БГ Лов Форум: Бракониерството – основни насоки за решаване на проблемите - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Бракониерството – основни насоки за решаване на проблемите Изпратено на имейла на БГ ЛОВ

#21
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 26.06.2012 - 11:56 :

бракониерството възниква преди няколко хиляди години с появата на собствеността и законите които я защитават. Така.
иначе материалът казва какво е бракониерство и добавките на другите съфорумци също имат своето място. Най-ефективното справяне с бракониерството е свързано с тотален тараш на джипове и автомобили при прибиране на ловците от лов. Да видим тогава дали някой ще посмее да си заложи джипа за мръвка от 600 грама сърнешко кърваво с кокалки. А това е много лесно мероприятие. Гарантирам че след всеки излет в Трънско при един як тараш например преди Брезник ще се хващат доста рибки. Преди да видят че нещата са сериозни и да започнат да мислят с празните си кофи. След като съзнанието на много не работи си трябва ударно използване на репресивни мерки. Има и други мерки които сега също действат за ограничаване на бракониерството и са доста ефективни преди да станат извистни на широката публика.

Много е лесно да щракаш по клавиатурата и да ловиш бракониери , само че ..... трънските столичанье че ги "тресеш" преди Брезник , ясно B) а как ще се справиш с баш трънчанье бре, като у секу буку има бокерица у другу карабина ?!
А сега като виден спец по антибракониерските въпроси ни подскажи как и ние да се справим с проблема и ..... какви са "другите ефективни мерки" :D
пп Ако имаш неща точно , ясно и конкретно .... давай , ако ли не , нема за к'во да ми затъткуеш !
Поздрави !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#22
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
И да не забравяме че един истински ловец-спортист, спортсмен и на ум няма да му мине да бракониерства. Бракониерства ли не е вече ловец-спортсмен а нечестен и безчестен играч. И не заслужава уважение. Не мого да се начудя какво може да накара един човек да бракониерства хеле пък на основните видове дивеч обект на бракониерство - сърна, заек????????????????????

Много свещено тъп трябва да е този който го прави, да ме извинява ако ме чете, но не мога да се начудя на тази простотия.

Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#23
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.05.2013 - 12:40 :

Виж мнениетоpiri написа на 26.06.2012 - 11:56 :

бракониерството възниква преди няколко хиляди години с появата на собствеността и законите които я защитават. Така.
иначе материалът казва какво е бракониерство и добавките на другите съфорумци също имат своето място. Най-ефективното справяне с бракониерството е свързано с тотален тараш на джипове и автомобили при прибиране на ловците от лов. Да видим тогава дали някой ще посмее да си заложи джипа за мръвка от 600 грама сърнешко кърваво с кокалки. А това е много лесно мероприятие. Гарантирам че след всеки излет в Трънско при един як тараш например преди Брезник ще се хващат доста рибки. Преди да видят че нещата са сериозни и да започнат да мислят с празните си кофи. След като съзнанието на много не работи си трябва ударно използване на репресивни мерки. Има и други мерки които сега също действат за ограничаване на бракониерството и са доста ефективни преди да станат извистни на широката публика.

Много е лесно да щракаш по клавиатурата и да ловиш бракониери , само че ..... трънските столичанье че ги "тресеш" преди Брезник , ясно B)/> а как ще се справиш с баш трънчанье бре, като у секу буку има бокерица у другу карабина ?!
А сега като виден спец по антибракониерските въпроси ни подскажи как и ние да се справим с проблема и ..... какви са "другите ефективни мерки" :D/>
пп Ако имаш неща точно , ясно и конкретно .... давай , ако ли не , нема за к'во да ми затъткуеш !
Поздрави !

С тебе отдавна не ми се спори. Ако знаеш такива пиши, няма проблем. А пък що се отнася до другите мерки - що се интересуваш, да не би нещо да ти е така стресово? Нали знаеш, ноу-хау се продава срещу нещо насреща, а срещу обиди и обидни квалификации и подхвърляния явно не става. Просто валутата ти не е конвертируема. :P Все пак ще ти открехна че справянето ви с проблема тръгва от продължаване на мъчителните опити за напразно достигане до дълбинната ви психология, където сте заровили голяма част от туловището на съвестта си, г-н Петров. Видно е то за мен, а ако греша и съвестта е заговорила най-накрая приживе, преди да се спомине окончателно, то с радост ще се радвам да греша!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#24
Потребителя е офлайн   penkata2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 02.09.11
Много се изписа за ефективната борба с все по-разширяващото се браконерство и накрая почти нищо.Горските не си вършели работата те и няма да я вършат с отношението което имат ръководителите им към тях.Един пример тези мъже от звеното за охрана наСЦДП-Габрово които уличиха Исперихския кмет в браконерство уловиха браконера на яз.Смирненски с диво прасе заловиха браконер с 500кг. риба уловена с мрежи и още други всекидневно са принуждавани да работят и работа нямаща нищо общо с охраната .Защото това което говорят горските е че вездесъщият Иван Недков директор на СЦДП-Габрово ненавижда думата охрана и хората свързани с нея -те били безделници и мързели.Сигурен съм че това не е изолиран случай.Но когато ръководители от такъв калибър имат такова отношение към охраната на дивеча не може да очакваме борбата с браконерството да има големи успехи.
0

#25
Потребителя е офлайн   vasil-33 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 28.03.10
Можеби най правилно ще бъде за днешния капиталистическо несправедлив пълен с права и не задължения свът,да бъде вкаран в действия закона за защита на частната собственост.Тогава този който има гора ще може да си я стопанисва,да си бракониерства в нея ако е несъвестен селяндур , да допуска внея да ловува който той си поиска.И ако залови бракониер да може да си направи хубава снимка върху отстреляния дивеч и да си постави красив трофей от дивеч с наймованито бракониер.
0

#26
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоpenkata2 написа на 22.06.2013 - 15:18 :

Много се изписа за ефективната борба с все по-разширяващото се браконерство и накрая почти нищо.Горските не си вършели работата те и няма да я вършат с отношението което имат ръководителите им към тях.Един пример тези мъже от звеното за охрана наСЦДП-Габрово които уличиха Исперихския кмет в браконерство уловиха браконера на яз.Смирненски с диво прасе заловиха браконер с 500кг. риба уловена с мрежи и още други всекидневно са принуждавани да работят и работа нямаща нищо общо с охраната .Защото това което говорят горските е че вездесъщият Иван Недков директор на СЦДП-Габрово ненавижда думата охрана и хората свързани с нея -те били безделници и мързели.Сигурен съм че това не е изолиран случай.Но когато ръководители от такъв калибър имат такова отношение към охраната на дивеча не може да очакваме борбата с браконерството да има големи успехи.

Вече няма ли нов шеф?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#27
Потребителя е офлайн   ПЪНЧО 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 108
  • Регистр: 16.12.08
Според мен първо трябва да има корекции в законодателството..освен глоби и лишаване от свобода - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! лишаване от право на лов до живот при първа проява, установена с годни доказателствени средства, включително и фотокапани. Няма две, няма три години..до живот!! Няма амнистии, няма пробации, няма "хубав човек"..Бързо производство и служителите които са извършили задържането да имат право да са свидетели в съдебното заседание..
0

#28
Потребителя е офлайн   jon genkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 451
  • Регистр: 04.06.13

Виж мнениетоПЪНЧО написа на 20.12.2013 - 13:03 :

Според мен първо трябва да има корекции в законодателството..освен глоби и лишаване от свобода - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! лишаване от право на лов до живот при първа проява, установена с годни доказателствени средства, включително и фотокапани. Няма две, няма три години..до живот!! Няма амнистии, няма пробации, няма "хубав човек"..Бързо производство и служителите които са извършили задържането да имат право да са свидетели в съдебното заседание..


През 10000км.,та оттатък, е така.Тук няма как да стане.Мислещите хора казват,че тази държава ще се оправи тогава когато се поеме от децата на нашите деца.Това е истината,надявам се разбираш какво искам да кажа.
0

#29
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоjon genkov написа на 20.12.2013 - 15:19 :

Виж мнениетоПЪНЧО написа на 20.12.2013 - 13:03 :

Според мен първо трябва да има корекции в законодателството..освен глоби и лишаване от свобода - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! лишаване от право на лов до живот при първа проява, установена с годни доказателствени средства, включително и фотокапани. Няма две, няма три години..до живот!! Няма амнистии, няма пробации, няма "хубав човек"..Бързо производство и служителите които са извършили задържането да имат право да са свидетели в съдебното заседание..


През 10000км.,та оттатък, е така.Тук няма как да стане.Мислещите хора казват,че тази държава ще се оправи тогава когато се поеме от децата на нашите деца.Това е истината,надявам се разбираш какво искам да кажа.


Съгласен,на сегашните им е изкривено мисленето от социализъма!!!!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#30
Потребителя е офлайн   penkata2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 02.09.11

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 22.12.2013 - 14:22 :

Виж мнениетоjon genkov написа на 20.12.2013 - 15:19 :

Виж мнениетоПЪНЧО написа на 20.12.2013 - 13:03 :

Според мен първо трябва да има корекции в законодателството..освен глоби и лишаване от свобода - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! лишаване от право на лов до живот при първа проява, установена с годни доказателствени средства, включително и фотокапани. Няма две, няма три години..до живот!! Няма амнистии, няма пробации, няма "хубав човек"..Бързо производство и служителите които са извършили задържането да имат право да са свидетели в съдебното заседание..


През 10000км.,та оттатък, е така.Тук няма как да стане.Мислещите хора казват,че тази държава ще се оправи тогава когато се поеме от децата на нашите деца.Това е истината,надявам се разбираш какво искам да кажа.


Съгласен,на сегашните им е изкривено мисленето от социализъма!!!!

А какво ще кажеш колега затова?ЛРД-Гъбене съставна част от ловно здружение Габрово на редовен лов за дива свиня отстрелва 2броя диви прасета част от ловците се укриват и си ги поделят за останалите въздух.Това браконерство ли е или.........Срещу същата дружина има образувано досъдебно производство също за укриване на отстреляни диви прасета на редовен лов отчетени 2 броя но реално са много по-вече.И това ли е изкривено мислене от социализма?
0

#31
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Бих казал много -бракониерство,простотия,егоизъм и пр.Никога не бих постъпил по този начин с ловните си другари!Поздрави и Наслука!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#32
Потребителя е офлайн   jon genkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 451
  • Регистр: 04.06.13
общество

Виж мнениетоpenkata2 написа на 31.12.2013 - 04:25 :

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 22.12.2013 - 14:22 :

Виж мнениетоjon genkov написа на 20.12.2013 - 15:19 :

Виж мнениетоПЪНЧО написа на 20.12.2013 - 13:03 :

Според мен първо трябва да има корекции в законодателството..освен глоби и лишаване от свобода - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!! лишаване от право на лов до живот при първа проява, установена с годни доказателствени средства, включително и фотокапани. Няма две, няма три години..до живот!! Няма амнистии, няма пробации, няма "хубав човек"..Бързо производство и служителите които са извършили задържането да имат право да са свидетели в съдебното заседание..


През 10000км.,та оттатък, е така.Тук няма как да стане.Мислещите хора казват,че тази държава ще се оправи тогава когато се поеме от децата на нашите деца.Това е истината,надявам се разбираш какво искам да кажа.


Съгласен,на сегашните им е изкривено мисленето от социализъма!!!!

А какво ще кажеш колега затова?ЛРД-Гъбене съставна част от ловно здружение Габрово на редовен лов за дива свиня отстрелва 2броя диви прасета част от ловците се укриват и си ги поделят за останалите въздух.Това браконерство ли е или.........Срещу същата дружина има образувано досъдебно производство също за укриване на отстреляни диви прасета на редовен лов отчетени 2 броя но реално са много по-вече.И това ли е изкривено мислене от социализма?


Да колега,и това е изкривено мислене останало от социализъма,защото един нормален човек който е живял в истинско демократично общество не би си и помислил да постъпи така.А по социалистически и с извинение бих казал-да ти пикая на дружината,защото тези красавци за да скрият двете прасета преди това е имало други които са правили същото,а когато в една дружина започне да се крие дивеча,това не е дружина.
0

#33
Потребителя е офлайн   jon genkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 451
  • Регистр: 04.06.13

Виж мнениетоП.Пенчев написа на 31.12.2013 - 09:40 :

Бих казал много -бракониерство,простотия,егоизъм и пр.Никога не бих постъпил по този начин с ловните си другари!Поздрави и Наслука!


Цял живот този народ е учен да краде и да не плаща,отвсякъде,на всякакво ниво.Това какво е,не е ли кражба и то от колегите,в името на 2 кила месо повече.Е и????????Ще се наяде ли с тези 2 кила,ще си реши ли проблемите или какво?Не разбирам такива хора,чуждо ми е подобно мислене.
0

#34
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Прочетете и подкрепете: Бракониерството да води до затвора – предлага Съюзът на ловците и риболовците в България
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#35
Потребителя е офлайн   robocop 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 91
  • Регистр: 10.06.13

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.01.2014 - 11:04 :


Дори и със смъртно наказание да се наказва за бракониерство пак няма да има животни.
За мен причините за намаляването на дивеча 99,9 процента са;
1. Масовото изсичане на горите(гола сеч) :angry:
2. Масовото използване на отрови в земеделието :angry:
3. Масовите убийства на стотици животни в дивечовъдните касапници :angry:
А за затвори и др. според мен простотии е неуместно да се говори, когато няколко МАЗНИКА В България се нагушват къде полу-легално
къде-нелегално от гори и дивеч и години наред са ненаказани.
А какво ще кажете за тези които уш трябва да пазят дивеча от бракониерство а самите те бракониерстват, тях кои ще ги наказва(затвори)?
Това ако се приеме и спазва ще вкара в затвора основно онзи дядо които взема 150лв. пенсия, и от недоимък е прибрал 1 сърничка или
е отсякъл 1 дърво а не онези който трябва да са отдавна нежната част в затворите.
Докато всичко това си остава в това положение аз никога няма да подкрепя нещо което ще се отнася само за малкия човечец.
0

#36
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

Виж мнениетоrobocop написа на 09.02.2014 - 14:26 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.01.2014 - 11:04 :


Дори и със смъртно наказание да се наказва за бракониерство пак няма да има животни.
За мен причините за намаляването на дивеча 99,9 процента са;
1. Масовото изсичане на горите(гола сеч) :angry:/>
2. Масовото използване на отрови в земеделието :angry:/>
3. Масовите убийства на стотици животни в дивечовъдните касапници :angry:/>
А за затвори и др. според мен простотии е неуместно да се говори, когато няколко МАЗНИКА В България се нагушват къде полу-легално
къде-нелегално от гори и дивеч и години наред са ненаказани.
А какво ще кажете за тези които уш трябва да пазят дивеча от бракониерство а самите те бракониерстват, тях кои ще ги наказва(затвори)?
Това ако се приеме и спазва ще вкара в затвора основно онзи дядо които взема 150лв. пенсия, и от недоимък е прибрал 1 сърничка или
е отсякъл 1 дърво а не онези който трябва да са отдавна нежната част в затворите.
Докато всичко това си остава в това положение аз никога няма да подкрепя нещо което ще се отнася само за малкия човечец.

Подкрепям предложението за затвор за убито животно,колкото по-голямо и рядко е то повече годинки! Но както е по закон за носенето на сглобено оръжие също да се предвидят сурови наказания-отнемане на оръжие,мпс и право на лов. Това второто ще има много по-голям ефект. Мисля така защото при уловен тарикат с убит дивеч започват адвокатски номера,че лицето било открило дивеча вече гръмнат,нямал обхват на джиесема да извика горското и т.н. И иди го съди тогава.
Уважаеми робокоп! При нас сечта е полезна,защото акацията после така се сгъства,че е рай за дивеча и сечището е основно ловище за 10 г. напред. Мисля,че и с другите широколистни видове е така. Като специалист в земеделието твърдя,че пестицидите вече не са такъв проблем. В ЕС са болни на тема екология и няма да допуснат опасен препарат. А това,че законът може да вкара в затвора само дребни риби -за това си прав. Въпреки това аз съм -ЗА такъв закон!
0

#37
Потребителя е офлайн   batdanko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 264
  • Регистр: 05.06.08

Виж мнениетоrobocop написа на 09.02.2014 - 14:26 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.01.2014 - 11:04 :


Дори и със смъртно наказание да се наказва за бракониерство пак няма да има животни.
За мен причините за намаляването на дивеча 99,9 процента са;
1. Масовото изсичане на горите(гола сеч) :angry:/>
2. Масовото използване на отрови в земеделието :angry:/>
3. Масовите убийства на стотици животни в дивечовъдните касапници :angry:/>
А за затвори и др. според мен простотии е неуместно да се говори, когато няколко МАЗНИКА В България се нагушват къде полу-легално
къде-нелегално от гори и дивеч и години наред са ненаказани.
А какво ще кажете за тези които уш трябва да пазят дивеча от бракониерство а самите те бракониерстват, тях кои ще ги наказва(затвори)?
Това ако се приеме и спазва ще вкара в затвора основно онзи дядо които взема 150лв. пенсия, и от недоимък е прибрал 1 сърничка или
е отсякъл 1 дърво а не онези който трябва да са отдавна нежната част в затворите.
Докато всичко това си остава в това положение аз никога няма да подкрепя нещо което ще се отнася само за малкия човечец.

Абсолютно вярно. Не се ли решат тези основни проблема е все едно да ти капе покрива и ти да се бориш срещу това с леген.Обсъждането колко да е голям легена,какъв цвят да е и дали дежурния по леген да влиза в затвора при не навременната му смяна не решават проблема с пробития покрив.
0

#38
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 09.02.2014 - 16:38 :

Като специалист в земеделието твърдя,че пестицидите вече не са такъв проблем. В ЕС са болни на тема екология и няма да допуснат опасен препарат. А това,че законът може да вкара в затвора само дребни риби -за това си прав. Въпреки това аз съм -ЗА такъв закон!

:D незнаех ,че внасяма само и единствено опасни препарати от Европа :unsure: та , по добре закона да вкара 1 вносителите на препаратите за масово унищожение в дранголника B) Масовите убийци във властите винаги са проповядвали , НЕ на насилието .... обяснимо защо
Като специалист в земеделието .... какво е наличието на ДДТ и радиациони фон на почвите , как се отразвява това на селскостопанската продукция от животински и разстителен произход , съответно на дивеча и хора и .....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#39
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Прав си! ДДТ е забранен 1972 г. защото се акумулира в почва,вода и живите организми и то за десетки години. Но пъдпъдък и гургулица преди 10-15 г. имаше много. Не може да се направи връзка за тяхното изчезване с ДДТ. Чернобил не коментирам. Сложно е. Снощи мислих за Раундъпа и изглежда наистина има връзка с пъдпъдъците но непряка. От 4-5 г. Раундъп стана много евтин и масово се прилага в стърнищата,основното обитание на тази птичка. Като загинат плевелите пъдпъдъка нито има храна нито подслон и мигрира. За сега нямам друго обяснение. Относно гургулиците знаеш,че са прелетни и би могло проблема да е в зимните им "квартири"? Всичко е въпрос на научни изследвания и ние може само да гадаем. Опитът ми позволява да ти изтъкна още куп хипотези но те все таки ще са хипотези. :animated100:/>
0

#40
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 28.02.2014 - 13:21 :

Прав си! ДДТ е забранен 1972 г. защото се акумулира в почва,вода и живите организми и то за десетки години. Но пъдпъдък и гургулица преди 10-15 г. имаше много. Не може да се направи връзка за тяхното изчезване с ДДТ. Чернобил не коментирам. Сложно е. Снощи мислих за Раундъпа и изглежда наистина има връзка с пъдпъдъците но непряка. От 4-5 г. Раундъп стана много евтин и масово се прилага в стърнищата,основното обитание на тази птичка. Като загинат плевелите пъдпъдъка нито има храна нито подслон и мигрира. За сега нямам друго обяснение. Относно гургулиците знаеш,че са прелетни и би могло проблема да е в зимните им "квартири"? Всичко е въпрос на научни изследвания и ние може само да гадаем. Опитът ми позволява да ти изтъкна още куп хипотези но те все таки ще са хипотези. :animated100:/>/>

Хипотези , хипотези , ама са истини .... и вместо да търсим и намерим научно решение на проблема, дивеч - човек , ние търсим единствено и само оправдания . Незнам защо американския данакоплатец няма претенции към ловци и траперите-бракониери , а нададоха вой срещу правителствената програмата "Bye Bye Blackbird" B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни