БГ Лов Форум: Българско приложение за лов, риболов и всичко свързано с тях - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Българско приложение за лов, риболов и всичко свързано с тях

#1
Потребителя е офлайн   Макари Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 11.12.18
Здравейте, имам идея да направя мобилно приложение за лов, риболов и всичко свързано с тях. Ще го направя да е безплатно и без реклами. Реших да пиша тук за да разбера какво би било полезно да има в него.
Досега съм решил да има следните опции и функционалност:
- Създаване на виртуални дружинки, в които да може да се добавят членовете и те да могат да комуникират помежду си
- Връзки към полезна информация и форуми като този
- Потребители ще могат да качва снимки
- Планиране на събития
- Блутут чат - за комуникация в местности, в които няма Интернет достъп
0

#2
Потребителя е офлайн   yordaniy 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 03.02.14
Поздравления за идеята и успех в начинанието! :-)

Тема за размисъл: Тоя bluetooth чат няма ли да работи само до 10-ина метра (ако въобще и на толкова "хвърли"), което практически леко обезмисля усилията?... ;-)

Друга тема за размисъл: Дадените по-горе описания насочват мисълта към идеята, че приложението ще е тип "социална мрежа" за ловци. С какво то ще се яви по-различно от Facebook тогава?

Иначе, аз се сещам за следните неща, които лично на мен биха ми били доста полезни в едно такова приложение, което "да нося в джоба си" при ловен излет:

- срокове за ловуване на различните видове дивеч у нас
- дневни норми за отстрел
- изображения с висока резолюция на всички диви животни, които се срещат в България, с базова информация за тях
- изображения (с висока резолюция, по възможност) на следите на дивеча в България
- звуците, които различните видове дивеч издават
- информация и контакти на службите, които трябва да бъдат незабавно уведомявани в случай на открито мъртво животно или бракониерска проява
- препоръчителни боеприпаси (гладкоцевни) и типове куршуми (нарезни) за стрелба по различните видове дивеч

...Ще добавя още, като се сетя...

Осъзнавам, че всичкия тоя тип информация се набавя и поддържа трудно и нещата отиват в посока платено приложение (аз лично съм ОК с това да си платя, за да го ползвам), но разсъждавам от чисто прагматична гледна точка.
0

#3
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13
Поздрави за идеята. Това, което на мен би ми било полезно е: топографска информация, наименование на местности, постоянно обновяваща си информация за климатична обстановка, горски пътища, данни за най-близките колеги, районите, в които трябва да се ловува по бележка, графици за видовете лов, итн.
0

#4
Потребителя е офлайн   Макари Петров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 11.12.18
Здравейте,
Благодаря за идеите!
Мислех, че няма да има отговори.


- срокове за ловуване на различните видове дивеч у нас
- Ще ги добавя

- дневни норми за отстрел
- Ще ги добавя

- изображения с висока резолюция на всички диви животни, които се срещат в България, с базова информация за тях
- Ще го направя

- изображения (с висока резолюция, по възможност) на следите на дивеча в България
- Ще разуча в детайли, защото не съм толкова навътре, и ще го направя - дали информация е динамична и променяща се или има източник, или ще се събира от потребителите

- звуците, които различните видове дивеч издават
- Ще ги добавя

- информация и контакти на службите, които трябва да бъдат незабавно уведомявани в случай на открито мъртво животно или бракониерска проява
- Ще ги добавя

- препоръчителни боеприпаси (гладкоцевни) и типове куршуми (нарезни) за стрелба по различните видове дивеч
- Ще ги добавя, но първо ще видя дали е разрешено показването на оръжия в различните магазини за приложения - малко са стриктни, въпреки, че разрешават игрите

Осъзнавам, че всичкия тоя тип информация се набавя и поддържа трудно и нещата отиват в посока платено приложение (аз лично съм ОК с това да си платя, за да го ползвам), но разсъждавам от чисто прагматична гледна точка.

От 2011 пускам приложения, но все за компании и за други страни и езици. Виждам, че нямаме много приложения на български и за българи. Тези, които ги има са направени много некачествено с технологии, които използват много от ресурсите на устройството, нямат хубав интерфейс и въобще са качени за да правят пари от реклама. Те правят стотинки. Моята идея е да пусна серия от приложения изцяло на български за нас, както останалите славянски страни имат. Голяма част от българите ползват чужди продукти и чужди бизнеси - от магазините до продуктите в тях всичко идва от чужбина. Когато Гугъл, Майкрософт и Епъл правят класации на приложенията на края на година, при нас са само чужди приложения. По-добре да го пусна безплатно и без реклами в началото, защото хората ще започнат да се оплакват.

Ще направя версия за всички платформи - Android, iOS, Windows, macOS и Web

Тема за размисъл: Тоя bluetooth чат няма ли да работи само до 10-ина метра (ако въобще и на толкова "хвърли"), което практически леко обезмисля усилията?... ;-)
Да, прав си, осъзнах че в телефонит е клас 2 и е 10 метра. Отпада.

топографска информация
- Ще я добавя

наименование на местности
- Ще проуча и поетапно ще събера информацията за имената и локациите им

постоянно обновяваща си информация за климатична обстановка
- Тази информация е безплатна при малко потребители/заявки, а вече като станат повече се плаща на доставчика на информацията - ще помисля и може да окаже влияние на това дали е платено приложението

горски пътища
- Ще помисля как да се събира тази информация, най-вероятно ще предоставя на ловците да маркират на карта пътищата, не виждам друг начин, но ще го измисля

данни за най-близките колеги
- Ако има достъп до интернет мога да показвам най-близкия от дружинката, но ако говориш за адрес на човека - няма да има лични данни в приложението, само email, име или псевдоним


районите, в които трябва да се ловува по бележка
- Ще помисля от къде да взема тази информация

графици за видовете ло
- Ще ги добавя

Ще има възможност хората да пускат зявки за нова фукнционалност/опция, която да добавя в приложението.
Мисля да сложа, към личния продила на всеки ловец, функции, които само той вижда, като:
- Календар за планиране и възможност за напомняне
- История, в която може да вкарва кога, какво е уловил и къде
- Опция за добавяне на бележки по време на лова
- Чудя се дали да има нещо полезно относно кучетата

Освен лов, риболов и офроуд, за какво друго да сложа модули вътре?

Сега разгледах относно зувците на животните, за да ползвам звуците, които се предоставят, трябва приложението да не е с комерсиални цели. Така, че няма да е платено. По-добре да се играе по правилата и всичко да е легално.
0

#5
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13
Здравей, наскоро разглеждах едно приложение за пътна навигация. Това което ми хареса е, че за имаш достъп до всички функции трябва да вкарваш информация за плътната обстановка.
0

#6
Потребителя е офлайн   kikimor 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 03.02.09
Адмирации !
Чудесна идея! Според мен, ще е много полезно особено за по младите ловци.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни