БГ Лов Форум: кучето повръща като лапне трева - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

кучето повръща като лапне трева

#1
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
здравейте колеги имам едно женско бараче на 9м. и всеки път като изяде малко трева и повръща.четох в разни форуми на едно място пише че е нормално на друго не.ходих до ветеринар и той ми каза да му давам ранитидин и ако не се оправи да минавам на антибиотици.кучето се храни с кучешка храна обезпаразитява се на 3 месеца.като го изкарвам на разходка и изяде трева и моментално повръща това не го прави постоянно някой път цяла седмица няма проблеми,може би в месеца 6-7 пъти.
0

#2
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

 Великов написа на 28.11.2016 - 09:51 :

здравейте колеги имам едно женско бараче на 9м. и всеки път като изяде малко трева и повръща.четох в разни форуми на едно място пише че е нормално на друго не.ходих до ветеринар и той ми каза да му давам ранитидин и ако не се оправи да минавам на антибиотици.кучето се храни с кучешка храна обезпаразитява се на 3 месеца.като го изкарвам на разходка и изяде трева и моментално повръща това не го прави постоянно някой път цяла седмица няма проблеми,може би в месеца 6-7 пъти.


Не ти е никакъв проблем! Кучетата така нормализират процесите в храносмилателната си система-най общо казано! В тревата има микроорганизми, които влияят на киселинността в стомаха им, като храненето с еднообразна храна предизвиква повишена киселинност в обмяната на веществата! За това трябва, в менюто им да присъства и растителна храна, плодове и зеленчуци! Например, ако на всяко хранене стържеш по 1 морков в купата то, няма да е необходимо често обезпаразитяване!Публикувано изображение Не давай на едро нарязани зеленчуци, щото може кучо да се задави и..Лошо.
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#3
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08

 Великов написа на 28.11.2016 - 09:51 :

здравейте колеги имам едно женско бараче на 9м. и всеки път като изяде малко трева и повръща.четох в разни форуми на едно място пише че е нормално на друго не.ходих до ветеринар и той ми каза да му давам ранитидин и ако не се оправи да минавам на антибиотици.кучето се храни с кучешка храна обезпаразитява се на 3 месеца.като го изкарвам на разходка и изяде трева и моментално повръща това не го прави постоянно някой път цяла седмица няма проблеми,може би в месеца 6-7 пъти.

То кучето и затова си я хапва. Сменяй доктора,че погледни и операция за язва му предпише. :angry:
0

#4
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
благодаря колеги ще пробвам това със зеленчуците.иначе и на мен ми стана странно с този ранитидин и затова реших да ви попитам.
0

#5
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
Моето понякога си спестява пасането натрева и яде конски или кравешки лаина и после повръща.Тоя доктор иска да изкара някой лев.
0

#6
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16

 hitrotomeche написа на 28.11.2016 - 15:18 :

Моето понякога си спестява пасането натрева и яде конски или кравешки лаина и после повръща.Тоя доктор иска да изкара някой лев.


моето с 300 зора го отучих да ги яде тези лайна,затова ли ги е яло.
0

#7
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13

 Великов написа на 28.11.2016 - 15:55 :

 hitrotomeche написа на 28.11.2016 - 15:18 :

Моето понякога си спестява пасането натрева и яде конски или кравешки лаина и после повръща.Тоя доктор иска да изкара някой лев.


моето с 300 зора го отучих да ги яде тези лайна,затова ли ги е яло.

Специално конските и кравешките да затова ги яде.
0

#8
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
От тоя форум научих защо кучето хрупа говна. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#9
Потребителя е офлайн   ramzessss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 400
  • Регистр: 02.02.15
======е човешките за друго ги яде не за да повръща ....но това е друга тема ....всяко куче яде трева някои поръщат други не женската ми я поръща....не се занимавай с този лекар повече
0

#10
Потребителя е офлайн   valentin_vasilev_60@abv.bg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 07.12.12
същевремено с това повръщане на тревата си чисти и козината и космите и другите неволно погълнати мръсотий от стомаха и изобщо и добре е да го прави никакво място за притеснение
0

#11
Потребителя е офлайн   Трендафилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 116
  • Регистр: 24.08.15
Нормално е кучето да пасе трева. Подбира си една определена. И лайна ядат. И повръщат. Така си чистят и стомаха от собствените космалдаци, които поглъщат неволно докато се ближат тук и там. Всичките ми кучета така правят. Имах една каракачанка много космата, беше й се набрал един фишек косми в стомаха. Повръщаше всяка храна. Помислих, че ще мре и викам чакай да го разходя поне. Кучето се скъса да пасе. После повърна фишека с косми благодарение на това че се напаса със зелена трева и се оправи.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни