БГ Лов Форум: Върпос - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Върпос

#1
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Здравейте колеги, искам да попитам за мнения какъв пистолет боен да взема, кажете марка модел калибър и ценови клас, благодаря предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

 iammivanov написа на 23.05.2019 - 17:06 :

Здравейте колеги, искам да попитам за мнения какъв пистолет боен да взема, кажете марка модел калибър и ценови клас, благодаря предварително.



Здравей, за да се дадат отговори, пиши за какво ще го ползваш, колко често и какъв бюджет си предвидил.
0

#3
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1332
  • Регистр: 19.08.09
Пистолет?
Револвер?
За лов?
За спорт?
За самозащита?
За охранителна дейност?
За скрито носене?
Колко често ще стреляте с него и по колко ?
Какво е Вашето телосложение?
Полимер или стомана?
Бюджет?
Отговорът на тези въпроси ще Ви насочи към правилната концепция, а за марки, модели и калибър може да се говори след това.
Отговорете коректно и ще получите адекватни насоки.
0

#4
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колега за лов и спорт неми трябва да е нещо скъпо, защото няма смисъл нещо което ще върши работа, за лов като викач не за варда с пистолет
0

#5
Потребителя е офлайн   gudjo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 21.11.15
ТТ тогава
0

#6
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колега искам нов модел нещо което да утида в магазина и да си го купя ново, тт го няма никъде нов, гледам тези 3 револвера някакво мнение за тях и са калибъра http://www.guns.bg/A...eedReg=&outlet=
http://www.guns.bg/A...eedReg=&outlet=
http://www.guns.bg/A...eedReg=&outlet=
0

#7
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Ето малко револвери, създадени за цел лов на едър дивеч. Може да видите калибри, енергия, тегло, цени. Револверите си имат опции за поставяне на оптики и ремък за носене.

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326
0

#8
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19

 winterhunter написа на 27.05.2019 - 11:46 :

Ето малко револвери, създадени за цел лов на едър дивеч. Може да видите калибри, енергия, тегло, цени. Револверите си имат опции за поставяне на оптики и ремък за носене.

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326


Колега не показва дава грешка.
0

#9
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

 iammivanov написа на 27.05.2019 - 18:48 :

 winterhunter написа на 27.05.2019 - 11:46 :

Ето малко револвери, създадени за цел лов на едър дивеч. Може да видите калибри, енергия, тегло, цени. Револверите си имат опции за поставяне на оптики и ремък за носене.

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326


Колега не показва дава грешка.


Сега вече показва:

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326
0

#10
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19

 winterhunter написа на 27.05.2019 - 19:38 :

 iammivanov написа на 27.05.2019 - 18:48 :

 winterhunter написа на 27.05.2019 - 11:46 :

Ето малко револвери, създадени за цел лов на едър дивеч. Може да видите калибри, енергия, тегло, цени. Револверите си имат опции за поставяне на оптики и ремък за носене.

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326


Колега не показва дава грешка.


Сега вече показва:

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=324

https://www.isd-bg.c...eri?caliber=326


Колега това е безсмислено толкова много за един пистолет, то това е една карабина бенели баттуе, благодаря за мнението колега.
0

#11
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Не е много, много са за тия кенефи дето си ги постал от guns.bg. Има само една марка револвери!!!
Иначе наистина по-добре ТТ.
0

#12
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19

 fatmaka написа на 27.05.2019 - 21:36 :

Не е много, много са за тия кенефи дето си ги постал от guns.bg. Има само една марка револвери!!!
Иначе наистина по-добре ТТ.



Колега от къде да го взема нов като го няма никъде
0

#13
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
То не ти и трябва да е нов.
Излизат доста сносни за по 100лв. Ако е за допълнение към дългото е напълно достатъчно. Има една статистика от братушките за използването на КНО при нападение от мечки и ТТ се представя доста добре.
Аз смятам направо да мина на следващото ниво - само късо на лов, така че ако съм обидил някой, извинявам се.
0

#14
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

 fatmaka написа на 27.05.2019 - 21:36 :

Не е много, много са за тия кенефи дето си ги постал от guns.bg. Има само една марка револвери!!!
Иначе наистина по-добре ТТ.

Колеги за ловни цели калибъра на ТТ не е съвсем подходящ. Има голяма начална скопост(общо взето може да се твърди ,че е магмум калибър) ,но малкия диаметър и липсата на куршуми различни от FMJ влошава качествата му. Много по-добър ефект ще има 9х19+P HP. Иначе 357mag е общо взето фаворита като баланс.
За съжаление ограничения достъп до КНО до момента съсдаде ситуация, в която няма пистолети от среден(за нас) клас между 300 и 1000лв. Причината за това, е че който се домогне до разрешително за КНО не се занимава с бюджетни марки ,а си взима най-доброто ,което може да си позволи.
Предполагам ,че като мине поне 1година вече ще се предлагат пистолети в по широк ценови диапазон и фората ,който не могат да си позволят да дадат 1500лв за револвер или пистолет ще бъдат удовлетворени.
И моля не се заблужсавайте ,че разни макалови и други посредствени калибри от сорта ,за който няма разработени нови боеприпаси от 50г ще ви вършат някаква работа освен за упорни разстояния.


Аз лично мисля да си взема 9х19 поливерен лек пистолет ,с който евентуално да доубивам някое животно ,ако ми се наложи ,защото не съм фен на револверите ,а пистолет 357mag ми идва скъп.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19

 xaxaredbul написа на 28.05.2019 - 09:41 :

 fatmaka написа на 27.05.2019 - 21:36 :

Не е много, много са за тия кенефи дето си ги постал от guns.bg. Има само една марка револвери!!!
Иначе наистина по-добре ТТ.

Колеги за ловни цели калибъра на ТТ не е съвсем подходящ. Има голяма начална скопост(общо взето може да се твърди ,че е магмум калибър) ,но малкия диаметър и липсата на куршуми различни от FMJ влошава качествата му. Много по-добър ефект ще има 9х19+P HP. Иначе 357mag е общо взето фаворита като баланс.
За съжаление ограничения достъп до КНО до момента съсдаде ситуация, в която няма пистолети от среден(за нас) клас между 300 и 1000лв. Причината за това, е че който се домогне до разрешително за КНО не се занимава с бюджетни марки ,а си взима най-доброто ,което може да си позволи.
Предполагам ,че като мине поне 1година вече ще се предлагат пистолети в по широк ценови диапазон и фората ,който не могат да си позволят да дадат 1500лв за револвер или пистолет ще бъдат удовлетворени.
И моля не се заблужсавайте ,че разни макалови и други посредствени калибри от сорта ,за който няма разработени нови боеприпаси от 50г ще ви вършат някаква работа освен за упорни разстояния.


Аз лично мисля да си взема 9х19 поливерен лек пистолет ,с който евентуално да доубивам някое животно ,ако ми се наложи ,защото не съм фен на револверите ,а пистолет 357mag ми идва скъп.


Колега той тоя 357 магнум идва къса цевта спрямо Макаров.
0

#16
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

 iammivanov написа на 28.05.2019 - 11:40 :

 xaxaredbul написа на 28.05.2019 - 09:41 :

 fatmaka написа на 27.05.2019 - 21:36 :

Не е много, много са за тия кенефи дето си ги постал от guns.bg. Има само една марка револвери!!!
Иначе наистина по-добре ТТ.

Колеги за ловни цели калибъра на ТТ не е съвсем подходящ. Има голяма начална скопост(общо взето може да се твърди ,че е магмум калибър) ,но малкия диаметър и липсата на куршуми различни от FMJ влошава качествата му. Много по-добър ефект ще има 9х19+P HP. Иначе 357mag е общо взето фаворита като баланс.
За съжаление ограничения достъп до КНО до момента съсдаде ситуация, в която няма пистолети от среден(за нас) клас между 300 и 1000лв. Причината за това, е че който се домогне до разрешително за КНО не се занимава с бюджетни марки ,а си взима най-доброто ,което може да си позволи.
Предполагам ,че като мине поне 1година вече ще се предлагат пистолети в по широк ценови диапазон и фората ,който не могат да си позволят да дадат 1500лв за револвер или пистолет ще бъдат удовлетворени.
И моля не се заблужсавайте ,че разни макалови и други посредствени калибри от сорта ,за който няма разработени нови боеприпаси от 50г ще ви вършат някаква работа освен за упорни разстояния.


Аз лично мисля да си взема 9х19 поливерен лек пистолет ,с който евентуално да доубивам някое животно ,ако ми се наложи ,защото не съм фен на револверите ,а пистолет 357mag ми идва скъп.


Колега той тоя 357 магнум идва къса цевта спрямо Макаров.

9x18 19см цев:
95 gr (6 g) FMJ 319 m/s (1,050 ft/s) 313 J (231 ft?lbf)
357mag 5см цев:
125gr (8 g) FMJ 345 m/s (1,133 ft/s) 482 J (355 ft?lbf)
:)
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#17
Потребителя е офлайн   Druzhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 28.07.18
Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;) Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!
0

#18
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Ще утида в випа и ще разгледам, и ще пробвам, и ще видим.
0

#19
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колеги ходих в магазина, съответно разгледах всички пистолети които ги има в Випа и накрая стигнах до извода, че пистолет който ще върши работа и не е скъп е ТТ , един ловец с 30 години стаж ми каза, че ТТ не ставал за лов поради това, че бил тежък ,нямало никъде патрони за него и най-важното, че били много скъпи . Самият патрон бил с някакъв сториращ ефект или нещо такова не разбрах и нямало да вършиш работа, и накрая не става за нищо тоест. Даите мнения за това мнение.
0

#20
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

 iammivanov написа на 16.06.2019 - 11:38 :

Колеги ходих в магазина, съответно разгледах всички пистолети които ги има в Випа и накрая стигнах до извода, че пистолет който ще върши работа и не е скъп е ТТ , един ловец с 30 години стаж ми каза, че ТТ не ставал за лов поради това, че бил тежък ,нямало никъде патрони за него и най-важното, че били много скъпи . Самият патрон бил с някакъв сториращ ефект или нещо такова не разбрах и нямало да вършиш работа, и накрая не става за нищо тоест. Даите мнения за това мнение.


Брат този с 30 годишния стаж пита ли го дали е пълнолетен...ТТ е боен фронтови пистолет. Опростена конструкция, чийто недостатък е липсата на ефективен разбирай лесен предпазител - не успееш ли да пуснеш чукчето плавно и го изтървеш, когато има патрон в цевта, ще ти обърне палеца, а куршума ще отиде точно там където е насочено дулото. А иначе за лов - куршума е силен и до 50/80 м. няма проблеми с пробивност и сила. Стоп ефекта е слабичък поради самия куршум, но той не е правен за лов, а за война. Иначе отваря канчето на дърт нерез без никакво бавене, но трябва да улучиш. Не намирам стрелбата с пистолет за удачна по време на лов. С този нов закон е - взел Кольо, дал Кольо - ще ви дадем пищаци, но слагате ключалки на скобите - спусъците, после при презаверка на разрешителните - 50 патрона на стрелбището и тогава печат...смесица от проява на слаб зародиш на някаква мисъл, обогатена с мнооого тъпня, но тука А така!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни