БГ Лов Форум: Карабина на ремък с цевта напред. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Карабина на ремък с цевта напред. Защо немците ги носят така?

#1
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Все ми е било интересно защо немски, австрийски ,унгарски ловци си носят карабините по този начин ? С какво е по-добър от носенето с цевта зад рамо, има ли определена причина,или е някаква тамошна традиция? Виждал съм снимки на цар Борис който си носи пушката така,което си обяснявам като мода или западно влияние...а може би така различават ловеца от войника? Прикачено изображение: hunt in Germany.jpgПрикачено изображение: 279-halali.jpgПрикачено изображение: 5577ed3a99.jpgПрикачено изображение: thumbnail.jpg
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#2
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:06 :

Все ми е било интересно защо немски, австрийски ,унгарски ловци си носят карабините по този начин ? С какво е по-добър от носенето с цевта зад рамо, има ли определена причина,или е някаква тамошна традиция? Виждал съм снимки на цар Борис който си носи пушката така,което си обяснявам като мода или западно влияние...а може би така различават ловеца от войника? Прикрепен файл hunt in Germany.jpgПрикрепен файл 279-halali.jpgПрикрепен файл 5577ed3a99.jpgПрикрепен файл thumbnail.jpg

Ми цар Борис е Хабсбург бе Гаро....забрави ли? :D
0

#3
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Абе че е така така е, но въпросът остава. ;) дали не е някакъв западен етикет дето не е успял да наложи на нашенската авджийска популация?
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#4
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:16 :

Абе че е така така е, но въпросът остава. ;) дали не е някакъв западен етикет дето не е успял да наложи на нашенската авджийска популация?

Доста е по удобно! Аз без да съм забелязал тази подробност дали е "фенси",също по този начин си нося пушката когато е в калъфа на ремък,а с другата ръка нося мрежата с декоите от камиона до гюмето на езерото!
0

#5
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Аз също съм пробвал и не намирам предимства,цевта почти винаги сочи в гърба или в главата на вървящия пред мен. Спусъкът е в такова положение при което лесно може да бъде ударен от клон или да се закачи в тръни,и ако си забравил предпазителя...? Може би е удобно в смисъл, че винаги виждаш накъде сочи цевта?
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#6
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:27 :

Аз също съм пробвал и не намирам предимства,цевта почти винаги сочи в гърба или в главата на вървящия пред мен. Спусъкът е в такова положение при което лесно може да бъде ударен от клон или да се закачи в тръни,и ако си забравил предпазителя...? Може би е удобно в смисъл, че винаги виждаш накъде сочи цевта?

Ми не знам,ама някак си намира точния баланс....и не иска постоянно до-наместване,както се получава когато е зад рамото....
0

#7
Потребителя е офлайн   Мюмюн Али 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 544
  • Регистр: 20.11.08
Neznam za6to no i az taka nosq orijieto...:)

Този пост е редактиран от vater: 04.01.2012 - 08:56
Причина за редакцията: писането на кирилица е задължително!

0

#8
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:27 :

Аз също съм пробвал и не намирам предимства,цевта почти винаги сочи в гърба или в главата на вървящия пред мен. Спусъкът е в такова положение при което лесно може да бъде ударен от клон или да се закачи в тръни,и ако си забравил предпазителя...? Може би е удобно в смисъл, че винаги виждаш накъде сочи цевта?

Така пушката почти винаги е успоредна на земята,защото в гората има наклони и няма да я закачаш ,освен когато слизаш.
В Германия е забранено да се разхождаш с натегната бойна пружина на оръжието и няма опасност да уцелиш някой колега.
Също така колегата спомена вече ,че оръжието се само-балансира като се навеждаш и не ти изпада при критичен ъгъл.
Вярно ,е че е малко смешно ,но...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#9
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 03.01.2012 - 21:17 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:27 :

Аз също съм пробвал и не намирам предимства,цевта почти винаги сочи в гърба или в главата на вървящия пред мен. Спусъкът е в такова положение при което лесно може да бъде ударен от клон или да се закачи в тръни,и ако си забравил предпазителя...? Може би е удобно в смисъл, че винаги виждаш накъде сочи цевта?

Така пушката почти винаги е успоредна на земята,защото в гората има наклони и няма да я закачаш ,освен когато слизаш.
В Германия е забранено да се разхождаш с натегната бойна пружина на оръжието и няма опасност да уцелиш някой колега.
Също така колегата спомена вече ,че оръжието се само-балансира като се навеждаш и не ти изпада при критичен ъгъл.
Вярно ,е че е малко смешно ,но...
Всъщност е удобно при преминаване през храсти,тогава ръката насочва цевта така че да я провира и да не се закача за клони.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#10
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 21:30 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 03.01.2012 - 21:17 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:27 :

Аз също съм пробвал и не намирам предимства,цевта почти винаги сочи в гърба или в главата на вървящия пред мен. Спусъкът е в такова положение при което лесно може да бъде ударен от клон или да се закачи в тръни,и ако си забравил предпазителя...? Може би е удобно в смисъл, че винаги виждаш накъде сочи цевта?

Така пушката почти винаги е успоредна на земята,защото в гората има наклони и няма да я закачаш ,освен когато слизаш.
В Германия е забранено да се разхождаш с натегната бойна пружина на оръжието и няма опасност да уцелиш някой колега.
Също така колегата спомена вече ,че оръжието се само-балансира като се навеждаш и не ти изпада при критичен ъгъл.
Вярно ,е че е малко смешно ,но...
Всъщност е удобно при преминаване през храсти,тогава ръката насочва цевта така че да я провира и да не се закача за клони.

Бе май-май буржоата са си практични хора.....не е някаква мода ;)
0

#11
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Руснаците също са практични,американците и те, но не съм виждал така да си завъртат пушките.Добре щеше да е някой който има инфо от там да каже ,иначе само предположения. :animated571:
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#12
Потребителя е офлайн   пламенчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 24.10.08
На 3 от снимките се вижда как си подпират ръцете там, където ремъка е закачен за цевта. Може пък да име по-удобно...
0

#13
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Kогато се провирам през гора с ниски клони е много по-удобно така да нося пушката, инак често ми се налага да спирам и да връщам назад за да се откача.
0

#14
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоShibeka написа на 03.01.2012 - 20:21 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:16 :

Абе че е така така е, но въпросът остава. ;) дали не е някакъв западен етикет дето не е успял да наложи на нашенската авджийска популация?

Доста е по удобно! Аз без да съм забелязал тази подробност дали е "фенси",също по този начин си нося пушката когато е в калъфа на ремък,а с другата ръка нося мрежата с декоите от камиона до гюмето на езерото!

Освен, че е удобно, се пази оптиката от наранявания и слаб дъжд...
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   pencp 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 29.07.11
Има предимства и според мен ,това са:
1.Теглото на оръжието с оптиката съвпада с центъра на тежест на изправения човек ,или поне е приблизително в една равнина с него.От там -по-малко се усеща
собственото тегло на пушката.
2.При падане ,обикновенно се залита в посока "назад". Ако пушката се носи отзад ,то нейното тегло спомага ,ловеца да падне в тази посока.
3.При такова падане -назад, вероятността да се нарани оръжието и оптиката са много малки ,тъй-като там липсва оръжие /то пада върху теб/.Немците се славят
със своето педантично отношение към техниката и в частнос към оръжието.
Дори и привидно формални ,тези неща не са подценяване от немската педантичност.Може би ,това е съзнателно заложено през вековете чрез възпитаване.
0

#16
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоpencp написа на 04.01.2012 - 10:46 :

Има предимства и според мен ,това са:
1.Теглото на оръжието с оптиката съвпада с центъра на тежест на изправения човек ,или поне е приблизително в една равнина с него.От там -по-малко се усеща
собственото тегло на пушката.
2.При падане ,обикновенно се залита в посока "назад". Ако пушката се носи отзад ,то нейното тегло спомага ,ловеца да падне в тази посока.
3.При такова падане -назад, вероятността да се нарани оръжието и оптиката са много малки ,тъй-като там липсва оръжие /то пада върху теб/.Немците се славят
със своето педантично отношение към техниката и в частнос към оръжието.
Дори и привидно формални ,тези неща не са подценяване от немската педантичност.Може би ,това е съзнателно заложено през вековете чрез възпитаване.


По т.1 - спор няма. Ама това с паданията нещо не може да ме убеди;). При едно хубаво изпързалване и сядане "по гъз" или падане по гръб оръжието си пада точно върху оптиката и мерните прибори.
Личното ми виждане е че този тип носене е наложен главно от удобството, и впоследствие затвърден и фиксиран от прословутите немски ловни традиции, които разбира се, много уважавам.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#17
Потребителят е онлайн   Петър А Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 286
  • Регистр: 08.06.08
Здравейте колеги и ЧНГ-2012г.На границата носеха калаша така почти всички по време на наряд след инструктажа.За удобство при дълък преход, провиране,не влизане на чуждо тяло в цевта по бързо взимане на мушка.При подлъзване цевта не винаги но се забучваше в пръста и около 1см имаше пръс в цевта и разглобяване на газовата рама със затвора и с шомпола избутваш на пред.Спомени ей ..... Много слука през оставащите ловни дни.
0

#18
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоvater написа на 04.01.2012 - 08:58 :

Виж мнениетоShibeka написа на 03.01.2012 - 20:21 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 03.01.2012 - 20:16 :

Абе че е така така е, но въпросът остава. ;) дали не е някакъв западен етикет дето не е успял да наложи на нашенската авджийска популация?

Доста е по удобно! Аз без да съм забелязал тази подробност дали е "фенси",също по този начин си нося пушката когато е в калъфа на ремък,а с другата ръка нося мрежата с декоите от камиона до гюмето на езерото!

Освен, че е удобно, се пази оптиката от наранявания и слаб дъжд...

То оптиката ако я пазиш от слаб дъжд,баси оптиката.
0

#19
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Може би просто така се е наложило с годините. Всичките тези държави преди години са били част от Германия и Австро-Унгария. Един е въвел този начин и така е станало масово. Аз нося пушката с цевта напред само когато няма човек отпред и има валеж на сняг, за да не влиза вътре.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#20
Потребителя е офлайн   orajeinik 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 09.02.12
здрасти гаро стрелеца държи пушка в ръце винаги.а това че пастирите са повече е другo
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни