БГ Лов Форум: Групов лов на дива свиня - ловен сезон 2014/15 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Групов лов на дива свиня - ловен сезон 2014/15 снимки, разкази, оръжия, патрони....

#21
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.09.2014 - 13:40 :

Скоро ще откриваме баш лова в милата ни татковина!

В момента ловуват по-изтънчените, по-европейците.... така наречените птичари, пилчари, перушинари :D/> :D/>
С добре обучени кучета, само за хвалба и снимка..... с по 300 изгърмяни патрони, кеф голем!!

Ние, по-малко изтънчените, по грубите и мърляви... дето може и да гръмнем, може и да не гръмнем през сезона :lol:/>
Ще стърчим в студа като колци, а пък гоначите ще трамбоват да търсят слуката, че да ни я пратят..............

Това свинарщината не мож го обясниш - или ти харесва или не!
Мене лично, все още това е единственото нещо което ме кара да ставам в 4 нощес и да тръгвам на път на минус 14 целзия!
Пътувал съм през проходи, ледове, мъгли, планини, долини... че даже и по Бойкови магистрали, само да ида на свински лов....
През годината пестя семеен бюджет, че да има после от Октомври поне по веднъж на уикенд за излет!

Ей такива неща ми минават през главата като наближи Октомврия :D/>
А на прасетата се надявам да им минава през главата ей такива неща от приложената снимка:

Тая година, само да има по какво, ще им стрелям марково :lol:/>

Не ми се вижда реално деленето на ловците на птичари и свинари. Нещо повече. Птичият лов е задължителен за всеки запален ловец защото е отлична тренировка за свинския. А от гледната точка на гонач не обичам октомври заради високите температури защото пусиите понякога подрямват на припек и трудът ми отива на вятъра. Цяло лято залагам сол и масло.Сега започва жътва на царевицата и гонене на цигани-събирачи на разпиляна царевица,обръщане на каруци и конфискуване на чували . Такива ми ти работи. Дано има файда и вашите прасета дойдат при нас :D
0

#22
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 18.09.2014 - 20:31 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.09.2014 - 13:40 :

Скоро ще откриваме баш лова в милата ни татковина!

В момента ловуват по-изтънчените, по-европейците.... така наречените птичари, пилчари, перушинари :D/>/> :D/>/>
С добре обучени кучета, само за хвалба и снимка..... с по 300 изгърмяни патрони, кеф голем!!

Ние, по-малко изтънчените, по грубите и мърляви... дето може и да гръмнем, може и да не гръмнем през сезона :lol:/>/>
Ще стърчим в студа като колци, а пък гоначите ще трамбоват да търсят слуката, че да ни я пратят..............

Това свинарщината не мож го обясниш - или ти харесва или не!
Мене лично, все още това е единственото нещо което ме кара да ставам в 4 нощес и да тръгвам на път на минус 14 целзия!
Пътувал съм през проходи, ледове, мъгли, планини, долини... че даже и по Бойкови магистрали, само да ида на свински лов....
През годината пестя семеен бюджет, че да има после от Октомври поне по веднъж на уикенд за излет!

Ей такива неща ми минават през главата като наближи Октомврия :D/>/>
А на прасетата се надявам да им минава през главата ей такива неща от приложената снимка:

Тая година, само да има по какво, ще им стрелям марково :lol:/>/>

Не ми се вижда реално деленето на ловците на птичари и свинари. Нещо повече. Птичият лов е задължителен за всеки запален ловец защото е отлична тренировка за свинския. А от гледната точка на гонач не обичам октомври заради високите температури защото пусиите понякога подрямват на припек и трудът ми отива на вятъра. Цяло лято залагам сол и масло.Сега започва жътва на царевицата и гонене на цигани-събирачи на разпиляна царевица,обръщане на каруци и конфискуване на чували . Такива ми ти работи. Дано има файда и вашите прасета дойдат при нас :D/>

Колега прав си за птичия лов който не ходи няма да има реакцията в балкана на едрия.И после ще има ама мина като стрела не го видях бля бля и такиватиму работи .Затова трябва да се практикува всякакъв лов.Като се почне от птичия,после едрия,и хишника задължително,че после пак да чакаме пъдпъдъка.Наслука
0

#23
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 18.09.2014 - 20:31 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 05.09.2014 - 13:40 :

Скоро ще откриваме баш лова в милата ни татковина!

В момента ловуват по-изтънчените, по-европейците.... така наречените птичари, пилчари, перушинари Публикувано изображение/> Публикувано изображение/>
С добре обучени кучета, само за хвалба и снимка..... с по 300 изгърмяни патрони, кеф голем!!

Ние, по-малко изтънчените, по грубите и мърляви... дето може и да гръмнем, може и да не гръмнем през сезона Публикувано изображение/>
Ще стърчим в студа като колци, а пък гоначите ще трамбоват да търсят слуката, че да ни я пратят..............

Това свинарщината не мож го обясниш - или ти харесва или не!
Мене лично, все още това е единственото нещо което ме кара да ставам в 4 нощес и да тръгвам на път на минус 14 целзия!
Пътувал съм през проходи, ледове, мъгли, планини, долини... че даже и по Бойкови магистрали, само да ида на свински лов....
През годината пестя семеен бюджет, че да има после от Октомври поне по веднъж на уикенд за излет!

Ей такива неща ми минават през главата като наближи Октомврия Публикувано изображение/>
А на прасетата се надявам да им минава през главата ей такива неща от приложената снимка:

Тая година, само да има по какво, ще им стрелям марково Публикувано изображение/>

Не ми се вижда реално деленето на ловците на птичари и свинари. Нещо повече. Птичият лов е задължителен за всеки запален ловец защото е отлична тренировка за свинския. А от гледната точка на гонач не обичам октомври заради високите температури защото пусиите понякога подрямват на припек и трудът ми отива на вятъра. Цяло лято залагам сол и масло.Сега започва жътва на царевицата и гонене на цигани-събирачи на разпиляна царевица,обръщане на каруци и конфискуване на чували . Такива ми ти работи. Дано има файда и вашите прасета дойдат при нас Публикувано изображение


Публикувано изображениеПубликувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#24
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м. Онемях. Какво да му кажа? Извинявай или майната ти? Такива "ловци" са много. Хленчат като ..... Истинския ловец търси приключения и е тръгнал да положи известни физически усилия. Движение и умерено ядене колеги ,че прасетата нас чакат! Джипа,облеклото и оръжието не са най-важните! Удоволствието от излета е пълно единствено ако сме във форма! Разбира се има пенсионери и колежки които не бива да се натоварват излишно.
0

#25
Потребителя е офлайн   bravo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 345
  • Регистр: 21.12.13

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 19.09.2014 - 20:36 :

Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м.....
Ей, де да имаше някой да ме кара и мен, вместо да се моля на дружинкта да се организираме з 4ти.... :cheers2:
0

#26
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 19.09.2014 - 20:36 :

Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м. Онемях. Какво да му кажа? Извинявай или майната ти? Такива "ловци" са много. Хленчат като ..... Истинския ловец търси приключения и е тръгнал да положи известни физически усилия. Движение и умерено ядене колеги ,че прасетата нас чакат! Джипа,облеклото и оръжието не са най-важните! Удоволствието от излета е пълно единствено ако сме във форма! Разбира се има пенсионери и колежки които не бива да се натоварват излишно.


маааалииииииииии... а тоя да ли се е сърдил на тренера си, че го кара да гони топчето по 90 минути...
0

#27
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 20.09.2014 - 06:42 :

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 19.09.2014 - 20:36 :

Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м. Онемях. Какво да му кажа? Извинявай или майната ти? Такива "ловци" са много. Хленчат като ..... Истинския ловец търси приключения и е тръгнал да положи известни физически усилия. Движение и умерено ядене колеги ,че прасетата нас чакат! Джипа,облеклото и оръжието не са най-важните! Удоволствието от излета е пълно единствено ако сме във форма! Разбира се има пенсионери и колежки които не бива да се натоварват излишно.


маааалииииииииии... а тоя да ли се е сърдил на тренера си, че го кара да гони топчето по 90 минути...


:D :D :D :D
....не бре....тьия е бил център-нападател .
Седел на маленкуту палантерию да му подаду топкуту та да укара гол.
И ....са па така.... ;)
Седи у жипо ... чети вестник , сърба кайвенце , и чека гонячите да му се обаду по "жи-си-емо" , да стури джамо , и да гръмне свинюту .
За дранье , мранье ..... си има ора.
....и те тека ?
:lol: :lol: :lol: :lol:
0

#28
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Тая седмицата дет иде наспете се добре ,че другата бая безсънни нощи ще има.Не остана

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: CIMG4832.JPG
  • Прикачено изображение: CIMG0750.JPG
  • Прикачено изображение: IMGP2569.JPG
  • Прикачено изображение: 1503626_773067156053862_1386047795_n.jpg
  • Прикачено изображение: 960258_783742568317842_1397871907_n.jpg

И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#29
Потребителя е офлайн   ncuxapamz 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 02.12.12
Публикувано изображение

Стотина от това за гладкоцевното :)


Публикувано изображение


Стотина от това за нарезното :)


Наслука и поне по един глиган за всеки!
0

#30
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Днес се подготвих за едрия лов.
Раницата я "прогоних".... боеприпасите извадих...
Дрешките , обущата и тях....
И дай Боже тази година да е по-добра от ланшната !
Наслука момчета и момичета , от началото до края !
0

#31
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09
Нагласил съм тезиПрикачено изображение: PICT1665.JPG,но братана тази седмица ще го пробвам,щото пушката може да не го хареса ;) .Наслука,че не остана
0

#32
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12
Както всички добре знаем - на сърбела майката му е чесането!!! Ама сърби...

Подготовката е налична, залагам на изпробваното...Прикачено изображение: DSCF4867.JPG
Аз вече тръпна, за прасчовците - не знам...

Наслука и умната!
0

#33
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 19.09.2014 - 20:36 :

Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м. Онемях. Какво да му кажа? Извинявай или майната ти? Такива "ловци" са много. Хленчат като ..... Истинския ловец търси приключения и е тръгнал да положи известни физически усилия. Движение и умерено ядене колеги ,че прасетата нас чакат! Джипа,облеклото и оръжието не са най-важните! Удоволствието от излета е пълно единствено ако сме във форма! Разбира се има пенсионери и колежки които не бива да се натоварват излишно.

Ееее, ти изби рибата с тоя образ :D :D

....иначе, за свинския и пилешкия лов сте нахвърляли куп нелогични коментари, да не кажа глупости!
Има стотици ловци, които не признават свинския лов, най-едро стрелят по заек и перушина....
На тях що е им правиш забележка!? :lol: :lol: те са обратния случай!!!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#34
Потребителя е офлайн   huido san 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 02.11.10
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Това пък е моята подготовка за този "свински" сезон, 30 06 се доказа през изминалите няколко сезона, сега ще пробвам и с 9.3x62.
Много слука и най-вече хубави моменти, които после да разказваме около огънчето !
0

#35
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 24.09.2014 - 21:24 :

Както всички добре знаем - на сърбела майката му е чесането!!! Ама сърби...

Подготовката е налична, залагам на изпробваното...Прикрепен файл DSCF4867.JPG
Аз вече тръпна, за прасчовците - не знам...

Наслука и умната!

Колега Сакото суперхамърхед или хамърхед,30-06 11,7 или нещо друго.Аз заложих миналата година на суперхамърхед и съм много доволен,а тази година ще съм със Норма Вулкан.Наслука
0

#36
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.09.2014 - 09:15 :

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 19.09.2014 - 20:36 :

Скоро един млад ловец ,бивш футболист на 43 г. ми се изповяда,че бил обиден защото миналата година на свинския, съм го накарал да върви пеш 500 м. Онемях. Какво да му кажа? Извинявай или майната ти? Такива "ловци" са много. Хленчат като ..... Истинския ловец търси приключения и е тръгнал да положи известни физически усилия. Движение и умерено ядене колеги ,че прасетата нас чакат! Джипа,облеклото и оръжието не са най-важните! Удоволствието от излета е пълно единствено ако сме във форма! Разбира се има пенсионери и колежки които не бива да се натоварват излишно.

Ееее, ти изби рибата с тоя образ :D/> :D/>

....иначе, за свинския и пилешкия лов сте нахвърляли куп нелогични коментари, да не кажа глупости!
Има стотици ловци, които не признават свинския лов, най-едро стрелят по заек и перушина....
На тях що е им правиш забележка!? :lol:/> :lol:/> те са обратния случай!!!


Я я...Кой тоз бе, дето ни обижда..?!?!?!B)/>:D/>
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#37
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12

Виж мнениетоBulgar 79 написа на 29.09.2014 - 08:00 :

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 24.09.2014 - 21:24 :

Както всички добре знаем - на сърбела майката му е чесането!!! Ама сърби...

Подготовката е налична, залагам на изпробваното...Прикрепен файл DSCF4867.JPG
Аз вече тръпна, за прасчовците - не знам...

Наслука и умната!

Колега Сакото суперхамърхед или хамърхед,30-06 11,7 или нещо друго.Аз заложих миналата година на суперхамърхед и съм много доволен,а тази година ще съм със Норма Вулкан.Наслука


Сакото е Superhammerhead, 30-06 180 gr. Доволен съм от него, но оставам отворен и за други варианти. Последни те години гледам, че и Сакото е еволюирало ценово и това не ме радва. Пробвал съм и по-ниско бюджетни патрони и смятам, че точността е задоволителна за свинска гонка, но остава да ги тествам на свинско. Конкретно визирам Geco Plus...Гледам има доволни колеги...
0

#38
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Прасетата се въртят много здраво около където трябва. Сол,масло -всичко е изровено,царевицата не е прибирана........ :hubbahubba:
0

#39
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Миналата година си дадох автомата на сина.Вчера ходих с Ижето да стрелям накрай село.Резултата е отчайващ от дванадесет бренекета нито едно вътре,всичко е десет санта под мишената с размер 20-20 от 45 метра .Сложих и 13-0 -6 съчми вътре а от 90 крачки една ,та не знам кой път ще хващам.И наща царевица не е прибрана и айде не останааааааа
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#40
Потребителя е офлайн   djazm 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 95
  • Регистр: 27.04.09

Виж мнениетоrado.72 написа на 29.09.2014 - 15:44 :

Миналата година си дадох автомата на сина.Вчера ходих с Ижето да стрелям накрай село.Резултата е отчайващ от дванадесет бренекета нито едно вътре,всичко е десет санта под мишената с размер 20-20 от 45 метра .Сложих и 13-0 -6 съчми вътре а от 90 крачки една ,та не знам кой път ще хващам.И наща царевица не е прибрана и айде не останааааааа

Слагай нулите. Законното за доубиване.
0

Сподели темата:


  • (27 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни