БГ Лов Форум: БРФК, Клубовете и проблемите ни в Ловната Кинология - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БРФК, Клубовете и проблемите ни в Ловната Кинология

#1
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Дами и Господа, БРФК започна да влиза в ролята си на управляващ орган! Това го доказа с действията си към клуба на НКЕБ, за което много се радвам! Та, в тази връзка искам да задам един въпрос към всички любители на ловни породи!
Ако БРФК премахне отговорника на Ловните породи и смени председателите на Ловните ни клубове, мислите ли че Кинологията в България ще потръгне в правилна посока? Защото в момента управляващите на тези клубове възпрепятстват развитието им, мислейки че тези клубове са им наследство от бащите им!
0

#2
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Сашо, нещата с нашия клуб са доста комплексен проблем и аз съм на мнение, че това решение на БРФК е най-доброто за любителите на порода епаньол бретон!
Ако БРФК не упражняваше контрол върху клубовете, председателите ще си правят каквото искат и ще се започнат едни дълги и ненужни съдебни процеси.
При нашия клуб Уставът беше много стар и да го наречем тоталитарен и беше невъзможно на членовете да повдигнат претенции. Не ми се влиза в подробности, защото наистина не са едно и две нещата ....
Моето мнение е, че ако се работи задружно и в правилната посока, изхождайки от това кое е най-доброто за породата, а не за отделни личности, то нещата няма как да не вървят добре.
Публикувано изображение
0

#3
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 17:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дами и Господа, БРФК започна да влиза в ролята си на управляващ орган! Това го доказа с действията си към клуба на НКЕБ, за което много се радвам! Та, в тази връзка искам да задам един въпрос към всички любители на ловни породи!
Ако БРФК премахне отговорника на Ловните породи и смени председателите на Ловните ни клубове, мислите ли че Кинологията в България ще потръгне в правилна посока? Защото в момента управляващите на тези клубове възпрепятстват развитието им, мислейки че тези клубове са им наследство от бащите им!



Сашо,БРФК може да смени отговорника на ловните породи ако сметне че не си върши работата,но не виждам как ще смени председателите на клубове след като самите членове си ги избират на общо събрание.След като те смятат че това е най подходящтия човек да води дадения клуб мислиш ли че е редно някой от БРФК да им натрапи друг ?


www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#4
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 17:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако БРФК премахне отговорника на Ловните породи и смени председателите на Ловните ни клубове, мислите ли че Кинологията в България ще потръгне в правилна посока?

А отговорникът е хубаво нещо - според мен smile.gif
Камен Литов не може да следи всичко и да е отговорен за всичко, така че ловната кинология е добре да си има човек, към който да знаем кога и как да се обръщаме. За мен Г. Христозов е разбран човек и ако съумеем всички клубове да работим заедно, ще постигнем много!!!
Публикувано изображение
0

#5
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(GeRaK @ Dec 2 2009, 17:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо,БРФК може да смени отговорника на ловните породи ако сметне че не си върши работата,но не виждам как ще смени председателите на клубове след като самите членове си ги избират на общо събрание.След като те смятат че това е най подходящтия човек да води дадения клуб мислиш ли че е редно някой от БРФК да им натрапи друг ?

Гераче, вместо да се нулират цели клубове по-добре да си ходят управниците, защото нормално ли е клуб като вашия от 2005г да не си вади на някои от членовете родословие! Това си е направо убийство! Ето, заради такива управници кинологията е разделена на лагери!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 18:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гераче, вместо да се нулират цели клубове по-добре да си ходят управниците, защото нормално ли е клуб като вашия от 2005г да не си вади на някои от членовете родословие! Това си е направо убийство! Ето, заради такива управници кинологията е разделена на лагери!!!


Виж сега,нашия клуб си е супер и ръководството му също.Ние си ги избрахме и си ги харесваме.Не мога да разбера защо членовете на вашия клуб се ровят в делата на нашия.Вас какво ви касае какво и как правим ние.Гледайте си във вашата "паничка" и си работете както смятата за добре,пък за нашия клуб не мислете-ние си имаме достатъчно членове да мислят за него.Ако имаме проблеми ще си ги решим както ние преценим.Някой от нашия клуб да ви давал акъл на вас как и какво да правите ?
А и с родословията нещата потръгнаха-е имаше малко закъснение но пък сега се радваме на прекрасната нова бланка,което оправдава докякаде закъснението.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#7
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(GeRaK @ Dec 2 2009, 20:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Виж сега,нашия клуб си е супер и ръководството му също.Ние си ги избрахме и си ги харесваме.Не мога да разбера защо членовете на вашия клуб се ровят в делата на нашия.Вас какво ви касае какво и как правим ние.Гледайте си във вашата "паничка" и си работете както смятата за добре,пък за нашия клуб не мислете-ние си имаме достатъчно членове да мислят за него.Ако имаме проблеми ще си ги решим както ние преценим.Някой от нашия клуб да ви давал акъл на вас как и какво да правите ?
А и с родословията нещата потръгнаха-е имаше малко закъснение но пък сега се радваме на прекрасната нова бланка,което оправдава докякаде закъснението.

Знам, Гераче, че проблемите си ги решавате! Когато на някой член му се работи го гоните от клуба, а на други им проваляте кучетата! За какъв клуб ми говориш! Между другото 5 курца влезнаха от Германия - кой собственик ви стана член? След постъпката с Виктор ще има да чакате членове, но това си е ваш проблем - слаби курцове във вашия клуб, силни в нашия!
0

#8
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 21:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
слаби курцове във вашия клуб, силни в нашия!


еее Сашо, свали малко гарда, тези думи нещо........ ohmy.gif
По добре ще е да не се намисат кучетата в човешките дела!
0

#9
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 17:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дами и Господа, ...
Ако БРФК премахне отговорника на Ловните породи и смени председателите на Ловните ни клубове, мислите ли че Кинологията в България ще потръгне в правилна посока? ...

Мисля, че трябва да се създаде комисия, която да се занимава с ловните породи, а не да се "премахва" този раздел, който е част от кинологията в България.
А за председателите на ловните клубове ... това е приоритет на друг орган и всеки прочел устава на даден клуб би трябвало да го знае!
Друг е въпроса, че през 2008г. БРФК направи допълнения, за това какво би трябвало да съдържа един устав и клубовете в чиито устави не фигурираха тези допълнения трябваше да променят уставите си, имаше и срок ... Кой, какво е направил не знам, но може би, ако всички УС на клубове го бяха направили нямаше да се стигне до ситуацията с НКЕБ.
Спомням си, че някъде из форума пишеше за тези промени.
0

#10
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 2 2009, 21:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Между другото 5 курца влезнаха от Германия - кой собственик ви стана член? След постъпката с Виктор ще има да чакате членове, но това си е ваш проблем - слаби курцове във вашия клуб, силни в нашия!

Извинете за невежеството, но явно в България вече да има два курцхаар клуба!
Може ли да ми обясните кой е "вашия" и кой е "нашия" клуб или за по-лесно публикувайте устава на втория клуб - така ще ме улесните много.

0

#11
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Modena @ Dec 3 2009, 00:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Извинете за невежеството, но явно в България вече да има два курцхаар клуба!
Може ли да ми обясните кой е "вашия" и кой е "нашия" клуб или за по-лесно публикувайте устава на втория клуб - така ще ме улесните много.

Модена, прочети тук:

http://www.bglov.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=92678
0

#12
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Valentino @ Dec 2 2009, 22:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
еее Сашо, свали малко гарда, тези думи нещо........ ohmy.gif
По добре ще е да не се намисат кучетата в човешките дела!

Валка, караш ме да сваля гарда! Добре, но трябва да имам основание за това! Как ще ме убедиш да го направя? wink.gif
0

#13
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Aldo ot Cherni Lom

Дата на раждане 27.07.2005 г.
Работни оценки:
Екстериорни оценки: Best Junior,
5хСАС, CACIB, RCACIB, 3хВОВ,
3хBOG, BIS
Шампион на България
Млад Шампион на България
Шампион на Сърбия

Валка, как да сваля гарда? Само виж какви Разплодници сте сложили - без да са минали нито едно работно изпитание! Нали това е ловна порода, няма да гледаме паркетни кучета, които имат само оценки за екстериор!
0

#14
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 3 2009, 09:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Aldo ot Cherni Lom

Дата на раждане 27.07.2005 г.
Работни оценки:
Екстериорни оценки: Best Junior,
5хСАС, CACIB, RCACIB, 3хВОВ,
3хBOG, BIS
Шампион на България
Млад Шампион на България
Шампион на Сърбия

Валка, как да сваля гарда? Само виж какви Разплодници сте сложили - без да са минали нито едно работно изпитание! Нали това е ловна порода, няма да гледаме паркетни кучета, които имат само оценки за екстериор!

Хехехе... Сашо, някои хорица колекционират паркети и лачени обувки бре... biggrin.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 3 2009, 09:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Aldo ot Cherni Lom

Дата на раждане 27.07.2005 г.
Работни оценки:
Екстериорни оценки: Best Junior,
5хСАС, CACIB, RCACIB, 3хВОВ,
3хBOG, BIS
Шампион на България
Млад Шампион на България
Шампион на Сърбия

Валка, как да сваля гарда? Само виж какви Разплодници сте сложили - без да са минали нито едно работно изпитание! Нали това е ловна порода, няма да гледаме паркетни кучета, които имат само оценки за екстериор!

Бончо, изкарай този разплодник на хуберта, бре! laugh.gif Да видят хората какво е "джукела"!
0

#16
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 3 2009, 09:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Валка, караш ме да сваля гарда! Добре, но трябва да имам основание за това! Как ще ме убедиш да го направя? wink.gif


Сашо, да ти кажа честно аз съм привърженик на резултатите и реализацийте пред коментарийте, но това е мое мнение, не искам да те убеждавам, времето ще покаже къде какво има, дай боже да има повече и повече и е факт че в БГ вече има доста класни курцове - независимо колко и кои са, за което само трябва да се радваме. Не съм бил никога душманин на чуждото а напротив, щом е класно това което виждам му се радвам! Нека има, аз съм за делото един ден България да се покаже и на големия небосклон и вярвам че този ден ще дойде.

0

#17
Потребителят е онлайн   Тодор 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 860
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Valentino @ Dec 3 2009, 23:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо, да ти кажа честно аз съм привърженик на резултатите и реализацийте пред коментарийте, но това е мое мнение, не искам да те убеждавам, времето ще покаже къде какво има, дай боже да има повече и повече и е факт че в БГ вече има доста класни курцове - независимо колко и кои са, за което само трябва да се радваме. Не съм бил никога душманин на чуждото а напротив, щом е класно това което виждам му се радвам! Нека има, аз съм за делото един ден България да се покаже и на големия небосклон и вярвам че този ден ще дойде.

Докато комплексите стоят над любовта към кучетата и спорта, едва ли huh.gif
0

#18
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Тодор @ Dec 3 2009, 23:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Докато комплексите стоят над любовта към кучетата и спорта, едва ли huh.gif


Тошко, уцели прогнозата батювото, а уж си младо. wink.gif Е за тия кат тебе ме е яд, другите ше си намерат изяви. biggrin.gif
0

#19
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Тодор @ Dec 3 2009, 23:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Докато комплексите стоят над любовта към кучетата и спорта, едва ли huh.gif

Тоше,тези който пишат и ви отварят учите избиват комплекси ткали? А тези дето си малчът иви забиват ножчето си ги вземете увас biggrin.gif
0

#20
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Dec 4 2009, 00:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тошко, уцели прогнозата батювото, а уж си младо. wink.gif Е за тия кат тебе ме е яд, другите ше си намерат изяви. biggrin.gif

Коцак, какво те е яд че няма повече хора като теб и мен и недлчев? Да ударим по масата па даги питаме ще работите ли или не biggrin.gif Коцак,ще дойде и твойто време ни се коси biggrin.gif И Тошката ще ти се радва biggrin.gif
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни