БГ Лов Форум: Документи 6-то РПУ СОФИЯ, ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Документи 6-то РПУ СОФИЯ, ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ

#21
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоsttekata написа на 23.08.2019 - 09:10 :

Да, проверката е от кварталния - виждаш кой е, обаждаш му се 1 седмица след като си бил вече в кос, за да има време да стигнат документите до него.Казваш подал съм документите в кос и ви се обаждам за касата - той вече ще ти каже какво и как правите.



Да, намерих го кой е и ще му се обадя, ясно.
Вече я поръчах, утре отивам да си я взимам. Не ги знам кога ще цъфнат за проверката, така че уикенда ще се дупчи.
0

#22
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Взимай каса с височина за пушката 1300мм и е добре да има една отделение 200мм над пушката, за пистолет, документи... ;)
0

#23
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Тамн го вкарах в нас. Айде не 1300, но 1250 е
http://www.hotsafe-b...0-%d0%bb%d0%b2/

Сега ще дупчим :)
0

#24
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Ти си знаеш , но една полуавтоматична гладкоцевна пушка е около 1260мм ;)
0

#25
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоsttekata написа на 24.08.2019 - 14:32 :

Ти си знаеш , но една полуавтоматична гладкоцевна пушка е около 1260мм ;)/>


Да, да, знам, мерих правих струвах - за няколко санта е работата, но ще слагам слуга, ще накланяме или ще й махам цевта за в касата. Като задобреем нова каса и нарезно ;)
0

#26
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Колеги,
Входирайх си нормално всички документи /даже КОСаджията се облещи, че всичко е ТОП, даже и лично заявление хаха/
Оправихме се с кварталния - абсолютна смехория...
Чакам само да издадат разрешителното.
Благодаря за съдействието!
Иска ли се ключ за край на тема?!
0

#27
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?
0

#28
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоmetal написа на 17.09.2019 - 10:16 :

Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?



Здрасти,
Колега, тъй като този, който ми прехвърля оръжието има в разрешителното описана пушката и допълнителната слугова цев /прилагам снимка от приложението към разрешителното/. При закупуването й са му обяснили от КОС, че е добре в заявленията подавани за закупуване и после ползване и съхранение да опише това обстоятелство, защото всяка цев все пак си има номер и ако сложиш тази, която не ти е оригинална, а нямаш другата в себе си при проверка /Примерно оригиналната ти е шоковата и по-дългата, но отиваш днес на лов за прасе, слагаш у вас слуг-а, който ти е допълнително купената цев и духваш. Да ама си кушил пушка с цев еди кой си номер, а сега си с пушка с цев с друг номер... няма ти я в разрешителното, това е пушка, която не е твоя... и т.н./
Затова и в КОС на 6-то казаха ЧЕ Е ДОБРЕ, НО НЕ ЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО да опишеш в заявлението за ПРИДОБИВАНЕ пушката детайлно като марка, модел, номер на цев и т.н. както и на допълнителната цев. НО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при заявление после за издаване на разрешителното за оръжие, отзад в приложението да са описани всички пушки /цеви. При нарезното даже, все пак другата цев е и друг калибър. При закупуване на допълнителна цев за оръжие, предполагам същата се вписва в разрешителното задължително.
Така че - процесурата е същата, но с едно две допълнителни, пояснителни изречения в заявления и разрешителни. Но КОС го разбират и считат така - Две цеви = две пушки.
Прилагам снимка от приложението, как коректно трябва да се издаде в този случай.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_4218.jpg

0

#29
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоmetal написа на 17.09.2019 - 10:16 :

Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?


В заявлението за издаване на разрешение за придобиване, ще посочиш, че искаш да придобиеш две оръжия . Не описвай, какво точно ще купуваш, защото ако го направиш по-късно може да решеш да не го купуваш . При това положение, разрешението ти изгаря, защото е издадено за конкретно оръжие-я .. Другото, с попълване на контролния талон и регистъра и работа на КОС . Таксата е за брой разрешение, а не за брой оръжия разрешени да се придобият с него ...
0

#30
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоДок написа на 18.09.2019 - 09:27 :

Виж мнениетоmetal написа на 17.09.2019 - 10:16 :

Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?


В заявлението за издаване на разрешение за придобиване, ще посочиш, че искаш да придобиеш две оръжия . Не описвай, какво точно ще купуваш, защото ако го направиш по-късно може да решеш да не го купуваш . При това положение, разрешението ти изгаря, защото е издадено за конкретно оръжие-я .. Другото, с попълване на контролния талон и регистъра и работа на КОС . Таксата е за брой разрешение, а не за брой оръжия разрешени да се придобият с него ...



Да, точно така, в това е врътката - дали едно или две оръжия ще пишеш заради допълнителната цев. Пишеш две.
В моя случай, аз ги описах дословно - оръжие и допълнителна цев, дори с номерата върху тях, защото ще ги придобия направо от баща ми, не магазин или някой с който съм се разбирал. Пък вече за друга пушка - догодина с общо искане за разрешение ;)

А в този ред на мисли - ако искам да си взема допълнителна цев за пушката - трябва ли да се минава пак през цялата патаклама - искане за разрешешително за придобиване, купуване, ново разрешително за употреба и т.н.?!
0

#31
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоspartneg написа на 18.09.2019 - 09:44 :

Виж мнениетоДок написа на 18.09.2019 - 09:27 :

Виж мнениетоmetal написа на 17.09.2019 - 10:16 :

Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?


В заявлението за издаване на разрешение за придобиване, ще посочиш, че искаш да придобиеш две оръжия . Не описвай, какво точно ще купуваш, защото ако го направиш по-късно може да решеш да не го купуваш . При това положение, разрешението ти изгаря, защото е издадено за конкретно оръжие-я .. Другото, с попълване на контролния талон и регистъра и работа на КОС . Таксата е за брой разрешение, а не за брой оръжия разрешени да се придобият с него ...



Да, точно така, в това е врътката - дали едно или две оръжия ще пишеш заради допълнителната цев. Пишеш две.
В моя случай, аз ги описах дословно - оръжие и допълнителна цев, дори с номерата върху тях, защото ще ги придобия направо от баща ми, не магазин или някой с който съм се разбирал. Пък вече за друга пушка - догодина с общо искане за разрешение ;)/>

А в този ред на мисли - ако искам да си взема допълнителна цев за пушката - трябва ли да се минава пак през цялата патаклама - искане за разрешешително за придобиване, купуване, ново разрешително за употреба и т.н.?!


За всяко последваща цев, процедурата е същата, както и за придобиване на цяло оръжие ...
0

#32
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоДок написа на 18.09.2019 - 20:22 :

Виж мнениетоspartneg написа на 18.09.2019 - 09:44 :

Виж мнениетоДок написа на 18.09.2019 - 09:27 :

Виж мнениетоmetal написа на 17.09.2019 - 10:16 :

Колега може ли да обясниш процедурата по прехвърляне на пушка с 2 цеви ?


В заявлението за издаване на разрешение за придобиване, ще посочиш, че искаш да придобиеш две оръжия . Не описвай, какво точно ще купуваш, защото ако го направиш по-късно може да решеш да не го купуваш . При това положение, разрешението ти изгаря, защото е издадено за конкретно оръжие-я .. Другото, с попълване на контролния талон и регистъра и работа на КОС . Таксата е за брой разрешение, а не за брой оръжия разрешени да се придобият с него ...



Да, точно така, в това е врътката - дали едно или две оръжия ще пишеш заради допълнителната цев. Пишеш две.
В моя случай, аз ги описах дословно - оръжие и допълнителна цев, дори с номерата върху тях, защото ще ги придобия направо от баща ми, не магазин или някой с който съм се разбирал. Пък вече за друга пушка - догодина с общо искане за разрешение ;)/>/>

А в този ред на мисли - ако искам да си взема допълнителна цев за пушката - трябва ли да се минава пак през цялата патаклама - искане за разрешешително за придобиване, купуване, ново разрешително за употреба и т.н.?!


За всяко последваща цев, процедурата е същата, както и за придобиване на цяло оръжие ...



Ужас! Ясно, мерси...

Иначе... от 6-то вече изтича трета седмица /при оставащи 4 работни дни до крайния едномесечен срок за разрешително.../... а кварталния още не е виждал преписката, че да дойде да проверява каса..
0

#33
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Колеги, работата яко се закучи!!!!
сряда изтича едномесечния срок за издаване на разрешително за придобиване.
И тогава няма да го получа явно, защото към петък /27.09.2019 г./ кварталния дори не е получавал още докладна от КОС за извършване на проверка на каса и съставяне на протокол, че да го върне, че да го обработяяят...
Подготвих си вече молба- искане за справка по движение на преписката, което е различно от жалба, да видим. Несериозни са отговори от рода на "...чакай си, янма как да проверя.." и ".. няма система за прослдяване на вх. №, не знам къде по линията е..." и т.н.
Склонен съм да се съобразя с изтичането на срока и колкото е още нужно докато го издадат. Но колкото и да са натоварен и заети - такса е платена, а и докато стигна до тук съм дал 1-2 бонбона пари и време в месеци...
Съвет и ли помощ е добре дошла, ако пък някой супер случайно е колега и бачка в КОС/ 6-то...?
0

#34
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 11.01.11
Добре де, звъня ли в КОС дати кажат дали е готово?
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#35
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоkcv написа на 30.09.2019 - 17:27 :

Добре де, звъня ли в КОС дати кажат дали е готово?


Дали съм звънял според теб ?!
Пътека направих всяка седмица по 2 пъти + кварталния. Той меракът не ме оставя на мира.
Няма и няма... никой нищо не ти казва, защото не знаят къде е, на някое бюро под 1 куп бумаги.
0

#36
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
Колега това не е краят, след като вземеш разрешителното и придобиеш оръжието след това трябва да подадеш документи за издаване на разрешително за носене и за закупуване на боеприпаси чиито срок е пак 1 месец. През това време нямаш право да ползваш придобитото оръжие и то ще си седи в касата.
0

#37
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоmetal написа на 01.10.2019 - 12:06 :

Колега това не е краят, след като вземеш разрешителното и придобиеш оръжието след това трябва да подадеш документи за издаване на разрешително за носене и за закупуване на боеприпаси чиито срок е пак 1 месец. През това време нямаш право да ползваш придобитото оръжие и то ще си седи в касата.


Знам, знам.... то тва е, че си отиде годината... само седя и се ядосвам, че сигурно едва ще захапя края на сезона... Не си намирам място.
Да, не се ползва, ноо... не седи ли в оръжейна на КОС, а не в къщи докато ми издадат разрешително. Аз реално неправомерно ще я държа в нас ако нямам издадено, защото разрешителното е И ЗА СЪХРАНЕНИЕ. ПРедполагам евентуално след закупуване и технически, отивам в седмичен срок в КОС и ми я държат при тях докато издадат последващото разрешително. Тооо до там да я докараме чее...
0

#38
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
Ако си купиш нова си седи в теб в касата ако купуваш стара вече незнам.
0

#39
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоmetal написа на 01.10.2019 - 12:33 :

Ако си купиш нова си седи в теб в касата ако купуваш стара вече незнам.



Мхм... ще видим.
То реално така стана, че за да не си изгубя капарото я купи баща ми, нова и аз сега чакам разрешително, за да я взема от баща ми /един вид ми я пази/ и вече така взета от мен ще се явява стара...
Ама едни врътки едно чудо хаха.
0

#40
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
едномесечния срок за издаване + почти три седмици отгоре - още не е подписано разрешително за придобиване!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни