БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#21
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(garry @ May 8 2008, 00:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Само да питам от кога познаваш ТОЗа щото напасването стана проблем при "произведено в Росияя" къде по добре не го купувай biggrin.gif При СССР даже и пружините им бяха читави biggrin.gif

ето тема за размисъл на оръжейник biggrin.gif

garry, не разбрах въпроса към мен ли е, но ще ти отговоря. ТОЗ - 34 го познавам от как се помня , във всичките му модификации. Съгласен съм с теб , че Руското производство не е на нивото на Съветското, но проблемите на Руското са отстраними и не са толкова тежки и фатални / по-горе описах някои нещица /. Относно ТОЗа който е при мен, то финиша съм го правил аз, така че гарантирам за него. То и ако не съм сигурен в машинката, ще я предложа ли?
0

#22
Потребителя е офлайн   garry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 09.04.08
Цитат(guntechnic @ May 8 2008, 11:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
garry, не разбрах въпроса към мен ли е, но ще ти отговоря. ТОЗ - 34 го познавам от как се помня , във всичките му модификации. Съгласен съм с теб , че Руското производство не е на нивото на Съветското, но проблемите на Руското са отстраними и не са толкова тежки и фатални / по-горе описах някои нещица /. Относно ТОЗа който е при мен, то финиша съм го правил аз, така че гарантирам за него. То и ако не съм сигурен в машинката, ще я предложа ли?

Въпроса ми беше към теб и леко подкачащ защото на много народ името им стана Майстор в бая области и е трудно да отсееш зърното от плявата докато не се опариш. Видях горе това онова ама да питам. Човек не знае кога кой ще му потрябва biggrin.gif
Радвам се винаги на хора които могат и правят нещо читаво. Между другото ТОЗ смениха собствениците преди 1-1.5г. и май пак ще се радваме на добро качество но не знам дали цените им ще ни зарадват.
Поздрави и бъди здрав.

0

#23
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(garry @ May 8 2008, 16:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Въпроса ми беше към теб и леко подкачащ защото на много народ името им стана Майстор в бая области и е трудно да отсееш зърното от плявата докато не се опариш. Видях горе това онова ама да питам. Човек не знае кога кой ще му потрябва biggrin.gif
Радвам се винаги на хора които могат и правят нещо читаво. Между другото ТОЗ смениха собствениците преди 1-1.5г. и май пак ще се радваме на добро качество но не знам дали цените им ще ни зарадват.
Поздрави и бъди здрав.

Ако ми покажеш поне едно място където съм се титуловал "Майстор" ще те черпя. Тази думичка я мразя. Аз съм си оръжеен техник. tongue.gif
0

#24
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(guntechnic @ May 9 2008, 09:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако ми покажеш поне едно място където съм се титуловал "Майстор" ще те черпя. Тази думичка я мразя. Аз съм си оръжеен техник. tongue.gif


Притежавам надцевка Застава 80 М, имате ли впечатления за нейното качество, чувам противоречиви мнения и липсва информация, бих се радвал на каквато и да е . Съвсем неизползвана е.
0

#25
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(КОЦАКА @ May 9 2008, 17:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Притежавам надцевка Застава 80 М, имате ли впечатления за нейното качество, чувам противоречиви мнения и липсва информация, бих се радвал на каквато и да е . Съвсем неизползвана е.





пушката застава 80 М ли е,или е като тези?


MODEL Zastava LP M80 Exclusive
Cat. Number 13401
Calibeр 12Mag.
capacity 2 rounds
Chamber length 70mm
Barrel length 710mm
Mechanism original ZASTAVA
Weight 3.200g
Total Length 1.140mm
Stock selected walnut
Finish blue/chrome plated
Choke tubes upper barr. 1/1, down barr. 1/2






а тази е Zastava LP M80

а за 80 м ти пратих на лично не знам да ли си го чел!!!!

0

#26
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(D.j.Stancho @ May 10 2008, 03:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
пушката застава 80 М ли е,или е като тези?


MODEL Zastava LP M80 Exclusive
Cat. Number 13401
Calibeр 12Mag.
capacity 2 rounds
Chamber length 70mm
Barrel length 710mm
Mechanism original ZASTAVA
Weight 3.200g
Total Length 1.140mm
Stock selected walnut
Finish blue/chrome plated
Choke tubes upper barr. 1/1, down barr. 1/2






а тази е Zastava LP M80

а за 80 м ти пратих на лично не знам да ли си го чел!!!!



Като втората е. Много интересно оръжие, доста грубо но леко и и с много интересен бой. Интересно ми е от къде е взаимствана. Механизма и е малко съмнителен на боят и е много концентриран. Купих я миналата година и съм я вадил само два пъти. Интересно ми е ако някой има практически наблюдения върху то ва оръжие да сподели. Сега ще прочета съобщението. Поздрави!
0

#27
Потребителя е офлайн   Nedjib Ashimov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 23.04.08
Предлагат ми употребявана пушка 12 кал., ИЖ 27 Е. Пушката е била в перфектно състояние, но ежекторите не работели. Лесно ли се отстранява този проблем и често ли е срещан при този модел оръжие?
0

#28
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(Nedjib Ashimov @ May 10 2008, 16:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Предлагат ми употребявана пушка 12 кал., ИЖ 27 Е. Пушката е била в перфектно състояние, но ежекторите не работели. Лесно ли се отстранява този проблем и често ли е срещан при този модел оръжие?

Това е най срещания проблем при ИЖ-27Е. Особенно с ежектора на долната цев, сработва по рано и гилзата се удря в главата и се връща. Колкото и куриозно да звучи, много ловци не знаят че на тази пушка има възможност да се изключват ежекторите и при почистване ги изключват. После не работят!!!!! Иначе се поправят, най често се чупят шепталата / опипвачите / които определят момента на отключване. В новите модели за жалост не са пасвани и това довежда до бързото им дефектиране. tongue.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(garry @ May 8 2008, 16:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Въпроса ми беше към теб и леко подкачащ защото на много народ името им стана Майстор в бая области и е трудно да отсееш зърното от плявата докато не се опариш. Видях горе това онова ама да питам. Човек не знае кога кой ще му потрябва biggrin.gif
Радвам се винаги на хора които могат и правят нещо читаво. Между другото ТОЗ смениха собствениците преди 1-1.5г. и май пак ще се радваме на добро качество но не знам дали цените им ще ни зарадват.
Поздрави и бъди здрав.


Колега не задавай подкачащи въпроси към човек който не познаваш.Преди доста време Абаджиев отговори на подобен въпрос.guntechnic не майстор а оръжейник от много ама наистина много години.Да не ти обяснявам с колко и какви оръжейни системи се е занимавал.Добре е да имаме компетентното мнение на този човек във форума.
Поздрави!
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#30
Потребителя е офлайн   garry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 09.04.08
Майор , в това необятно пространство как да се ориентираш кой, кой е. Колкото до Майстор нито той е цитирал някъде това име нито пък аз съм го нарекъл така. Написах го защото много хора от различнии сфери се казват вече "Майстор" и после се чудиш от къде са ти дошли на главата и кво да ги правиш biggrin.gif
Мисля че той ме разбра правилно ,както и аз него. wink.gif
0

#31
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(garry @ May 12 2008, 13:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Майор , в това необятно пространство как да се ориентираш кой, кой е. Колкото до Майстор нито той е цитирал някъде това име нито пък аз съм го нарекъл така. Написах го защото много хора от различнии сфери се казват вече "Майстор" и после се чудиш от къде са ти дошли на главата и кво да ги правиш biggrin.gif
Мисля че той ме разбра правилно ,както и аз него. wink.gif


В това необятно пространство си се ориентирам непоносимо добре още повече че с него се познаваме много добре и то от доста годинки.Да не говорим че през ден , през два пием кафе заедно в работилницата му което е една от екстрите които предлага . Това го казах щото вече имаше коментар по темата.Иначе си прав относно "майсторите" , т.е. парен каша духа.При него съм виждал какви ли не глупости натворени от някой такъв "майстор".
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#32
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(guntechnic @ May 6 2008, 11:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
При рязане на приклада, естествено че се е променил банда на приклада, но се е променил и центъра на тежеста. Когато тръгваш да режеш, хубаво е да използуваш системата на Щаинголд за определяне дължината на приклада. Ако не е възможно да възстановиш приклада трябва да сложиш по висока мушка за да свалиш боя на оръжието. tongue.gif Височината на корекция се изчислява, като се решат два триъгълника с общ ъгъл при окото. На големия триъгълник височината /срещулежащата страна/ за теб е 35.4 см. ,а прилежащата е 40.45 м /4045 см./, изчисляваш ъгъла при окото /използувай тангенс/ , като знаеш вече ъгъла и растоянието от окото до мушката лесно ще изчислиш с колко да е корекцията.
ПРИМЕР =на твоя случай:Разстояние от окото до мушката 900 мм при горните данни /в милиметри/ се получава 7.876 милиметра, което си е неестествено голяма корекция ???? Моля те провери още веднъж данните и ми се обади. Ако искаш върни отрязаното парче на мястото му и направи опит със стрелба.

Колега,когато смяташ тангеса на ъгъла при окото , разтоянието от окото до мушката и разтоанието до мишената сборуваш ли ги ?А и не мислиш ли ,че едно рязане на приклад не би повлияло чак до такава степен на боя на гладкоцевно оръжие.
0

#33
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(upori3 @ May 14 2008, 16:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега,когато смяташ тангеса на ъгъла при окото , разтоянието от окото до мушката и разтоанието до мишената сборуваш ли ги ?А и не мислиш ли ,че едно рязане на приклад не би повлияло чак до такава степен на боя на гладкоцевно оръжие.

Колега, прибавям го това растояние, макар че и да не го прибавиш разликата е пренебрежимо малка и при практическите корекции почти не влияе / все пак говорим за гладкоцевно оръжие/, относно рязането на приклада, така е, с едното рязане такива големи отклонения не могат да се получат. Явно при колегата проблема е в самия приклад / и преди рязането е имал отклонения/, аз бих му препоръчал по-прав приклад. Но хубаво е да се изработи нов приклад и мярките да се вземат от този който ще го прави. smile.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(guntechnic @ May 14 2008, 19:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, прибавям го това растояние, макар че и да не го прибавиш разликата е пренебрежимо малка и при практическите корекции почти не влияе / все пак говорим за гладкоцевно оръжие/, относно рязането на приклада, така е, с едното рязане такива големи отклонения не могат да се получат. Явно при колегата проблема е в самия приклад / и преди рязането е имал отклонения/, аз бих му препоръчал по-прав приклад. Но хубаво е да се изработи нов приклад и мярките да се вземат от този който ще го прави. smile.gif

А на мен ми се струва че проблема може и да не е чак до там и в приклада а в самия стрелец.Струва ми се че не е отчел и правилното отклонение на бренекето ,защото малко нереално ми се струва корекция от близо 8мм (сметнато по твоя метод макар че ми се струва малко пресилен за гладкоцевно оръжие ).
0

#35
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(upori3 @ May 14 2008, 19:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
А на мен ми се струва че проблема може и да не е чак до там и в приклада а в самия стрелец.Струва ми се че не е отчел и правилното отклонение на бренекето ,защото малко нереално ми се струва корекция от близо 8мм (сметнато по твоя метод макар че ми се струва малко пресилен за гладкоцевно оръжие ).

Метода не е мой, то си е просто геометрично изчисление и за гладкоцевно оръжие има само ориентировъчен характер, макар да е достатъчно точен. Основно го прилагам при корекции на нарезно оръжие, но там работя с колиматор който ми хваща ъгловите отклонения. Относно стрелеца да, явно има проблеми с приклада, и то заради самия него. Вероятно е доста по-различен като физика и ще се наложи изработването на приклад по него самия. cool.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(guntechnic @ May 15 2008, 13:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Метода не е мой, то си е просто геометрично изчисление и за гладкоцевно оръжие има само ориентировъчен характер, макар да е достатъчно точен. Основно го прилагам при корекции на нарезно оръжие, но там работя с колиматор който ми хваща ъгловите отклонения. Относно стрелеца да, явно има проблеми с приклада, и то заради самия него. Вероятно е доста по-различен като физика и ще се наложи изработването на приклад по него самия. cool.gif

Колега искам да те по питам при надцевката когато стреляме с бренеке коя цев е по прицизна долната или гораната.За мен това е горната но водих спор с друг колега който се опитваше да ме обеди в обратното.
0

#37
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(upori3 @ May 15 2008, 17:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега искам да те по питам при надцевката когато стреляме с бренеке коя цев е по прицизна долната или гораната.За мен това е горната но водих спор с друг колега който се опитваше да ме обеди в обратното.

Трудно мога да ти отговоря еднозначно. Има много фактори които играят решаваща роля при стрелба с "бренеке". 1. Вида на бренекето /калибрено, подкалибрено, турбинно и Т.Н./
2. Вида на патрона /нормален, минимагнум, магнум/
3. Вида на шока на цевите /къс коничен, дълъг коничен, параболичен и Т.Н./
4. Размера на шока /стандартно положение 0.5-долна цев и 1.0- горна цев или мобилни шокови фтулки./
По принцип, ако приемем стандартна пушка ИЖ-27 с долна цев 0.5 мм шок и горна цев 1.0 мм шок и стрелба с нормален патрон 12х70 с калибрено бренеке, то следва да очакваме по-добра група от долната цев, но практиката сочи че други марки пушки стрелят по добре бренекета с шоковата цев /ТОЗ-34, Чешка збрьовка - ZH-301, Silma, Beretta и др./, така че не мога да дам категоричен отговор. Пробваш си пушката с различни боеприпаси и приемаш за вярно това което е най-добро за тебе. Някой друг вероятно ще има друго мнение и то може да е вярно при неговите условия. Въобще тук няма място за какъвто и да е спор rolleyes.gif
0

#38
Потребителя е офлайн   The Black Tiger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 80
  • Регистр: 13.04.08
Напълно съм съгласен с оръжейника.Теоретично уж горната била по-точна,но практично не се получава точно така.Всяка цев може да бие по-точно с определен тип куршум от другата.Успехи в стрелбата smile.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   uporit3 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(The Black Tiger @ May 15 2008, 20:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Напълно съм съгласен с оръжейника.Теоретично уж горната била по-точна,но практично не се получава точно така.Всяка цев може да бие по-точно с определен тип куршум от другата.Успехи в стрелбата smile.gif

ОК нека приемем че имам надцевка с две цилиндрични цеви.Искам да разбера спрямо мерната линия и мушката коя цев е по прицизна.
0

#40
Потребителя е офлайн   The Black Tiger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 80
  • Регистр: 13.04.08
[quote name='upori3' date='May 15 2008, 20:36 ' post='9106']
ОК нека приемем че имам надцевка с две цилиндрични цеви.Искам да разбера спрямо мерната линия и мушката коя цев е по прицизна.
[/quotОтиваш на стрелбището стреляш и разбираш.Няма две еднакви цеви,така че стрелбата е пътя към истината.
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни