БГ Лов Форум: Фазан, яребица, кеклик - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фазан, яребица, кеклик От къде да си купим птици за разселване?

#21
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(novak @ Feb 12 2009, 12:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Асене ние пуснахме кеклици но те се придвижиха към по високите и скалисти части ,демек отидоха в раьона на съседите,предполагам,че го имаш в предвид,яребиците си останаха,но много ги морят ястребите.
Тези дето ги внасят от Турция са ного издръжливи Датска порода били май имат кръстоска с кеклик,така някой ми беше казал,но не съм сигурен.

Здрасти, Оги!
Аз се напъвам за кеклик, защото си мисля, че района ни е подходящ за него.
Надморска височина 600-800м, хълмисти райони осеяни с смесени млади горички и доса поляни с къпини, трънки и шипки. И като прибавим към това каменистата почва и не ряко срещащите се скали......надеждите ми нарастват!
Тази датска порода, за която говориш не съм я чувал! Дай някаква по подробна информация, за нея!???
0

#22
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Ето това са ми новите придобивки, които мисля да развъждам, любителски! biggrin.gif

0

#23
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Колега дай повече информация,най-вече как,от къде и на кава цена.
0

#24
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Здравей, Пешо!
Ами, какво да ти кажа... чисто любителско съм решил да пробвам, да ги развъдя, и за в бъдеще, може би да ги разселя, по ловния ни район!
Взел съм две тройки, с по един мъжки и две женски. Засега ги гледам в клетки 2 на 1 метра и височина 60см. Като клетките са две и в всяка съм пуснал по една тройка. Пролетта, ще им направя волиера около 300кв2, за да могат да се ширнат biggrin.gif
А кеклиците ги взех от тук!
Цитат(Тонката @ Feb 12 2009, 09:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
0885235226 Иван от русе отглежда частно кеклици..Можеш да го питаш за яйца и цени.


Благодаря на Тонката, че беше така отзивчив, да ме насочи в търсенето!!! cheers2.gif

Ако нещо друго те интересува, пиши!? wink.gif
Поздрави!
0

#25
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Благодаря ти Асене.Аз от миналата година започнах с пъдпъдъци.Сега мисля да взема кеклици,токачки и фазани.Клетките са ми големи и пъдпъдъците при уплаха се бият в стените.Дано ти да нямаш такива проблеми.Мисля да ги гледам и пускам непосредствено преди лов.Тези които не се отстрелят ще останат за разселване.
0

#26
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(pe6o @ Feb 18 2009, 20:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря ти Асене.Аз от миналата година започнах с пъдпъдъци.Сега мисля да взема кеклици,токачки и фазани.Клетките са ми големи и пъдпъдъците при уплаха се бият в стените.Дано ти да нямаш такива проблеми.Мисля да ги гледам и пускам непосредствено преди лов.Тези които не се отстрелят ще останат за разселване.

Пешо, виждал ли си някъде "червен кеклик"???
0

#27
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Цитат(Asen Nikolov @ Feb 19 2009, 22:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пешо, виждал ли си някъде "червен кеклик"???




Не.При нас има само яребици.Вчера един колега ми изпрати обява за продажба на гривеци и диамантена гургулица-50 лв за двойка възрастни.

0

#28
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Asen Nikolov @ Feb 17 2009, 20:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето това са ми новите придобивки, които мисля да развъждам, любителски! biggrin.gif

Ето това е волиерата , която ще е готова в най скоро време biggrin.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Можело да наблегнеш на дължината за сметка на височината-мое мнение! wink.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(АНДИ @ Apr 13 2009, 10:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Можело да наблегнеш на дължината за сметка на височината-мое мнение! wink.gif

Анди, може би си прав, но трябва да ти кажа, че помощникът ми, беше баща ми! biggrin.gif
......беше ми доста трудно да се преборя за моите идеи.
Размерите са и 5м. дължина, 2.8м. ширина и 1.8м височина.
Предвидена е за около 10-15 птици..... на първо време мисля, че ще е достатъчно голяма!
Поздрави! cheers2.gif
0

#31
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Добре е станал волиера, само помисли как да подсилиш долу там където мрежата е до земята понякога бялката или лисицата подкопава и влиза, а за яребици - има стропанство край враца, подаваш заявка през ловното, малко е късно вече но ги натисни имаш шанс все още заради новата такса стопанисване приемат още заявки wink.gif , цените на птица са около 15-16 лв. за Фазани също приемат цената им тая година на 3 месечните е 12-13 лв. една препоръка като ги вземаш разбери с какъв фураж са ги хранили и намери същия или подобен и като искаш после постепенно ги привиквай на друг. Успех в отглеждането
0

#32
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(picea @ May 1 2009, 09:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре е станал волиера, само помисли как да подсилиш долу там където мрежата е до земята понякога бялката или лисицата подкопава и влиза, а за яребици - има стропанство край враца, подаваш заявка през ловното, малко е късно вече но ги натисни имаш шанс все още заради новата такса стопанисване приемат още заявки wink.gif , цените на птица са около 15-16 лв. за Фазани също приемат цената им тая година на 3 месечните е 12-13 лв. една препоръка като ги вземаш разбери с какъв фураж са ги хранили и намери същия или подобен и като искаш после постепенно ги привиквай на друг. Успех в отглеждането

Снимките на волиерата са направени в незавършения и вид. Задължително ще взема мерки за подсигуряването на мрежата в долния и краи, защото в района има доста хищник.
Между другото в нея съм решил да гледам само кеклик, защото района е неподходящ за яребица и фазан!
И смятам, че като започна разселването на кеклици, условията за тях ще са най подходящи и съответно, ще имат най голяма реализация.
Но времето ще покаже, ще ви държа в течение! biggrin.gif
Сега към 114-15.05, чакам да ми се измътят 75бр фазанчета, 25бр токачки, 12бр кеклици и малко кокошчици. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(Asen Nikolov @ May 1 2009, 12:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Снимките на волиерата са направени в незавършения и вид. Задължително ще взема мерки за подсигуряването на мрежата в долния и краи, защото в района има доста хищник.
Между другото в нея съм решил да гледам само кеклик, защото района е неподходящ за яребица и фазан!
И смятам, че като започна разселването на кеклици, условията за тях ще са най подходящи и съответно, ще имат най голяма реализация.
Но времето ще покаже, ще ви държа в течение! biggrin.gif
Сега към 114-15.05, чакам да ми се измътят 75бр фазанчета, 25бр токачки, 12бр кеклици и малко кокошчици. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Колега, какви кеклици мислиш да разселваш? Тракийски или планински? Мен ме интересуват планинските, защото там, където мисля да ги разселя тракийският, трудно ще се справи. Не съм специалист в тази област, но ако имаш планински кеклици и решиш да продаваш мога да купя известно количество.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#34
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(BlackCLOUD @ May 1 2009, 13:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, какви кеклици мислиш да разселваш? Тракийски или планински? Мен ме интересуват планинските, защото там, където мисля да ги разселя тракийският, трудно ще се справи. Не съм специалист в тази област, но ако имаш планински кеклици и решиш да продаваш мога да купя известно количество.

Аз също търсех,Планински кеклик, Но никъде в България не се отглежда, при волиерни условия.
Затова взех Тракийски кеклик и ще опитам с него!
Ако мога да помогна с нещо друго..... thumbsup.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(Asen Nikolov @ May 1 2009, 16:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз също търсех,Планински кеклик, Но никъде в България не се отглежда, при волиерни условия.
Затова взех Тракийски кеклик и ще опитам с него!
Ако мога да помогна с нещо друго..... thumbsup.gif


Не знам къде ще го разселваш, но ако има добри резултати пиши. Сигурно и аз ще опитам. Благодаря! cheers2.gif


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#36
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(BlackCLOUD @ May 1 2009, 21:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам къде ще го разселваш, но ако има добри резултати пиши. Сигурно и аз ще опитам. Благодаря! cheers2.gif

Ще разселвам в района на ЛД с. Еловдол.
Близо е до яз. Лобош. Имало го е преди 30-40год, а сега почти е изчезнал.
Мисля, че условията там са подходящи...... ще видим biggrin.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(pe6o @ Feb 18 2009, 21:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря ти Асене.Аз от миналата година започнах с пъдпъдъци.Сега мисля да взема кеклици,токачки и фазани.Клетките са ми големи и пъдпъдъците при уплаха се бият в стените.Дано ти да нямаш такива проблеми.Мисля да ги гледам и пускам непосредствено преди лов.Тези които не се отстрелят ще останат за разселване.



Колега,просто един съвет.Ако искате дивеч не ловувайте на него.Просто се въздържайте от такъв
отсрелАко искаш да отстреляш това,което си пуснал,го отсреляй у вас.Няма да има смисъл от твоя труд
по принцип.Просто не можеш да захраниш отсрелните норми.
Жив и здрав и наслука!
0

#38
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Привет Асене.
Ти напредваш,аз още съм в етап на проучване и подготовка.Сега глася инкубатора и ще правя някаква волиера.Искам да ти кажа,че е прав Анди за дължината на волиерата за кеклика.Разгледах няколко испански развъдника и наистина волиерата за фазан може да е 5х5 ,но тези за кеклик и яребица са 20х2 и то за 2-3 двойки.Това се прави тъй като кеклика и яребицата през размножителния период са много агресивни и особено мъжките се бият до смърт.Пиши какво си излюпил с инкубатора.Доколкото съм запознат за люпенето на фазан има определени изисквания към температура и влажност.И затова не могат да се люпят заедно с други яйца.
0

#39
Потребителя е офлайн   Димитър Минчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 294
  • Регистр: 01.03.08
Колега Асене, успех с люпенето. Аз искам да гледам няколко фазанчета,така че ако ти са в повече се обади.
0

#40
Потребителя е офлайн   Asen Nikolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 820
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(dimitar minthev @ May 2 2009, 11:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега Асене, успех с люпенето. Аз искам да гледам няколко фазанчета,така че ако ти са в повече се обади.

Благораря ти!
Ако има в повеще, ще ти се обадя. wink.gif

0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни