БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#341
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(lobo @ Mar 30 2009, 20:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам защо преценявате че 0.5 е малко. Подбитост 0.5 е аналогична на дулно стеснение "пълен шок ", само че това е пълен шок по средата на цевта където налягането е много по високо отколкото при дулото.

Не е коректно да сравняваме тази побитост по цевта с шока. Тя е едностранна и с малка площ. До дулния срез има място и време сьчмения състав да се успокои. Практически промяна в боя на оръжието не се наблюдава.

0

#342
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(guntechnic @ Mar 31 2009, 09:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не е коректно да сравняваме тази побитост по цевта с шока. Тя е едностранна и с малка площ. До дулния срез има място и време сьчмения състав да се успокои. Практически промяна в боя на оръжието не се наблюдава.


Извини ме колега но сравнението си е много коректно , вярно е че площта е по малка , ама в средата на цевта снарядът вече е достигнал голяма скорост , / примерно над 300м/с вече/ , да не би да твърдиш че удара в този момент е малък? Налягането в този момент се вдига и в определени случаи цевта може дори да се пръсне.

И второ недей да твърдиш че боя не се променя , променя се . Какво става при стрелба с оловен калибрен куршум СЛЕД като е преминал през този участък с подбитоста , какво става тогава с ОБТУРАЦИЯТА колега ? Обтурацията се нарушава,прорив на газове , нарушава се и формата на куршума и какво следва -> влошаване на боя , съгласен ли си ?
0

#343
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Колега guntechnik или както се пише там - би ли ми казал начина по който да измъкна / извадя/ ръкохватката от затвора на АТА полуавтомат.Не че трябва - но искам да знам евентуално занапред. Вярно ли е , че на почти всички автомати при недобро поставяне после при сглобката тези ръкохватки излитат.Благодаря предварително!


Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#344
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(anelin @ Mar 31 2009, 17:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега guntechnik или както се пише там - би ли ми казал начина по който да измъкна / извадя/ ръкохватката от затвора на АТА полуавтомат.Не че трябва - но искам да знам евентуално занапред. Вярно ли е , че на почти всички автомати при недобро поставяне после при сглобката тези ръкохватки излитат.Благодаря предварително!

След свалянето на цевта натискайки леко затвора отпред трябва да докараш дъгообразния канал на линията на ръкохватката и след това с издърпване да извадиш ръкохватката. Вярно е това че при неправилно поставяне на ръкохватката на някои модели изхвърча при стрелба / Стожер / но при АТАта не е така, ако ръкохватката не влезне и се заключи се ограничава хода на затвора и тя няма да произведе изстрел.

0

#345
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(guntechnic @ Apr 1 2009, 14:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
След свалянето на цевта натискайки леко затвора отпред трябва да докараш дъгообразния канал на линията на ръкохватката и след това с издърпване да извадиш ръкохватката. Вярно е това че при неправилно поставяне на ръкохватката на някои модели изхвърча при стрелба / Стожер / но при АТАта не е така, ако ръкохватката не влезне и се заключи се ограничава хода на затвора и тя няма да произведе изстрел.


Благодаря за вниманието и съвета.Някой сподели , че не е проблем да се чисти затвора до 1000 че и повече изстрели на АТА.Гаранционният техник буквално каза - след стрелба си я смажи само и не се занимавай повече.След три години ела преди да е изтекла гаранцията. Три години - гаранция за полуавтомат - много!!!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#346
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(anelin @ Apr 1 2009, 12:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за вниманието и съвета.Някой сподели , че не е проблем да се чисти затвора до 1000 че и повече изстрели на АТА.Гаранционният техник буквално каза - след стрелба си я смажи само и не се занимавай повече.След три години ела преди да е изтекла гаранцията. Три години - гаранция за полуавтомат - много!!!


Не е много, CZ дават 5-годишна пълна гаранция за всичките си стрелящи изделия и доживотна за фабрични дефекти.
0

#347
Потребителя е офлайн   Crazy_hatteR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 20.07.08
Цитат(Бъчи @ Apr 1 2009, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не е много, CZ дават 5-годишна пълна гаранция за всичките си стрелящи изделия и доживотна за фабрични дефекти.

В белите страни да , но не и в Абсурдистан ... Тук гаранцията е 1 година и винаги ти си виновен за фабричния дефект ...
0

#348
Потребителя е офлайн   Arhonov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 49
  • Регистр: 05.08.08
А нещо да кажеш за Верней Карон 12/76 предимства недостатаци. Имам я от 2г. за сега всичко е ок но все пак ако можеш да кажеш каде и еслабото место че да го имам предвид .
0

#349
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Arhonov @ Apr 2 2009, 14:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
А нещо да кажеш за Верней Карон 12/76 предимства недостатаци. Имам я от 2г. за сега всичко е ок но все пак ако можеш да кажеш каде и еслабото место че да го имам предвид .


...ударно-спускателният механизъм е проблемният възел в твоето оръжие wink.gif
Поздрави!!!
0

#350
Потребителя е офлайн   Дон Кикот 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 828
  • Регистр: 28.04.08
Цитат(anelin @ Apr 1 2009, 19:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за вниманието и съвета.Някой сподели , че не е проблем да се чисти затвора до 1000 че и повече изстрели на АТА.Гаранционният техник буквално каза - след стрелба си я смажи само и не се занимавай повече.След три години ела преди да е изтекла гаранцията. Три години - гаранция за полуавтомат - много!!!


Абе ти си я чисти и смазвай, че гаранция на оръжие в България, както на автомобили и какво ли още не, е една доста хлъзгава и неясна материя... wink.gif
All we need is лов!!! ;-)
0

#351
Потребителя е офлайн   djulun 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.03.09
здравейте
0

#352
Потребителя е офлайн   djulun 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.03.09
поздрави за темата, допадна ми много. мисля че отдавна трябваше да има такава. въпрос: тоз 34 ер, какво представлява пластината за регулиране растоянието между главата и цевта ? блг. предварително за отговора.
0

#353
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(djulun @ Apr 6 2009, 11:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
поздрави за темата, допадна ми много. мисля че отдавна трябваше да има такава. въпрос: тоз 34 ер, какво представлява пластината за регулиране растоянието между главата и цевта ? блг. предварително за отговора.

Тя темата си е отдавна, просто сега сте я видели. ДОБРЕ ДОШЛИ! На въпроса: Коструктивно при ТОЗ-34 задния упор на цевите не е отработен като на "всички" останали модели, като монолитна част от главата , а е отделна "пластина" и това е за по-добро, защото позволява по елементарно да се компенсира износването в шарнирите на пушката / т.н. луфт в главата/. При наличие на луфт, с хлабиномер се измерва неговата големина и се изрязва подложка с тази дебелина. Формата на тази подложка трябва да копира профила на задния упор, като се направят отворите за иглите и отворите за крепежните винтове. Монтира се между главата и упора /плочката/, стягат се винтовете и ако се работи достатъчно точно при сглобяване с цевите луфта трябва да е изчезнал. От вън с шабър внимателно се обира излишъка и готовоооо. hurray.gif Най добре е тази подложка да се изработи от месингова ламарина с измерената дебелина. При необходимост може да се сложат 2 или повече подложки ако материала е тънък. Успех.

0

#354
Потребителя е офлайн   djulun 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 13.03.09
преди всичко много благодаря за бързия и компетентен отговор.а по отношение , че темата не е нова сигурно сте прав!
p.s. проблем ли ще е ако вместо месингова плочка се постави медна / по мек материял/-латун?
0

#355
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(djulun @ Apr 6 2009, 21:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
преди всичко много благодаря за бързия и компетентен отговор.а по отношение , че темата не е нова сигурно сте прав!
p.s. проблем ли ще е ако вместо месингова плочка се постави медна / по мек материял/-латун?

Не няма да е проблем, още повече медта се работи по лесно. Е няма да има здравината на месинга, но като се има предвид голямата площ на която ляга, практически ще се получи същия резултат. Успех.

0

#356
Потребителя е офлайн   t. todorov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 19.03.08
Колега guntechnik,моля за схема за монтаж на ремък на Mossberg 88.Мислех, сам да се справя,но всепак е по-добре с помоща на специалист.Благодаря предварително.
0

#357
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(t. todorov @ Apr 28 2009, 22:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега guntechnik,моля за схема за монтаж на ремък на Mossberg 88.Мислех, сам да се справя,но всепак е по-добре с помоща на специалист.Благодаря предварително.

Отпред на втулката, която е запоена за цевта и се закрепва към тубуса на пълнителя трябва да има отвор с резба М5. Ако няма прави се отвор с бургия 4.2 мм и се нарязва резба М5. В нея се завива носача на ремъка до упор. При необходимост се подлагат шайби за да се получи перпендикулярност на носача с цевта. Тези шайби аз ги правя от тефлон, който поема чрез деформация, а и законтря резбата. На приклада се използува стандартен носач на ремък от дървен приклад. За преден носач може да се използува тъкъв от Бърно 1 или 2 , той е със същата резба, само трябва да се скъси до размер. Успех.

0

#358
Потребителя е офлайн   SStoyanov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 55
  • Регистр: 18.01.09
Цитат(guntechnic @ Mar 17 2008, 18:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги отварям тази тема, защото в България има доста видове ловни оръжия като конструкции и всяка от тях носи своите характерни проблеми. Опита ми като човек, който се занимава с ремонта на оръжие е на Ваше разположение.


Здравей, guntechni, предстои ми да си купя гладкоцевна пушка (автомат), спрял съм се на Beretta ES 100, Fabarm Lion H368 и МП-153 (заради ниската цена при 12х89) или някои автомат в ценови клас 1800 лв. Да ми препоръчате някои с по-малко дефекти.
По отношение на закона дочух (колкото исмешно да звучи за сега), че щели да забраняват оловните сачми, а единствения от гореспоменатите автомати, който работи и със стоманени е МП-153 (още една причина да го включа в списъка) има ли нещо вярно в това. Да ми кажете и нещо повече за тях, например: пренастройка за барутните газове, качество на използваните материали, точност (за гладкоцевно оръжие) и още нещо разбрах, че Fabarm Lion H368 ги сглобяват в Турция вярно ли е това.
Благодаря предварително.
0

#359
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(SStoyanov @ May 1 2009, 18:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей, guntechni, предстои ми да си купя гладкоцевна пушка (автомат), спрял съм се на Beretta ES 100, Fabarm Lion H368 и МП-153 (заради ниската цена при 12х89) или някои автомат в ценови клас 1800 лв. Да ми препоръчате някои с по-малко дефекти.
По отношение на закона дочух (колкото исмешно да звучи за сега), че щели да забраняват оловните сачми, а единствения от гореспоменатите автомати, който работи и със стоманени е МП-153 (още една причина да го включа в списъка) има ли нещо вярно в това. Да ми кажете и нещо повече за тях, например: пренастройка за барутните газове, качество на използваните материали, точност (за гладкоцевно оръжие) и още нещо разбрах, че Fabarm Lion H368 ги сглобяват в Турция вярно ли е това.
Благодаря предварително.
Здравейте. По отношение на закона , то и сега /от 01.01.2008 г /е забранена стрелбата с оловни съчми в радиус 200 м около водоемите / ама кой ли го спазва /, иначе нищо чудно да забранят въобще оловните съчми. Ще поживеем, ще видим. beatdeadhorse5.gif
За моделите които цитирате, спокойно можете да се доверите на всяка от тях. Beretta ES 100 е полуавтоматична пушка с инерционен затвор /няма газова камера и отвори в цевта/, което предполага сравнително по малко замърсяване и съответно облекчена подръжка. Лошото в случая е че се комплектова само с три шокови фтулки / цилиндър, полушок и пълен шок /, което стеснява обхвата и. МП-153 е класическа газова пушка която също се комплектова с три шока, тежичка е и се налага регулиране на блендата на газовата камера при различни видове боеприпаси. Всичко това създава неудобство. Fabarm Lion H368 също е газова пушка но с автоматичен регулатор на газовата камера, с 3 шокови фтулки, сравнително лека - 3200 гр. много ергономична и прикладиста, в комплекта има и регулировъчни планки за приклада. Това че ги сглобяват в Турция - не знам но и да е вярно - нищо лошо. Те турците извадиха няколко модела ловни полуатомати, които заслужават уважение и не отстъпват по нищо на горе цитираните. Стожер - 2000, Мароки - АТА, Чърчил 612. Някои от тях се комплектоват и със слугови цеви. Що се отнася до стоманените съчми и стрелбата с тях, то всички съвременни цеви издържат натоварването. Проблема по скоро се явява в неподходящите дулни стеснения. Поради чисто физическите характеристики на стоманената съчма шоковите втулки за оловни съчми са неподходящи за стоманени / в един от предишните си постове съм го описал подробно/. Така че акцента според мен трябва да падне върху разнообразието на шокови фтулки с които се комплектова оръжието. И още нещо, лично аз не намирам за нужно употребата на 12 х 89, прекалено мощен боеприпас, много съчми, малка пробивност на отделната съчма. Но това е вече личен избор. Успех и дано намериш "своята" пушка. cheers2.gif
0

#360
Потребителя е офлайн   Виктор 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 135
  • Регистр: 14.03.08
Гънтехник, какво ти е мнението за райбероване на шоковите стеснения? Къде се предлага тази услуга и удачна ли е тя? Има ли опасност от влошаване на точността с гладкоцевен куршум и случва ли се да бъдат райберовни на криво?
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни