БГ Лов Форум: За чисти ловни полета "НИТО ГИЛЗА СЛЕД МЕН" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

За чисти ловни полета "НИТО ГИЛЗА СЛЕД МЕН"

#21
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(Katena4o @ Aug 24 2010, 23:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Как точно да го обясня?!? Класика е да видиш гилза от предишния сезон, когато излезнеш на лов... Приятна гледка, която помня от малък... Ще ми липсва! o10.gif

Еми , да ... иначе , кой ще разбере , че съм минал от там бре Владо ?! biggrin.gif
Вдигам гилзата от земята ..... ааа да я сложа в "джоба за зайци" , обаче си спомням за миналогодишния пропуск и я наказвам с един шут biggrin.gif да се разлага бавно , бавно в земята ..... angry.gif
Обаче има и по-приятна гледка biggrin.gif . Под една кичеста акация удобна за причакване на гургулици куп гилзи , до него купчинка от стъпкани фасове , празна кутия от цигари , парчета от вестник ( задължително блажни и задължително пластмасова бутилка от вода ) обаче човека и тарикат , за да си запази мястото за следващия излет ....." маркира "като лисицата пред дупката на язовеца angry.gif

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#22
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Ето ги моите гилзи от съботния излет thumbsup.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 280820101026.jpg

"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#23
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Браво thumbsup.gif колега Груев и на мен ми мина през ум това защото откакто съм ловец нито една гилза не съм хвърлил на земята просто си ги прибирам в джобовете и после в раницата.В момента се занимавам със земеделие и гледам колко е грозно по земята са хвърляни гилзи и са ръждясали,но ги събирам и ги изхвърлям после в контейнера.
0

#24
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(suzi1973 @ Sep 2 2010, 22:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Браво thumbsup.gif колега Груев и на мен ми мина през ум това защото откакто съм ловец нито една гилза не съм хвърлил на земята просто си ги прибирам в джобовете и после в раницата.В момента се занимавам със земеделие и гледам колко е грозно по земята са хвърляни гилзи и са ръждясали,но ги събирам и ги изхвърлям после в контейнера.

Не те познавам, но ти БЛАГОДАРЯ от сърце!!!
И дано не си само ти, облъчвай и другите покрай теб?!?!
Наслука
"Нито гилза след мен"[
0

#25
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(BLADE @ Aug 30 2010, 21:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето ги моите гилзи от съботния излет thumbsup.gif

За теб не съм се и съмнявал, че си от "наште"!!!
Поздрави
"Нито гилза след мен"[
0

#26
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Цитат(Тони Груев @ Sep 2 2010, 22:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
За теб не съм се и съмнявал, че си от "наште"!!!
Поздрави



Поздрави и от мен, Тони ! И искам тук да кажа на някои мои познати, които ми споделиха, че това ги натоварва и им пречи на лова - когато превърнеш едно нещо в навик, започваш да го правиш неусетно !
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#27
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(BLADE @ Aug 30 2010, 21:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето ги моите гилзи от съботния излет thumbsup.gif



Идеално,прибра 50 гилзи,но колко закачи на висулките?
0

#28
Потребителя е офлайн   bobi_ 90 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 09.08.09
Откак се помня събирам всяка изстреляна гилзичка,независимо дали е от мен или от този, с когото ловувам(особено ако виждам как човека до мен ги хвърля където му падне).
Напоследък дори почвам да си нося торби,в които събирам изхвърлени пластмасови шишета и всякакви други боклуци.
И май съм от малкото хора в моя ловен район, които го правят... mellow.gif
"За ловеца спортист - не за оня, който вижда в лисицата само стойността на кожата й - лисичият лов предлага най-голямо удоволствие и далеч по-сложни усещания от лова на заека, че и дори от този на сърната."


Емилиян Станев
0

#29
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Събраните гилзи от 3-тия ден на гостуването на Васко и Емо при мен.. Това е само от единия ден!!
Прикачено изображение: SDC11582.JPG Прикачено изображение: SDC11583.JPG

Представете си колко гилзи се изхвърлят за един ловен ден в страната ни. Представете си колко са за година. Представете си колко стават, дакато бъдат разградени в природата (ако въобще се разграждат).. unsure.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
Цитат(Драгомир Д. @ Sep 7 2010, 23:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Представете си колко гилзи се изхвърлят за един ловен ден в страната ни. Представете си колко са за година. Представете си колко стават, дакато бъдат разградени в природата (ако въобще се разграждат).. unsure.gif


Най-добре е да дадем предложение да се забранят пластмасовите и да се използват картонените.
Ето за това подържам редловинга защото се събират и се ползват многократно,а тези които не стават се изхвърлят в контейнера... thumbsup.gif

0

#31
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(fen @ Sep 8 2010, 00:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Най-добре е да дадем предложение да се забранят пластмасовите и да се използват картонените.
Ето за това подържам редловинга защото се събират и се ползват многократно,а тези които не стават се изхвърлят в контейнера... thumbsup.gif

За релоудинга добре, сега го разрешиха и дано почнат да се събират повече гилзи.
Въпреки, че по лесния начин отиваш на стрелбището и си вземаш.
За картонените хич не съм съгласен - що дървета ще се изсекат ?!
Пластмасовите поне се рециклират ...

"Нито гилза след мен"[
0

#32
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Цитат(tanatsi @ Sep 3 2010, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Идеално,прибра 50 гилзи,но колко закачи на висулките?


Една пета, за съжаление smile.gif
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#33
Потребителя е офлайн   loveca777 

  • loveca777
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 534
  • Регистр: 10.04.10
Цитат(Тони Груев @ Sep 8 2010, 10:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
За релоудинга добре, сега го разрешиха и дано почнат да се събират повече гилзи.
Въпреки, че по лесния начин отиваш на стрелбището и си вземаш.
За картонените хич не съм съгласен - що дървета ще се изсекат ?!
Пластмасовите поне се рециклират ...

В България все още нищо не се рециклира , а само лъжат . (първо народа да свиквал да си хвърля боклуците разделно по кофите, защото българите сме много инати и диви.) wink.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Това с картонените гилзи дето 1 гилза човек може да я ползва няколко пъти е добре - ако си с успоредка или надцевка, картонена гилза в автомат - резултата е плачевен, виждал съм какво става ...
А след излета в понеделник колкото гилзи и кутии от патрони събрах mellow.gif Хората, които са съвестни и пазят природата все още са твърде малко ... dry.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   loveca777 

  • loveca777
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 534
  • Регистр: 10.04.10
Цитат(Tonito @ Sep 9 2010, 01:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хората, които са съвестни и пазят природата( все още )са твърде малко ... dry.gif

Все още? Аз си мисля ,че все повече намаляват тези хора... а не се увеличават... mellow.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Цитат(loveca777 @ Sep 9 2010, 01:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Все още? Аз си мисля ,че все повече намаляват тези хора... а не се увеличават... mellow.gif

В грешка си ! Много ловци започват да мислят първо за опазването на дивеча и природата, а след това за собственият си кеф - и е логично да е така ..... Ако няма дивеч и природа - какъв кеф - какъв лов ?
Тази кампания е много добро нещо и мисля ,че освен едно добро начало , ще е и пример за "коравите" глави .... Като ме питат какво правиш , когато се навеждам да взема намерена гилза (моите си ги прибирам веднага защото пушката ми е с екстрактори ), аз просто казвам ,че събирам боклука на миналите преди мен , защото искам полето в което ловувам да е чисто . Колегите се замислят .... и виждам как след следващият си изстрел прибират гилзата в джоба - а не я хвърлят зад себе си ...
Важен е личният пример !
НАСЛУКА !
НИТО ГИЛЗА СЛЕД МЕН - ЗА ЧИСТИ ЛОВНИ ПОЛЕТА !

0

#37
Потребителя е офлайн   loveca777 

  • loveca777
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 534
  • Регистр: 10.04.10
Цитат(Емил Радев @ Sep 16 2010, 22:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
В грешка си ! Много ловци започват да мислят първо за опазването на дивеча и природата, а след това за собственият си кеф - и е логично да е така ..... Ако няма дивеч и природа - какъв кеф - какъв лов ?
Тази кампания е много добро нещо и мисля ,че освен едно добро начало , ще е и пример за "коравите" глави .... Като ме питат какво правиш , когато се навеждам да взема намерена гилза (моите си ги прибирам веднага защото пушката ми е с екстрактори ), аз просто казвам ,че събирам боклука на миналите преди мен , защото искам полето в което ловувам да е чисто . Колегите се замислят .... и виждам как след следващият си изстрел прибират гилзата в джоба - а не я хвърлят зад себе си ...
Важен е личният пример !
НАСЛУКА !
НИТО ГИЛЗА СЛЕД МЕН - ЗА ЧИСТИ ЛОВНИ ПОЛЕТА !

Прав си, но много хора казано направо ,,не им пука за нищо'' angry.gif . Аз като бях малък и съм питал големите ловци дали трябва да се прибират гилзите ,защото са боклуци и те са ми обяснявали ,че нищо не пречило и дори пластмасови туби трябвало да се оставят... angry.gif
"НИТО ГИЛЗА СЛЕД МЕН" !!! Сигорно някога и българите ще се научат на чистота , но кога ли....
0

#38
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
Цитат(Тони Груев @ Sep 8 2010, 10:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
За релоудинга добре, сега го разрешиха и дано почнат да се събират повече гилзи.
Въпреки, че по лесния начин отиваш на стрелбището и си вземаш.
За картонените хич не съм съгласен - що дървета ще се изсекат ?!
Пластмасовите поне се рециклират ...


Знаеш ли от какво се произвежда пластмасата и колко години е необходимо да се разпадне?
Знаеш ли,че ако е заровена в земата и не е изложена на директни метериалогични условия разпада и продължава десетки години?
За изсичането на горите това е друга тема, за направата на хартия се използва слама-отпадъчния продукт при добива на жито и ечемик и ориз!
Посочи някъде в България някъде където рециклират пластмаса. Преди имаше в Полимери правеха тръби и маркучи от преработката,но от както преватизираха завода тази дейност не функционира.
Преди години хората никак не са били прости като са използвали картонени гилзи!

0

#39
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(fen @ Sep 16 2010, 23:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Знаеш ли от какво се произвежда пластмасата и колко години е необходимо да се разпадне?
Знаеш ли,че ако е заровена в земата и не е изложена на директни метериалогични условия разпада и продължава десетки години?
За изсичането на горите това е друга тема, за направата на хартия се използва слама-отпадъчния продукт при добива на жито и ечемик и ориз!
Посочи някъде в България някъде където рециклират пластмаса. Преди имаше в Полимери правеха тръби и маркучи от преработката,но от както преватизираха завода тази дейност не функционира.
Преди години хората никак не са били прости като са използвали картонени гилзи!

Знам, че една група ентусиасти(глупаци в очите на другите),
успяхме за две години, да съберем боклуците на яз. Въча(Антон Иванов) на 80%.
Главно пластмасови бутилки, туби и др..
Ти какво направи в това време, за НАШАТА природа,
като много "знаеш", освен, че задаваш компетентни въпроси???
Тук хората казват какво са направили,
макар и малко в общия мащаб, А ТИ ?!?!?!?!
Плямпало....
"Нито гилза след мен"[
0

#40
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
Цитат(Тони Груев @ Sep 16 2010, 23:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Знам, че една група ентусиасти(глупаци в очите на другите),
успяхме за две години, да съберем боклуците на яз. Въча(Антон Иванов) на 80%.
Главно пластмасови бутилки, туби и др..
Ти какво направи в това време, за НАШАТА природа,
като много "знаеш", освен, че задаваш компетентни въпроси???
Тук хората казват какво са направили,
макар и малко в общия мащаб, А ТИ ?!?!?!?!
Плямпало....


Темата е за събирането на гилзите след стрелбата какви бутилки и туби те гонят?
Плямпало....
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни