БГ Лов Форум: Фен клуб Рюгер - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Рюгер

#1
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13
да представим нашите пушлета.
0

#2
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
Кандидат съм за клуба, но все още нямам тяхно пушкалце ;)
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#3
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13

Виж мнениетож.калъча написа на 17.03.2015 - 18:37 :

да представим нашите пушлета.

Прикачено изображение: IMG10183.jpgПрикачено изображение: IMG10184.jpg
0

#4
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
А някоя снимка на група- да оплакнем окото? :D
0

#5
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
И аз съм в клуба имам флоберка- Рюгер.
0

#6
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Ето и моята хубавица. За съжаление,от както съм я купил, нямам време да й се порадвам.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150406_193344-2-1.jpg
  • Прикачено изображение: 20150406_193353-1.jpg
  • Прикачено изображение: 20150406_193402-1.jpg

0

#7
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Много ме кефи чантичката й!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150406_195856-1.jpg

0

#8
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоZINZ написа на 06.04.2015 - 19:06 :

Много ме кефи чантичката й!

Колега кога я купи и от къде,че вече7месеца търся тази модификация????
0

#9
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09

Виж мнениетоrosito8209 написа на 07.04.2015 - 19:20 :

Виж мнениетоZINZ написа на 06.04.2015 - 19:06 :

Много ме кефи чантичката й!

Колега кога я купи и от къде,че вече7месеца търся тази модификация????


От ВИП - София ,ама чаках доставката една година, и като дойде имаше много малко бройки и тези от София ги разграбили буквално за един ден. Аз и един колега взехме последните две бройки , едната беше от Пловдив , другата от Варна. Това беше мисля Септември 2014г. Питай във ВИПа , може да са докарали.
0

#10
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоZINZ написа на 07.04.2015 - 19:34 :

Виж мнениетоrosito8209 написа на 07.04.2015 - 19:20 :

Виж мнениетоZINZ написа на 06.04.2015 - 19:06 :

Много ме кефи чантичката й!

Колега кога я купи и от къде,че вече7месеца търся тази модификация????


От ВИП - София ,ама чаках доставката една година, и като дойде имаше много малко бройки и тези от София ги разграбили буквално за един ден. Аз и един колега взехме последните две бройки , едната беше от Пловдив , другата от Варна. Това беше мисля Септември 2014г. Питай във ВИПа , може да са докарали.

Питам редовно ама ядец,ползваш ли го лов прави ли добри групи ,как се справя на лов захищници70-100м,благодаря!
0

#11
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Както казах нямам време да й се порадвам. Изстрелял съм 3-4 кутийки по мишени и то за да видя кои патрони ще си хареса. За лов не съм я ползвал. За съжаление точно най-хубавата и функция, да се разглобява, е и най-голямата и слабост. Няма повтаряемост при сглобяване и разглобяване....Нямаше... защото след направената й "операция" при Шамана нещата си дойдоха по местата. Наложи се да й монтира допълнителен затягащ болт , след което вече проблема е решен / по думи на Шамана ,защото аз още не съм я пробвал/ , но при колегата с другата пушка вече няма проблеми. Надявам се сега по празниците да я пробвам поне по мишени да видя как е.
0

#12
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикачено изображение: 20141108_102428.jpgПрикачено изображение: 20141108_113610.jpg
0

#13
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоpopov308 написа на 09.04.2015 - 14:36 :

Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикрепен файл 20141108_102428.jpgПрикрепен файл 20141108_113610.jpg

А какъв модел и калибър е?
0

#14
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоrosito8209 написа на 09.04.2015 - 15:51 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 09.04.2015 - 14:36 :

Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикрепен файл 20141108_102428.jpgПрикрепен файл 20141108_113610.jpg

А какъв модел и калибър е?

Здравей!
Пушката е Ругер модел "Американ", същата като от първите снимки на Ж.Калъча. Моята е в калибър 308. Има я и в калибри 3006, 243 и 223.
Предлагат я във ВИП-а, където е на цена от 830 лв. и в Геодар Хасково, където е на цена малко над 1000 лв. Спекулата в Хасково е съвсем очевидна....
Основните предимства са, че тежи 2700 гр. и предпазителят е отзад зад болта /където е и на ловните пушки/, а не отстрани. Механизмите работят гладко. Пълнителят е ротационен и не стърчи под ложата, а е наравно с нея. Усилието на спусъка се регулира. При стелба, групите се побират в една МОА, т.е. 2,6 см.
Всички недостатъци са дребни и могат да се преглътнат, за тази цена...
В един друг форум писах подробно ревю за първите и следващите ми впечатления. При интерес, мога да го постна и тук. Поздрави!
0

#15
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

Виж мнениетоpopov308 написа на 10.04.2015 - 04:21 :

Виж мнениетоrosito8209 написа на 09.04.2015 - 15:51 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 09.04.2015 - 14:36 :

Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикрепен файл 20141108_102428.jpgПрикрепен файл 20141108_113610.jpg

А какъв модел и калибър е?

Здравей!
Пушката е Ругер модел "Американ", същата като от първите снимки на Ж.Калъча. Моята е в калибър 308. Има я и в калибри 3006, 243 и 223.
Предлагат я във ВИП-а, където е на цена от 830 лв. и в Геодар Хасково, където е на цена малко над 1000 лв. Спекулата в Хасково е съвсем очевидна....
Основните предимства са, че тежи 2700 гр. и предпазителят е отзад зад болта /където е и на ловните пушки/, а не отстрани. Механизмите работят гладко. Пълнителят е ротационен и не стърчи под ложата, а е наравно с нея. Усилието на спусъка се регулира. При стелба, групите се побират в една МОА, т.е. 2,6 см.
Всички недостатъци са дребни и могат да се преглътнат, за тази цена...
В един друг форум писах подробно ревю за първите и следващите ми впечатления. При интерес, мога да го постна и тук. Поздрави!

Благодаря за отговора колега,кажи само къде да потърся подробното ревю
0

#16
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13

Виж мнениетоpopov308 написа на 10.04.2015 - 04:21 :

Виж мнениетоrosito8209 написа на 09.04.2015 - 15:51 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 09.04.2015 - 14:36 :

Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикрепен файл 20141108_102428.jpgПрикрепен файл 20141108_113610.jpg

А какъв модел и калибър е?

Здравей!
Пушката е Ругер модел "Американ", същата като от първите снимки на Ж.Калъча. Моята е в калибър 308. Има я и в калибри 3006, 243 и 223.
Предлагат я във ВИП-а, където е на цена от 830 лв. и в Геодар Хасково, където е на цена малко над 1000 лв. Спекулата в Хасково е съвсем очевидна....
Основните предимства са, че тежи 2700 гр. и предпазителят е отзад зад болта /където е и на ловните пушки/, а не отстрани. Механизмите работят гладко. Пълнителят е ротационен и не стърчи под ложата, а е наравно с нея. Усилието на спусъка се регулира. При стелба, групите се побират в една МОА, т.е. 2,6 см.
Всички недостатъци са дребни и могат да се преглътнат, за тази цена...
В един друг форум писах подробно ревю за първите и следващите ми впечатления. При интерес, мога да го постна и тук. Поздрави!

моята е 270win.сега вече е 3кг.като я купих гола пушка цевта я дърпаше надолу малко черен силикон в приклада и нещата заспаха и пушлето се балансира и стана много прецизна.за сега съм я прострелял на 200м. център и чаковците нямат шанс.успех на всички колеги които притежават това прекрасно о-е.
0

#17
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09

Виж мнениетоpopov308 написа на 10.04.2015 - 04:21 :

Виж мнениетоrosito8209 написа на 09.04.2015 - 15:51 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 09.04.2015 - 14:36 :

Ето я и моята. Харесвам си я. В момента корекция претърпя единствено задния монтаж, който е обърнат вече със зъба към приклада. Така задния ринг дойде още по-назад.

Прикрепен файл 20141108_102428.jpgПрикрепен файл 20141108_113610.jpg

А какъв модел и калибър е?

Здравей!
Пушката е Ругер модел "Американ", същата като от първите снимки на Ж.Калъча. Моята е в калибър 308. Има я и в калибри 3006, 243 и 223.
Предлагат я във ВИП-а, където е на цена от 830 лв. и в Геодар Хасково, където е на цена малко над 1000 лв. Спекулата в Хасково е съвсем очевидна....
Основните предимства са, че тежи 2700 гр. и предпазителят е отзад зад болта /където е и на ловните пушки/, а не отстрани. Механизмите работят гладко. Пълнителят е ротационен и не стърчи под ложата, а е наравно с нея. Усилието на спусъка се регулира. При стелба, групите се побират в една МОА, т.е. 2,6 см.
Всички недостатъци са дребни и могат да се преглътнат, за тази цена...
В един друг форум писах подробно ревю за първите и следващите ми впечатления. При интерес, мога да го постна и тук. Поздрави!


Колега ако не ти е проблем качи ревюто и тук. Гледах във ВИПа я няма /поне на сайта/,
0

#18
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Това беше първоначалното ми мнение, което поддържам и сега:
Здравейте колеги!

Както вече писах в една друга тема, имах намерение да се сдобия с карабина Ruger American модел Standart в кал. 308. Речено - сторено.

Ето и първите ми впечатления, за предимствата :

Основното ми желание беше да имам много лека карабина, която да нося по време на гонките и да бъде маневрена. В това отношение, Ругерът напълно оправдава очакванията ми. Има тегло от 2,8 кг. и това звучи съвсем достоверно, още щом я хванеш в ръка. Дори и след като монтирах Леуполд 1-4х20 на стоманени рингове, пак ми се струваше, че държа някаква детска пушчица, купена от Хиполенд... Сега на нея има Бърис 3-9х40. Това малко промени общия баланс на оръжието, но пак теглото с оптиката и ринговете остана под 3,3 кг., което радва. По време на гонката можеш да въртиш оръжието на където си поискаш, имайки чувството, че се целиш с някаква тояжка...

Най-накрая отново имам пушка, на която предпазителят е отзад, зад болта /като при Щаер/, а не отстрани /като при Ремингтон/. Това много улеснява работата и бързото отключване. Предпазителят е двупозиционен, като повече не е и нужно. Може да се отключи по-внимателно и тихо, но при бързото отключване се чува щракане.

Двете "пластинки", играещи ролята на уивър са хванати здраво и нямат нужда от пристягане /поне първоначално/. За по-големи и обемни оптики обаче, ще е нужно монтиране на цяла уивър база, защото разстоянието между ринговете ще дойде късо;

Спусъкът е много приятен. Движи се плавно, без "накъсване" на движението и има къс ход. Може да се регулира от 2 до 5 либри /дано не греша мерната единица/. Пластинката, играеща ролята на вграден предпазител /като при Севидж, подобно на Глок/ идва излишна според мен, но не дразни и с нея бързо се свиква. Не създава ядове при стрелбата. Влиза в спусъка с много лек натиск.

Първоначално, болтът отваря и затваря с по-голямо усилие, но към 30-тия изстрел поулегна и сега движението при отваряне и затваряне е лесно. Самият болт се движи в леглото без никакви луфтове, доста "мазно" и няма възможност за неправилно насочване и затягане при презареждането. Може да се презарежда много бързо. Взвеждането е с повдигане на ръкохватката нагоре, както при Тика. Първият ми Тоз 122 зареждаше при вкарването на болта напред и това беше свързано с голямо усилие. Мисля, че сега Уинчестър имат подобна пушка, но тази система не е за предпочитане.

Пълнителят се сваля изцяло, с 4 патрона е. Поставя се лесно, без никакво усилие и се маха с едно натискане на бутончето. Всичко може да стане изключително бързо, без да гледаш в оръжието и да се "целиш" в тесни отвори. Това се дължи на факта, че пълнителят е широк, на ротационен принцип. Другото предимство е, че не стърчи под оръжието и отдолу то си остава гладко от върха на приклада до спусъчната скоба. В същото време пълнителят стои стаблилно и е изключено да изпадне по време на работа. За съжаление, втори пълнител не е включен в комплекта и се поръчва допълнително.

Има много мек задтилък, който доста добре "гаси" отката от лекото оръжие. Самият откат не е силен, но при Варминтовата Тика, такъв направо отсъстваше. Независимо от това, "отскачането" на цевта не е голямо и може да се произведе бърз втори изстрел, като се държи целта в оптиката. Има пластина, която показва, кога пушката е заредена, има си и копче за лесно изваждане на болта /разположено вляво, най-отзад/. Цевта е дълга 56 см. .

Карабината има много добър баланс. Като цяло е тъничка и много удобна за хващане и прикладване от ръка. За това помагат и силно изразените накатки. Наистина не позволяват приплъзване на ръката, дори и ако е мокра. Общо взето, по време на лова постоянно ти се иска да я вдигнеш и да гръмнеш, защото това движение е много лесно и приятно. Чувстваш се сигурен с нея и можеш дълго време да "държиш точката върху целта" без да се измориш.

Естествено, има и някои видими от пръв поглед недостатъци.

Най-много ме дразни, че предпазителят не заключва болта, на което бях свикнал при Тиката. Било направено, за да можеш "безопасно" да разреждаш оръжието т.е. с включен предпазител. Това обаче те кара постоянно да проверяваш дали ръкохватката е в най-долно положение и дали не си я закачил някъде при прехода.

Също така, веднага си личи американската ширпотребна изработка. Цевта дойде леко чукната от външния край на дулото. В завода никой не си е направил труда да го оправи, а са нанесли оксидацията направо върху дефекта. За щастие, дулният срез е прибран навъртре и е по-защитен.

Изработката на някои от стругованите детайли ми навява мили спомени за часовете по трудово и металообработване, но дразненията са по-скоро козметично - визуални, а не функционални.

Самата оксидация е слаба. Без да искам, опрях леко цевта в рамката на колата и веднага се получи малка деруга, като отдолу се показа белия метал. Вече има и още няколко такива петънца от бял метал, които и аз не разбрах от къде са. Въобще, покритието е слабо и след време вероятно ще се наложи да се повтори...

Цевта наистина е "плаваща". Банкнота преминава между нея и ложата без проблем. Но от едната страна отворът зяпа повече, отколкото от другата. Не, че има значение, но при Тиката, това е немислимо;

Топката на болта е прекалено малка и няма възможност да се прибави допълнителен детайл, какъвто имат отново при Тика. Някъде видях, че собствениците сменят цялата ръкохватка с алуминиева, по-дълга и дебела. Има и други пропуски, издаващи ширпотребния характер на оръжието, но всички те са "за преглъщане" и не пречат на ефективната употреба. Все пак и цената му е такава...

За групите още нищо не мога да кажа, тъй като си играя с утъпкване. Вследствие на използването на Робла Соло групите доста варират и не са показателни. В началото бяха съвсем приемливи /в границите на ъгловата минута/. После се влошиха, сега пак се пооправиха. За групи ще кажа и снимам по-нататък...

Като цяло съм доволен от покупката си. Ще върши работа за това, за което съм го взел - за лов. Малко неглижираното изпълнение ме кара да не бъда толкова педантичен в пазенето и лъскането на оръжието, а да се концентрирам върху самата му употреба, Вече не мисля постоянно дали не съм го чукнал и опрял някъде...

Поздрави и наслука на всички!
0

#19
Потребителя е офлайн   vis65 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 26.11.11
Здравейте колеги от днес съм собственик на РЮГЕР 1022 - юбилейна серия по случай 50 годишнината на фирмата. Тъй като пушката е с микро канали някой може ли да ми каже ефикасен начин за почистване на цевта? Благодаря ви предварително!
0

#20
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09

Виж мнениетоvis65 написа на 11.05.2015 - 16:00 :

Здравейте колеги от днес съм собственик на РЮГЕР 1022 - юбилейна серия по случай 50 годишнината на фирмата. Тъй като пушката е с микро канали някой може ли да ми каже ефикасен начин за почистване на цевта? Благодаря ви предварително!

За takedown модела ли говориш? Ако да , как си с прострелката?
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни