БГ Лов Форум: ЛОВ на ПЪДПЪДЪК, ГУРГУЛИЦА, ГРИВЯК и БЕКАС - 2016/2017 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

ЛОВ на ПЪДПЪДЪК, ГУРГУЛИЦА, ГРИВЯК и БЕКАС - 2016/2017

#21
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14
Здравейте колеги и наслука!
Открих лова в компанията на добри приятели и колеги! За жалост слабо наличие на пъдпъдък( 5, 6 вдигнати, от които 3 отстреляни), предимно местен. Предполагам че отново ще се повтори сценария от миналата година, и пъдпъдъкът ще бъде в по-големи количества след 15 септмеври, та чак до края на ноември. Но да не забравяме че ловът не е просто една безцелна стрелба! Кучето ми се представи отлично, макар и в тежките условия на топлото време. Сменихме няколко ловни полета, и се убедих че популацията на местен дивеч е повече от добра. Вдигнахме 3 бюлюка яребица от по 15 - 20 бройки, както и 3 заека - към това може да се добави и наличието на фазан, което констатирах при няколко от сухите тренировки на моето куче. Почти накрая се натъкнахме и на прелет на гривяк и гургулица, но беше вече прекалено топло.
Лично за мен това беше едно добро откриване на ловния сезон, с много емоции и обнадеждаващи надежди за предстояща ловна слука!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: откриване.jpg

0

#22
Потребителя е офлайн   isho.com 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 385
  • Регистр: 25.01.11
Айде и аз :D


http://www.bglov.com...view=getnewpost
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
За днес доволно ...от 6.30 до 8.30 приключих лова с 3-те дребосъка .

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160813_194929.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Прекрасен ден,изключителна слука!
В петък вечерта пуснах, машинката и събрах пъдпъдъците от целия окръг .
Съвсем съвестно Опуших всички евруйчета,кльощави дърти пъдпъдъци,ортокмани и няколко жадни гюджена...
Сега банкетирам и чакам прелетите...

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#25
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13
При нас - по пловдивско беше пълна трагедия. За двата дни кучетата вдигнаха един пъдпъдък. Земята е суха и нацепена като пустиня....Днес на излизане от къра кучетата вдигнаха и 7-8 яребици, да видим малко полезен дивеч че е останал, с надеждата да ги опазят до яребичия лов, а дано!
Иначе е пълно със свраки и соклета. Обаче пъдпъдъци - няма!
0

#26
Потребителят е онлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 24.10.11
Вчера сутринта имах спешна работа в Столицата но следобед си викам НИКОГА от 20год несъм изпускал откриване та надвечер си погърмях малко.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20160813_182355.jpg

0

#27
Потребителя е офлайн   DarkStorm 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 02.02.10
Ето малко кадри и от мен колеги:

https://youtu.be/SvXJ-tdPVPo
0

#28
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Пъдпъдъка още бере душа, кучето ни го показва със стойка, ние нищо не видим и си чакаме! Натискаха се много в тревата! Тук е високо. Не очаквах в Предбалкана толкова птици обаче!
Прикачено изображение: очилаа.jpg
Прикачено изображение: 20160813_081754 (1)-001.jpg

Прикачено изображение: IMG_20160813_083715-001.jpg
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#29
Потребителя е офлайн   hadji81 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 28.08.15
Много голяма част от лова на пътпъдък е доброто куче.При нас не е изобилие ама сме с добро постижение 5 човека 49 бойки.Доволни сме от първия лов.Наслука на всички колеги
0

#30
Потребителя е офлайн   ненов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 310
  • Регистр: 01.12.10
Слука от 14.08.2016 сутрешна разходка 2часа

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160814_100756.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20160814_100805.jpg

0

#31
Потребителя е офлайн   korkito 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 29.07.12
Ето малко снимчици и от мен нормичка на гургулица за жалост няма пъдпъдък,но все пак емоциите бяха на ниво наслука на всички.А моя другар си маркира на яребички

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ar4.jpg
  • Прикачено изображение: 20160814_094435.jpg
  • Прикачено изображение: ar4ito.jpg

0

#32
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоanelin написа на 14.08.2016 - 15:45 :

Пъдпъдъка още бере душа, кучето ни го показва със стойка, ние нищо не видим и си чакаме! Натискаха се много в тревата! Тук е високо. Не очаквах в Предбалкана толкова птици обаче!]

Понеже си ми приятел ... и с теб може да си кажем всичко по приятелски , та да ти кажа за Предбалкана , Задбалкана, и кай бере душа и кой бере плодовете на нашенското / няма определение и подходяща думичка / .... може би малоумие , късогледство , бездушие или ....
Местният ни пъдпъдък приятелю се почувсва "застрашен" от нас ( знае , че българите по традиция ще ловуват ) и се отправи към арабско-африканските ни братя да търси сянката на вертикалните мрежи още в края на юли , началото на август ( 20 - 25 юли при мен имаше такова изобилие и глъчка , че и машинкаджиите биха завидяли ) а сега , по билата само изостанали закъснели люпила . Ако беше друг вид дивеч , и днес го има, утре не ... веднага щеше да изкараме тежката артилерия и да обстрелваме бракониерите , но ... в случая думичката бракониер ;) е крайно неподходяща и не става за параван . :lol:
За пореден път казвам , че трябва да има нулева ловна година за пъдпъдъка на световно ниво ... промяна в сроковете и преразглеждане на морално остарелият и недъгав Закон който няма нищо общо с реалността .
Сега едно изречение към всички колеги ... и тема за размисъл
Не си ли подъдт ръка , и то в най скоро време истинските учени , истинските ловци и истинските земеделци ... този вид лов пишете го бегал !
Наслука !
пп ... не че много ми пука , но за съжаление имам кмладо куче за пернато и трябва да го обучавам .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#33
Потребителя е офлайн   Martinn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 135
  • Регистр: 02.12.11
Съгласен съм с написаното по-горе,наистина нещата доста загрубяват.

За да не е оф:

В неделя бях решил да не излизам,но кучето ми наду главата.

Взех два патрона в джоба и пушката и го изкарах в близката тревичка,която беше мината от половината участници на олимпиадата включи и мене.
Нарисува два пъдпъдъка и една квачка която не стрелях.

Прикачено изображение: 13895395_10207681781215041_6373278752806608663_n.jpg
0

#34
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2016 - 09:22 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.08.2016 - 15:45 :

Пъдпъдъка още бере душа, кучето ни го показва със стойка, ние нищо не видим и си чакаме! Натискаха се много в тревата! Тук е високо. Не очаквах в Предбалкана толкова птици обаче!]

Понеже си ми приятел ... и с теб може да си кажем всичко по приятелски , та да ти кажа за Предбалкана , Задбалкана, и кай бере душа и кой бере плодовете на нашенското / няма определение и подходяща думичка / .... може би малоумие , късогледство , бездушие или ....
Местният ни пъдпъдък приятелю се почувсва "застрашен" от нас ( знае , че българите по традиция ще ловуват ) и се отправи към арабско-африканските ни братя да търси сянката на вертикалните мрежи още в края на юли , началото на август ( 20 - 25 юли при мен имаше такова изобилие и глъчка , че и машинкаджиите биха завидяли ) а сега , по билата само изостанали закъснели люпила . Ако беше друг вид дивеч , и днес го има, утре не ... веднага щеше да изкараме тежката артилерия и да обстрелваме бракониерите , но ... в случая думичката бракониер Публикувано изображение е крайно неподходяща и не става за параван . Публикувано изображение
За пореден път казвам , че трябва да има нулева ловна година за пъдпъдъка на световно ниво ... промяна в сроковете и преразглеждане на морално остарелият и недъгав Закон който няма нищо общо с реалността .
Сега едно изречение към всички колеги ... и тема за размисъл
Не си ли подъдт ръка , и то в най скоро време истинските учени , истинските ловци и истинските земеделци ... този вид лов пишете го бегал !
Наслука !
пп ... не че много ми пука , но за съжаление имам кмладо куче за пернато и трябва да го обучавам .


Що бе Жоро!? Тук дойде един юнак от вашия край - в събота обикалял Сливнишкото поле и района на стрелбището - имало доста перуш - останал доволен от колега, който се трудил със сетерка...Публикувано изображение
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#35
Потребителя е офлайн   Добромир Кюпов 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 06.12.10
И аз да се похваля с добрата слука,и прекрасното гостуване което направихме с брат ми при Красимир Богданов в с.Млекарево.Получи се един незабравим ловен уикенд изпълнен с много емоции и ловна слука.Открихме сезона на пъдпъдък при Красимир в с.Млекарево,а за гургулици гостувахме при Петър Георгиев в с.Полски Градец. Желая успешен сезон на всички колеги ! :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 14054606_10207127820498197_1868696859_n.jpg
  • Прикачено изображение: 14017693_10207127820418195_742625562_n.jpg
  • Прикачено изображение: 14037835_10207127838138638_725354291_o.jpg
  • Прикачено изображение: 13932928_10207119962181744_1180008169890986599_n.jpg

0

#36
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоДобромир Кюпов написа на 15.08.2016 - 10:18 :

И аз да се похваля с добрата слука,и прекрасното гостуване което направихме с брат ми при Красимир Богданов в с.Млекарево.Получи се един незабравим ловен уикенд изпълнен с много емоции и ловна слука.Открихме сезона на пъдпъдък при Красимир в с.Млекарево,а за гургулици гостувахме при Петър Георгиев в с.Полски Градец. Желая успешен сезон на всички колеги ! Публикувано изображение


Начи голямо Браво, пичове!Публикувано изображение Е, на таквии фотки се кефя най-много, щото изразявате абсолютно уважение към добития дивеч, представяйки го в естествената му среда! Публикувано изображение А, не както е "модерно" напоследък, в/у коли, емблеми, ролбари, капаци, багажници и т.н.!Публикувано изображение

Перфектно сте запечатали моментите на Ловно побратимство и радост от споделените емоции!Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#37
Потребителя е офлайн   Добромир Кюпов 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 06.12.10
Начи голямо Браво, пичове!Публикувано изображение Е, на таквии фотки се кефя най-много, щото изразявате абсолютно уважение към добития дивеч, представяйки го в естествената му среда! Публикувано изображение А, не както е "модерно" напоследък, в/у коли, емблеми, ролбари, капаци, багажници и т.н.!Публикувано изображение

Перфектно сте запечатали моментите на Ловно побратимство и радост от споделените емоции!Публикувано изображение
[/quote]


Всеки си има методи и нека да ги следва както сам пожелае,въпрос на избор и чест ... Навярно никога няма да разберем кое е правилно и кое не е :) За крехката си възраст сефте ловувам на такъв дивеч,запечатаха се страхотни моменти и много ловни спомени ... Дано и за напред да е така ... Наслука на всички !
0

#38
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
И ние се разписахме вчера с леко закьснениеПрикачено изображение: IMG_20160814_195912897_HDR.jpg
0

#39
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоtoni_75 написа на 15.08.2016 - 11:15 :

И ние се разписахме вчера с леко закьснениеПрикрепен файл IMG_20160814_195912897_HDR.jpg

Поздравления Тони! :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#40
Потребителя е офлайн   Redlion 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 14.11.14
Прекрасно прекаран ден със много добра слука, много емоции с приятели. Беше чудесно !
0

Сподели темата:


  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни