БГ Лов Форум: Пособия за снарядяване - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пособия за снарядяване

#21
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
С компонентите кой от където намери се спасява. Аз карам на самоделни.
А чертежи да искаш стига да намериш и майстор стругар.

Ето заповядай:

Прикачено изображение: blondo.jpgПрикачено изображение: breneke2.jpgПрикачено изображение: breneke.jpgПрикачено изображение: diabolo2.jpgПрикачено изображение: dj.vit.jpgПрикачено изображение: foster.jpgПрикачено изображение: freca.jpgПрикачено изображение: gligan.jpgПрикачено изображение: m_blondo.jpgПрикачено изображение: m_breneke2.jpgПрикачено изображение: m_breneke.jpgПрикачено изображение: m_diabolo2.jpgПрикачено изображение: m_diabolo.jpgПрикачено изображение: m_dj.vit.jpgПрикачено изображение: foster.jpgПрикачено изображение: freca.jpgПрикачено изображение: gligan.jpgПрикачено изображение: m_blondo.jpg

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: diabolo.jpg
  • Прикачено изображение: m_foster.jpg
  • Прикачено изображение: m_freca.jpg
  • Прикачено изображение: m_gligan.jpg

0

#22
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Много благодаря, свалих ги и сега започвам да ги разучавам. мисля ,че ще се правя с тези по простите модели само тези на винтовите ребра са ми малко сложни ,но ще помисля как може да се изработят.
0

#23
Потребителя е офлайн   lusho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 373
  • Регистр: 11.05.09
Поздравления за темата.Като гледам какво е качеството на патроните който се продават по магазините доста сериозно се замислям за снарядяване в домашни условия, проблем ще ми е намирането на сачми 10/0 и 14/0 за 13/0 имам матрица още от баща ми. Последно онзи ден си взех 14/0 на FEDERAL ако и те не струват започвам да си ги правя в къщи.
0

#24
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоGaro_dai написа на 02.12.2011 - 13:45 :

Машинка за затваряне на звезда собствено производствоПрикрепен файл PC020086.JPGПрикрепен файл PC020084.JPG

Чудесно устройство. Може ли една снимка от, която да се вижда вътрешния профил на втората глава цилиндричната или по-добре елементарно чертежче с размери на двете глави. Благодаря.
0

#25
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08
Винаги съм казвал и държал на това,че ловецът трябва сам да пълни патроните си.До сега съм спазвал това правило повече от 30год това са моите прибори.Някои съм правил сам с помощта на приятели други са купени.Количеството на барута винаги е спазвано от указанията на опаковката.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Декапсулиране.JPG
  • Прикачено изображение: дозатор за барут.JPG
  • Прикачено изображение: Комплект за пълнене.JPG

0

#26
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Така се случи, че се завъртях из гаража с камерата по друга причина и щракнах още няколко неща дето съм ги пропуснал.

Барабан за допълнитела обработка и за графитизиране на съчми.
Прикачено изображение: P1110003.JPG

И една моя въртяща се дзъмбичка за бормашина за рязане на кечени и картонени тапи.
Прикачено изображение: P1110004.JPG

И едно малко забравено приспособление за което поспорихме с един колега тука във форума за неговите функции и възможности.
Едното е за 16к и малко калпаво отремонтирано но не ми се разправя да го оправям.

Нямах под ръка картонена гилза и пушка за демонстрации но и така се подразбира че се използва за вадене на изпуснали изхвъргачи и затегнала гилза в патронника.
Прикачено изображение: P1110019.JPG

Така пък се калидрова картонената част на гилзата. При картонените често се случва след овлажняване да не влизат в патронника. Че даже и това приспособление да не свърши работа. Тогава се действа по бруталния начин сваляне с ножа на един или няколко пласта от картона докато мине през халката на калибровача.
Прикачено изображение: P1110011.JPG

И последната но май най важна функция е вадене на скъсана гилза в птронника. Нарочно съм увеличил снимката дано да се разбере принципа. Двете най-крайните зъбчатки са неподвижни закрепени към оста, а средната свободно лагерува. Оста обаче е изместена от центъра и при завъртане около оста те се разпъват и така забиват зъбчета здраво от вътрешната страна на гилзата и приспособлението се заклинва към нея и можем лесно да я издърпаме от патронника.
Прикачено изображение: P1110016.JPG
0

#27
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Браво колега Лов,

Нали се сещаш че аз съм "спорещия" с тебе. Точно за същата джаджа мислех и аз. И понеже на времето съм я използвал точно за това което си показал с гилзата/знаеш че картонените, с които стреляхме на времето, страдат от раздуване/ и за калиброването,затова ми се е набило в главата трите зъбчета за вадене на гилзата.И наблегнах тогава на тези и възможностти. Никога не съм я използвал в третата си възможност, за вадене на остатък от гилза, защото не ми се е случвало. И затова ми убягна в спомена. А на тебе знаеш още тогава ти казах че се прекланям пред всичко което си направил и показал.

Бъди жив и здрав през новата година. Много успехи в живота и лова.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#28
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Помня, помня като слон.
:D :D :D
Нали заради тебе я снимах нарочно ами добре, че ми се наложи да вадя камерата и да снимам едни други джиджавки за които съм на зор да диря.
И благодарско за пожеланията и да ти се връща многократно и на тебе.
0

#29
Потребителя е офлайн   DASK 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 340
  • Регистр: 22.07.09

Виж мнениетоwalther написа на 20.12.2011 - 20:15 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 02.12.2011 - 13:45 :

Машинка за затваряне на звезда собствено производствоПрикрепен файл PC020086.JPGПрикрепен файл PC020084.JPG

Чудесно устройство. Може ли една снимка от, която да се вижда вътрешния профил на втората глава цилиндричната или по-добре елементарно чертежче с размери на двете глави. Благодаря.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: затваряне звезда.PNG

0

#30
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоwalther написа на 20.12.2011 - 20:15 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 02.12.2011 - 13:45 :

Машинка за затваряне на звезда собствено производствоПрикрепен файл PC020086.JPGПрикрепен файл PC020084.JPG

Чудесно устройство. Може ли една снимка от, която да се вижда вътрешния профил на втората глава цилиндричната или по-добре елементарно чертежче с размери на двете глави. Благодаря.
Тази матрица я правих по модел на една руска,но затварянето има един недостатък. С първата матрица се сгъва на 6 части и се оформя като конус. С втората се затваря, НО венеца около звездата остава леко отворен защото матрицата не е въртяща се и има нужда да се мине през машинката за завалцоване за да събере ръбовете на гилзата, там пластмасата омеква от триенето и ръбовете се събират а не седят отворени като коронка.За чупещи се пушки това не е от голямо значение но за полуавтомати и помпи си е задължително.Прикачено изображение: стр6.jpg
Прикачено изображение: snimki July i Dido 079.jpgПрикачено изображение: snimki July i Dido 078.jpgПрикачено изображение: snimki July i Dido 077.jpgПрикачено изображение: snimki July i Dido 075.jpgПрикачено изображение: snimki July i Dido 082.jpg
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#31
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Тази машинка за затваряне на звезда е много интересна защото ги завалцова с мотор гилзата се затопля и '' отворена коронка'' не се образува.Освен това височината на подаването се наглася предварително и се избягва прекомерното сбиване на съчмите ,тапата и барута. Даже мисля като се видя в повече с време да си спретна една такава. Другият по прост метод е този
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#32
Потребителят е онлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоDASK написа на 23.01.2012 - 00:46 :

Виж мнениетоwalther написа на 20.12.2011 - 20:15 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 02.12.2011 - 13:45 :

Машинка за затваряне на звезда собствено производствоПрикрепен файл PC020086.JPGПрикрепен файл PC020084.JPG

Чудесно устройство. Може ли една снимка от, която да се вижда вътрешния профил на втората глава цилиндричната или по-добре елементарно чертежче с размери на двете глави. Благодаря.


Благодаря колега сега вече ми е ясно и ще си врътна един комплект от тези матрица, но както казваш ще го мисля втората да е въртяща се, защото има и автомат та да може и в него да ги ползвам.
0

#33
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
На едната от снимките /руската машинка/ имам направена конусна глава. Няма вътрешния зъб за обръщане. Така освен да се оправи звездата и самата гилза става на конус. После си ги пукам с автомата бе никакви проблеми. И аз съм се замислил да се модернизирам и да сложа някакво моторче за в бъдеще. А и имам стойка за бормашина на която може да се прави тази операция ама като правя по малко патрони не ми се занимава и си ги връткам на ръка.
0

#34
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08
Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.
0

#35
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.
0

#36
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 16:34 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.

Този пост е редактиран от faik akın: 28.01.2012 - 18:28

0

#37
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 16:34 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Copy of DSCN3775.JPG

0

#38
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 28.01.2012 - 18:30 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 16:34 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSCN3785.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3787.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3791.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3795.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3797.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3798.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3800.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3801.JPG

0

#39
Потребителя е офлайн   faik akın 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 28.01.2012 - 20:31 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 28.01.2012 - 18:30 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 16:34 :

Виж мнениетоfaik ak?n написа на 25.01.2012 - 15:28 :

Ето и от мен нещо за домашно снарадяване.

Поради размера на снимките не могада ги качвам,ще ги намаля и по късно ще ги кача.


Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSCN3804.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3805.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3806.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3808.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3810.JPG
  • Прикачено изображение: DSCN3811.JPG

0

#40
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Адмирации колега. :yes-1:
:clapping-hands:

Снарядяването не е закъсало както си мислех на последък. :bravo-1:

Има въпрос за пресата как се представя. Предлагаха ми такава и ми се видя висока цената за втора ръка. И още се чудя дали да не се прежаля. Харесва ми защото изцяло е метална. А и снарядявам само с везна и тези на LEE ми се нравят нещо.

п.п. И втулките за калибровани ли са или само при запресоването ги ползваш.
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни