БГ Лов Форум: Фен клуб ИЖ - 27 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб ИЖ - 27

#21
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Игнат Маринов,

Той приклада ти не е ли от орех или е от по новите модели -махагон?
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#22
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 20.06.2012 - 07:57 :

Колега Анелин,

Не забравяй че ако искаш да ти върви първия истрел трябва да бъде по нещо "мърдащо".Никакви мишени и консервни кутии.Просто традиция. В такова състояние такава пушка наистина е рядкост.Получи ли на личния съобщението?

:D :D знам, знам...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#23
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
И аз имам същата пушка но то новите - МП 27ЕМ 12/76 със сменяеми шокове с два спусъка. Прекарал съм към 700 патрона до сега и не съм имал засечки. Много надеждна пушка.
С куршум стреля много точно.
Кутията е никелирана и почти не изисква подръжка.
Като недостатъци мога да кажа че като свалям ложата запъва някъде и ще я водя на оръжейник. В началото не запъваше но нещо бърниках по болчетата на ложата и я развалих.
Тази пушка сигурно ще ме надживее :P
0

#24
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоначинаещ написа на 20.06.2012 - 12:04 :

И аз имам същата пушка но то новите - МП 27ЕМ 12/76 със сменяеми шокове с два спусъка. Прекарал съм към 700 патрона до сега и не съм имал засечки. Много надеждна пушка.
С куршум стреля много точно.
Кутията е никелирана и почти не изисква подръжка.
Като недостатъци мога да кажа че като свалям ложата запъва някъде и ще я водя на оръжейник. В началото не запъваше но нещо бърниках по болчетата на ложата и я развалих.
Тази пушка сигурно ще ме надживее :P

Сменил си местата на болтчетата - те са с различна дължина ( говорим за ключа на ложата) - смени им местата и хоп - готово :D !
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#25
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Ами аз никога не съм ги вадил. Само ги стегнах малко и после ги върнах половин оборот. Благодаря за съвета ще пробвам ;)
0

#26
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Другия вариант който е при мене - сваляй полу-ложата при спуснати пружини на спусъците.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#27
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Като са спуснати не закача. Но като беше нова и като бяха натегнати не закачаше докато не започнах да ги стягам да не ги загубя :mellow:
Николай Серкеджиев каза че трябва да се напаснат шепталата.
0

#28
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Проблема идва от ложата - шепталата задират по дървото и не вървят гладко. С една шкурка трябва да взема малко от дървото и мисля че проблема ще изчезне :)
0

#29
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Не е изключено като си натегнал болтчетата долния край да се е отвел навън и затова задира по дървото.Ако не свикнеш да спускаш пружините то най добре си потърси оръжейник защото може и да са изкривени малко от по силно натягане.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#30
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Извадих шепталата и не са изкривени. Изглеждат чисто нови - даже драскотини нямат. Дървото е дялано с теслата там и дървото стърчи над метала, който държи шепталата. Просто не е дообработено дървото но е поправимо ;)
0

#31
Потребителя е офлайн   Марин Маринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 09.09.10
Е хайде и аз да се присъединя с моята ИЖ-27 М :D .Като печка перник е всичко пуца.Няма грешка ;) Късмет и наслука на всички колеги
Ловецът е човек,когато е на лов!
0

#32
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Наистина всичко гърми. Като сложа цилиндъра и 0,25 или 0,5 в горната цев няма прошка с нея :D
Едрите съчми не ги мачка и куршумите вървят точно какво повече да искам.
0

#33
Потребителя е офлайн   to6kata_10 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 16.11.10
здражеите колеги ве4е една година имам иж 27 М сас платната мерна линия е и немога да расбера коя година е иникаде не пише ако знае някои да сподели . Наслука на вси4ки на ножия сезон
0

#34
Потребителя е офлайн   А.Драганов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 17.02.11
Виж това.
Наслука
0

#35
Потребителя е офлайн   to6kata_10 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 16.11.10
мерси колега на моита пише само x и твае и някакав номер ама ас ного неги расбирам само знам 4ее от парвите 27 аи сами казжали 4е по патент на браунинг дали е вярно неснам
0

#36
Потребителя е офлайн   А.Драганов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 17.02.11

Виж мнениетоto6kata_10 написа на 20.06.2012 - 19:22 :

мерси колега на моита пише само x и твае и някакав номер ама ас ного неги расбирам само знам 4ее от парвите 27 аи сами казжали 4е по патент на браунинг дали е вярно неснам


Колега, щом е Х би трябвало да е от 1976 година , а вече ако е от първите те не се казват ИЖ 27 а ИЖ 12 а от първите не е защото няма с буква Х погледни добре таблицата баща ми има такава буквата е Р, намат нищо ощно една с друга, но стига толко да съм спамил темата на колегите. Наслука с тия 27-чки
Наслука
0

#37
Потребителя е офлайн   А.Драганов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 17.02.11

Виж мнениетоto6kata_10 написа на 20.06.2012 - 19:22 :

мерси колега на моита пише само x и твае и някакав номер ама ас ного неги расбирам само знам 4ее от парвите 27 аи сами казжали 4е по патент на браунинг дали е вярно неснам

Извинявай, но не знаеш ,че това е серийния номер на пушката , вие разрешителното гледали ли сте си, дали вобще имате такова.
Наслука
0

#38
Потребителя е офлайн   Борис Попов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 451
  • Регистр: 28.04.10
А сега вижте и моята.ИЖ-27 чиста,без ежектори,плътна мерна линия,1971г.Веднага след иж-12.Наследство е от дядо ми и ловувам от дете със нея.Гледал съм доста 27-ци,но точно такава не.Не искам да се разделям със нея ,за нищо на света.Преди две години имах голям мерак за Иж-54.Купих,направих и дрехи,но така и не можа да ми пасне и замина при колега да го радва.Спомням си и до сега думите на дядо-Колкото по-проста,толкова по-добре.Не искаше и да чуе за ежектори и вентилирана планка.Причината-ежекторите могат да откажат в най-важния момент,а при едно падане върху пушката вентилираната планка става на синусоида и ходи я изправяй след това.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC02348.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02362.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02363.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02367.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02368.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02371.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02372.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02374.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02375.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02376.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02380.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02381.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02382.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02386.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02387.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02388.JPG
  • Прикачено изображение: DSC02389.JPG

0

#39
Потребителя е офлайн   to6kata_10 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 16.11.10
колега моята е саштата бес ижектори и саштото пише като на твоята нешто немога да ка4а снимки дасе види ама понатам ще ка4а . Само годината немога да расбера
0

#40
Потребителя е офлайн   А.Драганов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 17.02.11
Малко да раздвижиме :D
ИЖ 27 Е 12/70 СССР

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Наслука
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни