БГ Лов Форум: Лов на гривяци-теория - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на гривяци-теория

#21
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 02.07.2018 - 14:54 :



В нива или в слънчоглед? С какви патрони мислиш да стреляш?

По важното от патроните е , броя и качеството на мюретата , дали от тях има движещи се , начина на подреждането им в нива или са в сънчоглед , може и на жицата ( за по голяма успеваемост :D ) атмосверни условия , дали е есен или зима , посока на вятър и ... и стигнем до укритието
Наслука !
пп използването и на мюрета гургулици , свраки и чавки е още едина стъпка към успеха
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#22
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 04.07.2018 - 09:07 :

Виж мнениетоNPB написа на 02.07.2018 - 14:54 :



В нива или в слънчоглед? С какви патрони мислиш да стреляш?

По важното от патроните е , броя и качеството на мюретата , дали от тях има движещи се , начина на подреждането им в нива или са в слънчоглед , може и на жицата ( за по голяма успеваемост :D/> ) атмосверни условия , дали е есен или зима , посока на вятър и ... и стигнем до укритието
Наслука !
пп използването и на мюрета гургулици , свраки и чавки е още едина стъпка към успеха



Така е бат Жоро, ама с стърнишка може да си подбереш по хубаво мястото, да си на сянка, да си сложиш мюренцата по далечко. А в слънчогледа по близичко :) Иначе патрони и шокове, всеки трябва да намери неговата "топла вода". Аз лично харесвам да ми е по леко, с по ситни номера и с по отворени шокове.

Наслука на всички
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 11.07.2018 - 11:50 :



Така е бат Жоро, ама с стърнишка може да си подбереш по хубаво мястото, да си на сянка, да си сложиш мюренцата по далечко. А в слънчогледа по близичко :)/> Иначе патрони и шокове, всеки трябва да намери неговата "топла вода". Аз лично харесвам да ми е по леко, с по ситни номера и с по отворени шокове.

Наслука на всички

И да добавя , че колко и социализирана птица да е гривяка , с 2- 3 мюрета .... си е чиста загуба на време
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Лов на гривяци-теория.
А лов на гривяци-практика ше има ли?
Струва ми се, че ако тръгне свинския лов по-рано ще има проблем с разрешителните за мигриращ. Ще се пречкаме на редуциращите числеността на свиньете и ще има проблеми. Мераклиите за космато и зъбато са болшинство при нас.
0

#25
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоda_ne написа на 17.07.2018 - 14:36 :

Лов на гривяци-теория.
А лов на гривяци-практика ше има ли?
Струва ми се, че ако тръгне свинския лов по-рано ще има проблем с разрешителните за мигриращ. Ще се пречкаме на редуциращите числеността на свиньете и ще има проблеми. Мераклиите за космато и зъбато са болшинство при нас.

Не се притеснявай колега .... до края на август ще избият всичко, де що има дива свиня :lol: и септември ще е рай за гълабарите , октомври за бекасарите !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#26
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
За сега като гледам как в положението.... ще е много добре. 9 1/2 24 грама и давайййй :D
0

#27
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнението_МИТКО_ написа на 28.06.2018 - 09:50 :

Тая година ще ловувам с полуавтомат, ако може някой да каже (от опит) на какво разстояние да сложа мюретата и най-важно, кой шок да сложа.

Мюретата аз ги слагам на около 20 м от мен, най-добре на някое дърво, възможно най-високо. И да се виждат отдалече. Особено важно е да си добре скрит. Зрението на гривека е поне 10 пъти по-остро от човека. Патроните - седмица с концентратор /ако си с двуцевка, долу слагаш седмица на тапа/. Теглото - до 28 до 32 гр, от по-тежки няма смисъл.
Друго особено важно. Колкото и качествени да са мюретата, гривекът разпознава измамата от 10 - 15 м и е твърде вероятно да се отклони ако чакаш да приближи много. Но стрелбата е ефективна до 30 - 35 м. Може да падне и от 70, обаче е чиста случайност - там съчмите не са в наситен сноп. Убитите птици слагай на земята под мюретата, много добре привличат. Обикновено прилитащите се завъртат над тях, даже може да кацнат.
0

#28
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоКапитана написа на 25.07.2018 - 15:44 :

Виж мнението_МИТКО_ написа на 28.06.2018 - 09:50 :

Тая година ще ловувам с полуавтомат, ако може някой да каже (от опит) на какво разстояние да сложа мюретата и най-важно, кой шок да сложа.

Мюретата аз ги слагам на около 20 м от мен, най-добре на някое дърво, възможно най-високо. И да се виждат отдалече. Особено важно е да си добре скрит. Зрението на гривека е поне 10 пъти по-остро от човека. Патроните - седмица с концентратор /ако си с двуцевка, долу слагаш седмица на тапа/. Теглото - до 28 до 32 гр, от по-тежки няма смисъл.
Друго особено важно. Колкото и качествени да са мюретата, гривекът разпознава измамата от 10 - 15 м и е твърде вероятно да се отклони ако чакаш да приближи много. Но стрелбата е ефективна до 30 - 35 м. Може да падне и от 70, обаче е чиста случайност - там съчмите не са в наситен сноп. Убитите птици слагай на земята под мюретата, много добре привличат. Обикновено прилитащите се завъртат над тях, даже може да кацнат.

0

#29
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Много хубава тема, почвам да я чета, че като гледам този лов ще продължи да се практикува по дълго.
0

#30
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Ако ловуваш с мюрета, 7 номер е едър и грамажи повече от 28-9 грама са напълно излишни. 9 и 91/2 и 10 номер -24/28/29 гр са напълно достатъчни. Ако си на прелет - номер 7 и макс. 30 грама. Това е моята "топла вода". Наслука на всички
0

#31
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоNPB написа на 27.07.2018 - 11:31 :

Ако ловуваш с мюрета, 7 номер е едър и грамажи повече от 28-9 грама са напълно излишни. 9 и 91/2 и 10 номер -24/28/29 гр са напълно достатъчни. Ако си на прелет - номер 7 и макс. 30 грама. Това е моята "топла вода". Наслука на всички

И аз залагам на 7 на прелета. ;)
0

#32
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Теорията добре,


.......... а на практика как е?
Прикачено изображение: гривяци.jpg
0

#33
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 29.08.2018 - 16:12 :

Теорията добре,


.......... а на практика как е?
Прикрепен файл гривяци.jpg

На практика , правя нормата до към 9:30 - 10 : 00 и после съм на плаж , мастика на кристали , биволко сърце , овче сиренце с босилек и ...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180818_193441.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#34
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 29.08.2018 - 18:39 :

Виж мнениетоNPB написа на 29.08.2018 - 16:12 :

Теорията добре,


.......... а на практика как е?
Прикрепен файл гривяци.jpg

На практика , правя нормата до към 9:30 - 10 : 00 и после съм на плаж , мастика на кристали , биволко сърце , овче сиренце с босилек и ...


Браво бат Гошо. Майстор!!! То май само ние двамата си ходим ;)/>
0

#35
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоNPB написа на 30.08.2018 - 08:34 :




Браво бат Гошо. Майстор!!! То май само ние двамата си ходим ;)

Като свърши сутрешния прелет ги преследвам и със самолет :D
Наслука !

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180902_160924.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#36
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08
Ето и малко практика . Патрон B&P MG2 FLASH номер 4.Прикачено изображение: post-10517-0-43034900-1546095586.jpg


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#37
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
Лов на гривяк - практика
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни