БГ Лов Форум: Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници тема в помощ относно избор на ловно куче

#41
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
ВДД -то не е нито развъдчик нито развъдник. Мисля че бъркате функциите и задълженията!!!
0

#42
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Неделчев @ Jun 3 2010, 00:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Малко си изпреварва времето тази тема, но това е според мен !

Ники, Ловен портал БГ ЛОВ се опитва да ускори времето...
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#43
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 3 2010, 09:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
ВДД -то не е нито развъдчик нито развъдник. Мисля че бъркате функциите и задълженията!!!

по принцип не е нито развъдник нито развъдчик biggrin.gif той /клуба/стои по високо стъпало в развъдната дейност като гаранция за качеството на развъдниците biggrin.gif ако имаш силен и работещ правилно клуб вътре ще има добри развъдчици и развъдници прост пример
за да участваш в клуб трябва да станеш член biggrin.gif за да имаш добро куче трябва да го прекараш през няколко изпита,за да докажеш качествата му ,освен тези които има по документи,за да го заплодиш трябва да получиш одобрението от ОРМ /обикновенно човек с познания за селекция по голяма от твоята/ за да се насочиш към мъжкар подходящ за развъдна дейност ,ти трябва информация която можеш да вземеш от клуба,за да разбереш какво подобрява или влошава даден разплодник трябва да я вземеш от клуба ,защото с изпитите за вродени качества на клубните кучета ,захапки,екстериор,разплодна пригодност ,майсторски ,кърва следа ,злоба ,подава ли глас по диря и д.р. можеш да си направиш сметка какво има твоето куче кое му е слаба дисциплина кое му е силна страна и да намериш подходящ мъжкар,тази информация трябва да ти я даде клуба .
клуба като орган за контрол ,трябва да следи качествата на кучилата от всеки развъдчик и при необходимост да предупреждава или наказва.
не смятам ,че много бъркам функциите и задълженията ,все пак родословията издава клуба с неговите печати и носи и той отговорност за качеството на кученцата.клуба носи отговорност за развъдчиците си ,както и има задължения към тях ,да им осигори мероприятия ,изпити ,семинари,обучения практически и теоретични . wink.gif
0

#44
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(BOGO @ Jun 3 2010, 08:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пуффф , разбирам те ,напълно и ти пожелавам успех .
Ама ти май ме бъркаш с някой и във втора подобна тема нещо ми обясняваш неща които лично мен не ме интересуват ,нито искам да "хапя" някой нито пък знам какво е това вдд-то ohmy.gif /дано си бил полезен на другите/ . Нито съм развъдчик ,нито производител , имам си две лудогорски гончета, и едно СТГ ,доволен съм от тях и това е .

Но виж ако за теб като ....... , /незнам как да те пиша за да не се обидиш/ , винаги на първо място стои първият въпрос нещата отиват в една съвсем друга посока.

не занам ,можеш да си ме пишеш като какъвто искаш biggrin.gif
виж за мен парите са проблем ,но въпреки това ще събера и ще заплодя на мъжкар от който има смисъл да заплодя ,който да отговаря на кучката ми и ще може да вдигне още нивото на малките кученца
имам спомен ,че отвори една тема защото колега съфоромец ти поискал пари за скачка за една СТГ ,ти възмутен и обиден отиди на друг мъжкар който по твои думи е страхотен ,ама не си му видял нито зъбите нито какви оценки има на екстериор,нито как работи
а за кучката с бяло родословие съм тия сложил за пример ,защото в един друг форум ,си пуснал тема за един нов развъдник за чистопородни кучета от породата дратхаар в който единствената кучка за развъждане ,,засега е с бяло родословие,, biggrin.gif
0

#45
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
""Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници""
Това е въпроса ,по които трябва да се коментира.
Добри и доказани развъдчици и развъдници са тези,които нямат свободни кученца още преди заплождането на кучката biggrin.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Желю @ Jun 3 2010, 13:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
""Как да разберем кои са добрите и доказани развъдчици и развъдници""
Това е въпроса ,по които трябва да се коментира.
Добри и доказани развъдчици и развъдници са тези,които нямат свободни кученца още преди заплождането на кучката biggrin.gif

желю по принцип си прав biggrin.gif големия си личи през гащите.стига да не е сложил краставица вътре biggrin.gif

0

#47
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(хектор @ Jun 3 2010, 13:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
желю по принцип си прав biggrin.gif големия си личи през гащите.стига да не е сложил краставица вътре biggrin.gif

За да си личи и за да се знае,че не е краставица вътре,преди това много ще е пробван,колко е голям. biggrin.gif
0

#48
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Желю @ Jun 3 2010, 13:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
За да си личи и за да се знае,че не е краставица вътре,преди това много ще е пробван,колко е голям. biggrin.gif

значи ,за да ти се продавт кучетата още преди да заплодиш майката,трябва да си работил здраво и правилно и да си показал на много хора ,че правиш и държиш на качеството biggrin.gif
димек ,че всеки път като са го пробвали е бил двърд ,издръжлив и готов ohmy.gif
0

#49
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(хектор @ Jun 3 2010, 14:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
димек ,че всеки път като са го пробвали е бил двърд ,издръжлив и готов ohmy.gif

Не е задължително,понякога може и да не ти става,важно е колко често не ти става biggrin.gif през годините. В тоя случаи колкото повече са годините,толкова по- често трябва да ти става. tongue.gif
0

#50
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Желю @ Jun 3 2010, 15:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не е задължително,понякога може и да не ти става,важно е колко често не ти става biggrin.gif през годините. В тоя случаи колкото повече са годините,толкова по- често трябва да ти става. tongue.gif

аха и колкото са повече годините ,толкова да е по твърд и непоколебим biggrin.gif разбрах
а вие колеги разбрахте ли wink.gif
0

#51
Потребителя е офлайн   BOGO 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ Jun 3 2010, 11:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
не занам ,можеш да си ме пишеш като какъвто искаш biggrin.gif
виж за мен парите са проблем ,но въпреки това ще събера и ще заплодя на мъжкар от който има смисъл да заплодя ,който да отговаря на кучката ми и ще може да вдигне още нивото на малките кученца
имам спомен ,че отвори една тема защото колега съфоромец ти поискал пари за скачка за една СТГ ,ти възмутен и обиден отиди на друг мъжкар който по твои думи е страхотен ,ама не си му видял нито зъбите нито какви оценки има на екстериор,нито как работи
а за кучката с бяло родословие съм тия сложил за пример ,защото в един друг форум ,си пуснал тема за един нов развъдник за чистопородни кучета от породата дратхаар в който единствената кучка за развъждане ,,засега е с бяло родословие,, biggrin.gif


Ето ,че пак бъркаш темата ,бе " професионален търговецна кучета и какви са всички останали" . Не съм я пуснал за това ,че някой ми е поискал пари за заплождане , а да кажем кой какъв е . Че не ми хареса сумата за заплождане ,е така , и че другият мъжкар е страхотен да ,а това за зъбите ,екстериора и работата ,бяха пак твои думи /прочети в другата тема ,ако не помниш/ ,много добре знам къде съм си водил кучето ,както и всичко за мъжкаря от зъбие ,родословието ,работата и всичко останало ,защото със собственика му сме добри ,ама много добри приятели и единственото нещо да попитам първо другият колега бе разтоянието .
Но стига и ,аз съм спамил , ако обичаш не го прави и ти. cheers2.gif
0

#52
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Чета тая тема и се кефя! Кви развъдници, бе хора - кви пет лева?
Ако става дума нещо за чужбина - да. Ама да ми говори някой за развъдници в българия - ми то тва умря заедно с бай Пенчо Кубадински, уе. Единствения развъдник в България е онзи дето беше в Русе - оттогава насам, аз поне, съм видял само един човек, който знае какво иска и какво прави и бих могъл да кажа, че поддържа развъдник. Това е бако ви АНДИ - вом Балканите. (Да ме прощават ако има още някой, когото не познавам!). Всички останали т. нар. "развъдници" са си чиста пародия! Изключение в тази връзка правят няколко младежи като Сашо Райчев, които с много желание са направили и материална база и са се сдобили с качествен материал и се опитват да постигнат добри резултати, но за тях също още е рано да се каже!

Да го кажа още веднъж и по-ясно: За да се нарче нещо развъдник то трябва да има 1. Качествени кучета; 2. материална база - кучкарник; 3. някаква история;
0

#53
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
Ето, забравих най-важното, но добре, че КОЦАКА ми напомни:

КОНЦЕПЦИЯ,

ще рече - да знай к'во пра'й
0

#54
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ Jun 3 2010, 11:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
по принцип не е нито развъдник нито развъдчик biggrin.gif той /клуба/стои по високо стъпало в развъдната дейност като гаранция за качеството на развъдниците biggrin.gif ако имаш силен и работещ правилно клуб вътре ще има добри развъдчици и развъдници прост пример
за да участваш в клуб трябва да станеш член biggrin.gif за да имаш добро куче трябва да го прекараш през няколко изпита,за да докажеш качествата му ,освен тези които има по документи,за да го заплодиш трябва да получиш одобрението от ОРМ /обикновенно човек с познания за селекция по голяма от твоята/ за да се насочиш към мъжкар подходящ за развъдна дейност ,ти трябва информация която можеш да вземеш от клуба,за да разбереш какво подобрява или влошава даден разплодник трябва да я вземеш от клуба ,защото с изпитите за вродени качества на клубните кучета ,захапки,екстериор,разплодна пригодност ,майсторски ,кърва следа ,злоба ,подава ли глас по диря и д.р. можеш да си направиш сметка какво има твоето куче кое му е слаба дисциплина кое му е силна страна и да намериш подходящ мъжкар,тази информация трябва да ти я даде клуба .
клуба като орган за контрол ,трябва да следи качествата на кучилата от всеки развъдчик и при необходимост да предупреждава или наказва.
не смятам ,че много бъркам функциите и задълженията ,все пак родословията издава клуба с неговите печати и носи и той отговорност за качеството на кученцата.клуба носи отговорност за развъдчиците си ,както и има задължения към тях ,да им осигори мероприятия ,изпити ,семинари,обучения практически и теоретични . wink.gif


Гледай сега, излез от фарса на немският клуб с клон в България, и пиши за развъдници и развъдчици от България, членуващи в Български клубове. Клубовете ги остави за сега, защото с некоректни такива от гореописаните каквото и да прави един клуб няма как да ги вкара в правият път.
0

#55
Потребителя е офлайн   Яна Стойкова 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1229
  • Регистр: 11.02.10
Какви развъдници, какви развъдчици какви пет лева, бе хора!
От кога краварниците, овчарниците, свинарниците, плевните и кокошкарниците станаха развъдници, че не мога да се сетя?! Преди да пуснете такава тема се замислете - ловно куче вързано със синджира за врата под едно дърво и клетка, то дава палета - това равъдник ли е?!!! 99% от развъдниците са такива и човек като си направи сметка от горе написаното остана джамбазлъка! В това сме номер едно, но за да се избегне поднобно нещо хората, на които им престои да си купуват кученце, да си купуват история, а не продукт, защото Божо си е купил продукт от някой търговец на кучета и сега другите са му виновни!

Божо, търговци са тези, които добре презентират историята на своя продукт с всичките му сертификати за годност!
А, търгаши са тези, които са ти продали твоите кучета, та чак и теми взе да пускаш, но няма да се плашиш - човек се учи, докато е жив!


Сашо Райчев
0

#56
Потребителя е офлайн   BOGO 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Яна Стойкова @ Jun 4 2010, 10:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какви развъдници, какви развъдчици какви пет лева, бе хора!
От кога краварниците, овчарниците, свинарниците, плевните и кокошкарниците станаха развъдници, че не мога да се сетя?! Преди да пуснете такава тема се замислете - ловно куче вързано със синджира за врата под едно дърво и клетка, то дава палета - това равъдник ли е?!!! 99% от развъдниците са такива и човек като си направи сметка от горе написаното остана джамбазлъка! В това сме номер едно, но за да се избегне поднобно нещо хората, на които им престои да си купуват кученце, да си купуват история, а не продукт, защото Божо си е купил продукт от някой търговец на кучета и сега другите са му виновни!

Божо, търговци са тези, които добре презентират историята на своя продукт с всичките му сертификати за годност!
А, търгаши са тези, които са ти продали твоите кучета, та чак и теми взе да пускаш, но няма да се плашиш - човек се учи, докато е жив!


Сашо Райчев


За първата част от поста евала , каза точно това за което става въпрос.
Относно втората и ти май като колегата хектор не четеш внимателно ,а направо пишеш, ЗАЩОТОТО :

- Не съм пуснал аз тази тема ,а админа Vater

- Никъде не съм споделял ,че съм купувал куче , че чак пък някой ми бил виновен ohmy.gif , и за това съм пускал тема ,а тя бе точно за това ,да се разбере кой какъв е ,и че не , аз съм изпатил от нещо подобно ,а по принцип .

- И последно ,зашо ти и такива като теб развъдчици ,вместо да сте за това да ,кажем кой какъв е и да опазим колегите от подобен джабазлък и търгаш , както казваш ти ,имам чувството ,че правите нещо съвсем различно. Мое мнение ,дано греша . cheers2.gif
0

#57
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(Пурко @ Jun 3 2010, 19:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
... Ама да ми говори някой за развъдници в българия - ми то тва умря заедно с бай Пенчо Кубадински, уе. Единствения развъдник в България е онзи дето беше в Русе - оттогава насам, аз поне, съм видял само един човек, който знае какво иска и какво прави и бих могъл да кажа, че поддържа развъдник...

А, ти си пристрастен! biggrin.gif
0

#58
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 4 2010, 08:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гледай сега, излез от фарса на немският клуб с клон в България, и пиши за развъдници и развъдчици от България, членуващи в Български клубове. Клубовете ги остави за сега, защото с некоректни такива от гореописаните каквото и да прави един клуб няма как да ги вкара в правият път.

biggrin.gif Това не го разбрах...
0

#59
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(АНДИ @ Jun 4 2010, 11:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif Това не го разбрах...


Фарс (фр. farce - комичен жанр) Западноевропейска народна комедия, водеща началото си от народното творчество, от народната драма, осмиваща лекари-шарлатани, монаси-пияници, господари-скъперници и военни лица-глупаци.

Има тема за това, "Рецептата на Сашо Райчев" се казва...
0

#60
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Веселин Георгиев @ Jun 4 2010, 08:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Гледай сега, излез от фарса на немският клуб с клон в България, и пиши за развъдници и развъдчици от България, членуващи в Български клубове. Клубовете ги остави за сега, защото с некоректни такива от гореописаните каквото и да прави един клуб няма как да ги вкара в правият път.

ами ако излезна от фарса на този клуб,няма какво да дам за пример от българия biggrin.gif
няма един български развъдник със снимки на тазобедрените стави ,с изрядни документи на кучетата със скачки описани и документирани,с кучета в развъдника или произлезли от развъдника с някакви постижения по различни от екстериорни изложби където са се явавали в конкуренция от две три кучета и ...............................много други неща .
донякъде мирослав ненковски ,но пойнтерите не ги познавам като документация ,но кучетата му имат участие и призове по международни мероприятия ,извинявам се че го забравих
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни