БГ Лов Форум: Словашки копов /копой/ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Словашки копов /копой/

#41
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(хектор @ May 15 2008, 21:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
които подържат контакти помежду си макар че адресите не са им близки, смятам че няма да изпадна в кофти ситуация а

Стискаме палци и още веднъж браво за намерението. rolleyes.gif
не се отказвай. rolleyes.gif
0

#42
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Петър @ May 15 2008, 23:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Предполагам говориш за Раде и неговите шампиони tongue.gif


Сега сериозно.
Имах предвид относно издаването на пълно родословно свидетелство, както и спазване на определени условия за допускане в разплод като работни изпити, екстериор и т.н. Така също изпращането му до Бг и придружаващия го необходим набор от документи. Споменах го защото има фирми, които карат кучета на кг от Унгария, Сърбия, Чехия и от къде ли не като дават непълни и разбира се напълно фалшиви документи.

А за това куче от развъдник носи суфикс или префикс, което е като фамилия. Въпросната фамилия носи със себе си определена генетична информация, а от там и очаквания към животното, съответстваща на линията на развъдника. Това е моето лично мнение и вярвам в него.


Петърчо, разбирам те напълно и аз вярвах като малък, че щъркела носи бебетата но уви начина бил по-невъзпитателен. Няма почти куче , при което в родословието да не присъствуват големи шампиони, и почти няма такова в нашата държава, което да е оправдало обективно техното присъствие там на практика. Шампионите обикновено се появяват на едни и същи места и при едни и същи хора. Манипулацията на действителността обкновено става по два начина- симулиране на качество чрез реклама и внезапна поява на висока класа. първия е сигурен, лесен и доходен, а втория е дар от бога. Суфикса и префикса не търсят дивеча, а генетичната информация е в хромозомите а не във фамилията. Приемам твоята доверчивост като израз на високия ти морал но аз се разделих отдавна с илюзийте.

Не , че защитавам Раде Савич, но имено при него се появи едно куче, което наистина е дар от бога, което ти и аз търсиме с трепет из родословията си.
0

#43
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
съгласен съм с горния ти пост. rolleyes.gif


0

#44
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
Прикачено изображение: DSC00731.JPG

снимани в сьрбия от мен

Дани 0888-514135-
0

#45
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ May 15 2008, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако имаш впредвид кучилото на
майка: KAJVY Bejchlovské hvozdy и баща IRAN od Veverkovy studánky
Ето ги моите разсъждения за тях - майката е родена на 25. 3. 2005, на 7. 10. 2006 се е явявала на изпит по кървава диря и го е взела с отлична оценка, след това на 29. 10. 2006. се е явила на дгруг изпит - IZH /тук незнам какво означава "I", но пак е ловен тест/ и се е класирала на второ място
Бащата роден на 30. 7. 2002, също се е явявал на тези изпити на 01.11.2003 и на 19.11.2005г. има необходимите титли както от киноложки изложби, така и от ловни изпитания. Остава някой да ни обясни какво означава - "diviačar", защото това е сложено при титлите на бащата, а аз незнам какво означава!
Иначе относно документите, съм сигурна /така е в Европа/ че:
Кученцето излиза от развъдника в Европа с:
1. татуировка и/или микрочип;
2. ветеринарен евро паспорт в който са отбелязани минимум две обезпаразитявания и № на тат. и/или микрочипа;
3. съответните ваксини, които са необходими според възрастта на кученцето;
4. здравен сертификат от националната ветеринарно-медицинска служба на съответната държава;
5. развъдчика взима твоите данни /имена и адрес/, които са необходими за издаване на експортното родословие.

модена ;
номера на татуировката е 1048
ветеринарен сертификат и паспорт има ,ще мубъде направена и някаква ваксина допълнителна която я изискват за издаване на здравния сертефикат
родословие има ,обаче за експортно родословие ми иска още 100 евро необходимо ли е като има родословие да се вади експортно/аз мислех че експортното родословие е документ с който в последствие се вади родословието/тези 100 евро се внасяли в клуба или в федерацията не разбрах ме точно .
питах го дали след година ,ще мога да мина в чехия изпити работни ,чеха каза че ще ми даде телефоните на управителя на клуба и датите и местата за следващите 2 години което ме кара да мисля ,че няма да има измама/каза също че може да представя кучето на полеви изпитания от неговата ферма и да ме записва за участия

та нужно ли ми е експортно родословие и какво точно удостоверява то

0

#46
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
diviačar било титла която се присъжда в гатер когато кучето се представи по добре от приетите нормативи като скорост,облайване контакт така го приведе приятелчето
0

#47
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
експорт само ако искаш да членуваш в наша киноложка организация и то ако ще вадиш поколения .и тьй като няма нормална такава карай с чешкото и това е .клуб няма и не вярвам че ще има.кинологията все повече замира виж изложбите и изпитанията на какво ниво са не си струва да хвьрляш пари .експорта в сьрбия е 28 евро не знам защо е толкова скьп там

Дани 0888-514135-
0

#48
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(хектор @ May 16 2008, 11:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
модена ;
номера на татуировката е 1048
ветеринарен сертификат и паспорт има ,ще мубъде направена и някаква ваксина допълнителна която я изискват за издаване на здравния сертефикат
родословие има ,обаче за експортно родословие ми иска още 100 евро необходимо ли е като има родословие да се вади експортно/аз мислех че експортното родословие е документ с който в последствие се вади родословието/тези 100 евро се внасяли в клуба или в федерацията не разбрах ме точно .
питах го дали след година ,ще мога да мина в чехия изпити работни ,чеха каза че ще ми даде телефоните на управителя на клуба и датите и местата за следващите 2 години което ме кара да мисля ,че няма да има измама/каза също че може да представя кучето на полеви изпитания от неговата ферма и да ме записва за участия

та нужно ли ми е експортно родословие и какво точно удостоверява то

Всичко това звучи прекрасно, значи родословието трябва да ти е номер 1048/ от еди коя си дата. Само едно ме притеснява. Експортното родословие в Чехия струва 50 евро! То ще ти е нужно за да можеш да запишеш кученцето в БРФК и в последствие, когато това кученце има поколение да можеш да извадиш родословия на малките. Ако не вземеш експортно родословие няма да можеш да направиш всичко това. Иначе ще можеш да се явяваш на изложби, но ако не е експортно родословието ще се явяваш като чужденец и ще плащаш таксите в евро.
Ето ти сайта с таксите в ČESKOMORAVSKÁ KYNOLOGICKÁ UNIE. Моят съвет е да си вземеш експорто родословие, но първо уточни цената, попитай защо след като в тяхната CMKU обявената цена е 50 евро, те ти искат 100!
0

#49
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
намерих транспорт безплатен ,един приятел минава на 20 километра от кучето с камион в петък другата седмица платих го с всички документи и всички възможни опции ,май даже и станах член на клуба за тия пари ама не съм сигорен ,чеха ми поиска снимка паспортен формат ,квото било било като дойде кучето и документите ще ги снимам да ги проверите/поне спестих пътни и други разходи/и да се моля всичко да е нормално
0

#50
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Ей, браво на теб! Аз така си и мислех, че може би тези другите 50 евро са за членство в техния клуб. Е значи честито ти си 167-мия член на техния клуб - поне така е според инфото от сайта им. Сега ще чакаме заедно да пристигне по живо, по здраво малкото коповче. Ама я кажи, мъжко или женско? Как се казва?
п.п - открих какво означава IZH - индивидуални изпитания за гончета!
0

#51
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Modena @ May 16 2008, 13:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ей, браво на теб! Аз така си и мислех, че може би тези другите 50 евро са за членство в техния клуб. Е значи честито ти си 167-мия член на техния клуб - поне така е според инфото от сайта им. Сега ще чакаме заедно да пристигне по живо, по здраво малкото коповче. Ама я кажи, мъжко или женско? Как се казва?
п.п - открих какво означава IZH - индивидуални изпитания за гончета!

не съм питал за име ако има /документално /аз СИ ГО КРЪСТИХ ЯРЕК звучи ми достатъчно чешко
за членството не съм много сигурен защото приятеля се омота,за куче или човек говорихме ,но пък защо им е снимката ми /мъжкар/ще е на три месеца.
0

#52
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
модена открих в сайта им мъжките кучета допуснати до разплодна дейност името на бащата фигурира там,това е добре
0

#53
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ May 16 2008, 11:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
То ще ти е нужно за да можеш да запишеш кученцето в БРФК и в последствие, когато това кученце има поколение да можеш да извадиш родословия на малките. Ако не вземеш експортно родословие няма да можеш да направиш всичко това. Иначе ще можеш да се явяваш на изложби, но ако не е експортно родословието ще се явяваш като чужденец и ще плащаш таксите в евро.

Ако е мъжкар няма нужда от експорт. Може да има поколение и без експорт rolleyes.gif
0

#54
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Петър @ May 16 2008, 15:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако е мъжкар няма нужда от експорт. Може да има поколение и без експорт rolleyes.gif

късно huh.gif, паричките тръгнаха по банка
0

#55
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Не разбирам чешки, но се зазяпах в стандарта на породата!
Толкова много обяснения за ъглите и обиколките на кучета не бях виждала.
ето какво поразбрах:
Пример за идеалния тип на словенски копов:
инфото е от сайта на клуба в Чехия
тегло: 16 кг.
а/ височина в холката - за мъжки 46см; за женски 43см;
b/ дължина на главата - 22см;
b1/ мозъчна част - 13см;
b2/ лицева част - 10,5см;
c1/ дължина на торса - 55см;
c2/ височина на гърдите - 22см;
d/ височина на paty - 15см/да помагат чешкоговорящите/


обиколка на гърдите през холката (c5) 66 cm;
обиколка на гърдите през последното ребро (c6) 54 cm;
ъгъл между лопатката и раменната кост (α1) 110° ;
ъгъл между раменната и vřetenní кост (α2) 140° ;
ъгъл между бедрената и stehenní кост (β1) 130°
ъгъл между stehenní и колянната кост (β2) 130°
ъгъл между колянната кост и příhlavkem (β3) 145
Úhel mezi rovinou hřbetu a krkem (δ) 135°

0

#56
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
ей тази снимка много ми хареса:
бигъл и копов живеят заедно

0

#57
Потребителя е офлайн   ico cz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 248
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Modena @ May 16 2008, 18:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не разбирам чешки, но се зазяпах в стандарта на породата!
Толкова много обяснения за ъглите и обиколките на кучета не бях виждала.
ето какво поразбрах:
Пример за идеалния тип на словенски копов:
инфото е от сайта на клуба в Чехия
тегло: 16 кг.
а/ височина в холката - за мъжки 46см; за женски 43см;
b/ дължина на главата - 22см;
b1/ мозъчна част - 13см;
b2/ лицева част - 10,5см;
c1/ дължина на торса - 55см;
c2/ височина на гърдите - 22см;
d/ височина на paty - 15см/да помагат чешкоговорящите/- височина на петата,на скицата отбелязана с,,d"


обиколка на гърдите през холката (c5) 66 cm;
обиколка на гърдите през последното ребро (c6) 54 cm;
ъгъл между лопатката и раменната кост (α1) 110° ;
ъгъл между раменната и vřetenní кост (α2) 140° ;
ъгъл между бедрената и stehenní кост (β1) 130°
ъгъл между stehenní и колянната кост (β2) 130°
ъгъл между колянната кост и příhlavkem (β3) 145
Úhel mezi rovinou hřbetu a krkem (δ) 135° -ъгъл между равнината на гърба(гръбнака) и врата


0

#58
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
мале ,съдията който съди тази порода сигурно е геометрик
добре намерих вече две кучки в българия,внос от сърбия ,едната е в лом ,другата в първомайско а в същото първомайско село кмета имал мъжко ,тази година имали поколение и сигурно има други знайни и не знайни.
мисълта ми е следната може ли по някакъв начин да проверя вБРФК дали има и други родословни представители на породата в българия
0

#59
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(ico cz @ May 15 2008, 14:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
В Словакия кучетата са малко по-евтини,но разликата е в порядъка на 100евро.Доколкото разбрах от разговора си със словаците,копова гони на късо и с голяма злоба,но за да гони на късо се обучава,и обучението му много зависи от групата кучета с която ловува.-ако те гонят на далеко естествено и младото куче после да работи така.
Реалната причина да не се ловува със сл.копов до 1,5г,не е толкова поради опасноста да бъде ударен от д.прасе,(до това време се учи в гатер)а за да може кучето да узрее и да придобие исканите от нас навици-напр.да гони на късо.
Международния сертификат не е родословие,а документ удостоверяващ какво сте си купили за евентуална по-нататъшна клубна дейност.Да получите родословие е нещо нормално,а за сертификата се плаща на съответния клуб.
Колкото до кучетата от Сърбия,предварително ще се извиня ако някой се почувства засегнат,лично аз съм доста скептично настроен на базата на своя личен опит.Поздрави

колега подразбрах че освен чешко говорящ се намираш в онези райони ,върти ми се една мисъл в главата ,но един колега обеща да ми снима кучета от сърбия ,ще може ли да ми дадеш някаква информаци в словакия как ги обучават или по точно начина им на ловуване и евентоално след известно време да ме свържеш с някой производител доказан там /и ако може някакви снимчички да имам база са сравнение/чешкия и словашкия клуб предполагам че са отделни ,ако може и сайта на словашки клуб
0

#60
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(хектор @ May 17 2008, 08:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
..... ако може и сайта на словашки клуб

Обаждаш се в БРФК и питаш има ли други регистрирани кучета от тази порода:
Служба племенна книга
Завеждащи служба
* Юлия Велкова
+359 (0)2 980 1873
_____________
Това е сайта на Slovenska kynologicka jednota
Координатите на словашкия клуб: тук


0

Сподели темата:


  • (46 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни