БГ Лов Форум: Sauer 100 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Sauer 100

#1
Потребителя е офлайн   4ibura6ka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 06.06.13
Какви са ви впечатленият от новият модел на марката ????

"Най-новата карабина на немския производител Sauer вдига високо летвата. Завладяващите характеристики на S100, като регулируем едностепенен спусък, предпазител с три позиции, оригиналната кована цев Sauer, всеизвестно познатия болт на Sauer и Ergo Max приклада, с взаимствана геометрия от предходните модели на Sauer - S101 и S404 - правят Sauer 100 образец в този ценови клас.

Класически ErgoMax синтетичен модел приклад Неутрална отливка, която го прави подходящ както за дясна, така и за лява ръкаСтудено кована оригинална Sauer цевПредпазител с три степени на управлениеЗатворната глава е с три крачетаПовдигане на болта до 60° С Ever Rest покритиеРегулируем спусък според индивидуалните предпочитания (1000-2000 гр.)Двуредов пълнителВместимост на пълнителя - 5+1 в стандартен калибър и 4+1 в магнум "
0

#2
Потребителя е офлайн   Toshev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 29.10.12
Машинка за трепване на дивеч.Сравнително лека.С геко плюс пердаши яко.
0

#3
Потребителя е офлайн   4ibura6ka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 06.06.13
Абе и Тика ми грабна погледа че незнам ????
0

#4
Потребителя е офлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнението4ibura6ka написа на 03.11.2017 - 16:09 :

Абе и Тика ми грабна погледа че незнам ????

Колега и аз съм пред тази дилема но зауера ми идва една идея по направен.
0

#5
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
А и нещо го дават промоционално - с монтажи Хексалок.
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#6
Потребителя е офлайн   4ibura6ka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 06.06.13
Традицията......или новаторството ????
0

#7
Потребителя е офлайн   4ibura6ka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 06.06.13
Това е въпроса.....
0

#8
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Обърках.
0

#9
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08
Тази тема така и не се разви.Очаквах повече собственици да се включат и да изтъкнат добрите и негативните страни.
Пушката ми хареса, но имам един приятел който реве от нея.Има проблем със затвотрната група.Подмениха му затвора но пак същата работа.Един път гърми , после пет пъти не!!!
Масов ли е проблема .или е изолиран случай???
0

#10
Потребителя е офлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Бях в голяма дилема преди да взема въпросната пушка.Преди нея 10 години ползвах браунинг лонг трак 3006, но един ден се събудих решен да си взема болтова карабина.И се започна филма.Заура бях го гледал преди време и ме допадна много,но откойто и да исках съвет всеки ми казваше вземи си тика защото Зауера бил евтин и не бил хубав тиката била доказана и т.н на въпроса ми какво не е хубаво на Зауера никой не можа да каже 1 недостатък но всеки казваше не е хубав.П оразровех се малко из нета по американски форуми и хората зад океана само положителни оценки му даваха.И аз напук на всички си взех Зауера в кал.308W.Веднага го снабдих с база на ВАЯ и оптика МЕОПТА 2-8х42 и ето резолтата.Искам да уточня че тази група от 5 истела е с релоудвани патрони,куршума е лапуа скенар 168гр.барут СБ -520,черното квадратче е 5 см.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20171208_163131.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20171205_181052.jpg

0

#11
Потребителя е офлайн   lime 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 103
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоmiromm написа на 15.12.2017 - 19:36 :

Бях в голяма дилема преди да взема въпросната пушка.Преди нея 10 години ползвах браунинг лонг трак 3006, но един ден се събудих решен да си взема болтова карабина.И се започна филма.Заура бях го гледал преди време и ме допадна много,но откойто и да исках съвет всеки ми казваше вземи си тика защото Зауера бил евтин и не бил хубав тиката била доказана и т.н на въпроса ми какво не е хубаво на Зауера никой не можа да каже 1 недостатък но всеки казваше не е хубав.П оразровех се малко из нета по американски форуми и хората зад океана само положителни оценки му даваха.И аз напук на всички си взех Зауера в кал.308W.Веднага го снабдих с база на ВАЯ и оптика МЕОПТА 2-8х42 и ето резолтата.Искам да уточня че тази група от 5 истела е с релоудвани патрони,куршума е лапуа скенар 168гр.барут СБ -520,черното квадратче е 5 см.

0

#12
Потребителя е офлайн   lime 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 103
  • Регистр: 29.01.11
По добър и мазен затвор от Зауер няма.Притежавам Зауер 100 от една година,зареждам я с бързина почти като полуовтомат,приклада ми е класически дървен,малко е по тежка от Нещата но аз съм 120 кг и ми пасва отлично.
0

#13
Потребителя е офлайн   Red HuNtEr 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 175
  • Регистр: 19.10.08
Аз също се загледах във въпросното оръжие , като преди това гледах само тика. Аз също съм пред дилема коя от двете пушки да избера , тъй като ще ми е първо нарезно оръжие. С радост бих прочел още мнения за зауера защото за тика вече изчетах много. Надявам се темата да се пораздвижи .
0

#14
Потребителя е офлайн   valchev_v 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 07.03.14
Здравейте,
Не съм публикувал мнение до сега, но да драсна няколко реда по темата.
Притежавам Зауер 100 в калибър 9,3х62 от около година. Когато ми излезе разрешителното бях решил, че карабината ще е болтова. По принцип се бях спрял и на други марки, но в магазина когато ги разглеждах една по-една, лично на мен Зауер 100 ми хареса повече. Поръчах я със синтетичен приклад, с механични мерни прибори, с резба на цевта М15х1 и дулен компенсатор. Това оскъпи модела с около 900лв. от базовата му цена. Болта се движи много леко. Презареждането е много бързо и без никакви усилия. За сега нямам никакви проблеми с нея. Не ми е правила никакви засечки и винаги е възпроизвеждала изстрел. Използвам патрони на RWS 11,9гр. и 16гр. Монтирал съм и оптика 1-6х24 с подсветка. Мисля, че спрямо цена-качество, пушката си заслужава. В чужди форуми, които успях да прегледам преди покупката не намерих негативни мнения.
Според мен всички пушки в даден ценови диапазон, ще си свършат работата за която са предназначени. Избрах си това, което на мен ми харесва и не съжалявам за това.
0

#15
Потребителя е офлайн   Red HuNtEr 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 175
  • Регистр: 19.10.08
Все повече се навивам и аз за зауера в момента чакам документите да излезнат и мисля да се оборудвам с нея, а и като цяло моята дилема е или тикка или зауер ,но зауера ми се вижда една идея по-удобна. По-голямата дилема е 308win или 30-06 а по тази тема има толкова много написани неща че вече незнам и аз .
0

#16
Потребителя е офлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
http://www.sauer.de/...a/features.html
0

#17
Потребителя е офлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Малко да раздвижи темата.
0

#18
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14

Виж мнениетоRed HuNtEr написа на 22.01.2018 - 11:33 :

Все повече се навивам и аз за зауера в момента чакам документите да излезнат и мисля да се оборудвам с нея, а и като цяло моята дилема е или тикка или зауер ,но зауера ми се вижда една идея по-удобна. По-голямата дилема е308win или 30-06 а по тази тема има толкова много написани неща че вече незнам и аз .


,,308win или 30-06''.
Ако това е дилемата има и просто решение.
-За лов и ако не мислите да релоудвате- 30-06 Спрингфилд. Този калибър може и работи с по тежки куршуми от .308.
-За лов, но ако ще релоудвате - 308 Уинчестер. При релоуд, след като добиете опит ще е видно, че можете като скорости да сте съпоставими на калибър .30-06. Това говоря за куршуми с еднакво тегло. Формулата за енергията на куршума е известна на всички ни.

Всичките ми словоизявления до тук са без да коментирам и съобразявам различни възможни дължини и стъпки на нарезите на цевта. Най общо за дължините- за 30-06 е добре да 20 инча и нагоре, за .308- поне 16,1 инча и нагоре. И в двата случая, по дългата цев Ви дава по-големи възможности с някои ,,дребни'' изключения.

Ако питате мен за избора по започнатата тема - Зауер 202.
Поздрави!
0

#19
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 171
  • Регистр: 13.03.12
Притежавам Зауер 100 в калибър 6,5х55 SE - добра, бюджетна пушка с 60 градусово отваряне на болта (презареждам една идея по-бързо с нея, отколкото със Steyr Mannlicher CL II .308) и двуредов пълнител, предпазителя - 3 позиционен, който ако го спускате внимателно е напълно безшумен. При прикладване е добре, захвата на полуложата е стабилен и удобен, но за моят начин на прикладване ми трябва регулируем надбузник (който вече съм го поставил и на Щаера и на Зауера). Иначе е удобна. Има какво да се желае от полимерният приклад (няма Soft tuch вложки и ми е малко грубоват, но се свиква). Предполагам, че дървеният приклад ще е по-добре, но пък и той не е орех). Пак казвам пушката e бюджетно изпълнение, но си заслужава всеки лев. След като се разберете с цевта за вида патрон или ако релоудвате, за рецептата на патрона става много "скучна" и предизвикваща само усмивки пушка.
Това са моите наблюдения за този модел и калибър.
Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги Марков 19 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 109
  • Регистр: 16.01.18
Да дам и аз своите 5ст по темата. Така, оръжието е прекрасно,гледах и държах тика,гледах и се мерих с рьослер,така и с чз и с още десетина модела, американски японски и други...няма да влизам в подробности. Купих си зауер 100, калибър 8х57js , сложих му оптика нико стерлинг , стрелях от 50,100,150 до около 230-240м. попаденията са винаги в лист А4 което на мен за лов ми стига, за групите няма да говоря, моята е с дървен приклад и мерници, оцветени са и бързо се премерваш с тях, единственото нещото което не ми харесва е че пълнителя е полимерен, но се радвам че е само той на фона от полимерни модели пушки от горните производители. Четох скоро за Маузер 18 , мисля че са пречертали Зауера и разликите ще са незначителни.Също ми изглежда че ще е много добра пушка.Поздрави от мен ,и ако има въпроси ще отговарям.Наслука!
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни