БГ Лов Форум: На лов с пищов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

На лов с пищов Всичко за късото нарезно оръжие и мястото му в арсенала на ловеца

#181
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Тука много личи как колегата са го разубедили околните, а може и даже в КОС да са го разубедили.
Ей това е начи, те на това разчитат тия гадове: да ни превърнат в добитък дето става само за стригане и доене...

Колега, питай ги тия дето те разубеждават същото: Дефакто за какво тие този мозък, какво ще правиш с него?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#182
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колега виж ся , никой не може да ме подведе какво да правя , станаха много оръжия , тва експертиза му се прави , трябва да е в куфари , патроните да не са в пълнителя,да ходиш само за лов с него никъде другаде. Този пистолет закакво тие да се чудиш как да се отървеш после пак от него , ше идеш ше гръмнеш 10-пъти ще дойдат за проверка и почват глобите. Повече ходене насам натам отколкото за карабината която вземах , апък не ти трябва.(Лично мое мнение). Не че да ме разубеждават , но колега няма полза , ти не можеш да си го носиш на кръста , а трябва да е в куфар.
0

#183
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоiammivanov написа на 22.08.2019 - 16:25 :

Колега виж ся , никой не може да ме подведе какво да правя , станаха много оръжия , тва експертиза му се прави , трябва да е в куфари , патроните да не са в пълнителя,да ходиш само за лов с него никъде другаде. Този пистолет закакво тие да се чудиш как да се отървеш после пак от него , ше идеш ше гръмнеш 10-пъти ще дойдат за проверка и почват глобите. Повече ходене насам натам отколкото за карабината която вземах , апък не ти трябва.(Лично мое мнение). Не че да ме разубеждават , но колега няма полза , ти не можеш да си го носиш на кръста , а трябва да е в куфар.


Добре де, ако можеш да си го носиш на кръста - да речем с друго разрешително...какво ще правиш с него? Наще закони са рестрективни и взаимно противоречащи си в голямата си част - от лично наблюдение и патене го казвам - на Който, както му изнася тълкуванието. Носенето на такова оръжие - било то превантивно, от келешлък и от разни други комплекси /не по работа/ говори за това, че носещият има нагласата при случай да го използва тоз пищоФ - сиреч да нарани или убие - както доди! Колко от нас ще го направят!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#184
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Агентите провокатори, пак яката налазиха форума....
0

#185
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Няма лошо да го имаш...
За какво ли... да пускам за кеф по лисика когато шумоли до мен, а не да пукам с 30-06...
или прасето се мъчи и кучетата са около него.... бам с пистолета...
3 ти вариант - засечка, ранено прасе идва към теб.... бам..., като това аз миналата зима го ядох.. и дърво нямаше...за малко..
0

#186
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоsttekata написа на 22.08.2019 - 17:29 :

Няма лошо да го имаш...
За какво ли... да пускам за кеф по лисика когато шумоли до мен, а не да пукам с 30-06...
или прасето се мъчи и кучетата са около него.... бам с пистолета...
3 ти вариант - засечка, ранено прасе идва към теб.... бам..., като това аз миналата зима го ядох.. и дърво нямаше...за малко..


Олелеее...добре колега, да ти е слука!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#187
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колеги не съм провокатор, нито съм нещо друго от този сорт , както каза колегата може някой път да се наложи да гръмнеш с него по животно ,но я стане я не, този пистолет освен викач да си ходиш другото рядко ще стане , замислете се ше носиш 30-06 калибър карабина с патрони в тебе + други неща каквито са необходими (на всеки ловец е различно), и този пистолет и то окачен на кръста + патрони. Ако трябва да бягаш става една мазала. Не е удобно,че ще се носи с куфар от пусия на пусия и т.н , това не е провокативно всеки ловец си го мисли , защото знаете какво е да идеш на лов и да носиш много неща и евентуално пистолет в куфар задължително и пълнителя изваден както пушката от пусия на пусия. Вярно мерак , мерак ма то ще омръзне и още едно оръжие на главата ти , да носиш отговорност. Пак казвам мое мнение.
0

#188
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Опссс!
0

#189
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
През времето което притежавах КНО цели 3години единствено съм го взимал с себе си когато съм пътувал нощем , и съм замръквал и приспивал по време на риболов по големите гьолове на държавата ....... но когато съм пак по гьолове пак съм с гладкото :Angel_anim:
0

#190
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоiammivanov написа на 22.08.2019 - 19:17 :

Колеги не съм провокатор, нито съм нещо друго от този сорт , както каза колегата може някой път да се наложи да гръмнеш с него по животно ,но я стане я не, този пистолет освен викач да си ходиш другото рядко ще стане , замислете се ше носиш 30-06 калибър карабина с патрони в тебе + други неща каквито са необходими (на всеки ловец е различно), и този пистолет и то окачен на кръста + патрони. Ако трябва да бягаш става една мазала. Не е удобно,че ще се носи с куфар от пусия на пусия и т.н , това не е провокативно всеки ловец си го мисли , защото знаете какво е да идеш на лов и да носиш много неща и евентуално пистолет в куфар задължително и пълнителя изваден както пушката от пусия на пусия. Вярно мерак , мерак ма то ще омръзне и още едно оръжие на главата ти , да носиш отговорност. Пак казвам мое мнение.

Колега, не мога да разбера какво това мрънкане като на ощипана госпожица. Ти нас ли разубеждаваш или себе си? я стане ,я не , ако левски беше с ботуши... и други градивни идеологии от този сорт си ги дръжте у вас в мазата.
Ако не за друго , и въобще да не ми трябва този пистолет знаеш ли защо ще си го взема? ЗА ДА свикват ония с фупажките ,които се мислят за богопомазани ,както ти викаш "с пищова на кръста" все ходят ,че и обикновените хора са хора ,и могат да имат туй, унуй.
Щото мой човек ,ако досега не си разбрал трябва да се борим за всяка запетая от закона за да имаме ,това което искаме ,а и ни се полага. Иначе само ще мрънкаме и ще си подсмърчаме под носа като ти кажат утре: Абе те тиа автомати за сво са ви? , то може и болтови карабини, пък като се замислим, то дядо ти едно време само с карабини е ловувал нали? ,я си ходете само с двуцевките. Ама тиа двуцевки и те са ви много ,знаеш ли че има и пушки само с една цев ,то и една стига, знаеш ли дядо ми колко зайци е изтрепал с текчето? ...

И си прочети хубаво закона ,щото нищо не си разбрал от това как се носи и пренася оръжие.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#191
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.08.2019 - 07:27 :

Виж мнениетоiammivanov написа на 22.08.2019 - 19:17 :

Колеги не съм провокатор, нито съм нещо друго от този сорт , както каза колегата може някой път да се наложи да гръмнеш с него по животно ,но я стане я не, този пистолет освен викач да си ходиш другото рядко ще стане , замислете се ше носиш 30-06 калибър карабина с патрони в тебе + други неща каквито са необходими (на всеки ловец е различно), и този пистолет и то окачен на кръста + патрони. Ако трябва да бягаш става една мазала. Не е удобно,че ще се носи с куфар от пусия на пусия и т.н , това не е провокативно всеки ловец си го мисли , защото знаете какво е да идеш на лов и да носиш много неща и евентуално пистолет в куфар задължително и пълнителя изваден както пушката от пусия на пусия. Вярно мерак , мерак ма то ще омръзне и още едно оръжие на главата ти , да носиш отговорност. Пак казвам мое мнение.

Колега, не мога да разбера какво това мрънкане като на ощипана госпожица. Ти нас ли разубеждаваш или себе си? я стане ,я не , ако левски беше с ботуши... и други градивни идеологии от този сорт си ги дръжте у вас в мазата.
Ако не за друго , и въобще да не ми трябва този пистолет знаеш ли защо ще си го взема? ЗА ДА свикват ония с фупажките ,които се мислят за богопомазани ,както ти викаш "с пищова на кръста" все ходят ,че и обикновените хора са хора ,и могат да имат туй, унуй.
Щото мой човек ,ако досега не си разбрал трябва да се борим за всяка запетая от закона за да имаме ,това което искаме ,а и ни се полага. Иначе само ще мрънкаме и ще си подсмърчаме под носа като ти кажат утре: Абе те тиа автомати за сво са ви? , то може и болтови карабини, пък като се замислим, то дядо ти едно време само с карабини е ловувал нали? ,я си ходете само с двуцевките. Ама тиа двуцевки и те са ви много ,знаеш ли че има и пушки само с една цев ,то и една стига, знаеш ли дядо ми колко зайци е ицтрепал с текчето? ...

И си прочети хубаво закона ,щото нищо не си разбрал от това как се носи и пренася оръжие.


Много правилно !Особено и това с тека Публикувано изображение.... , че по тяхната логика и тека е много ... - я вземете по един лък , еее много ви е... с харпун, че е до 2м Публикувано изображение

0

#192
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
В куфар се носи до мястото на ловуване, т.е. местността записана в бележката, в цялата местност, а не само на пусията, можеш да си носиш ловното оръжие както ти душа сака!
0

#193
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15

Виж мнениетоfatmaka написа на 23.08.2019 - 13:11 :

В куфар се носи до мястото на ловуване, т.е. местността записана в бележката, в цялата местност, а не само на пусията, можеш да си носиш ловното оръжие както ти душа сака!
Да, само требе да изпили мушката. :rolleyes:
0

#194
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Еи такива пищаци в 12 кал. дали се продават вече, ем за пъдпъдък стават, ем за прасета Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 68881791_840965769652012_5809087595921014784_n.jpg

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#195
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Има... има... в магазина за 1 левче
0

#196
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
OTs-62
Rossi 12 Gauge Shotgun Pistol
Публикувано изображение
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#197
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоkcv написа на 24.08.2019 - 21:38 :



Откатът ми хареса...два поредни изстрела и разбираш, че проблемът не е в гипса, а в носенето на лонгета до края на ловния сезон!
Публикувано изображение
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#198
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Отката е само за мъже Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение, ако ги има в нашите магазини такива ще си взема един, или два, за кеф еи така, стига да са на нормални цени.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#199
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09

Виж мнениетоКрестев написа на 23.08.2019 - 18:21 :

Виж мнениетоfatmaka написа на 23.08.2019 - 13:11 :

В куфар се носи до мястото на ловуване, т.е. местността записана в бележката, в цялата местност, а не само на пусията, можеш да си носиш ловното оръжие както ти душа сака!
Да, само требе да изпили мушката. :rolleyes:/>/>

Тва , че ти си го носиш така че мушката на оръжието ти трябва да е изпилена, си е изцяло твой проблем.
0

#200
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Здравейте колеги, искарах този курс и реших да взема пистолет , искарах разрешителното сега се чудя какво да взема. Много ми допадна това ТТ , зареди това,че е с голям патрон и цевта ли е дълга това са основните две причини , просто няма нищо общо с 9мм куршум. Обаче притеснявяме това, че е стар смисъл такъв имали умора на материала, все пак е 80 годишен може и от горе.Ходих в КОС и му предлагат Макаров , аз се замислих и той не е млад пистолет , малък боеприпас. Аз ще го ползвам за ловни цели не за отбрана и искам да е с по силен боеприпас. Не ми се дават много пари за пистолет. От КОС ми казаха, че като го разглобя това ТТ нямало да мога да го сглобя , трудно било , Абе с две думи нищо не става от него. И не знам сега кое да взема и въобще как да процедирам , а пък за ТТ искат 150 лв в ВИП-а , Макаров 300 лева , нали уж не е гърмяно с тях. И не знам какво да направя.
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни