БГ Лов Форум: Еленски рога - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Еленски рога

#1
Потребителя е офлайн   machojake 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 03.06.18
Здравейте, преди известно време баща ми почина, като със сестра ми наследихме 2 чифта огромни еленски рога. Те бяха негова огромна гордост, затова ще ги пазя много. В момента се намират в София и искам да ги закарам в село не далеч от тук. Много ме притеснява факта, че те са доста стари и през годините документите са за тях изчезнали. Затова въпроса ми е, ако някой полицай ме спре по пътя ще се случи ли нещо лошо?

Благодаря ви предварително, разчитам на вашата подкрепа.
0

#2
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Без документи не можеш да докажеш че са законно притежавани. А е и твърде вероятно за добиването им никога да не издаван документ, като се има предвид, че са добити преди много години. Тогава тази документация не се е считала за важна. Ако въпросните рога са описани в някакъв документ за наследство, това би могло да послужи за оправдание на притежанието, тоест вие законно наследявате незаконно притежавани рога. Вие не сте извършили престъпление на закона, а извършителят не може да бъде наказан. При евентуално премеждие с представители на закона може да докажете чрез датиране на трофея ,че е добит в период, в който това е било законно.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Чувал съм. Пак казвам ЧУВАЛ съм, че с касов бон или фактура от магазин за сувенири можело да се узаконят трофеи.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни