БГ Лов Форум: ЧЗ 557 кал.30-06 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ЧЗ 557 кал.30-06 Мнения за карабината

#41
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12

Виж мнениетоangel87 написа на 20.05.2018 - 20:24 :

Между 100 -110м

Може и по добре.Оптиката каква е?
0

#42
Потребителя е офлайн   angel87 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 170
  • Регистр: 11.02.15

Виж мнениетоGARCHO написа на 21.05.2018 - 08:00 :

Виж мнениетоangel87 написа на 20.05.2018 - 20:24 :

Между 100 -110м

Може и по добре.Оптиката каква е?

Нико стерлинг 1.5?6-44 за този клас оптика е много добре
0

#43
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12

Виж мнениетоangel87 написа на 21.05.2018 - 14:00 :

Виж мнениетоGARCHO написа на 21.05.2018 - 08:00 :

Виж мнениетоangel87 написа на 20.05.2018 - 20:24 :

Между 100 -110м

Може и по добре.Оптиката каква е?

Нико стерлинг 1.5?6-44 за този клас оптика е много добре

Така и предполагах.Много слука ти пожелавам.
0

#44
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Да сравня старият модел 550 и новият 557 да събудя малко темата.Около 5+ години ловувах с ЧЗ 550 30-06 FS преди няколко месеца сглупих да го продам, и сега съжалявам. Плюсове, добре и качествено направена пушка с много фрезовани а не щамповани части. Мерните прибори са масивни фезовани,и позволяват широки и прецизни корекции. Спусък,регулируем и със щекер (нещо което го има на скъпите модели Зауер202 и Щаер Манлихер) при този модел както и при 527 все още го има като екстра(при 557 е само регулируем спусъка). Предпазител 3 позиционен (при 557 е 2 позиционен).Освобождаването на затвора става с много удобно за употреба масивно фрезовано лостче в лявата страна,което е прикрито от капачката на затвора .За сравнение с модела 557 там за тази цел има един трудно достъпен зъб от щампована дебела ламарина (типично опростяване и поевтиняване по американски) При 557 този зъб трябва да се натисне или с отверка или с върха на куршум за да се задейства и да се извади затвора,трудно и пипкаво.При мод 550 имаме контролирано подаване на патроните,система Маузер(става само при поставен патрон в магазина, не можете да сложите патрон директно в цевта и да затворите затвора,ще счупите екстрактора) Минуси- цевта не е свободно плаваща и се допира до приклада,отстранимо е но трябва занимавка. Фаската на цевта не е много добра. Гуменият задтилък,задира и набира дрехите при прикладване.Сенникът на мушката лесно се закача и пада при преминаване в гъсти места. Болтът на 550 в крайно задно положение провисва и леко заклинва при презареждане. Впечатления за новият модел 557 -Болтът е ''подобрен Маузер'' т.е като на Ремингтон 700 действието му е гладко и няма това задържане като на 550,той е от типа ''push feed'' и при него спокойно можем да поставим патрон в цевта на ръка и да затворим болта,няма опастност да счупим екстрактора. При 557 имаме 2степенен предпазител което е крачка назад според мен,но който не е пробвал 3 степенен няма да забележи разликата. Спусъкът на 557 е без щекер само регулируем,но за сметка на това е с по-добра форма от този на 550,но това е мое мнение.Фаската на цевта е по-добра,мерните прибори са опростени в сравнение с мод550 но много малко хора ползват сух мерник така че не е минус. Като цяло и двете карабини са много добри,557 се предлага и с полимерен приклад,(за руския пазар са пуснали вариант и с дулен компенсатор)тук не съм виждал такива.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#45
Потребителя е офлайн   TINO-S77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 03.02.21
Колега ас имам чз 557 лукс 3006 това е много згодна пушка и отката почти не се усеща пушката е уникална и на стрелба мислех да зимам бенели или бар3 но се отказах
0

#46
Потребителя е офлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 472
  • Регистр: 31.03.18
Аз съм с ЧЗ 550 лукс и съм много доволен. Единствен минус за мен са мерника и мушката. Вчера ходих да пострелям малко, голяма мъка на 50 метра едвам ги вкарвам в квадрат 10 на 10 и съм добре подпрян. Малко да мръдна и 20 см. ту на ляво ту на дясно. Не знам дали от ЧЗ 557 няма станат там сякаш са една идея по добри. Някой колега ако е в час да сподели.
0

#47
Потребителя е офлайн   TINO-S77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 03.02.21
Колега след като имаш мьрдане на ляво и дясно на мишената проблема не е в пушката , прострелването знаеш се прави на стабилна стоика от пред и от зад, но на мерни прибори е едно кам кесим, сто процентова прострелка знаеш че е с оптика,и знаи че лошо чз немаа. :D
0

#48
Потребителя е офлайн   TINO-S77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 03.02.21
Ас сьм с чз 557 лукс то е по кьса цев 52см.Но с 2 нареза повече да компенсира стрелбата.Пушката ти е добра но на мерник и мушка е тегава стрелбата, наи добре е с оптика.Ас сьм с минокс 2-10-50 и за лов на гонка и за варда ми вьрши работа прекрасно.Но сега се заглеждам в leica Amplus 2,5-15-50 i l-4a, и Gpo Spectra 5х 3-15-56i G4i, Гледах и прес двете много са добри.
0

#49
Потребителя е офлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 472
  • Регистр: 31.03.18
Аз използвам HAWKE 2.5-10 и съм страшно доволен. За тия пари е повече от супер. Но от време на време я свалям че влизам в гъстото като гонач с кучетата. Но и проблема с мерника и мушката го реших със един станок и една отверка. Сега на 30 метра ги вкарвам в квадратче 5 на 5 см. Сега обаче почнах да се заглеждам по нощен прицел Юкон, че сезона свърши и мятъм вредния дивеч.
0

#50
Потребителя е офлайн   TINO-S77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 03.02.21
И ас съм гонач,но не свалям оптиката само я намаля на 2 и така ловувам,и нещата се получават няма проблем,даже с оптиката ми е по удобно, особено когато ходя от страни по край гората или трънето мога да стрелям на по-голяма дистанция.От две години и аз започнах да се заглеждам по ношното виждане но незнам какво още да взема. Един мой познат има цифров не си спомням каква марка беше може и такъв да е, цената беше нещо около 1500-1600лв.Честно да ти кажа нищо не се вижда през него, пълен боклук. Се едно гледаш през строшен телевизор едни страшни снежинки и видимост има 30-50метра.Толкова много го беше яд че щеше даго удари от земята, с много мъка и писане по форумите успя да разбере та смени инфрата с по силен та започна да вижда до 100метра. но картината е ужасна.През деня ништо не се вижда /бял екран/макар че има капак с дупка за през деня.И ас затова се чуда да ли генерация-1+ не са по добри ,вече генерация-2+ и термото са други. Писах във форума но ми предлагат само китайски боклуци, един човек ми каза за Digisight Ultra N455 LRF Weaver QD112 -но пак е дигитален,незнам какво ще се вижда през него защото и цената е 2790лв. Но ще продължавам да следя нещата ида търся нещо що годе поне да върши работа.
0

#51
Потребителя е офлайн   TINO-S77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 03.02.21
И ас съм гонач,но не свалям оптиката само я намаля на 2 и така ловувам,и нещата се получават няма проблем,даже с оптиката ми е по удобно, особено когато ходя от страни по край гората или трънето мога да стрелям на по-голяма дистанция.От две години и аз започнах да се заглеждам по ношното виждане но незнам какво още да взема. Един мой познат има цифров не си спомням каква марка беше цената беше нещо около 1500-1600лв.Честно да ти кажа нищо не се вижда през него, пълен боклук. Се едно гледаш през строшен телевизор едни страшни снежинки и видимост има 30-50метра.Толкова много го беше яд че щеше даго удари от земята, с много мъка и писане по форумите успя да разбере та смени инфрата с по силен та започна да вижда до 100метра. но картината е ужасна.През деня ништо не се вижда /бял екран/макар че има капак с дупка за през деня.И ас затова се чуда да ли генерация-1+ не са по добри ,вече генерация-2+ и термото са други. Писах във форума но ми предлагат само китайски боклуци, един човек ми каза за Digisight Ultra N455 LRF Weaver QD112 -но пак е дигитален,незнам какво ще се вижда през него защото и цената е 2790лв. Но ще продължавам да следя нещата ида търся нещо що годе поне да върши работа.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни