БГ Лов Форум: 270win би ли могьл да замести 308вин - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

270win би ли могьл да замести 308вин

#1
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
270WIN дали би се справил добре колкото 308win.Питам за6тото там кадето ловувам в някои области ,270win.е максимално допустим калибьр/по големите са забранени/
0

#2
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
до какви дистанции и с какьв вид диве4 би се справил
0

#3
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Здравей колега и добре дошъл в БГ ЛОВ!
Калибър 270Win е страхотен и покрива напълно всичко, с което би се справил .308Win. Фактически ползува гилзата на 30-06, стеснена в шийката.
Енергията му е по- висока от 308, скоростта също, траекторията е по- настилна. В България тепърва предстои да става популярен. Лично аз му предричам добро бъдеще тук. С подходящо подбран куршум няма какво да му се опре.
Ти къде ловуваш? Канада? Питам от любопитство, интерсно ми е това ограничение за максималния калибър. Диаметъра на куршума ли е ограничен или енергията? За нас ще е интересна всяка подробност за лова при вас. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#4
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоOVER написа на 08.03.2011 - 20:13 :

Питам за6тото там кадето ловувам в някои области ,270win.е максимално допустим калибьр/по големите са забранени/

Къде е това "там където ловувам"....?!??
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#5
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
НЕ
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 08.03.2011 - 22:28 :

Здравей колега и добре дошъл в БГ ЛОВ!
Калибър 270Win е страхотен и покрива напълно всичко, с което би се справил .308Win. Фактически ползува гилзата на 30-06, стеснена в шийката.
Енергията му е по- висока от 308, скоростта също, траекторията е по- настилна. В България тепърва предстои да става популярен. Лично аз му предричам добро бъдеще тук. С подходящо подбран куршум няма какво да му се опре.
Ти къде ловуваш? Канада? Питам от любопитство, интерсно ми е това ограничение за максималния калибър. Диаметъра на куршума ли е ограничен или енергията? За нас ще е интересна всяка подробност за лова при вас. Поздрави!

Да там сьм ,но ловец тука станах наскоро.Всяка година излиза книжка/регулатор/кадето са правилата и условията за лов вьв отделните раьони.разрешени животни,допустими орьжия и калибри срокове,документи,цени.Изпраща се на всеки ловец по местоживеене безплатно.Благодаря на колегите които се включват,бих се радвал и на още мнения.
0

#7
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
Ограничението е за калибьра/диаметара на куршума/и всьщност е до 275-ти калибьр,,The holder of small game licence may not use a rifle of graeater calibre than .275,,
0

#8
Потребителя е офлайн   nomat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 213
  • Регистр: 13.07.09

Виж мнениетоOVER написа на 08.03.2011 - 23:31 :

Ограничението е за калибьра/диаметара на куршума/и всьщност е до 275-ти калибьр,,The holder of small game licence may not use a rifle of graeater calibre than .275,,

Колега, посоченият от теб калибър 270Win наистина е за small game. За мусове,мечки и елени има други лицензи...http://www.worldclassoutdoors.com/canada_hunting_license.htm и тук в БГ е така дават ти лицензи( разрешително за подборен отстрел) за определен вид дивеч , разликата е че при теб всичко можеш да си поръчаш през и-нета.
0

#9
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
За БГ знам колега ,подаржам си ловния билет и у нас/за ваканциите като си идвам/.Лицензите нямат много врьзка с калибьра/забраната е само за определени области както писах,обикновенно по гьсто населени/.Питането ми е за калибара/270вин/,иначе като цяло не ти забраняват да стреляш например с 223рем.или льк по лосове и мечки ,,стига да имаш здрави гащи ,,.Интересувам се за да разбера дали бих могьл,да си спестя купуването на карабина в по-средните калибри като/308;30-06/
0

#10
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
Обикновено Лосове и мечки ,тук се стрелят с калибри от300ВМ нагоре.Бих искал да знам, дали 270вин би се справил добре, например с белоопашат елен/150кг/и до каква дистанция.Па ако реша да си го докарам в БГ, ще ли става и за прасета.
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 08.03.2011 - 22:44 :

НЕ


А би ли се обосновал?!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   nomat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 213
  • Регистр: 13.07.09

Виж мнениетоOVER написа на 09.03.2011 - 03:55 :

Обикновено Лосове и мечки ,тук се стрелят с калибри от300ВМ нагоре.Бих искал да знам, дали 270вин би се справил добре, например с белоопашат елен/150кг/и до каква дистанция.Па ако реша да си го докарам в БГ, ще ли става и за прасета.

Имам колега който ловува с този калибър (270 Win) от 20 год. преди това оръжието е било ползвано от държавни служители незнам колко години. Той е доволен и си го ползва за всички видове дивеч в БГ ....само да спомена че колегата е страшно точен стрелец по подвижни цели!!! Съгласен съм с написаното от Любо относно калибърът и съм виждал възможностите му( не напразно на негова основа е създаден и 270 WSM) но ако идваш с този инструмент в БГ по добре си носи патрони защото тук се намират трудно.
0

#13
Потребителя е офлайн   mitiee 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 66
  • Регистр: 09.02.11

Виж мнениетоnomat написа на 09.03.2011 - 14:57 :

Виж мнениетоOVER написа на 09.03.2011 - 03:55 :

Обикновено Лосове и мечки ,тук се стрелят с калибри от300ВМ нагоре.Бих искал да знам, дали 270вин би се справил добре, например с белоопашат елен/150кг/и до каква дистанция.Па ако реша да си го докарам в БГ, ще ли става и за прасета.

Имам колега който ловува с този калибър (270 Win) от 20 год. преди това оръжието е било ползвано от държавни служители незнам колко години. Той е доволен и си го ползва за всички видове дивеч в БГ ....само да спомена че колегата е страшно точен стрелец по подвижни цели!!! Съгласен съм с написаното от Любо относно калибърът и съм виждал възможностите му( не напразно на негова основа е създаден и 270 WSM) но ако идваш с този инструмент в БГ по добре си носи патрони защото тук се намират трудно.

Здравейте колеги .И аз се загледах в този калибър 270 Win. Допитах се, но всички започват с тревиалното "абе за какво ти е по добре 3006" с едно от казаното се сагласих "този калибър не е разпространен в БГ и не си сигурен , че ще купуваш пресни патрони"...в дилема съм още. Гледах едно филмче за аимпоинт един пич ги приби с 270 Win.. :blink:
0

#14
Потребителя е офлайн   Georginenov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 152
  • Регистр: 25.04.08
Калибърът присъства у нас още от татово време. Горското тогава е внесло доста карабини ЗКК- ххх с оптика Цайс ГДР(правена точно за тази пушка) точно в този кал. Кръстникът ми ловуваше с такава и беше доволен много. А щом е ловувал, значи е имало и патрони...
А пък и разликата от половин милиметър с 30-06(при еднакъв заряд) е пренебрежима. Само разбирателите да кажат какво става с месото- там не съм наясно. За 30-06 си знам...
0

#15
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоOVER написа на 08.03.2011 - 20:13 :

270WIN дали би се справил добре колкото 308win.Питам за6тото там кадето ловувам в някои области ,270win.е максимално допустим калибьр/по големите са забранени/


Първият е магнум , другия-не...,ако нещо означава това... :blink:

След много експерименти-избирайте най-евтините боеприпаси и много :automatic-weapon: :automatic-weapon: :automatic-weapon:

Всичко друго е бла,бла... и разтегане на локуми :angry-smiley-035:
0

#16
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
здравей колега ,чел сьм твои постове и зная че имаш познания,затова мисля че просто си се заблудил или не си обарнал особено внимание за кои калибар става вапрос.Без ни наи малки лоши чувства ,бади здрав и наслука!
0

#17
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
боеприпасите за 270вин тук са на една цена с тези на 308 и 30-06 и си ги има свободно и доволно всекакви марки и производители.Например ,,Хорнеди,,кутия/20бр/мисля $23 или около,а има и по евтинки по $18,
0

#18
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоOVER написа на 09.03.2011 - 23:17 :

боеприпасите за 270вин тук са на една цена с тези на 308 и 30-06 и си ги има свободно и доволно всекакви марки и производители.Например ,,Хорнеди,,кутия/20бр/мисля $23 или около,а има и по евтинки по $18,


Тогава...,при други и равни условия с две ръце за 270WM

Като падне шумата съм с 300 WSM...

С най-добри чувства и много мерак...
0

#19
Потребителя е офлайн   OVER 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 14.02.11
да 270вин.шорт магнум е вече друг калибьр и не е лош , но цената на патронките там е почти двоина и като се заседиш на стрелбището те понаболява джоба и губиш концентрация.Иначе 300ВМ е супер за лос и мечка
0

#20
Потребителя е офлайн   Ivan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 442
  • Регистр: 26.02.08

Виж мнениетоOVER написа на 09.03.2011 - 03:55 :

Обикновено Лосове и мечки ,тук се стрелят с калибри от300ВМ нагоре.Бих искал да знам, дали 270вин би се справил добре, например с белоопашат елен/150кг/и до каква дистанция.Па ако реша да си го докарам в БГ, ще ли става и за прасета.


Определено ще се справи и специално за белоопашат ти го препоръчвам .270.,както и за черна мечка.
За колегата който пита за месото...зависи от куршума и дистанцията.Наскоро мой колега отстреля дребна женска с 30-06 от 40 метра с 170 грейна патрон и е обезкости на другия ден аз отстрелях елен с 7мм Рем.Маг от около 70 метра с 140гр. патрон и както обикновенно...кожа-плешка-3 ребра-сърце-3 ребра и куршума се спря под кожата без да излезе.Ползвах Силвърпойнт на Уинчестър.Колегата с 30-06 ползва некви на Ремингтон.
Позз.
That`s how they do it in Dixie!!
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни