БГ Лов Форум: Фен клуб ИЖ - 27 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб ИЖ - 27

#221
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоКрестев написа на 30.01.2021 - 16:28 :

Виж мнениетоlyd.1977 написа на 22.01.2021 - 18:58 :

Не само оксидацията на старите е друг метала мойта няма оксидация на места и пак не ръждясва
Това е така. Предимството е, че ИЖ са дуракоустойчиви и работят при всякакви условия и патрони. Но тази сплав има сериозен недостатък. При експлозията на патрона и движението на снаряда през цевта се получават еластични деформации (като смок, глътнал мишка), които увеличават разсейването на сачмите. При скъпите пушки (Меркел, напр.) стоманата корозира лесно и бързо, но проекцията на снопа е много равномерна, като че сачмите са редени на милиметрова хартия.

Колега дай по-конкретно.
За стомана 50РА ли говориш.
Няма такова нещо,тествана е при Иж 54 и Иж 58 около 2000ат цевта започва да се раздува т.е. 3 пъти по усилен заряд за тестове спрямо 12/70 нормално работещ на 600-700ат.Това с еластичните деформации ми звучи доста невярно.
По скоро проекцията на снопа може да определя от вида на прехода след патронника и прехода преди шока дали е каноничен или параболичен.
За Иж 27 използват същата стомана в периода 70те -80 те години.
Пиша от телефона иначе бих ти качил снимка от един руски оръжеен буквар.
0

#222
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
"Колега дай по-конкретно. Ето:
Преди години купих нов Меркел 200Е. При прострелката с ръчно направени патрони ни направи впечатление невероятно равномерното разпределение на сачми №7 на мишена на 30 м. Проверихме разсейването със същите патрони на същата дистанция с Меркел 147Е и резултатите бяха сходни. Продължихме пробите с един ИЖ-12 и 3 пушки ИЖ-27. При тях разсейването беше видимо по-хаотично. След консултация с известен специалист от оръжейния завод получихме тоя отговор, много накратко написан в горния ми пост. Не ме интересуват нито номера на стоманата, нито технологията. Важни са само резултатите.
0

#223
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоКрестев написа на 01.02.2021 - 19:49 :

"Колега дай по-конкретно. Ето:
Преди години купих нов Меркел 200Е. При прострелката с ръчно направени патрони ни направи впечатление невероятно равномерното разпределение на сачми №7 на мишена на 30 м. Проверихме разсейването със същите патрони на същата дистанция с Меркел 147Е и резултатите бяха сходни. Продължихме пробите с един ИЖ-12 и 3 пушки ИЖ-27. При тях разсейването беше видимо по-хаотично. След консултация с известен специалист от оръжейния завод получихме тоя отговор, много накратко написан в горния ми пост. Не ме интересуват нито номера на стоманата, нито технологията. Важни са само резултатите.

Отказвам да приема твоята теория за "Смок глътнал мишка".
Виждам че обичаш тестовете.
Ако си от София или околността може да направим един тест с твоя Меркел и моята Иж 58М.
Аз черпя патроните:-)
0

#224
Потребителя е офлайн   Кузманов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 05.11.14
Да попитам за ИЖ 27М, откъде мога да купя шок с ІІ.
0

#225
Потребителя е офлайн   jorfii 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 13.02.21
И аз да се похваля. Пушката е иж27 Е с един спусък. Пушката ми е наследство от дядо ми. Заради нея станах ловец през 2002 година. Да попитам колегите минали по този път къде могат да ми направят нов приклад и ложата явно ще трябва да сменя за да са еднакви. И колко би струвало това към днешна дата. От София съм.
0

#226
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоjorfii написа на 13.02.2021 - 18:01 :

И аз да се похваля. Пушката е иж27 Е с един спусък. Пушката ми е наследство от дядо ми. Заради нея станах ловец през 2002 година. Да попитам колегите минали по този път къде могат да ми направят нов приклад и ложата явно ще трябва да сменя за да са еднакви. И колко би струвало това към днешна дата. От София съм.


Пробвай тук: https://arms-et-hefe...t-hefest-remont
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#227
Потребителя е офлайн   jorfii 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 13.02.21
Мерси.
0

#228
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоjorfii написа на 13.02.2021 - 18:01 :

И аз да се похваля. Пушката е иж27 Е с един спусък. Пушката ми е наследство от дядо ми. Заради нея станах ловец през 2002 година. Да попитам колегите минали по този път къде могат да ми направят нов приклад и ложата явно ще трябва да сменя за да са еднакви. И колко би струвало това към днешна дата. От София съм.

Любо Анатков работилница Унио,имат сайт и контакти в София близо до Орлов мост.
Препоръчвам
0

#229
Потребителя е офлайн   ББалдев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 26.12.20
Колеги, имам едно питане за ИЖ12. Под ложата от лявата страна на спойката между цевите имат една дупчица. На око е определям около 3мм с резба. Та питането ми е за какво е тази дупчица. Благодаря ви предварително.
0

#230
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоББалдев написа на 08.05.2021 - 14:20 :

Колеги, имам едно питане за ИЖ12. Под ложата от лявата страна на спойката между цевите имат една дупчица. На око е определям около 3мм с резба. Та питането ми е за какво е тази дупчица. Благодаря ви предварително.


Когато са споявали цевите с планката, през този отвор са излизали разни работи, образували се в процеса на спояването ...., флюс маи му викаха ... Публикувано изображение

За това ли говориш - Прикачено изображение: ИЖ 12_ п.jpg
0

#231
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18
Абе тия руснаците не се научиха да разграничават и конструират типовете оръжие.Тази надцевка така като я гледам си е чиста успоредка с обърнати вертикално цеви.
0

#232
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Въпрос на гледна точка ....
0

#233
Потребителя е офлайн   ББалдев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 26.12.20

Виж мнениетоДок написа на 08.05.2021 - 18:29 :

Виж мнениетоББалдев написа на 08.05.2021 - 14:20 :

Колеги, имам едно питане за ИЖ12. Под ложата от лявата страна на спойката между цевите имат една дупчица. На око е определям около 3мм с резба. Та питането ми е за какво е тази дупчица. Благодаря ви предварително.


Когато са споявали цевите с планката, през този отвор са излизали разни работи, образували се в процеса на спояването ...., флюс маи му викаха ... Публикувано изображение

За това ли говориш - Прикачено изображение: ИЖ 12_ п.jpg

Да колега точно тази дупчица имам в предвид.
0

#234
Потребителя е офлайн   Mariokn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 12.07.20
Здравейте колеги!Вече и аз мога да вляза в клуба.Сдобих се с иж 27Е ссср.Как мога да разбера коя година е произведена.Номера започва така-А 06767?
0

#235
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1332
  • Регистр: 19.08.09
Заповядай!
Дано съм бил полезен

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  1 (3).pdf (103,51K)
    Брой сваляния: 105

0

#236
Потребителя е офлайн   Mariokn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 12.07.20
Благодаря за таблицата,но не намирам сериен номер,който започва с буква А..Намерих оригиналния документ на пушката,закупена през 1981г,за която година няма нищо упоменато в таблицата.Утре ще кача снимка на документа.Дали не допълнихме таблицата колеги?!
0

#237
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоMariokn написа на 04.06.2021 - 17:29 :

Благодаря за таблицата,но не намирам сериен номер,който започва с буква А..Намерих оригиналния документ на пушката,закупена през 1981г,за която година няма нищо упоменато в таблицата.Утре ще кача снимка на документа.Дали не допълнихме таблицата колеги?!

Произведена е 1977 или 1980г.
0

#238
Потребителя е офлайн   Mariokn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 12.07.20
По принцип започват с АР или АС.. а на моята пушка е само А
0

#239
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоMariokn написа на 04.06.2021 - 21:36 :

По принцип започват с АР или АС.. а на моята пушка е само А

АР са две серии А и Р , но таблицата не е съвсем точна . Според нея с буква С са произвеждани през 1980, надцевки с два спуска. Но дефакто с такава буква са произвеждани и преди тази година, което според таблицата не е така.
0

#240
Потребителя е офлайн   Mariokn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 12.07.20
Прилагам оригиналния документ на оръжието

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: received_873477313512119.jpeg

0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни