БГ Лов Форум: Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец

#21
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Може би малко банален въпрос, но с един спусък или с два? (за надцевка става въпрос) и каква е разликата в надеждността и най-вече практически?
0

#22
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 09.11.2015 - 10:37 :

Може би малко банален въпрос, но с един спусък или с два? (за надцевка става въпрос) и каква е разликата в надеждността и най-вече практически?
Класическия и доказал се във времето вариант е с два спусака,но съвременните оръжия са достатъчно надеждни и с един спусък.Така че пак опира въпроса до лични предпочитания.
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоgoiko написа на 09.11.2015 - 21:15 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 09.11.2015 - 10:37 :

Може би малко банален въпрос, но с един спусък или с два? (за надцевка става въпрос) и каква е разликата в надеждността и най-вече практически?
Класическия и доказал се във времето вариант е с два спусака,но съвременните оръжия са достатъчно надеждни и с един спусък.Така че пак опира въпроса до лични предпочитания.

Не не ... бате Гойко, вЪпроса опира до кинтите , не толкова до предпочитанията . Предпочитам да си играя с Гуерини - Темпио, но за сега се забавлявам с друга италианка , предпочитам да ходя на лов с " Тундра" , ама съм с Нива . :lol:
Поздрави и Слука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   найден83 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 116
  • Регистр: 03.02.15
Здравей колега,относно спусъците на мен ми беше трудно да дублирам с два спусъка и реших проблема с иж 27 с 1 спусък и съм доволен, но все пак е въпрос на гледна точка и на това как на теб ще ти е удобно.
0

#25
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
Колега,имам ИЖ 43 и тоз 57-1с,първата е с два спусъка а тоза е с един. Имам много изстреляни патрони последните години с тоза и тази година реших на пернатия лов да пробвам с ИЖ-а но винаги,когато се налагаше да добирам, натисках още веднъж спусъка първия спусък ( докато загрея) . Затова според мен е начин на свикване.
0

#26
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Мерси за отговорите, май варианта е да купя, да пострелям и наистина както свикна :D/>
0

#27
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Случайно не ви ли се намира някоя книга на младия ловец, ей така за даване :D/>/> :D/>/> да си се образовам в свободното време B)/>/> :D/>/> ? Обещавам да я пазя :D/>/> (малко нагло от моя страна, но.. не ме e срам :D/>/> )
0

#28
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Здравейте на всички. Исках само да споделя, че благодарение на приятел вече направих 6 излета с тяхната дружинка като гонач и мерака ми се увеличи многократно. По този начин опознавам районите, правя си прилична ловна подготовка, черпя знания и съвети от по-опитните. Попадам на различни ситуации, питам за каквото ми дойде на ум, гледам реакцията на кучетата, легла, следи и т.н Много ми е интересно, имам учебник за птици вече и оглеждам и се интересувам от кучета за евентуална покупка. Дрехи си набавих (нищо скъпо) и разни принадлежности. Въобще разраства ми се страстта към лова с пълна сила! Нямам търпение да започне курс, чувствам се все по-подготвен!
0

#29
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
Докато чакаш, вземи да попрочетеш теорията! Може да случиш на съвестна комисия и да не може да се преписва.
Сухите тренировки също са полезни.
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#30
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетомитьо написа на 14.12.2015 - 22:39 :

Докато чакаш, вземи да попрочетеш теорията! Може да случиш на съвестна комисия и да не може да се преписва.
Сухите тренировки също са полезни.

Така е, полезни са.Решавам теста много често, тук онлайн. Няма да разчитам на преписване, сам си се справям за около 20 минути с всичко. Е.. имам по десетина грешки или по малко, но всеки път ми е успешен :)/>

П.П: ИЖ 27, Силма М70 или Симсон (не знам кой модел)? Какво ще кажете за първи избор между тези трите :)/>
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 15.12.2015 - 09:44 :

Виж мнениетомитьо написа на 14.12.2015 - 22:39 :

Докато чакаш, вземи да попрочетеш теорията! Може да случиш на съвестна комисия и да не може да се преписва.
Сухите тренировки също са полезни.

Така е, полезни са.Решавам теста много често, тук онлайн. Няма да разчитам на преписване, сам си се справям за около 20 минути с всичко. Е.. имам по десетина грешки или по малко, но всеки път ми е успешен Публикувано изображение/>

П.П: ИЖ 27, Силма М70 или Симсон (не знам кой модел)? Какво ще кажете за първи избор между тези трите Публикувано изображение/>

Помни че всеки си хвали неговото дори и да знае че е сгрешил.
Избирай това което ти пасва на тебе, прикладисто да ти е, и с две думи ти ляга в ръцете, а след година две три стаж ще знаеш пилешки или едър те кефи повече и точно каква пушка ще ти пасне. Дал ще имате прасета, ако нямате то след пилешкия ще ходиш основно на чакал или лисица групово. Дал да има шокове или да няма, дал да стреля с мини или магнум или не. Дал да е с 51см или 60 или 72см цеви. Само с една пушка едва ли ще минеш. Примерно мене ме кефи полуавтомат, ама на друг го кефи двуцевка успоредка с рязани цеви, на трети двуцевка надцевка с дълги цеви. На едни с два спусака на трети с един спусък. Абе колкото хора горе доле и толкоз мнения и всеки си е прав за себе си. Дал ще ходиш на патка основна дето стрелбата е по принцип на над 50 метра, или на пъдпъдък където стрелбата е под 30метра основно, дал ще ходиш на свински или на хищник-зависи от ловището на дружинката какъв дивеч има в повече и какъв дивеч основно се ловува. Според основния вид дивеч който се ловува в дружинката ще знаеш на какво разстояние трябва да ти се отваря снопа, или просто ще си основно и само с бренекета. Зависи и кви са хората около тебе щото от тях ще вземеш първия си опит а тои може да е много грешен а може и да е много правилен. Според мене си избираш основния вид дивеч на който ще ловуваш и после боеприпаса за този вид дивеч, и чак като знаеш точния боеприпас търсиш пушката която да го стреля този боеприпас и в същото време да ти е прикладиста. Опираме до дължина на цев и шоково стеснение първо, а после дали да е полуавтомат или чупеща се. И едно от най важните неща с цел безопасност и дълъг ресурс дебелината и здравината на цевите за да си сигурен че мож да стреляш и по силни патрони без да се притесняваш че ще ти цъфне цевта ако колега ти даде калибрено и мощно бренеке в момент в който си ги свършил или забравил. Тогава дилемата е или спираш да стреляш и лова приключва, или взимаш едно две бренекета квито ти дадат и продължаваш лова.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#32
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 15.12.2015 - 10:54 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 15.12.2015 - 09:44 :

Виж мнениетомитьо написа на 14.12.2015 - 22:39 :

Докато чакаш, вземи да попрочетеш теорията! Може да случиш на съвестна комисия и да не може да се преписва.
Сухите тренировки също са полезни.

Така е, полезни са.Решавам теста много често, тук онлайн. Няма да разчитам на преписване, сам си се справям за около 20 минути с всичко. Е.. имам по десетина грешки или по малко, но всеки път ми е успешен Публикувано изображение/>

П.П: ИЖ 27, Силма М70 или Симсон (не знам кой модел)? Какво ще кажете за първи избор между тези трите Публикувано изображение/>

Помни че всеки си хвали неговото дори и да знае че е сгрешил.
Избирай това което ти пасва на тебе, прикладисто да ти е, и с две думи ти ляга в ръцете, а след година две три стаж ще знаеш пилешки или едър те кефи повече и точно каква пушка ще ти пасне. Дал ще имате прасета, ако нямате то след пилешкия ще ходиш основно на чакал или лисица групово. Дал да има шокове или да няма, дал да стреля с мини или магнум или не. Дал да е с 51см или 60 или 72см цеви. Само с една пушка едва ли ще минеш. Примерно мене ме кефи полуавтомат, ама на друг го кефи двуцевка успоредка с рязани цеви, на трети двуцевка надцевка с дълги цеви. На едни с два спусака на трети с един спусък. Абе колкото хора горе доле и толкоз мнения и всеки си е прав за себе си. Дал ще ходиш на патка основна дето стрелбата е по принцип на над 50 метра, или на пъдпъдък където стрелбата е под 30метра основно, дал ще ходиш на свински или на хищник-зависи от ловището на дружинката какъв дивеч има в повече и какъв дивеч основно се ловува. Според основния вид дивеч който се ловува в дружинката ще знаеш на какво разстояние трябва да ти се отваря снопа, или просто ще си основно и само с бренекета. Зависи и кви са хората около тебе щото от тях ще вземеш първия си опит а тои може да е много грешен а може и да е много правилен. Според мене си избираш основния вид дивеч на който ще ловуваш и после боеприпаса за този вид дивеч, и чак като знаеш точния боеприпас търсиш пушката която да го стреля този боеприпас и в същото време да ти е прикладиста. Опираме до дължина на цев и шоково стеснение първо, а после дали да е полуавтомат или чупеща се. И едно от най важните неща с цел безопасност и дълъг ресурс дебелината и здравината на цевите за да си сигурен че мож да стреляш и по силни патрони без да се притесняваш че ще ти цъфне цевта ако колега ти даде калибрено и мощно бренеке в момент в който си ги свършил или забравил. Тогава дилемата е или спираш да стреляш и лова приключва, или взимаш едно две бренекета квито ти дадат и продължаваш лова.


Адаш, съветите ги взимам от различни хора, но като цяло хората от дружинката са привърженици на класическите пушки и към тях ме насочват. Пушката ми ще бъде магнум с фиксирани шокове- така съм решил, не знам само модела, а и трябва да е с по-къс приклад понеже аз не съм висок..
0

#33
Потребителя е офлайн   Stoqanov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 38
  • Регистр: 13.04.14
Преди доста години още като дете ходех с дядо ми на "едър" лов. Ходех с него като гонач без оръжие няколко години. Като пораснах започнаха да ми дават гладкоцевен тек ИЖ (не че беше законно ама... :ph34r: ). След навършване на пълнолетие и успешно издържан изпит си взех надцевка ИЖ-27 с два спусъка , която все още ползвам , но само за пернато. От известно време ми е влязла една муха в главата за "помпа" с две цеви , една къса за пъдпъдък и една дълга за гривяци в кал.12/76 (имат и слъгови цеви за едро). За едро ползвам само нарезно – болтова . Не харесвам полуавтоматите (гладки и нарезни). С една пушка няма да минеш то е ясно. Аз бих ти дал следния приятелски съвет , вземи един гладкоцевен тек и свикни с него (много тренировки). Като млад ловец ще бъдеш предимно гонач , тека е по-лек от двуцевката. Най-важното е оръжието да ти "ляга". След някоя и друга годинка може би ще минеш на нарезно , особено ако имаш "късмета" да броиш сурията минаваща на над 130-150м. , което искренно не ти пожелавам. От екипировката обърни най-голямо внимание на обувките , не прави никакъв компромис с тях. Гетите също са задължителни според мен. Има още много неща , които ще научиш с практиката. Успех и на слука. :thumbsup: :cheers:
0

#34
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоStoqanov написа на 20.12.2015 - 21:10 :

Преди доста години още като дете ходех с дядо ми на "едър" лов. Ходех с него като гонач без оръжие няколко години. Като пораснах започнаха да ми дават гладкоцевен тек ИЖ (не че беше законно ама... :ph34r:/> ). След навършване на пълнолетие и успешно издържан изпит си взех надцевка ИЖ-27 с два спусъка , която все още ползвам , но само за пернато. От известно време ми е влязла една муха в главата за "помпа" с две цеви , една къса за пъдпъдък и една дълга за гривяци в кал.12/76 (имат и слъгови цеви за едро). За едро ползвам само нарезно – болтова . Не харесвам полуавтоматите (гладки и нарезни). С една пушка няма да минеш то е ясно. Аз бих ти дал следния приятелски съвет , вземи един гладкоцевен тек и свикни с него (много тренировки). Като млад ловец ще бъдеш предимно гонач , тека е по-лек от двуцевката. Най-важното е оръжието да ти "ляга". След някоя и друга годинка може би ще минеш на нарезно , особено ако имаш "късмета" да броиш сурията минаваща на над 130-150м. , което искренно не ти пожелавам. От екипировката обърни най-голямо внимание на обувките , не прави никакъв компромис с тях. Гетите също са задължителни според мен. Има още много неща , които ще научиш с практиката. Успех и на слука. :thumbsup:/> :cheers:/>

Благодаря, наистина вече от скромния ми опит сам забелязвам, че обувките са много важни. Доста неща си набавих като екипировка, но и доста остават.
0

#35
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Колеги 1 познат продава силма стандарт магнум с фиксирани шокове и 76см цеви. Купил я е през 1998 година, но е доста запазена. Никъде на нея обаче не пише made in italy.. Имате ли някаво мнение по въпроса за конкретния модел?
0

#36
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Ами да се похваля, че платих пушката, човека ще ми я пази при него, докато си изкарам документите , след това ще я прехвърлим на мое име и така :)
0

#37
Потребителя е офлайн   Nikolay Nikolov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 201
  • Регистр: 07.05.09

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 01.02.2016 - 10:41 :

Ами да се похваля, че платих пушката, човека ще ми я пази при него, докато си изкарам документите , след това ще я прехвърлим на мое име и така :)/>

Много добро оръжие. Аз притежавам същата само, че е 71 см.
0

#38
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоNikolay Nikolov написа на 29.02.2016 - 19:04 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 01.02.2016 - 10:41 :

Ами да се похваля, че платих пушката, човека ще ми я пази при него, докато си изкарам документите , след това ще я прехвърлим на мое име и така :)/>/>

Много добро оръжие. Аз притежавам същата само, че е 71 см.

Няма проблем да стреляш магнум бренекета от горната цев, нали?
0

#39
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Здрвайте колеги, вече мога да ви наричм така :) Вчера успешно минах и през практическия изпит и вече съм почти пълноправен ловец, с изключение на някои дребни бумаги. И в дружинка са ме приели и всичко останало е само въпрос на изчакване и малко плащане. Хайде живи и здрави и наслука на всички млади ловци, които държаха и ще държат изпит тази година!

П.П. решаването на онлайн теста ми помогна изключително много.
0

#40
Потребителя е офлайн   Borizanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 350
  • Регистр: 13.10.11
Честито Колега!
Сега като прочетох темата ти направо се върнах няколко години на зад и пак усетих приятния гъдел в корема, който изпитвах като бях в твоята ситуация.
От все сърце ти желая много успех и слука да имаш!

П.П. Друго нищо и да не запомниш от старите ловци, запомни само едно нещо, което съм сигурен, че ти набиват постоянно - свързано е с ясно видма....... ;)
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни