БГ Лов Форум: За всички вас приятели-рецепти от дивечово месо НАЗДРАВЕ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

За всички вас приятели-рецепти от дивечово месо НАЗДРАВЕ Вкусни ястия

#21
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
ПЪДПЪДЪЦИ В ТУРУЛУГЮВЕЧ

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851776.JPG
  • Прикачено изображение: SS851734.JPG
  • Прикачено изображение: SS851775.JPG

0

#22
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
ЯРЕБИЦИ С КАРТОФИ НА ФУРНА

Продукти:
2кг.картофи, 250гр.масло, олио и най-вече яребички

Подправки.- сол, черен пипер, кимион и чубрица



Приготвяне

Изчистете яребиците от перата и вътрешностите след което ги изкиснеде за няколка часа. След което ги изплакнете и ги мариновайте./
Подправки и продукти за марината - черен пипер и кимион - НА ЗЪРНА, бахар и дафинов лист. Наедро нарязани 1-2 глави лук, 1 чушка и 1 морков. Олио, бяло вино или бира/ Добре е да престоят в марината за 24 часа на хладно място.
Извадете ги от марината изцадете ги и примахнете полепналите зърна от кимиона и черния пипер.След което разтопете маслото в подходящ съд в зависимост от броя и големината на яребиците, във вече загрялото масло запържете до златисто. През това време избилете и нарежете картофа поставете ги в тавата за пекане.Посолете и ги разбъркайте, добавете към тях вече запяржините яребици и маслото от горе, добавете малко от виното или бирата иги печете на умерена фурна до готовност.

НАДЯВАМ СЕ ЧЕ ТАЗИ РЕЦЕПТА Е ПО ВКУСА НА ВСЕКИ.

ПРИЯТЕН АПЕТИТ... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851749.JPG
  • Прикачено изображение: SS851750.JPG

0

#23
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Марината за едър дивеч
ПРОДУКТИ
1 литър вода
0.4 л. оцет
1 с.л. захар
2 бр. моркови
2 бр. дафинов лист
10 зърна чер пипер
10 зърна карамфил
1 глава целина
1 глава чесън
1 глава кромид
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Смесва се всичко. Вари се 10 минути. Оставя се да изстине. Месото се кисне 24 часа, след което се отцежда и е готово за готвене по желание.
Забележка: Тъй като дивечовото месо е много сухо и жилаво, желателно е преди да се готви да се шпекова с малки парченца сланина
0

#24
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Предварителна подготовка на месото:







Ако месото е прясно – 1-2 дни го кисна само във вода, за да се измие /като сменям няколко пъти водата/.

После 1-2 дни го кисна в марината от нарязан стар лук, прясно смлян черен пипер и вино. Не слагам оцет и чесън в маринатата, защото той убива специфичния и деликатен фкус на дивечовото месо !

Ако месото е от фризера няма нужда да се кисне в марината, защото процеса на дълбоко замразяване върши тая работа, щото месото да стане по-крехко.



--> обратно към всички рецепти



Глиган или сърна:






Необходими продукти:



месото, нарязано на едро,

0,5 кг гъби /леко ги задушавам в една тенджерка, за да не заемат много място и да им излезе водата, която изхвърлям/,

2-3 глави стар лук /или праз лук - или и от двата/ - нарязяни на едро,

4-5 моркова /нарязяни на кръгчета/,

2-3 картофа нарязяни на едро,

50 гр. масло,

1 супена лъжица свинска мас,

дафинов лист, бахар, ч.пипер, сол /аз ползвам пикантина/ - на вкус, /може да се сложат и други подходящи сухи или пресни подправки, но мое правило е да не прекалявам с тях, за да запазя автентичния вкус на дивечовото месо, което всъщост е целта ни :-)/,

2-3 цели скилиддки чесън,

чаша вино /за предпочитане бяло, защото червеното боядисва всички съставки и се губи пъстрия цвят на манджата - обикновено ползвам бутилка по-евтино бяло вино за маринатата и оставям чаша от него и за готвенето/.



Начин на приготвяне:



Всичко това го слагам заедно в тава и покривам с фолио /още по-добре става в голям глинен съд с капак/.

Печа 3 часа на 180 градуса, след което махам фолиото /капака/ и запичам още 30-45 минути.



Варианти: предварително да запържите лука и после леко месото и след това да добавите останалите продукти, да сгъстите соса, ако има нужда с 2 лъжици брашно, да добавите сушени сини сливи ..... спокойно можете да експериментирате !










0

#25
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Заек по царски /грамажа на продуктите напомня за 800-те дни на Симеон :-), но и наистина си е царско угощение/:







Необходими продукти:



1 заек, около 2 кг,

800 гр пресни гъби,

800 гр свинско месо (обезкостено),

800 гр моркови, 3-4 глави лук,

100 гр стафиди, 100 гр орехови ядки,

глава чесън, шепа обезкостени маслини, чаша бяло вино, олио /лъжица свинска мас/, сол, дафинов лист, млян черен пипер, бахар.



Начин на приготвяне:



Заекът се осолява и намазва с масло отвътре и отвън. Гъбите, морковите и лука се нарязват на едро, свинското като за шишчета, а ореховите ядки на четвъртинки. Всички продукти се смесват, добавят се стафидите, целите маслини и скилидките чесън. Добавя се мазнината и всичко се омесва с подправките. Заекът се слага в голяма тава и коремчето му се напълва с плънката, но без да се шие. Останалата смес се разстила в тавата около заека, полива се с виното и се завива с алуминиево фолио. Готви се 2-3 часа на 200 градуса, като към края се маха фолиото, за да се запече.



0

#26
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Ето и нещо за ценителите на рибните ястия




Никулденски пълнен шаран



Необходими продукти:
- голям шаран /около 2 кг/

- 5-6 глави кромид лук и един морков

- 3-4 лъжици олио

- 1 чаена чаша нарязяни орехови ядки

- щипка канела, черен и червен пипер, сол, 1 лъжица доматено пюре


Начин на приготвяне:
Рибата се почиства добре. Преседява 2-3 часа наръсена със сол и полята с оцет вътре и отвън.

Плънката се приготвя, като в мазнината се задушават нарязания на едро лук, морков, орехи, стафиди и подправки.

Преди да се напълни, на определено разтояние, колкото са броя на порциите, се прерязва гръбната кост, за да се сервира по-лесно след като е изпечена.

Напълва се рибата без да се зашива, като излишната плънка се разтила в тавата. Шаранът се натрива отгоре с олио, червен пипер и канела и се пече около 40 минути в умерена фурна /180 С/

За да приготвите две риби увеличете продуктите двойно.



Консумация:



Обилно се полива с хубаво бяло вино. Наздраве !




0

#27
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(valko nedev @ Sep 22 2009, 05:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Заек по царски /грамажа на продуктите напомня за 800-те дни на Симеон :-), но и наистина си е царско угощение/:







Необходими продукти:



1 заек, около 2 кг,

800 гр пресни гъби,

800 гр свинско месо (обезкостено),

800 гр моркови, 3-4 глави лук,

100 гр стафиди, 100 гр орехови ядки,

глава чесън, шепа обезкостени маслини, чаша бяло вино, олио /лъжица свинска мас/, сол, дафинов лист, млян черен пипер, бахар.



Начин на приготвяне:



Заекът се осолява и намазва с масло отвътре и отвън. Гъбите, морковите и лука се нарязват на едро, свинското като за шишчета, а ореховите ядки на четвъртинки. Всички продукти се смесват, добавят се стафидите, целите маслини и скилидките чесън. Добавя се мазнината и всичко се омесва с подправките. Заекът се слага в голяма тава и коремчето му се напълва с плънката, но без да се шие. Останалата смес се разстила в тавата около заека, полива се с виното и се завива с алуминиево фолио. Готви се 2-3 часа на 200 градуса, като към края се маха фолиото, за да се запече.




Само да те попитам, ти някога див заек убит по време на лов и приготвен по този начин ял ли си? Ако си ял, моля сподели малко впечатления.



Айде, наслука и да не ви пука !
0

#28
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(BlackCLOUD @ Sep 26 2009, 19:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Само да те попитам, ти някога див заек убит по време на лов и приготвен по този начин ял ли си? Ако си ял, моля сподели малко впечатления.



Аз лично съм с пушка на рамо от 6 годишен, за заЙци честно казано неЙзнам броят благодарение на дядо ми Бог да го прости който е ловец от 46 год. ме е взимал със него от много малка въздраст.Почти всички рецепти дори сам ги приготвям в къщи аз съм колинара.Незнам за теб но едно време в нас се приготвяха луканки от див заек.
0

#29
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
"Кулинар", колега, "кулинар" се пише. Като си научил функцията за копи-пейст, научи малко и българския. Още повече, че по местата, откъдето копираш, думата е изписана десетки пъти.
Когато човек се позовава на чужд труд, хубаво е понякога, поне от кумова срама, да покаже, че го и зачита, като поне спомене откъде е заел.
А това, което правиш тук си има и точно жаргонно име - флуд, от англ. flood - потоп.
Флудваш форума. И не ти е за пръв път.

Радост за небцето

http://receptnik.com
0

#30
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(valko nedev @ Sep 26 2009, 22:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз лично съм с пушка на рамо от 6 годишен, за заЙци честно казано неЙзнам броят благодарение на дядо ми Бог да го прости който е ловец от 46 год. ме е взимал със него от много малка въздраст.Почти всички рецепти дори сам ги приготвям в къщи аз съм колинара.Незнам за теб но едно време в нас се приготвяха луканки от див заек.


Колега, когато си сгафил, поне вземи си признай! Грешката не се поправя с грешка! Рецептата, която си пуснал във форума е за питомен заек! Снимката от рецептата също е от питомен заек. Месото на дивия заек е много по-тъмно и жилаво. Затова преди да се приготви трябва да се маринова. Както и да го мариноваш обаче то си остава доста по-тъмно и жилаво. Да се пече в тавичка, във фурна не е най-добрата идея. Много по-добре е да се приготви задушен или да се направи кавърма. За разлика от дивия, питомния заек наистина става много вкусен печен във фурна. Виж за луканката е вярно. От какъвто и дивеч да се прави е добре да се сложи малко месо от див заек. Става още по-хубава.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#31
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(Бъчи @ Sep 27 2009, 00:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
"Кулинар", колега, "кулинар" се пише. Като си научил функцията за копи-пейст, научи малко и българския. Още повече, че по местата, откъдето копираш, думата е изписана десетки пъти.
Когато човек се позовава на чужд труд, хубаво е понякога, поне от кумова срама, да покаже, че го и зачита, като поне спомене откъде е заел.
А това, което правиш тук си има и точно жаргонно име - флуд, от англ. flood - потоп.
Флудваш форума. И не ти е за пръв път.

Радост за небцето

http://receptnik.com


Съжелявам колега за правописните грешки. Вярно, че някой от рецептите съм ги копирал
но повечето са лични/БАБИНИ/
0

#32
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(BlackCLOUD @ Sep 27 2009, 08:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, когато си сгафил, поне вземи си признай! Грешката не се поправя с грешка! Рецептата, която си пуснал във форума е за питомен заек! Снимката от рецептата също е от питомен заек. Месото на дивия заек е много по-тъмно и жилаво. Затова преди да се приготви трябва да се маринова. Както и да го мариноваш обаче то си остава доста по-тъмно и жилаво. Да се пече в тавичка, във фурна не е най-добрата идея. Много по-добре е да се приготви задушен или да се направи кавърма. За разлика от дивия, питомния заек наистина става много вкусен печен във фурна. Виж за луканката е вярно. От какъвто и дивеч да се прави е добре да се сложи малко месо от див заек. Става още по-хубава.


Да вярно е, че на снимката е питомен заек, а и в гювеч става наистина по добре.
СТАРА ИСТИНА И ЛИЧНО МНЕНИЕ:

Преди приготвянето дивечовото месо се изкисва и маринова, изцежда се, поставя се във вакумирана торбичка и се слага във фризер за няколко седмици.
0

#33
Потребителя е офлайн   garry 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 152
  • Регистр: 09.04.08
Всеки си има начин на приготвяне но дивия заек никога не го мариновам ако го правя цял. Готвя го в гювеч нещо като задушено-печено и до сега никой не се е оплаквал че е гьон.
Нямаме навика да готвим дивеча/едрия/ освен нещо ала кебап.
На принципа проба -грешка си правя печени пържоли от нер или кога има рогато huh.gif и въобще не са трески.Няма смрад. Всяко месо си иска съответната обработка и при приготвянето ако изпуснеш момента става или сурово или търлък.
А че е сбъркал човека тук там не е голяма грешка ,по-важното е че си прави труда да обогати кулинарните ни познания. Вие го сядохте като топъл леб за секунди biggrin.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Глиган с картофи на фурна


Продукти: 1-1,5кг. глиганско месо, 2кг.картофи, 250гр.масло и олио

Подправки:сол,черен пипер,кимион


Приготвяне:


Изкиснете месото след което го нарежете на порционни парчета поставете го в подходящ съд и го поставете да ври. След около 20 мин. вране изхварлете тази вода налейте ново вода и сложете на ново да ври за около 1,30ч. посолете. През това време подгответе картофа като го нарежите на едро /на шайби/.Сложете ги тава като предварително е подмажете с олио, посолете ги и ги разбъркайте. След като се е сварило добре месото го наредете между картофите сложете обилно масло отгоре и поставете във фурната. Печете до зачервяване, като 10мин. преди готовност поръсете с черния пипер и кимиона.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ПРИЯТНО ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ....


Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851889.JPG
  • Прикачено изображение: SS851888.JPG

0

#35
Потребителя е офлайн   atanas yanev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 22
  • Регистр: 24.11.09
: :Колеги, аз съм нов във форума и едно от любимите ми занимания е да приготвя нещо и да го споделя с приятели.По -малкият ми син е Никола и ще ви кажа как аз приготвям шарана. Ако си мислите че рецептата е моя гешите ,но съм сигурен ,че ще стане ваша и това важи за всеки,който опита. Неоходими продукти\без компромис\:една хубава риба,ако може да е дива,около2 -2,5кг.Толкова се събира в тава от домашна фурна без да и режеш опашката или главата\и да я осакатяваш \.сол,черен пипер,гьозум\джоджен\.Една чаена чаша ориз,малка консерва белени домоти около0.3,две или три глави лук,два пресни домата,манатарки0.3-0.4кг.,олио и най-важната съставка 0.5кг свински гърди без кост\бекон\.Някой ще каже,че по Никулден са пости,но старите рибари са интересно племе и си тачат стария празник,а пък той си е по Коледа и е логично прасето да е умряло.Да готвим,че се разводних.В някаква средно голяма теннджера запържваме свинските гърди ситно нарязани.Щом станат леко златисти добавяме и ситно нарязания лук и глътка вода,после гъбите също нарязани на ситно.Когато всички течности се изпарят запържваме и ориза докато се изцъкли.Добавяме консервата домати заедно със сока и една чаена чаша вода ,сол,черен пипер и гьозум\да не ви се свиди\.Заври ли сваляме от огъня след 2 3 минути и остатавяме ориза да поеме водата.Предварително почистения и осоления шаран натриваме и с черен пипер и мажем с олио.Поставяме в тавата и я намазняваме с олио\обилно\Пълним рибата с вече поелата плънка\аз добавям в нея и орехи\.Не шием, а излишната плънка слагаме около рибата.Завършваме с чаша иполовина вода ипокриваме всичко с пресни домати нарязани на филийки.Завиваме с ал. фолио и на200 градуса горно и долно печене. След около час отстраняваме фолиото докато хубаво се запече.Ако се съмнявате ,че гостите ви може да ви пропуснат ,поканете ги на ПЪЛНЕН ШАРАН СЪС СВИНСКО от Мустака : biggrin.gifD тия ирезултатът ще е пълна къща и вкусна риба.Прикачено изображение: PC060116.jpgПрикачено изображение: PC060115.jpg
0

#36
Потребителя е офлайн   atanas yanev 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 22
  • Регистр: 24.11.09
Абе вие не готвите ли бе.А сега да ви сготвя едни миди с ориз,че днес ги видях на пазара и не се сдържах.Почиствате от мустачките и налепите по черупката по около10-15 миди за човек\аз съм110кг и си чистя повечко\В тенджера задушавате една глава ситно нарязан лук като в олиото ,което е повечко долейте и малко вода да не загаря лукът .Сложете мидите и похлупете да се задушат и да се отворят\ не преварявайте\.Чаена чаша ориз\хубаво измит\ и 3 чаши вода,сол и черен пипер\на вкус и цвят\ и да къкри докато се свари оризът.Ами това е.Другото е магданоз за цвят и бяло вино\нищо че е зима.\За творците ще предложа да експериментират с домати консерва и гъби\по възможност манатарки\.Да ви е сладко.От Мустак wink.gifатко!
0

#37
Потребителя е офлайн   г-жа фазанка 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 145
  • Регистр: 18.12.09
И аз съм нова, но ето и моята рецепта: в нешумоляща опаковка се поставят половин лук, малко на тънко нарязана сланинка и крайче хляб. После - в левия джоб на якето. Хапва се при минусови температури,когато след 4 часа вече си мислиш, че колегите са те забравили на пусията и са на топло пред печката...
Мноооооооого е вкусно laugh.gif
/И на опаковката не и е мястото в гората/
0

#38
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Някой да каже някоя по изискана рецепта за фазан wub.gif
Искам да впечатля една кака , колко съм добър .............
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#39
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(gsp @ Jan 21 2010, 15:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Някой да каже някоя по изискана рецепта за фазан wub.gif
Искам да впечатля една кака , колко съм добър .............

А фазан имаш ли? wink.gif
Ето виж тук, моята кака как го направи: drool5.gif
http://www.bglov.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=29641

После да споделиш твоята кака какво е казала.... Наслука... cheers2.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#40
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
В сезона на патката и гъската сме, затова в понеделник ще ви направя една класика на живо ПАТКА С КИСЕЛО ЗЕЛЕ В ГЮВЕЧ.

/дано паднат патките/

по бабина рецепта drool5.gif cheers2.gif
0

Сподели темата:


  • (31 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

7 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 7 гости, 0 анонимни