БГ Лов Форум: Tika CTR или Varmint - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Tika CTR или Varmint

#21
Потребителят е онлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

Виж мнениетоbatdanko написа на 14.05.2016 - 18:38 :

Наскоро обаче се сдобих с оптика ОМЗ Сафари 4-12х56 с подсветка. Скалата е сходна на драгуновската, с тази разлика че моята има деления от 1до 9, което отговаря на пропадането на куршума на съответното разстояние. На друга карабина (ремингтон варминт . 308) тези попадения си отговаряха невероятно точно до 400м.

Ай стига Ве,верно ли това Ве?! :o/> Иб......х му м.......а къв дрът будала съм бил,да се занимавам с балистики разни толкоз години,а тя раптата била толкоз проста,купуваш си едно оМЕЗЕ ,слагаш на 900м. на лявото око на чакала марка №9 и готово,кожата цяла ,чакала мъртъв, ама като жив :lol:/>


По рано тази оптика бе монтирана на Remington SPS Varmint .308 със 66см цев. Лично аз съм правил пробите от 100 до 400м (за кратко аз бях чорбаджия и на карабината и на оптиката)

От 100 до 300м куршума си отиваше точно там където на скалата деленията си показваха. На 400м биеше 15 см отгоре обозначението. Но... да се има в предвид че цевта е изключително дълга и запраща куршума допълнително бързо.

Още не съм я пробвал на повече от 100м, но в случай че на 300м не показва вярно, просто ще я прострелям на 300-та метра, пък това че на 100м, ще бие с няколко см на горе, ще го преживея някак си.

Групата е от днес по обяд. в най голямата жега. Пуснах 5 бързи изстрела един след друг. Първите 2 си влязоха в тиксото, третия леко в дясно. 4 и 5 леко се покачиха, заради загрялата цев.

Та щом пушката го може, аз го мога, защо и оптиката да не го може. B)/>

Пък знае ли човек, може и да отскоча до теб когато съм готов и да ти направя едно показно, какво може оМЕЗЕТО (това ми хареса).

От мен ще е цаца-та, пък от теб Шуменското :D/>







Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20160514_151235.jpg
  • Прикачено изображение: 20160514_152529.jpg
  • Прикачено изображение: 20160514_161506.jpg

0

#22
Потребителя е офлайн   batdanko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 264
  • Регистр: 05.06.08
когато съм готов и да ти направя едно показно, какво може оМЕЗЕТО


Ей т,ва най го обичам! :lol: Заповядай когато решиш,добре дошъл СИ! Ще ти наредя бутилки от "Шуменско" по нивата от 400-600м. за да не мъчим оМЕЗЕ-то да работи на предела. За всяка ударена бутилка получаваш каса "Щуменско",за всяка изтървана аз получавам една бутилка уиски или водка по избор.Можеш да си водиш репортери,хроникьори и т.н.Дано само да държат на пиене,щото аз сам не пия и всичко което спечеля го слагам на масата :lol: Да видим накрая с какво ще се напият с водка и уиски или с бира.
Най обичам уроци и показни в този формат B) Направо са ми любими :P
0

#23
Потребителят е онлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

Виж мнениетоbatdanko написа на 14.05.2016 - 20:20 :

когато съм готов и да ти направя едно показно, какво може оМЕЗЕТО


Ей т,ва най го обичам! :lol:/> Заповядай когато решиш,добре дошъл СИ! Ще ти наредя бутилки от "Шуменско" по нивата от 400-600м. за да не мъчим оМЕЗЕ-то да работи на предела. За всяка ударена бутилка получаваш каса "Щуменско",за всяка изтървана аз получавам една бутилка уиски или водка по избор.Можеш да си водиш репортери,хроникьори и т.н.Дано само да държат на пиене,щото аз сам не пия и всичко което спечеля го слагам на масата :lol:/> Да видим накрая с какво ще се напият с водка и уиски или с бира.
Най обичам уроци и показни в този формат B)/> Направо са ми любими :P/>


Ay, страшен си. Щом ме предизвикваш да целя бирени бутилки от 400 до 600м, означава че ти го можеш. Щото ако не го можеш, няма как да ме предизвикваш да правя нещо което ти не можеш, нали така? :D/> Всъщност, не разбрах ти целиш ли ги на туй разстояние? ;)/>

Щото аз като уцеля гонга 35х35см на 400м, се радвам като малко дете на захарно петле. :lol:/>

А и всъщност аз до толкова се стремя. Ама за тебе, що пък и да не опитам повече. B)/>














0

#24
Потребителя е офлайн   batdanko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 264
  • Регистр: 05.06.08

Виж мнениетоfilipe708 написа на 14.05.2016 - 21:17 :

Виж мнениетоbatdanko написа на 14.05.2016 - 20:20 :

когато съм готов и да ти направя едно показно, какво може оМЕЗЕТО


Ей т,ва най го обичам! :lol:/>/> Заповядай когато решиш,добре дошъл СИ! Ще ти наредя бутилки от "Шуменско" по нивата от 400-600м. за да не мъчим оМЕЗЕ-то да работи на предела. За всяка ударена бутилка получаваш каса "Щуменско",за всяка изтървана аз получавам една бутилка уиски или водка по избор.Можеш да си водиш репортери,хроникьори и т.н.Дано само да държат на пиене,щото аз сам не пия и всичко което спечеля го слагам на масата :lol:/>/> Да видим накрая с какво ще се напият с водка и уиски или с бира.
Най обичам уроци и показни в този формат B)/>/> Направо са ми любими :P/>/>


Ay, страшен си. Щом ме предизвикваш да целя бирени бутилки от 400 до 600м, означава че ти го можеш. Щото ако не го можеш, няма как да ме предизвикваш да правя нещо което ти не можеш, нали така? :D/>/> Всъщност, не разбрах ти целиш ли ги на туй разстояние? ;)/>/>

Щото аз като уцеля гонга 35х35см на 400м, се радвам като малко дете на захарно петле. :lol:/>/>

А и всъщност аз до толкова се стремя. Ама за тебе, що пък и да не опитам повече. B)/>/>

Нещата са много прости! Ела и опитай! Ама не заради мене,а заради себе си! Тоз който уцели пие,тоз който не уцели също пие,тълпата от сеирджии също :D Малката разлика е ,че пиенето го плаща тоз кото не уцели! Просто нали! :P Като си готов заповядай !
0

#25
Потребителя е офлайн   shikera89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 08.02.11
Предстои ми закупуването на супресор. Оръжието е Тика т3х с орегинална резба обаще не знам каква е... Някой ако знае каква е резбата, моля да сподели. ????
0

#26
Потребителя е офлайн   DIVIQ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1803
  • Регистр: 24.05.12

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 17:47 :

Предстои ми закупуването на супресор. Оръжието е Тика т3х с орегинална резба обаще не знам каква е... Някой ако знае каква е резбата, моля да сподели. ????


Каква е тиката ? Varmint,CTR,Lite ?
0

#27
Потребителя е офлайн   shikera89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 08.02.11

Виж мнениетоDIVIQ написа на 03.04.2020 - 19:17 :

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 17:47 :

Предстои ми закупуването на супресор. Оръжието е Тика т3х с орегинална резба обаще не знам каква е... Някой ако знае каква е резбата, моля да сподели. ????


Каква е тиката ? Varmint,CTR,Lite ?

Lite.
0

#28
Потребителя е офлайн   DIVIQ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1803
  • Регистр: 24.05.12

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 20:14 :

Виж мнениетоDIVIQ написа на 03.04.2020 - 19:17 :

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 17:47 :

Предстои ми закупуването на супресор. Оръжието е Тика т3х с орегинална резба обаще не знам каква е... Някой ако знае каква е резбата, моля да сподели. ????


Каква е тиката ? Varmint,CTR,Lite ?

Lite.


14x1
0

#29
Потребителя е офлайн   shikera89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 08.02.11

Виж мнениетоDIVIQ написа на 03.04.2020 - 20:43 :

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 20:14 :

Виж мнениетоDIVIQ написа на 03.04.2020 - 19:17 :

Виж мнениетоshikera89 написа на 03.04.2020 - 17:47 :

Предстои ми закупуването на супресор. Оръжието е Тика т3х с орегинална резба обаще не знам каква е... Някой ако знае каква е резбата, моля да сподели. ????


Каква е тиката ? Varmint,CTR,Lite ?

Lite.


14x1

Благодаря ,колега жив и здрав и много слука :cheers2:
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни