БГ Лов Форум: Пъдпъдъци , пчели и пестициди - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пъдпъдъци , пчели и пестициди

#41
Потребителя е офлайн   bat bayan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 84
  • Регистр: 16.07.08

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 23.02.2017 - 07:15 :

Пчелар съм от 20 години и ловец от 25. Агроном. Работата е следната:
1. Ако сте уведомени по законния ред , кошерите са затворени и не се пръска цъфтяща култура е невъзможно отравяне. Да не говорим,че има препарати разрешени за цъфтящи култури които след като засъхнат за 2-3 мин. са безопасни за пчелите. Всички масови отравяния се дължат на пренебрегване на това! Ходя по дела и ви го казвам от първа ръка. Винаги някой не е уведомил пчеларите,пръска се цъфтяща култура с хлорпирифос,който не е неоникотиноид, или те подценяват затварянето на кошерите Пчеларите трябва да са активни и в постоянна връзка със земеделците,въпрос на организация.
Ние гледаме много рапица и я пръскаме,няма как, но отравяния няма защото имам тел. на пчеларите и ги уведомявам лично,отделно и кметсвото го прави.
2.Зайци няма много преди да започнем отглеждане на рапица.
3.Пъдпъдъци няма защото се пръскат стърнищата с Раундъп,който ги изсушава.Погледнете август нивите,жълта картина,къде да се скрие пилето? В полските райони е така.Преди Раундъп беше скъп ,стърнищата зелени и имаше пъдпъдък. Друго е,че ако август е суша и няма роса,няма пъдпъдък,а последните лета е така. Тогава те мигрират край водните басейни ,морето,подбалкана и пр. където е росно. Там гледам има пъдпъдък,колегите качват доста снимки.


Прекалено е хубаво за да бъде вярно.
0

#42
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
[quote name='St. Nikolov' timestamp='1487881248' post='723085']
Аз съм за пълна забрана на употребата на пестициди и всякакви други гадости не законно внесени от Турция.С тях т ровят земята,пчелите,дивеча,но най-лошото нас и децата ни.Тази сметка един ден ще се плати г-н ЦВЯТКОВ,повярвай ми.
[/quote
Сърди се на митницата колега. Турските нямат нужда от забрана защото са нелегални,тоест забранени. Аз ползвам Байер и БАСФ закупени на тройно по-високи цени които не са ОТРОВИ,ОРЪЖИЯ ЗА МАСОВО УНИЩОЖЕНИЕ,а контролират точно определен проблемен неприятел и нищо повече.Полезните видове като калинки,златоочици,хищни акари,пчели и др. не се закачат. А ти знаеш ли портокалите,мандарините,доматите и прочие които се внасят от Турция,Македония,Африка и Латинска Америка с какво са пръскани? А чесънът от Китай с вкус на лют мухъл? А говеждото от Аржентина,хранено с ГМО соев шрот? Ако искаш да живееш здравословно ,на село,мотиката и давай,да знаеш какво ядеш,като мен.
0

#43
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 23.02.2017 - 22:54 :

А ти знаеш ли портокалите,мандарините,доматите и прочие които се внасят от Турция,Македония,Африка и Латинска Америка с какво са пръскани? А чесънът от Китай с вкус на лют мухъл? А говеждото от Аржентина,хранено с ГМО соев шрот? Ако искаш да живееш здравословно ,на село,мотиката и давай,да знаеш какво ядеш.

А ти знаеш ли , че и на село вече не се живее здравословно ?! Братята американци добре ни наръсиха с уран за бедни , че и мотиката не ни спасява ....но не за това е темата .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#44
Потребителя е офлайн   St. Nikolov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 09.12.12
От зад на пред.Село нямам и няма как да отида там,може би за разлика от теб.Относно три пъти по-скъпите отрови не ти вярвам,освен ако не си мазохист.И накрая,не приемам напътствия от някой,който използва отрови за да печели пари.
0

#45
Потребителя е офлайн   bat bayan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 84
  • Регистр: 16.07.08
За никого не е тайна, че Байер и БАСФ са едни от най-големите замърсители на планетата.
0

#46
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоbat bayan написа на 23.02.2017 - 23:47 :

За никого не е тайна, че Байер и БАСФ са едни от най-големите замърсители на планетата.


А МОСВ , за България.
0

#47
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

Виж мнениетоSt. Nikolov написа на 23.02.2017 - 23:14 :

От зад на пред.Село нямам и няма как да отида там,може би за разлика от теб.Относно три пъти по-скъпите отрови не ти вярвам,освен ако не си мазохист.И накрая,не приемам напътствия от някой,който използва отрови за да печели пари.

Повечето земеделци сте ловци. Хайде, обяснете на господина как се сади пиперо,че на мен не ми вярва. Сериозните земеделци не използват евтини,турски боклуци.Относно отровите първо рипай срещу цигарите и алкохола,дрогата и Е-тата. Ако спреш да ловуваш за да не сееш из полето олово и гилзи и спреш да караш кола за да не замърсяваш въздуха ще ти сваля шапка. И най-подир кажи как си изкарваш парите и ще ти кажа как ти замърсяваш природата. Всички я замърсяваме! Благодаря за дискусията!
0

#48
Потребителя е офлайн   bat bayan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 84
  • Регистр: 16.07.08
Някои повече, други по-малко.
0

#49
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоИван Грозданов написа на 23.02.2017 - 18:40 :

П.с Здравейте, колеги. Това писмо, утре сутрин ще бъде препратено до имейл адресите на всички споменати в него адресати. Поради комплексността на засегнатия в него въпрос, по възможно най-коректния начин съм опитал на кратко да резюмирам проблемът, причината и някои примерни възможности за неговото решаване. Лично мое мнение, е че за справянето на така създалата се ситуация е необходима съвместна и постоянна работа и комуникация между земеделските производители, ловците, компетентните държавни органи и абсолютно всички останали заинтересовани лица.
Поздрав и и наслука!

Здравей колега. Поздравления за труда!
Не е ли по-добре писмото да бъде изпратено до институциите по куриер с входящ номер?

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#50
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14
Здравейте, г-н Терзийски. На някой от адресатите ще се постарая да входирам писмото лично в приемните им. На другите, ще изпратя писмото по имейл /снощи добавих и Омбудсмана на Република Бълария/, като се надявам, както в модерните и развити страни, използващи електронните и интернет услуги на 21-ви век създадени с цел улесняване и сближаване на връзката между граждани и институции, да ми бъде обърнато внимание по същия начин, по който ако предам писмото на гише с ВХ.№.
Поздрави и наслука!
0

#51
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоИван Грозданов написа на 24.02.2017 - 08:06 :

Здравейте, г-н Терзийски. На някой от адресатите ще се постарая да входирам писмото лично в приемните им. На другите, ще изпратя писмото по имейл /снощи добавих и Омбудсмана на Република Бълария/, като се надявам, както в модерните и развити страни, използващи електронните и интернет услуги на 21-ви век създадени с цел улесняване и сближаване на връзката между граждани и институции, да ми бъде обърнато внимание по същия начин, по който ако предам писмото на гише с ВХ.№.
Поздрави и наслука!

Може да сме в 21 век, но в България имейла не е официален документ! Похвално е, че можеш да входираш лично на места, но на другите препоръчвам по куриер с искане за входящ номер/обратна разписка от деловодството.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#52
Потребителя е офлайн   Стоян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 18.01.12
Аз също подкрепям писмото!
0

#53
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Гръмнете един-два двуплощника и ще ви обърнат внимание... :lol:

А,бе на кой му пука ,в това консуматорско общество,какво става с пчеличките и пъдпъдъчетата ?!
Та нали, преди всичко, се тровят хора...деца...
И какво от това ???!!!

Всеки Божи ден,всеки от нас Съзнателно, се натоварва с ГМО,химия,твърди частици ,радиация,електромагнитни лъчения...

Аргументите на ,,другата страна'' са железни- Светът е пренаселен и става все по - трудно да се изхранва населението !!!
Аде бе...

Цецо,ти като пчелар-агроном /с цялото ми уважение/,можеш ли да ми кажеш ,каква ще бъде приблизителната печалба на Корпоративните акули,ако изчезнат или драстично намалеят пчелите ???!!!
Самоопрашващи се култури,нанопчели,едногодишни превърнати в многогодишни култури,безполово размножаване,изкуствен мед?!...
От колко години се работи по въпросите ,под прикритието на благородни цели и добре афиширано самарянство ?!

Така с един изстрел ще съборят два заека- свръхпечалби и редукция на населението през болести и СТЕРИЛИЗАЦИЯ !
За какво им са пчели,а най-малко пъдпъдъци ... ?!

Проблемът е най-малко Български !
Проблемът е Глобален !

Б.С.Б.
пп
...и няма нищо общо с конспирацията.

И аз бих се подписал под писмото.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#54
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10
Аз също заставам зад протестното писмо с Името си и ЕГН.
Само кажете къде трябва да се разпиша и ще го направя.
0

#55
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14
Здравейте, колеги. Днес, тъй като имах малко свободно време и по съвет на г-н Терзийски, писмото да бъде входирано на гише, посетих администрациите на:
- Омбудсмана на Република България.
- Президентът на Република България - В администрацията на президента на Република България ми обясниха, че ще изпратят писмото, както и тяхното становище по компетенция до отговорните държавни институции. Нашето писмо бе прикрепено с Вх.№ към сигнала, който за входирали при тях пчеларите.
- Министерство на земеделието и храните.
- НЛРС - СЛРБ/ако някой от съюза следи темата, да почерпи по една бира портиера - изключително симпатичен възрастен мъж/.
Като контакт с "Група български ловци" съм посочил своите три имена, адрес и телефон за връзка. На вниманието ви качвам получените входящи номера, по реда на получаването им, като всеки един от нас да има възможност да следи как се движат материалите в хода на проверката.
Поздрави и Наслука!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: вх.номер.jpg

0

#56
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16

Виж мнениетоИван Грозданов написа на 24.02.2017 - 17:27 :

Здравейте, колеги. Днес, тъй като имах малко свободно време и по съвет на г-н Терзийски, писмото да бъде входирано на гише, посетих администрациите на:
- Омбудсмана на Република България.
- Президентът на Република България - В администрацията на президента на Република България ми обясниха, че ще изпратят писмото, както и тяхното становище по компетенция до отговорните държавни институции. Нашето писмо бе прикрепено с Вх.№ към сигнала, който за входирали при тях пчеларите.
- Министерство на земеделието и храните.
- НЛРС - СЛРБ/ако някой от съюза следи темата, да почерпи по една бира портиера - изключително симпатичен възрастен мъж/.
Като контакт с "Група български ловци" съм посочил своите три имена, адрес и телефон за връзка. На вниманието ви качвам получените входящи номера, по реда на получаването им, като всеки един от нас да има възможност да следи как се движат материалите в хода на проверката.
Поздрави и Наслука!


Евала!
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#57
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоИван Грозданов написа на 24.02.2017 - 17:27 :

Здравейте, колеги. Днес, тъй като имах малко свободно време и по съвет на г-н Терзийски, писмото да бъде входирано на гише, посетих администрациите на:
- Омбудсмана на Република България.
- Президентът на Република България - В администрацията на президента на Република България ми обясниха, че ще изпратят писмото, както и тяхното становище по компетенция до отговорните държавни институции. Нашето писмо бе прикрепено с Вх.№ към сигнала, който за входирали при тях пчеларите.
- Министерство на земеделието и храните.
- НЛРС - СЛРБ/ако някой от съюза следи темата, да почерпи по една бира портиера - изключително симпатичен възрастен мъж/.
Като контакт с "Група български ловци" съм посочил своите три имена, адрес и телефон за връзка. На вниманието ви качвам получените входящи номера, по реда на получаването им, като всеки един от нас да има възможност да следи как се движат материалите в хода на проверката.
Поздрави и Наслука!



Браво Ване !!! Доказа се за пореден път , че си мъж на място!
Радвам се , че има такова младо ентусиазирано и борбено поколение след нас !
Черпенето от мен на първо виждане !
0

#58
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Браво Ванка ! :Laie_69[1]:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#59
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 24.02.2017 - 18:12 :

Радвам се , че има такова младо ентусиазирано и борбено поколение след нас !
Черпенето от мен на първо виждане !

Брадър , къде ли са форумните ни ековци , природолюбителите ни , заплатаджиите ни , къде са всичките анонимни щрауси , къде са свободните ловци , къде е психологаполевъд ?! :D Питам и отговор неислам !!!
Баш разбирачите се изпокриха , май не им се вярва , че едно младо нахъсано момче може да им натрие носовете ....
Мишкуват и нямат мнение ..... А ?!
Днес в Сърбия с колеги говорехме за "проблема" пъдпъдък и там колегите са притеснени от шушуканията зад кулисите и там са 50\50 .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#60
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Ванко,моето момче,поздравление за позицията !
По трънлив път тръгваш...сеизмичен и лайнян...
Но,добре ,че ви има такива...

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни