БГ Лов Форум: Оптики Nikko Stirling - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптики Nikko Stirling

#1
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Пускам тази тема временно в този вид, защото не съм готов с материала, а виждам че има търсене на оптични прибори в момента.
Съвсем кратко ревю - Nikko Stirling ] e английска фирма за производство на качествени оптични прибори и монтажи за тях.
Производството е изнесено в Китай и Япония, като се ползуват изцяло качествени японски лещи.
Продуктите на фирмата са с доживотна гаранция на оптичната и механична част и 3 годишна гаранция на електрониката( подсветката).
Цените са силно конкурентни предвид качеството на оптиките - достигат до 1500лв. за топ-моделите, като Diamond Sportsman
Докато направя до няколко дни материала, ползувайте сайта на производителя за ориентиране в сериите и моделите и при интерес към даден такъв, аз ще ви давам цената за него.

NIKKO STIRLING
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#2
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

За мен си харесах този модел:


Diamond Illuminated 1-4x24
Намирам я за отлична алтернатива за лов на гонка.
Цената е 457лв.
Скалата е тази:

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#3
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1270
  • Регистр: 15.10.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 1 2010, 18:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
За мен си харесах този модел:


Diamond Illuminated 1-4x24
Намирам я за отлична алтернатива за лов на гонка.
Цената е 457лв.
Скалата е тази:

Ставаме двама!!Ама да видим и другите!

0

#4
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1270
  • Регистр: 15.10.08
подсветка има ли?
0

#5
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(ДММ @ Apr 1 2010, 19:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ставаме двама!!Ама да видим и другите!

Погледни ги на сайта на производителя - дал съм линк по-горе и ще ти дам цена за каквото те заинтригува. Просто не съм още готов със снимковия материал и преводите на текстовете.
Подсветката е кръстчето в средата, един вид Red Dot.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#6
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1270
  • Регистр: 15.10.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 1 2010, 19:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Погледни ги на сайта на производителя - дал съм линк по-горе и ще ти дам цена за каквото те заинтригува. Просто не съм още готов със снимковия материал и преводите на текстовете.
Подсветката е кръстчето в средата, един вид Red Dot.

Ами гледах,ама само къртинки,грам Англииски не отбирам!!Ще почакам превода! biggrin.gif
0

#7
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Ето тук един КАТАЛОГ като за начало.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#8
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Тествам в момента една такава 3-12х56 с подсветка, Наит ......... smile.gif
Сложена е на Уетърби Вайнгард СубМоа .223 cool.gif
zkk
0

#9
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Swetoslav @ Apr 1 2010, 23:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тествам в момента една такава 3-12х56 с подсветка. smile.gif
Сложена е на Уетърби Вайнгард СубМоа .223 cool.gif

Чудесно! Ще е добре, да кажеш позитивите и негативите от тестовете, като добиеш конкретни впечатления.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#10
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 1 2010, 23:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
Чудесно! Ще е добре, да кажеш позитивите и негативите от тестовете, като добиеш конкретни впечатления.


Стоях две нощи на върда, малко преди пълнолунието. huh.gif
Беше настроена от 6 до 8 кратно увеличение, ясно защо. cool.gif
Видимост: ..... добра, но не колкото на бинокъла Цайс 7х50 biggrin.gif
Най-слабата степен на подсветката, можеше да бъде и по-слаба .... леко заслепява, но това е и донякъде субективно.Ако батерията падне малко, ще стане много добре !
За съжаление, чакалите не излязоха на откритото, дебнеха мишките на 20 м. от мен в едни храсталаци поне половин час, та не успях да сефтосам ни карабината, ни оптиката angry.gif angry.gif
При следващата прострелка, ще въртя вариото, да видя има ли някакво отклонение при различното приближение !
zkk
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Това последното е много важно! До към 20-ти този месец, ще направя паралелни тестове и аз, но на 9,3х74R.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Да, ..важно е, особено при дневния лов. smile.gif
За хищници най- вече нощем, ще ми трябва или 6 и не повече от 8 кратно приближение при 56 мм. обектив.
Нагоре: намалява светлосилата, надолу: недовиждам целта cool.gif

ПП. Ако издържи на 9,3х74, ..... то може би, ще бъде добра алтернатива на по-скъпите оптики !
Аз специално се замислям, защо няма на пазара в България добри фиксации с подсветка.
Една 8х56, 7х50, ... еле пък 9х63 /туй последното .... само мечта ! / biggrin.gif
zkk
0

#13
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Swetoslav @ Apr 1 2010, 23:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да, ..важно е, особено при дневния лов. smile.gif
За хищници най- вече нощем, ще ми трябва или 6 и не повече от 8 кратно приближение при 56 мм. обектив.
Нагоре: намалява светлосилата, надолу: недовиждам целта cool.gif

ПП. Ако издържи на 9,3х74, ..... то може би, ще бъде добра алтернатива на по-скъпите оптики !
Аз специално се замислям, защо няма на пазара в България добри фиксации с подсветка.
Една 8х56, 7х50, ... еле пък 9х63 /туй последното .... само мечта ! / biggrin.gif


NIGHTEATERTM™ 8х56 30mm Illuminated No 4 Dot reticle


Цена - 341лв.

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#14
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
Е ...... тука вече ме изненада колега huh.gif
Ще навия Яни Дуков да ми даде временно една за проба biggrin.gif

ПП. Тази на снимката обаче май е без подсветка ! Нещо не виждам къде е батерията и регулатора ! Пък и щях да я мерна по щандовете !!!
zkk
0

#15
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Swetoslav @ Apr 2 2010, 00:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Е ...... тука вече ме изненада колега huh.gif
Ще навия Яни Дуков да ми даде временно една за проба biggrin.gif

ПП. Тази на снимката обаче май е без подсветка ! Нещо не виждам къде е батерията и регулатора ! Пък и щях да я мерна по щандовете !!!


Може и да я няма в момента. И аз нямам спомени за нея, но ако трябва ще се достави.
Иначе я видях ТУК. Дават я с подсветка, ама кой знае какво са снимали.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#16
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
И аз я открих, ето тук, ама и там снимката е неясна !

http://www.riflesports.co.uk/Nikko_Stirlin...eel_Rifle_Scope
zkk
0

#17
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
колега в саита видях една оптика с параметри 1,5-6х44 от серия Diamond със 30мм тубос кажи нещо за модела има ли го в бг има ли подсветка 4е не сам в 4ас с английския и на какви пари може да се намери тук.Благодаря
0

#18
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(angel9999 @ Apr 2 2010, 18:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега в саита видях една оптика с параметри 1,5-6х44 от серия Diamond със 30мм тубос кажи нещо за модела има ли го в бг има ли подсветка 4е не сам в 4ас с английския и на какви пари може да се намери тук.Благодаря

Аз също го намерих в сайта, но в ценовата листа не можах.... Намерих само 1,5-6х44 с два вида подсветка - кръстче и точка, но са от другата серия - EUROHUNTER SERIES.
Записах си го в тефтера като въпрос и ще го проверя на място още във Вторник. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#19
Потребителя е офлайн   Crazy_hatteR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 20.07.08
Цитат(valko nedev @ Apr 2 2010, 17:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Любо в момента ползвам една Delta Optical в същия клас и мисля че е по добра има дори и скала.
Оптика Delta Optical
Мод. Classic
2.5-10x56
Светеща скала 4A
Азотонапълнена, водоустойчива


Не бих се хвалил с тази Делта ... Две дадоха фира в рамките на месец, едната 2,5-10х56 и се завъртя скалата и тъй като нямаха същата налична ми я замениха за 3-12х56, на която пък и се спука лещата... И двете ги слагах на .308 и то с монтаж на Вая 91 ...
Виж Титаниума е друга бира, кристален образ и без никакви аберации, както при Класика, където образа е сравним с оптика от 150 лева ...
Но все пак темата е за Николчо Щирлица ... Любо, Найттеатъра на какъв калибър го дават да издържи? В сайта на производителя пише само - тествана 200 пъти с еквивалент на 240кг., но това не ми дава никаква реална представа...
0

#20
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Apr 2 2010, 17:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз също го намерих в сайта, но в ценовата листа не можах.... Намерих само 1,5-6х44 с два вида подсветка - кръстче и точка, но са от другата серия - EUROHUNTER SERIES.
Записах си го в тефтера като въпрос и ще го проверя на място още във Вторник. Поздрави!

да за тях става въпрос исках да напиша 30мм корпус ама сам се объркал от много 4етене напоследък и затова biggrin.gif biggrin.gif провери моля те модела изглежда наистина доста добър вариант за гонка и варда
0

Сподели темата:


  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни