БГ Лов Форум: Покупка на джипка— съвети - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Покупка на джипка— съвети

#21
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18

 Lukavia написа на 03.01.2019 - 23:27 :

Покарай и Терано II. Без да искам да се натрапвам, продължавам да считам, че е доста по-добър вариант от Ферозата за целите, които си описал.



В момента карам такова дизел - двигател неубиваем, предница постоянно ремонтирана и... регулирана... <_< При избор на джипка съм търсил модел без ресьори, парт тайм, без ръжда... Останалото е добра поддръжка и ГУМИ. :D
0

#22
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 kartechar написа на 03.01.2019 - 09:41 :

Дайхацуто, колега Huntermen, не е лоша джипка, но все си мисля,че ако не се бяха появили финансовите причини, които си споменал, все още щеше да си с Патрола ;)!

Опаа, писал съм след като колегата matence е публикувал избора си. Това обаче не променя мнението ми!


И аз така мисля, тъй като само година след това финансиите се подобриха, ноооо... "се ла ви", както казват французите, или на български "това е живота"!
Ферозата е по-ниско бюджетен джип и затова влизам смело във всякакви ситуации с него, докато с Патрола бих се позамислил, тъй като поддръжката му не е никак евтина, но пък каква возия и комфорт (има място за всичко), подплатена със сигурност!

Бих препоръчал и "Мицубиши Паджеро II" супер селект, заради по-добрия комфорт, спрямо Ферозата!

Това купих преди 5 сезона:
Прикачено изображение: Feroza 2.jpg

Това е сега :
Прикачено изображение: Ferozata Sega.jpg
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#23
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Патрола е страхотна машина, но е извън тази тема - ценово е доста нагоре, а там има много марки и модели за дописванеПубликувано изображение.

За Ферозата нещата които не знам и изпълненията които не съм правил с нея са твърде малко. Не бих си позволил да я сравнявам с Патрола, естествено, но ниското и тегло и позволява безпроблемно преминаването през такива калищаци в които тежките джипове ще се нуждаят от блокаж поне на задния мост. LSD-то на Ферозата не го броя за баш блокаж, въпреки че помага много извън пътя и също толкова пречи на хлъзгав път при Part Time раздатка и изключено двойно. Обаче при Fulltime раздатка нещата са съвсем различни - малко коли ми издържаха на темпото по мокър или заснежен пътя София - БоровецПубликувано изображение.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#24
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08
Паджеро Пинин, къса база със супер Селект . Верно няма багажник, но е много проходима гад, с доста екстри и мощен мотор


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#25
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Колега, какъвто и избор да направиш - следва развитие. Всеки е минал през няколко модела ПРЕДИ да започне да хвали своето. Такъв ни е манталитета.
Колко си голям като габарити? В Дайхатсуто ще ти е тясно. Освен това - климатик? При тези лета климатика си е необходимост вече.
Не слушай празни приказки за джипка ГОЛЯМА работа. Колкото е по-стара, толкова по-малко се ползва. Не слушай кой колко е закъсвал и колко други е дърпал.
Ще се объркаш... почти е сигурно. Качи се във всеки един от предпочитаните модели и си харесай КОЙ ще ти пасне. Вече възможностите на този клас джипки са изравнени и чак ми е тъжно, като чета кой колко е велик и колко са слаби другите. Тъжно...
Взимай това, което си избереш, обувай го с ПОДХОДЯЩИ гуми и започвай да се радваш на тези незабравими емоции.
Ако трябва аз да описвам колко колеги съм "видял" в калта...пак ще те объркам. Ако трябва да описвам всеки модел до 6000 лв дето съм тормозил ептен ще те объркам.
А вече надраснах тези желания - да си хваля своето. Затова:
1. Повози се във всеки модел и си харесай модел. Всеки колега ще ти помогне.
2. Намери си читав и поддържан и скачай смело. Без трошене и ремонти НЯМА да станеш офроудър, па дори и на първо/второ ниво.
Успех и да се похвалиш!
Над 90% от джиповете се карат така - събото/неделно. И въпреки това се пазят от натоварване за да се хвалят после колко са здрави.
Та оттам идват митовете за здрав джип. Не им вярвай! Всеки се чупи, но важното е да си доволен ТИ.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#26
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13

 bgbul написа на 06.01.2019 - 12:55 :

Колега, какъвто и избор да направиш - следва развитие. Всеки е минал през няколко модела ПРЕДИ да започне да хвали своето. Такъв ни е манталитета.
Колко си голям като габарити? В Дайхатсуто ще ти е тясно. Освен това - климатик? При тези лета климатика си е необходимост вече.
Не слушай празни приказки за джипка ГОЛЯМА работа. Колкото е по-стара, толкова по-малко се ползва. Не слушай кой колко е закъсвал и колко други е дърпал.
Ще се объркаш... почти е сигурно. Качи се във всеки един от предпочитаните модели и си харесай КОЙ ще ти пасне. Вече възможностите на този клас джипки са изравнени и чак ми е тъжно, като чета кой колко е велик и колко са слаби другите. Тъжно...
Взимай това, което си избереш, обувай го с ПОДХОДЯЩИ гуми и започвай да се радваш на тези незабравими емоции.
Ако трябва аз да описвам колко колеги съм "видял" в калта...пак ще те объркам. Ако трябва да описвам всеки модел до 6000 лв дето съм тормозил ептен ще те объркам.
А вече надраснах тези желания - да си хваля своето. Затова:
1. Повози се във всеки модел и си харесай модел. Всеки колега ще ти помогне.
2. Намери си читав и поддържан и скачай смело. Без трошене и ремонти НЯМА да станеш офроудър, па дори и на първо/второ ниво.
Успех и да се похвалиш!
Над 90% от джиповете се карат така - събото/неделно. И въпреки това се пазят от натоварване за да се хвалят после колко са здрави.
Та оттам идват митовете за здрав джип. Не им вярвай! Всеки се чупи, но важното е да си доволен ТИ.


Здравей, добри съвети и разсъждения!
Возил съм се и съм шофирал предпочитаните от мен джипки. Относно комфорта да, съгласен съм за Дайхатцуту- може би ще ми е малко тясно все пак съм 186см висок, но не смятам че ще ми е проблем. Относно климатика пак си прав- комфорт е да го имаш. Аз ще я карам само през уйкендите, не за да си я пазя, а просто тогава ще съм по- свободен, ще го преодолея като екстра.
Нашия район в които ловувам е сравнително равнинен- полето, и джипки с голямо тегло съм виждал как Уазки и трктори ги теглят в калта- а при нас я има в изобилие. Всички изброени по нагоре марки са добри, доказали се както за лов, така и с проходимостта си при по- изявен интерес за качване на адреналина.
Общо взето разсъжденията ми се спират на неща като, разход на гориво, подръжка, функционалност и проходимостта (която е условна величина). Все пак търся бюджетно джипче, за практикуване на любимото ни хоби.
Поздрави!
0

#27
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Значи ти остава само да попаднеш на поддържан екземпляр. И да я обуеш с гуми за кал.
Имал съм бензинова Фероза с печка. Ако попаднеш на такава не се колебай - голяма екстра е печката.
Успех!
Дизеловото Дайхатсу (на мой приятел беше) харчи 7-8 на всякакъв терен. Не се променя от форсаж или дълъг път.
Бензиновото ми беше на газ (пропан/бутан) и харчеше около 9-12 газ в зависимост от натоварването. На бензин само го палех и подгряваше печката и затова нямам наблюдения за разхода.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#28
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13

 bgbul написа на 07.01.2019 - 12:29 :

Значи ти остава само да попаднеш на поддържан екземпляр. И да я обуеш с гуми за кал.
Имал съм бензинова Фероза с печка. Ако попаднеш на такава не се колебай - голяма екстра е печката.
Успех!
Дизеловото Дайхатсу (на мой приятел беше) харчи 7-8 на всякакъв терен. Не се променя от форсаж или дълъг път.
Бензиновото ми беше на газ (пропан/бутан) и харчеше около 9-12 газ в зависимост от натоварването. На бензин само го палех и подгряваше печката и затова нямам наблюдения за разхода.


Колега ще съм ти много благодарен ако ми покажеш тази дизелова Фероза или поне да ми посочиш на коя интернет страница да я погледна.





0

#29
Потребителя е офлайн   lupi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 61
  • Регистр: 11.09.08

 Пламен69 написа на 07.01.2019 - 15:22 :

 bgbul написа на 07.01.2019 - 12:29 :

Значи ти остава само да попаднеш на поддържан екземпляр. И да я обуеш с гуми за кал.
Имал съм бензинова Фероза с печка. Ако попаднеш на такава не се колебай - голяма екстра е печката.
Успех!
Дизеловото Дайхатсу (на мой приятел беше) харчи 7-8 на всякакъв терен. Не се променя от форсаж или дълъг път.
Бензиновото ми беше на газ (пропан/бутан) и харчеше около 9-12 газ в зависимост от натоварването. На бензин само го палех и подгряваше печката и затова нямам наблюдения за разхода.


Колега ще съм ти много благодарен ако ми покажеш тази дизелова Фероза или поне да ми посочиш на коя интернет страница да я погледна.




Може би колегата има предвид Дайхатсу Роки не Фероза
0

#30
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Виждал съм дизелова фероза, мисля че са около 2000г с двигател бмв, беше и с климатик. Ако вземеш обаче бензинова внимавай с греенето на двигатела, много лесно прегряват в жегата. Ще споделя как се реши този проблем при мен. Един ден установих че радиатора ми тече, бях чел че ги подменят с радиатор от лада който е по голям и проблема с лесното прегряване се решава. Оказа се че трябва да се използва оргиналната рамка на радиатора на ферозата заради захващането и в нея се присажда серпентината от ладовия радиатор. От тогава нямам никакви притеснения относно прегряване, и в най голямата жега, с мръсна газ( нарочно за проба) температурата стига малко преди 90 градуса и не мръда от там. И не на последно място е цената на тази манипулация, струваше ми мисля 130 лв. ( включително покупката на нов ладов радиатор), а оргиналния радиатор за фероза по спомени беше около 500 лв.
0

#31
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 s.k.s написа на 07.01.2019 - 16:41 :

Виждал съм дизелова фероза, мисля че са около 2000г с двигател бмв, беше и с климатик. Ако вземеш обаче бензинова внимавай с греенето на двигатела, много лесно прегряват в жегата. Ще споделя как се реши този проблем при мен. Един ден установих че радиатора ми тече, бях чел че ги подменят с радиатор от лада който е по голям и проблема с лесното прегряване се решава. Оказа се че трябва да се използва оргиналната рамка на радиатора на ферозата заради захващането и в нея се присажда серпентината от ладовия радиатор. От тогава нямам никакви притеснения относно прегряване, и в най голямата жега, с мръсна газ( нарочно за проба) температурата стига малко преди 90 градуса и не мръда от там. И не на последно място е цената на тази манипулация, струваше ми мисля 130 лв. ( включително покупката на нов ладов радиатор), а оргиналния радиатор за фероза по спомени беше около 500 лв.


Дизелова Фероза няма, има Роки. Моделът на Бертоне индентичен с Фероза и с двигател от BMW е само бензинов, климатика е екстра, която се среща и при някои Ферози, но и за двата модела не е щатна екстра.

Относно греенето на Феро - вероятно си бил със запушен или алуминиев радиатор, с оригиналния меден радиатор няма как да прегрее колата, освен ако е с неотварящ термостат. По принцип Ферозата трябва да се кара с червен антифриз - за алуминиеви глави и блокове и естествено да се поддържа охладителната система чиста. Италианците нямат особенна култура в смяната на масла и прочее течности, доливат вода, смесват антифризи и в крайна сметка се получава една боза, която задръства охладителната система на автомобила. Още се намират търгаши на пазара, които убеждават шараните, че на Запад имало и кафяв антифриз Публикувано изображение. Аз моята Фероза я прегрях само веднъж - при минус 17 градуса външна температура. Излязох с кучето навън, минах през колата и я запалих да се загрее купето и като се върнах след 10 минути беше загряла отлично - стрелката беше плътно заковала високо горе - извън червения сектор. Причината - зареждане с "бедняшки" антифриз купен от бензиностанция и според етикета за -35 гардуса. Дръжки - беше замръзнал термостата и долното водно съединение. Та евтиния антифриз ми се върза около 350лв. за ремонт на глава. През лятото съм и изкарвал душицата из чукарите, но никога не е подминавала нормалното положение на стрелката - около милиметър преди средната черта с термостат отварящ на 83 градуса и работещо виско.
Та идеята ти за ладов радиатор не е никак лоша, но ако всичко по охлаждането на Феро е наред, подобна интервенция не е нужна, но пък е добре да се знае при необходимост от смяна на радиатор.

Поздрави и успех на колегата с избора!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#32
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Няма да споря, мисля си че ферозата с двигател бмв беше дизелова но може и да греша. И да радиатора с който грееше лесно и се проби беше алуминиев.
0

#33
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Може да е била с дизелов двигател ферозата ако е присаждан от някои колега иначе няма
0

#34
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Дайхатсу - моделът Роки е дизел, а Фероза е бензина. Спор няма. Фероза диьел няма, но както съм писал - Дайхатсу дизел има.
Недоразумението идва от грешно четене на колегата.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#35
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 778
  • Регистр: 17.11.11
Колеги тия джипове дето ги спрягате гонят 30 г. това не е п....ка те квото са могли вече са го дали от сега нататък само ядове .пък и п....ка да е пак е дърта така че каквото и да приказвате е вятър работа ,газ до разпадане като дойде скъп ремонт белканто после друг и така
0

#36
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Ето как се справят някои джипове: https://www.youtube....eature=youtu.be
0

#37
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13

 lyd.1977 написа на 08.01.2019 - 09:32 :

Колеги тия джипове дето ги спрягате гонят 30 г. това не е п....ка те квото са могли вече са го дали от сега нататък само ядове .пък и п....ка да е пак е дърта така че каквото и да приказвате е вятър работа ,газ до разпадане като дойде скъп ремонт белканто после друг и така

Така е, не са първа младост, но я виж какво е масовото МПС по планинските населени места за лов- Ужаски и джипки Уаз. Така че не се търси първа младост джипка относно комфорт, а машина която да върши работа, пак казвам в разумния ценови диапазон, да не кажа ниския!
Поздрави!
0

#38
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Има и друга причина да се поддържат старите джипове и модели.
Съвременните модели са пълни с електроника и повечето са автомати. Няма лошо, но в екстремни ситуации често проблемите са неотстраними на място.
Пак по-новите са пълни с пластмасово вежди, калници и други. Неминуемо тези детайли остават в гората (вероятно защото гората ги харесва и си ги взема). И намирането им е трудно и скъпо.
И освен това да имаш контрол над возилото си е кеф, а не просто да натискаш педал, а компа да управлява осичко останало.
А когато джипът е по-евтин ЗКУ (задкормилното у-во) е по-смело. И кефа е по-голям.
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#39
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08

 lyd.1977 написа на 08.01.2019 - 09:32 :

Колеги тия джипове дето ги спрягате гонят 30 г. това не е п....ка те квото са могли вече са го дали от сега нататък само ядове .пък и п....ка да е пак е дърта така че каквото и да приказвате е вятър работа ,газ до разпадане като дойде скъп ремонт белканто после друг и така

Е те това е точно самата истина !


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#40
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08

 matence написа на 08.01.2019 - 11:24 :

 lyd.1977 написа на 08.01.2019 - 09:32 :

Колеги тия джипове дето ги спрягате гонят 30 г. това не е п....ка те квото са могли вече са го дали от сега нататък само ядове .пък и п....ка да е пак е дърта така че каквото и да приказвате е вятър работа ,газ до разпадане като дойде скъп ремонт белканто после друг и така

Така е, не са първа младост, но я виж какво е масовото МПС по планинските населени места за лов- Ужаски и джипки Уаз. Така че не се търси първа младост джипка относно комфорт, а машина която да върши работа, пак казвам в разумния ценови диапазон, да не кажа ниския!
Поздрави!

Сиромашията колега е причината за това, пари нямат хората иначе ще си купят квото трябва . 21-и век сме


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни