеш, не значи, че нищо не се прави!
Вземи се поинтересувай в сдружението си и ще се учудиш, че там се работи по въпроса!
Поздрави

Това, че аз не знам, и членовете на нашето сдружение не знаят, със сигурност е проблем в самото сдружение, т.е. някой не си е свършил работата да оповести проблема и да го представи за обсъждане. Затова ще се поинтересувам в самото сдружение, защо такъв важен въпрос се подминава. Не е нормално да се научава от интернет за подобни стратегии, планове и пр.
Поздрави и от мен!
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни