БГ Лов Форум: 8x68s - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

8x68s

#21
Потребителят е онлайн   emarchev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2424
  • Регистр: 25.11.13
Абе не е лош .308,но чак такова превъзнасяне!На мен лично ми харесва 8/68s и бих си взел карабина в този калибър.
0

#22
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоemarchev написа на 21.04.2017 - 22:48 :

Абе не е лош .308,но чак такова превъзнасяне!На мен лично ми харесва 8/68s и бих си взел карабина в този калибър.

Аз за себе си съм избрал . Не е .308 :smile5: .
По скоро ако някой се колебае може да погледне и тези и други сравнителни тестове , и т.н. материали има доволно .
0

#23
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Не знам за какво ще го ползвате този калибър, но имайте предвид, че рита сериозно.... :D/>
Аз лично не съм стрелял с него, но имам случка на Лозен, стреляха с Маузер в този калибър, и гръмнаха два патрона двама различни стрелци и никой не щя да повтори..... :P/> Явно кефа е голям един път и стига....
Мене като ме рита силно стискам очите и не ми е кеф да стрелям, пък вие говорите, че кеф цена няма..... ... :P/>
Ето и тоя, не можа да изстреля 4 патрона, след третия и прибра пушката....той след първия се беше отказал, ама се направи на мъж.... :D
https://www.youtube....h?v=C8QAj71T538
0

#24
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14

Виж мнениетоd.g.g. написа на 21.04.2017 - 22:04 :

Ето , всеки може да си направи изводите .
Феновете на 308 да не отварят линка :D/>/>/>/> .

http://www.ada.ru/gu...68s/compare.htm



Това според мен е напълно достатъчно и изяснява всичко по темата .308 или 8/68.

Имам категорично и ясно изградено за мен мнение, че ако трябва по-мощен ловен калибър, за по-дълги дистанции(450-600м.), това е 300 УМ. Доскоро имах две карабини в този калибър, но махнах едната и останах със Зауер 202 в 300 УМ. Другата бе R8 на Блазер. Отката в 300 УМ за мен е сравнително поносим. Стрелял съм до 20 патрона за време около 15 минути и нямах проблем(прикладвам доста плътно и не съм 70 кг., а 25-30 кила отгоре). Още повече, че карабините ми основно са оборудвани с по-тежки оптики и като цяло са с тегло около 5 кг.
Тук не обсъждам приложението за лов и далечна стрелба на 338LM, Caliber: .408 или .375 CheyTac® и други съвременни калибри между които не попада калибър 8/68.
Поздрави!.
0

#25
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоboyan stoychev написа на 23.04.2017 - 11:23 :

Виж мнениетоd.g.g. написа на 21.04.2017 - 22:04 :

Ето , всеки може да си направи изводите .
Феновете на 308 да не отварят линка :D/>/>/>/>/> .

http://www.ada.ru/gu...68s/compare.htm



Това според мен е напълно достатъчно и изяснява всичко по темата .308 или 8/68.

Имам категорично и ясно изградено за мен мнение, че ако трябва по-мощен ловен калибър, за по-дълги дистанции(450-600м.), това е 300 УМ. Доскоро имах две карабини в този калибър, но махнах едната и останах със Зауер 202 в 300 УМ. Другата бе R8 на Блазер. Отката в 300 УМ за мен е сравнително поносим. Стрелял съм до 20 патрона за време около 15 минути и нямах проблем(прикладвам доста плътно и не съм 70 кг., а 25-30 кила отгоре). Още повече, че карабините ми основно са оборудвани с по-тежки оптики и като цяло са с тегло около 5 кг.
Тук не обсъждам приложението за лов и далечна стрелба на 338LM, Caliber: .408 или .375 CheyTac® и други съвременни калибри между които не попада калибър 8/68.
Поздрави!.


Много точно казано.... :D

"Ето , всеки може да си направи изводите .
Феновете на 308 да не отварят линка :D"
Аз не обичам да ходя на кафе с трактор, щото трактора си е за оране и трудно ще му намеря място за паркиране.... :P
От всичките изброени калибри в сравнението, само 308W и 30-06 не са магнум калибри, иначе добре е илюстрирано кое как и колко.....
Аз стрелям от време на време /непрофесионално/ с 308W и картинката ми е ясна при сравнението с другите калибри, предназначението им е друго, както трактора в горния пример....просто ако ми трябва трактор ще си взема.... :D
При нашия начин на лов и животните за отстрел, 308W е адекватен и напълно достатъчен, според мен, и няма нищо лошо, някой да се подигури с нещо по-мощно, ако се чувства по-сигурен....
0

#26
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15
http://www.ada.ru/gu...68s/compare.htm
[/quote]


Много точно казано.... :D/>/>

"Ето , всеки може да си направи изводите .
Феновете на 308 да не отварят линка :D/>/>"
Аз не обичам да ходя на кафе с трактор, щото трактора си е за оране и трудно ще му намеря място за паркиране.... :P/>/>
От всичките изброени калибри в сравнението, само 308W и 30-06 не са магнум калибри, иначе добре е илюстрирано кое как и колко.....
Аз стрелям от време на време /непрофесионално/ с 308W и картинката ми е ясна при сравнението с другите калибри, предназначението им е друго, както трактора в горния пример....просто ако ми трябва трактор ще си взема.... :D/>/>
При нашия начин на лов и животните за отстрел, 308W е адекватен и напълно достатъчен, според мен, и няма нищо лошо, някой да се подигури с нещо по-мощно, ако се чувства по-сигурен....
[/quote]
Добре де ... ето ти ги и така сравнени :D/> :cheers2:/>
https://www.youtube....h?v=aMofeWUl2Y4
и
https://www.youtube....h?v=8c4jiJAPLBs
0

#27
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15
http://www.ada.ru/gu...68s/compare.htm
[/quote]


Много точно казано.... :D

"Ето , всеки може да си направи изводите .
Феновете на 308 да не отварят линка :D"
Аз не обичам да ходя на кафе с трактор, щото трактора си е за оране и трудно ще му намеря място за паркиране.... :P
От всичките изброени калибри в сравнението, само 308W и 30-06 не са магнум калибри, иначе добре е илюстрирано кое как и колко.....
Аз стрелям от време на време /непрофесионално/ с 308W и картинката ми е ясна при сравнението с другите калибри, предназначението им е друго, както трактора в горния пример....просто ако ми трябва трактор ще си взема.... :D
При нашия начин на лов и животните за отстрел, 308W е адекватен и напълно достатъчен, според мен, и няма нищо лошо, някой да се подигури с нещо по-мощно, ако се чувства по-сигурен....
[/quote]

Добре де ... ето ти ги и така сравнени :D :cheers2:

https://www.youtube....h?v=aMofeWUl2Y4
Иииииииии :D
https://www.youtube....h?v=8c4jiJAPLBs
0

#28
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
:iagree:
0

#29
Потребителя е офлайн   AVICENA LTD 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 136
  • Регистр: 27.08.11
8х68S - Селиер &Белот имаха патрони на цена около 3,0 лв преди 2 години , тогава успях да закупя 60 бр.За отката съм съгласен - но за ловец с тегло 90-100кг си е поносим / Да сравним с 9,3х62 - често използван калибър за лов на едър дивеч в БГ/ /.За сравнение с 308Win- си е направо неуместно-Стопиращият му ефект си е убийствен.Предимство за мен е възможността да се стреля Едър дивеч на голяма дистанция / говоря за Благороден елен и Глиган на дистанции над 150-200 м- има по настилна траектория и Енергия на тези дистанции/ . За гонка -Е там всеки ловец си избира и оръжието и калибъра , както и вида на мунициите .
0

#30
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоAVICENA LTD написа на 24.04.2017 - 09:13 :

8х68S - Селиер &Белот имаха патрони на цена около 3,0 лв преди 2 години , тогава успях да закупя 60 бр.За отката съм съгласен - но за ловец с тегло 90-100кг си е поносим / Да сравним с 9,3х62 - често използван калибър за лов на едър дивеч в БГ/ /.За сравнение с 308Win- си е направо неуместно-Стопиращият му ефект си е убийствен.Предимство за мен е възможността да се стреля Едър дивеч на голяма дистанция / говоря за Благороден елен и Глиган на дистанции над 150-200 м- има по настилна траектория и Енергия на тези дистанции/ . За гонка -Е там всеки ловец си избира и оръжието и калибъра , както и вида на мунициите .



Колега, не забравяй, че има нещо по-важно от джаулите и това е прецизността на попаденията. Едва ли 8/68 ще групира като 308 на дистанциите, за които говориш!
0

#31
Потребителя е офлайн   AVICENA LTD 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 136
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоPano написа на 24.04.2017 - 09:21 :

Виж мнениетоAVICENA LTD написа на 24.04.2017 - 09:13 :

8х68S - Селиер &Белот имаха патрони на цена около 3,0 лв преди 2 години , тогава успях да закупя 60 бр.За отката съм съгласен - но за ловец с тегло 90-100кг си е поносим / Да сравним с 9,3х62 - често използван калибър за лов на едър дивеч в БГ/ /.За сравнение с 308Win- си е направо неуместно-Стопиращият му ефект си е убийствен.Предимство за мен е възможността да се стреля Едър дивеч на голяма дистанция / говоря за Благороден елен и Глиган на дистанции над 150-200 м- има по настилна траектория и Енергия на тези дистанции/ . За гонка -Е там всеки ловец си избира и оръжието и калибъра , както и вида на мунициите .



Колега, не забравяй, че има нещо по-важно от джаулите и това е прецизността на попаденията. Едва ли 8/68 ще групира като 308 на дистанциите, за които говориш!


Ще ,.... бъди сигурен ,че ще... !!
0

#32
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоAVICENA LTD написа на 24.04.2017 - 09:13 :

8х68S - Селиер &Белот имаха патрони на цена около 3,0 лв преди 2 години , тогава успях да закупя 60 бр.За отката съм съгласен - но за ловец с тегло 90-100кг си е поносим / Да сравним с 9,3х62 - често използван калибър за лов на едър дивеч в БГ/ /.За сравнение с 308Win- си е направо неуместно-Стопиращият му ефект си е убийствен.Предимство за мен е възможността да се стреля Едър дивеч на голяма дистанция / говоря за Благороден елен и Глиган на дистанции над 150-200 м- има по настилна траектория и Енергия на тези дистанции/ . За гонка -Е там всеки ловец си избира и оръжието и калибъра , както и вида на мунициите .


Tочно това му е предназначението....
За тези дистанции си трябва хубава оптика, куршум с добър БК и доста опит....проблем е, че много малко производители правят патрони за него, а и куршумите 8мм са с ниско SD и почти ги няма....
0

#33
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоtodor_gps написа на 24.04.2017 - 12:03 :

Виж мнениетоAVICENA LTD написа на 24.04.2017 - 09:13 :

8х68S - Селиер &Белот имаха патрони на цена около 3,0 лв преди 2 години , тогава успях да закупя 60 бр.За отката съм съгласен - но за ловец с тегло 90-100кг си е поносим / Да сравним с 9,3х62 - често използван калибър за лов на едър дивеч в БГ/ /.За сравнение с 308Win- си е направо неуместно-Стопиращият му ефект си е убийствен.Предимство за мен е възможността да се стреля Едър дивеч на голяма дистанция / говоря за Благороден елен и Глиган на дистанции над 150-200 м- има по настилна траектория и Енергия на тези дистанции/ . За гонка -Е там всеки ловец си избира и оръжието и калибъра , както и вида на мунициите .


Tочно това му е предназначението....
За тези дистанции си трябва хубава оптика, куршум с добър БК и доста опит....проблем е, че много малко производители правят патрони за него, а и куршумите 8мм са с ниско SD и почти ги няма....

Много си прав , както и колегата boyan stoychev по- напред в темата . Ако се търси калибър за стрелба по животни като едри прасета и елени , на дистанции 250- 300- и нагоре метри 8х68 е добър вариант ,... но 300 WM си има своите предимства пред него . И това е най- видно при по-далечните дистанции . Не случайно при тактическите оръжия за далечна стрелба не се използва 8х68 . Виж други около 8 мм. са друга бира :D .
Но за лов до 300-тина метра си е О.К. .
0

#34
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
аз стрелям с 308 но ако се наложи да стрелям по голямо животно на 250 и нагоре метра ще съм по спокоен с 8-68. на 300 метра зад ухото ще падне и с 223 но на лов не е като на стрелбището по мишени. 308 е много прецизен но идва малко слаб в определени моменти. 308 има голям пад за разлика от 8-68 близо двойна е разликата.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни