БГ Лов Форум: Флоберкови Патрони - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Флоберкови Патрони Оценка и мнения на всички флоберкови патрони

#61
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Пише ли от кой завод са, сподели колко струват.
Тия, дето си ги снимал имат вид на поне 20-годишни, демек съветски, и ако са съхранявали неправилно, представям си какво им е качеството. Но пък може да се окажат и находка, знае ли човек...
Руски, и с месингова и със стоманена гилза в такива кутийки не съм виждал много отдавна.
0

#62
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Oct 16 2010, 02:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пише ли от кой завод са, сподели колко струват.
Тия, дето си ги снимал имат вид на поне 20-годишни, демек съветски, и ако са съхранявали неправилно, представям си какво им е качеството. Но пък може да се окажат и находка, знае ли човек...
Руски, и с месингова и със стоманена гилза в такива кутийки не съм виждал много отдавна.

Точно така! Правилно си преценил, че са съветски... Не знам как са съхранявани за тези повече от 20 г. Може и да са боклуци... Всичките са мазни... Струват 3,5 лв. кутийката. Ако математиката ми е правилна, това прави по 7 ст. на бройка.. Но предпочитам да стрелям по мишени с тях, вместо Велоситор-ите, които пазя за вредители...

И все пак ще направя сварнителни стрелби и с двата вида патрони...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#63
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Кажи как се държат. Интересно ми е за спорта. Инак, цената им е бая соленичка, все едно някой им е плащал лихвите всичките тия години.
0

#64
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Oct 16 2010, 19:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Кажи как се държат. Интересно ми е за спорта. Инак, цената им е бая соленичка, все едно някой им е плащал лихвите всичките тия години.

По точност нямат разлика... И двата патрона пробиват 4 мм. алуминиева плоскост, но руските плякат слабо, а велоситорките направо гърмят в сравнение с тях... ако това въобще може да бъде мярка за енергийно сравнение...

Друг е въпроса, че се изумих по принцип от ефективността на .22 лр.... пробива 4 мм. алуминии и после рикушет в земята и после се чува удар далеече в гората...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#65
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Алуминий е все пак. Аз демонстрирах на жена ми как нейната флоберка дупчи дебел, тежък италиански алуминиев тиган от 100м и куршумчето се забива дълбоко в дървото зад него. Патрони SK Wolf- дозвукови.
Кажи какви са ти наблюденията за групирността на старата съветска продукция, а не какво дупчат. Всички очаквахме снимки.
0

#66
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Oct 16 2010, 21:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Алуминий е все пак. Аз демонстрирах на жена ми как нейната флоберка дупчи дебел, тежък италиански алуминиев тиган от 100м и куршумчето се забива дълбоко в дървото зад него. Патрони SK Wolf- дозвукови.
Кажи какви са ти наблюденията за групирността на старата съветска продукция, а не какво дупчат. Всички очаквахме снимки.

Ще има снимки утре... Дебелия тежък италиански алуминиев тиган е долу в гаража... утре на светло ще го снимам защото днес приключихме по тъмно...

Между другото - странно колко много космат дивеч видях за един късен следобед... повече отколкото за целия минал сезон... но продължението на този разказ е друга тема само за маса..

Но за групираност не може и дума да става.. не сме стреляли от седнало положение с подпряна пушка, а беше чисто пуцане, като на война на една мокра поляна... с бренекета, 13/00, та чак и пилешки патрони... Флоберкови... А моя приятел си беше купил някаква мощна турска въздухарка и стреляше с чашки Рабит, дето са като куршумчета (те не пробиват тиганите, дори и по-тънкия)... Мишените са толкова надупчени, че е невъзможно да се определи групираността.. Има една група от първите 5 бр. руски патрончета... ако успея да ги различа утре ще ги отбележа на снимката... помня, че бяха в права диагонална линия в рамките на около 4 см... от право, неподпряно положение от 50 м...

Но като цяло съм положително настроен към тези СССР патрони.. очаквах да ме разочароват, но не стана така...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#67
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Цитат(Katena4o @ Oct 16 2010, 21:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
По точност нямат разлика... И двата патрона пробиват 4 мм. алуминиева плоскост, но руските плякат слабо, а велоситорките направо гърмят в сравнение с тях... ако това въобще може да бъде мярка за енергийно сравнение...

Друг е въпроса, че се изумих по принцип от ефективността на .22 лр.... пробива 4 мм. алуминии и после рикушет в земята и после се чува удар далеече в гората...
Колега приличаш ми на един познат който от 200м.стреля по елен с 22Long Rayfel куршума пробил елена рикоширал и за малко не го отрепал хахаха ти си върха rofl.gif

0

#68
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Здравейте колеги, някои да има наблюдение от тези патрончета Прикачено изображение: wincpicxhv22lr.jpg
0

#69
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Бъчи @ Oct 16 2010, 02:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пише ли от кой завод са, сподели колко струват.
Тия, дето си ги снимал имат вид на поне 20-годишни, демек съветски, и ако са съхранявали неправилно, представям си какво им е качеството. Но пък може да се окажат и находка, знае ли човек...
Руски, и с месингова и със стоманена гилза в такива кутийки не съм виждал много отдавна.
Йордане,здравей ако имаш интерес към въпросните патрончета ще мина да ти купя и като си идваш ще ти ги дам. Драгомир.

0

#70
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Благодаря, Драго. Няма нужда, тия дето ми даде лятос са истинската находка.
Пазя си ги.
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?t=4218

Древни съветски и нови руски и в САЩ се намират, при това на много по-ниски цени, стига да се разтърси човек. Нямам интерес към тях.
0

#71
Потребителя е офлайн   Ivan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 442
  • Регистр: 26.02.08
Цитат(angard @ Oct 11 2010, 23:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
ohmy.gif Абе хора... мисля си, че тези патрони не са за пушка в 22лр!?! Ако бяха с намален заряд- то не пречи на производителя в нормална гилза да сипе намаления заряд... По късия патрон си изисква по-къс патронник. Опасявам се колегата да не раздуе патронника, или кой знае каква беля може да стане...
Съвета ми е -в никакъв случай не стреляй с тях.. ohmy.gif

Най много според мене да не може да презареди ако ползва полуавтомат.Имам съмнения и за Болт....
Веднъж направих неволен експеримент като сложих .22SP на Ремингтон полуавтомат .22LR.Патрона отказваше да влиза в цевта,засядаше по затвора странично,поради по късият си размер.Просто се въртеше както си иска.След натъпкване в цевта,стреляше,при това доста точно,но гилзата трябваше да се вади на ръка.
Поздрави!
That`s how they do it in Dixie!!
0

#72
Потребителя е офлайн   razrushitela 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 97
  • Регистр: 16.05.10
Цитат(JEMiliov @ Oct 17 2010, 20:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги, някои да има наблюдение от тези патрончета Прикачено изображение: wincpicxhv22lr.jpg

Колега редовно стрелям такива. Моята пушка е ЧЗ-452-2Е и съм много доволен от стрелбата с тях. Дават добра група и много тежки поражения. Много добри са за пистолет.

С добра дума,и с пистолет в ръка,се постига много повече, отколкото само с добра дума.

Ал Капоне
0

#73
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Аз съм със същото оръжие и същите патрони и мнението ми е като на колегата доволен съм от тях
0

#74
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Цитат(razrushitela @ Nov 10 2010, 23:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега редовно стрелям такива. Моята пушка е ЧЗ-452-2Е и съм много доволен от стрелбата с тях. Дават добра група и много тежки поражения. Много добри са за пистолет.

И аз съм доволен от тях, пробвах ги.Аз стрелям със REM 597, но от скоро имам пушката и още я "изучавам".Пробвах и CCI-min mag и GECO.Като че ли от Winchester съм по-доволен, ще пробваме и други пък ще видим biggrin.gif .
0

#75
Потребителя е офлайн   razrushitela 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 97
  • Регистр: 16.05.10
Цитат(JEMiliov @ Nov 11 2010, 09:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм доволен от тях, пробвах ги.Аз стрелям със REM 597, но от скоро имам пушката и още я "изучавам".Пробвах и CCI-min mag и GECO.Като че ли от Winchester съм по-доволен, ще пробваме и други пък ще видим biggrin.gif .


CCI-min mag , са най-добри от всичките които съм стрелял, ама от доста време не ги намирам,нещо се загубиха......
С добра дума,и с пистолет в ръка,се постига много повече, отколкото само с добра дума.

Ал Капоне
0

#76
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Цитат(razrushitela @ Nov 11 2010, 22:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
CCI-min mag , са най-добри от всичките които съм стрелял, ама от доста време не ги намирам,нещо се загубиха......

От VIP-а в Бургас ги купих има два вида с дупка и без.Мисля че по 0.18 ст./бр., днес ще купя без дупка да ги видя и тях.

0

#77
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Цитат(JEMiliov @ Nov 12 2010, 11:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
От VIP-а в Бургас ги купих има два вида с дупка и без.Мисля че по 0.18 ст./бр., днес ще купя без дупка да ги видя и тях.

Грешка cool.gif по 0.15 ст./бр.
0

#78
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Купих си тези от ВИП-Бургас за 0,22лв бройката но пушката нещо не иска да ги гърми от първия път и мислех че имам проблем в пушката но после си купих S&B с тъпия помеднен куршум но с тях нямям проблем.Сигурно гилзата на уинчестъра е по твърда и неможе да го възпламени от първия път.Оня ден си направих един екперимент м/у двата боеприпаса да видя кой е по-мощния и това са снимките.Горния е стреляно с уинчестъра а долния със селера.Това е двойна оградна ламарина.С уинчестъра стрелях от 3 метра а със селера от 6 метра.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: X22LRSS1.jpg
  • Прикачено изображение: IMAGE_094.jpg
  • Прикачено изображение: IMAGE_095.jpg
  • Прикачено изображение: IMAGE_096.jpg
  • Прикачено изображение: resample_box.jpg

0

#79
Потребителя е офлайн   razrushitela 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 97
  • Регистр: 16.05.10
Цитат(JEMiliov @ Nov 14 2010, 19:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Грешка cool.gif по 0.15 ст./бр.

Ииии, най-посе вчера и аз намерих от тях. Ама не знам кога ще мога да ги пробвам, та да видя дали и тях нещо не са ги развали.
С добра дума,и с пистолет в ръка,се постига много повече, отколкото само с добра дума.

Ал Капоне
0

#80
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(razrushitela @ Nov 17 2010, 01:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ииии, най-посе вчера и аз намерих от тях. Ама не знам кога ще мога да ги пробвам, та да видя дали и тях нещо не са ги развали.


Наистина без пари - за лев и петдесет 1000 патрончета.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни