БГ Лов Форум: Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници тема в помощ относно избор на ловно куче

#21
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(vater @ Jun 1 2010, 13:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тогава поради липсата на информационен поток ходих на гледачка...


До колкото знам си доволен, значи и гледачката помага.


0

#22
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 1 2010, 13:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
До колкото знам си доволен, значи и гледачката помага.

Надявам се да помогнеш на темата и съответно на Българските ловци... За шопчето си има специална тема! wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#23
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(vater @ Jun 1 2010, 13:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Надявам се да помогнеш на темата и съответно на Българските ловци... За шопчето си има специална тема! wink.gif


Най добре е ловеца да походи на лов, тогава от своето наблюдение ще прецени коя порода му допада.

После е трудното, но както са казали хората без едно две окепазени кучета няма да мине...

Минималната гаранция е чип и доказан развъдчик, но при различните породи е различно.

с две думи принципа проба - грешка работи в пълна сила.

А да, и хубаво е когато се избира куче да си водите някой с повече опит и с око (то е най-важното).

Родословието не е най важното, по цял свят развъдниците разменят кучила, и си позволяват да пишат небивалици там.
0

#24
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 1 2010, 13:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Родословието не е най важното, по цял свят развъдниците разменят кучила, и си позволяват да пишат небивалици там.

И в България ли е така? ohmy.gif В частност пойнтер клуба?За лайките и бензиностанциите знаме! biggrin.gif laugh.gif
0

#25
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 1 2010, 13:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Най добре е ловеца да походи на лов, тогава от своето наблюдение ще прецени коя порода му допада.

После е трудното, но както са казали хората без едно две окепазени кучета няма да мине...

Минималната гаранция е чип и доказан развъдчик, но при различните породи е различно.

с две думи принципа проба - грешка работи в пълна сила.

А да, и хубаво е когато се избира куче да си водите някой с повече опит и с око (то е най-важното).

Родословието не е най важното, по цял свят развъдниците разменят кучила, и си позволяват да пишат небивалици там.

Какво е доказан развъдчик и развъдник? Как да ги разпознаем сред всички?
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#26
Потребителя е офлайн   sonhen 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 15.07.08
искам да ви попитам за съвет-откъде е по добре да си взема куче от Бг развъдник или ако имам възможност от чужбина и защо-понеже съм се навил да си взема нещо хубаво от развъдник
Благодаря Ви
0

#27
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(sonhen @ Jun 1 2010, 14:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
искам да ви попитам за съвет-откъде е по добре да си взема куче от Бг развъдник или ако имам възможност от чужбина и защо-понеже съм се навил да си взема нещо хубаво от развъдник
Благодаря Ви

то това хубаво ама какво куче искаш ,от каква порода
0

#28
Потребителя е офлайн   sonhen 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 15.07.08
ами интересувам се от курцхаар или дратхаар та питането ми е откъде е по добре да си го взема
0

#29
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(sonhen @ Jun 1 2010, 16:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
ами интересувам се от курцхаар или дратхаар та питането ми е откъде е по добре да си го взема

Колеги измествате разговора в друга посока. Задай си въпросите в темите за курцхаара или дратхаара или в нова тема тук: http://www.bglov.com/forum/index.php?showforum=25
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#30
Потребителя е офлайн   Ivan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 442
  • Регистр: 26.02.08
Цитат(vater @ Jun 1 2010, 02:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това може в друга тема, тук ще се обсъжда без имена! Темата е Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници. Дайте съвети по кои признаци и резултати колегите ловци да се ориентират в своя избор... критерии???

По моите критерий:
1.Кучетата на развъдчика/развъдника да ловуват дивеча,който ми е приоритет,колкото се може по често.3 дни на седмица минимум!
2.Различни кучета от различни скачки,собственост на различни хора,но идващи от един развъдник да са печелили призови места в състезания.Същото важи и за кучетата сегашна собственост на развъдника.
3. Кучетата на развъдника трябва да са физически здрави,психически устойчиви,без вродени и генетични дефекти.
4.По външни белези и поведение кучетата трябва да отговарят на типичните представи за породата.
Общо взето,точна формула според няма.Добър пример за успешен според мен е развъдник за Немски Ловни териери от Австрия "Обермайерхофен".
That`s how they do it in Dixie!!
0

#31
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(sonhen @ Jun 1 2010, 16:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
ами интересувам се от курцхаар или дратхаар та питането ми е откъде е по добре да си го взема

ватер не го изместваме просто може да послужи като пример за всички примерно
колега ,имам няколко въпроса и ще ти кажа примерно аз кой развъдник ще ти предложа за дратхаар или курцхаар и от къде

колко пари си склонен да платиш за куче

какъв опит имаш с кучетата

къде ще го гледаш

какво ловуваш ,поле вода гора какъв лов ти е предпочетен

на какво държиш на известни родители или ти е достатъчно работни и красиви

ловуващи кучета или състезателни

какви надежди ще искаш да заложиш на него

желаеш ли да минеш изпити с това куче и да го пуснеш в разплод

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,има още много работи ама горе долу като отговориш на тия ще може някой да ти отговори към колко добър развъдник да се насочиш
0

#32
Потребителя е офлайн   Воден Чаиров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1299
  • Регистр: 29.03.08
Цитат(хектор @ Jun 1 2010, 20:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
ватер не го изместваме просто може да послужи като пример за всички примерно
колега ,имам няколко въпроса и ще ти кажа примерно аз кой развъдник ще ти предложа за дратхаар или курцхаар и от къде

1.колко пари си склонен да платиш за куче

2.какъв опит имаш с кучетата

3.къде ще го гледаш

4.какво ловуваш ,поле вода гора какъв лов ти е предпочетен

5.на какво държиш на известни родители или ти е достатъчно работни и красиви

6.ловуващи кучета или състезателни

7.какви надежди ще искаш да заложиш на него

8.желаеш ли да минеш изпити с това куче и да го пуснеш в разплод

Хекторе,
да разбирам ли, че си задаваш всички тези въпроси ...
... когато тръгнеш да купуваш куче ...!? wink.gif biggrin.gif
Според мен от изброените ...
... мераклията трябва, да си отговори само на един ...!? tongue.gif biggrin.gif

0

#33
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Воден Чаиров @ Jun 1 2010, 22:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хекторе,
да разбирам ли, че си задаваш всички тези въпроси ...
... когато тръгнеш да купуваш куче ...!? wink.gif biggrin.gif
Според мен от изброените ...
... мераклията трябва, да си отговори само на един ...!? tongue.gif biggrin.gif

виж той правилния въпрос е първия biggrin.gif от там насетне другите са второстеппенни и третостипенни
0

#34
Потребителя е офлайн   sonhen 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 15.07.08
QUOTE (хектор @ Jun 1 2010, 20:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
ватер не го изместваме просто може да послужи като пример за всички примерно
колега ,имам няколко въпроса и ще ти кажа примерно аз кой развъдник ще ти предложа за дратхаар или курцхаар и от къде

колко пари си склонен да платиш за куче

какъв опит имаш с кучетата

къде ще го гледаш

какво ловуваш ,поле вода гора какъв лов ти е предпочетен

на какво държиш на известни родители или ти е достатъчно работни и красиви

ловуващи кучета или състезателни

какви надежди ще искаш да заложиш на него

желаеш ли да минеш изпити с това куче и да го пуснеш в разплод

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,има още много работи ама горе долу като отговориш на тия ще може някой да ти отговори към колко добър развъдник да се насочиш



ей ти ме разби с тези въпроси -аз няма да си взимам жена -куче мисля да взимам smile.gif)))))

0

#35
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(sonhen @ Jun 2 2010, 14:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
ей ти ме разби с тези въпроси -аз няма да си взимам жена -куче мисля да взимам smile.gif)))))

жена се взима по лесно blink.gif и по ефтнино ама в някои случаи laugh.gif
стоят рибар и ловец ,рибаря задава въпрос абе кой ти е най добрия приятел
ловеца без да се двоуми ,,кучето,, рибаря пита ,,а жената ,, ловеца отговорил ,,тя е след кучето,, laugh.gif

а за избора , сериозно нещо си е ,но най напред се замисли какви пари ти се дават и какво можеш ти да дадеш на кучето и какво ще правиш с него
ако само ти е за лов или и за състезание,или за разплод или изложби, сложно си е laugh.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(АНДИ @ Jun 1 2010, 14:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
И в България ли е така? ohmy.gif В частност пойнтер клуба?За лайките и бензиностанциите знаме! biggrin.gif laugh.gif


Пишем за развъдници и развъдчици, не разбирам защо намесваш клубове?
0

#37
Потребителя е офлайн   BOGO 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ Jun 1 2010, 23:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
виж той правилния въпрос е първия biggrin.gif от там насетне другите са второстеппенни и третостипенни


За кой е важен и правилен първият въпрос ?!
Да кажем ,че човека е готов да даде толкова колкото трябва ,но каква е гаранцията за това което ще получи? Това е мисля и основното в замисъла на темата.

п/п Хайде да говорим по нея ,а не за това на кой какво му изнася .
0

#38
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Малко си изпреварва времето тази тема, но това е според мен !

0

#39
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(BOGO @ Jun 2 2010, 21:15 ) <{POST_SNAPBACK}>
За кой е важен и правилен първият въпрос ?!
Да кажем ,че човека е готов да даде толкова колкото трябва ,но каква е гаранцията за това което ще получи? Това е мисля и основното в замисъла на темата.

п/п Хайде да говорим по нея ,а не за това на кой какво му изнася .

божо, разбирам те и ще ти помогна biggrin.gif
ще пиша за курцхаара biggrin.gif
значи и трабанта и мерцедеса имат документи и двето могат да те закарат до точка в от точка а
но в трабанта са вложени малко средства за тестове и комфорт и безопастност и гаранцията на производителя са по малки почти равни на нула
ако искаш куче с здрава психика, отличен екстериор отличен нос,твърда стойка, добър апорт,добра следова работа,бързо претърсване,добър контакт и т,н, трябва да се постараеш да си го обучиш biggrin.gif
но колкото и да си добър в обучението то трябва да има мая
та затова питам колко пари си готов да дадеш ,има развъдници в които се чака по една две години за кученце предварително платено,сигурно има защо
по принцип в българия парите не са мерило за качество щото сме извънземни от български развъдник може да си купиш курцхаар от 250 лева до 700 лв е цената която аз съм виждал където гаранцията за качеството е думата на развъдчика /честната/+ един изпит ивк на който целта е двузначна и две екстериорни оценки,
ако си го закопуваш от германия цената е от препорачителната 700 евра до 1500 евра като гаранцията за качеството ,тествани родители 5 поколения назад с изпитна програма проверяваща техните ловни качества,психични качества ,изследвания на тазобедрените,,,,,екстериорни качества и всичко това описано на един лист от формат А 4/изключена всяка грешка до минимум

личен опит купих си курцхаар от димитровград преди 7-8 години 300 лв уж имаше родословие ама не дойде ,с това куче ловувах до първи истрел,след това нямах куче ,продавача каза че това не е възможно и грешката е във мен

купих си куче от германия 800 евра+400 пътни,на три месечна възраст се разболя от някаква форма на кървава диярия с три ваксини беше ама ,не му падна единия тестис в скротума ,писах до развъдчика ,той ме помоли за снимка на кучето ,пратих му , след два дена ми прати снимки на три кученца с думите избери си едно за теб е безплатно ,само като идваш да си го взимаш вземи експорт педигрито на първото ,да не се ползва за разплод трябва да се върне,а кучето си остава при теб,макар и с един тестис кучето е с перфектни работни качества и характер biggrin.gif справка езекил
взех си един мъжкар обещетение+една кучка на сашо райчев 700евра +една за мен 700евра с опция за плащане до шест месеца щото нямах пари за обратния път,аз взех кучката и родословието ,а при развъдчика остана педигрито експортното,
такаааа от четири кучета от този развъдник от различни кучила,като изключим елко за екстериорния тестис,всички имат отличен екстериор,отлична психика и работни качества,
винаги може да избие проблем,но истинския развъдчик ще те обещети,пък и гаранцията при него е по голяма като при мецедес

божо тъй като искаш да хапеш вдд-то за цените на кучетата ще ти кажа две неща
1 кучката ми от закопуването и до правото и на заплод с всички изпити и тестове гарантиращи качествата и за добра кучка за развъждане струва колкото са стрували на републиканския клуб изпити от 2007 до днес+членскя им внос за три години,кучката ми е била изпитвана от 21 немски съдии през различните изпитания,надявам се правиш разлика от 21 и 3 ма или въобще нямащи съдии и изпити.
едно заплождане е 500 евра минимална цена,всяко едно кученце има разходи 30 евра родословие,татуировки,обезпаразитяване,ваксина,пощенски разходи за изпращане на документи за скачката и описание на кучилото и получаване на родословията около 100 евро,чипове ,задължително отглеждане на кученцата до шейсети ден,храната няма да ти слагам всеки храни ,макар и различно
но сложи хилс от по сто лева с отстъпката 4-5 чувалчета и си ги сметни разходите.
laugh.gif
виж като сметнеш,направи сметка,колко излиза да окучиш кучка с бяло родословие без изпити от мъжкар р с родословие като платиш за скачката 200 лева за родословията по 15 лв и продаваш кученцата за по 350 400 лева на 40 тия ден.

и 2 божо от вдд имаме продадени шест кученца в германия ,защо и как можеш и сам да си отговориш
0

#40
Потребителя е офлайн   BOGO 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ Jun 3 2010, 02:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
божо, разбирам те и ще ти помогна biggrin.gif
ще пиша за курцхаара biggrin.gif
значи и трабанта и мерцедеса имат документи и двето могат да те закарат до точка в от точка а
но в трабанта са вложени малко средства за тестове и комфорт и безопастност и гаранцията на производителя са по малки почти равни на нула
ако искаш куче с здрава психика, отличен екстериор отличен нос,твърда стойка, добър апорт,добра следова работа,бързо претърсване,добър контакт и т,н, трябва да се постараеш да си го обучиш biggrin.gif
но колкото и да си добър в обучението то трябва да има мая
та затова питам колко пари си готов да дадеш ,има развъдници в които се чака по една две години за кученце предварително платено,сигурно има защо
по принцип в българия парите не са мерило за качество щото сме извънземни от български развъдник може да си купиш курцхаар от 250 лева до 700 лв е цената която аз съм виждал където гаранцията за качеството е думата на развъдчика /честната/+ един изпит ивк на който целта е двузначна и две екстериорни оценки,
ако си го закопуваш от германия цената е от препорачителната 700 евра до 1500 евра като гаранцията за качеството ,тествани родители 5 поколения назад с изпитна програма проверяваща техните ловни качества,психични качества ,изследвания на тазобедрените,,,,,екстериорни качества и всичко това описано на един лист от формат А 4/изключена всяка грешка до минимум

личен опит купих си курцхаар от димитровград преди 7-8 години 300 лв уж имаше родословие ама не дойде ,с това куче ловувах до първи истрел,след това нямах куче ,продавача каза че това не е възможно и грешката е във мен

купих си куче от германия 800 евра+400 пътни,на три месечна възраст се разболя от някаква форма на кървава диярия с три ваксини беше ама ,не му падна единия тестис в скротума ,писах до развъдчика ,той ме помоли за снимка на кучето ,пратих му , след два дена ми прати снимки на три кученца с думите избери си едно за теб е безплатно ,само като идваш да си го взимаш вземи експорт педигрито на първото ,да не се ползва за разплод трябва да се върне,а кучето си остава при теб,макар и с един тестис кучето е с перфектни работни качества и характер biggrin.gif справка езекил
взех си един мъжкар обещетение+една кучка на сашо райчев 700евра +една за мен 700евра с опция за плащане до шест месеца щото нямах пари за обратния път,аз взех кучката и родословието ,а при развъдчика остана педигрито експортното,
такаааа от четири кучета от този развъдник от различни кучила,като изключим елко за екстериорния тестис,всички имат отличен екстериор,отлична психика и работни качества,
винаги може да избие проблем,но истинския развъдчик ще те обещети,пък и гаранцията при него е по голяма като при мецедес

божо тъй като искаш да хапеш вдд-то за цените на кучетата ще ти кажа две неща
1 кучката ми от закопуването и до правото и на заплод с всички изпити и тестове гарантиращи качествата и за добра кучка за развъждане струва колкото са стрували на републиканския клуб изпити от 2007 до днес+членскя им внос за три години,кучката ми е била изпитвана от 21 немски съдии през различните изпитания,надявам се правиш разлика от 21 и 3 ма или въобще нямащи съдии и изпити.
едно заплождане е 500 евра минимална цена,всяко едно кученце има разходи 30 евра родословие,татуировки,обезпаразитяване,ваксина,пощенски разходи за изпращане на документи за скачката и описание на кучилото и получаване на родословията около 100 евро,чипове ,задължително отглеждане на кученцата до шейсети ден,храната няма да ти слагам всеки храни ,макар и различно
но сложи хилс от по сто лева с отстъпката 4-5 чувалчета и си ги сметни разходите.
laugh.gif
виж като сметнеш,направи сметка,колко излиза да окучиш кучка с бяло родословие без изпити от мъжкар р с родословие като платиш за скачката 200 лева за родословията по 15 лв и продаваш кученцата за по 350 400 лева на 40 тия ден.

и 2 божо от вдд имаме продадени шест кученца в германия ,защо и как можеш и сам да си отговориш


Пуффф , разбирам те ,напълно и ти пожелавам успех .
Ама ти май ме бъркаш с някой и във втора подобна тема нещо ми обясняваш неща които лично мен не ме интересуват ,нито искам да "хапя" някой нито пък знам какво е това вдд-то ohmy.gif /дано си бил полезен на другите/ . Нито съм развъдчик ,нито производител , имам си две лудогорски гончета, и едно СТГ ,доволен съм от тях и това е .

Но виж ако за теб като ....... , /незнам как да те пиша за да не се обидиш/ , винаги на първо място стои първият въпрос нещата отиват в една съвсем друга посока.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни