БГ Лов Форум: Плаваща цев вдига точността на ТИКА Т3 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Плаваща цев вдига точността на ТИКА Т3

#21
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.05.2011 - 18:35 :

Може би не е нищо друго освен една статия , публикувана в един ежедневник , която се появява и във форума . Нищо лошо не виждам ;)

Има още много такива теми и статии във форума и то от всякакво естество .

Лично аз се радвам от съдържанието на последвалите статията постове

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#22
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09
Странно, но аз също не виждам нещо, което да не е в реда на нещата в тази тема. Дори напротив, смятам, че макар и на пръв поглед тръгнала от нищото, в нея могат да бъдат засегнати и изяснени немаловажни въпроси, които да бъдат от съществена полза за участниците във форума. В крайна сметка тук се повдигнаха сериозни въпроси, като например "папагалщината" както в специализираните издания, така и в електронните такива. Това сам по себе си е много сериозен проблем, от който могат да бъдат засегнати както начинаещи, така и опитни колеги. В края на краищата човек не се ражда научен, особено в днешната повече от динамична пазарна конюнктура. Така че не се притеснявайте да изразявате своите градивни мнения по темата, сигурен съм, че много колеги, особено тези с по-скромен опит ще придобият една по-реалистична гледна точка при покупката на ловно оръжие.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#23
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.06.09

Виж мнениетоtanatsi написа на 10.05.2011 - 18:57 :

Има още много такива теми и статии във форума и то от всякакво естество .

Лично аз се радвам от съдържанието на последвалите статията постове . В тях се заговори за проблем , който е по-важен от това, човек да незнае или да не разбира нещо (или от нещо).

Преди време , в една друга тема със сходно развитие , Светослав употреби един много подходящ " термин " - "папагалщина" . Според мен е заразна и то в определени среди .

Това явление е много често срещано сред хората , които незнаят , доверяват се сляпо на нещо , или просто не са предразположени да приемат съвет от по- опитни поради ред причини .

Примери много .


Мисля,че ставаше дума за "тази" статия-http://www.chuckhawks.com/critical_look_T3.htm
Бих ти задал един личен въпрос-Как се купува пушка,която е от 5-6 месеца на пазара?
За каква папагалщина става дума?Може би трябва да изчакаме 5 години/срока за "преболедуването" на изделието,ами някои изобщо не
израстват/.И така?


хах
И ако тя е от 5-6 месеца на пазара , то това не значи , че принципите и технологията са от тогава ( това в повечето случай) . Ако е иновация , мисля че трябва да се докаже . В последно врене всеки се стреми да излезе по-бързо на пазара , но това не е 100% правилна стратегия . Особено ако се ползва с авторитет . Някои последици може да не са позитивни .

Папагалщината е това , че като отиде някой в магазина да си купи пушка(или каквото ще да е) и продавача успее му продаде това , което иска той , а не това което му трябва на клиента посредством куп "качества" , които притежава купуваната пушка ( евтиния полимер , изделканата цев , ергала , устройствата които намаляват с 5000% отката , шините , калибрите без които лова е невъзможен и т.н. . ) . След това тези "качества" наистина се приемат за такива , и гордия собственик на "страхотната пушка "разпръсква инфото около него за тези чудни качества , което инфо се попива от още такива като него и се започва едно такова повтаряне , повтаряне , докато туй "качество" наистина не се превърне в такова .
Рекламите не правят ли това ???? Голям % потребители не им ли вярват ? Не повтарят ли това от рекламите , така както им е представено ? А то какво е ? ИСТИНА ??? Или не съвсем ???
Но се повтаря , докато не се превърне в такава .

Относно чакането - ДА . По-хубаво да се изчака . Не бих се позовал на "ИМЕ" или "Реклама" , за да си купя нещо . Има неща , които се доказват с и във времето . А ,ако някои иска да е различен , шик , или просто различен - ОК . Плаща си .

А че някои не израстват , това е така .

Като искаш автомат , какво ще си купиш ? BAR , SR , или S303 ? ;)


И така !
0

#24
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.05.2011 - 19:43 :

Виж мнениетоtanatsi написа на 10.05.2011 - 18:57 :

Има още много такива теми и статии във форума и то от всякакво естество .

Лично аз се радвам от съдържанието на последвалите статията постове . В тях се заговори за проблем , който е по-важен от това, човек да незнае или да не разбира нещо (или от нещо).

Преди време , в една друга тема със сходно развитие , Светослав употреби един много подходящ " термин " - "папагалщина" . Според мен е заразна и то в определени среди .

Това явление е много често срещано сред хората , които незнаят , доверяват се сляпо на нещо , или просто не са предразположени да приемат съвет от по- опитни поради ред причини .

Примери много .


Мисля,че ставаше дума за "тази" статия-http://www.chuckhawks.com/critical_look_T3.htm
Бих ти задал един личен въпрос-Как се купува пушка,която е от 5-6 месеца на пазара?
За каква папагалщина става дума?Може би трябва да изчакаме 5 години/срока за "преболедуването" на изделието,ами някои изобщо не
израстват/.И така?


хах
И ако тя е от 5-6 месеца на пазара , то това не значи , че принципите и технологията са от тогава ( това в повечето случай) . Ако е иновация , мисля че трябва да се докаже . В последно врене всеки се стреми да излезе по-бързо на пазара , но това не е 100% правилна стратегия . Особено ако се ползва с авторитет . Някои последици може да не са позитивни .

Папагалщината е това , че като отиде някой в магазина да си купи пушка(или каквото ще да е) и продавача успее му продаде това , което иска той , а не това което му трябва на клиента посредством куп "качества" , които притежава купуваната пушка ( евтиния полимер , изделканата цев , ергала , устройствата които намаляват с 5000% отката , шините , калибрите без които лова е невъзможен и т.н. . ) . След това тези "качества" наистина се приемат за такива , и гордия собственик на "страхотната пушка "разпръсква инфото около него за тези чудни качества , което инфо се попива от още такива като него и се започва едно такова повтаряне , повтаряне , докато туй "качество" наистина не се превърне в такова .
Рекламите не правят ли това ???? Голям % потребители не им ли вярват ? Не повтарят ли това от рекламите , така както им е представено ? А то какво е ? ИСТИНА ??? Или не съвсем ???
Но се повтаря , докато не се превърне в такава .

Относно чакането - ДА . По-хубаво да се изчака . Не бих се позовал на "ИМЕ" или "Реклама" , за да си купя нещо . Има неща , които се доказват с и във времето . А ,ако някои иска да е различен , шик , или просто различен - ОК . Плаща си .

А че някои не израстват , това е така .

Като искаш автомат , какво ще си купиш ? BAR , SR , или S303 ? ;)


И така !


И така,започвам отзад напред-съвременна пушка/нарезна/с автоматично зареждане НИКОГА.Съветвам-никой да не го прави/особенно споменатите от теб/.
Ако чакаме нещо да се докаже къде отива прогреса?Може би ще трябва да ходим с дрилинг на лов за пътпъдъци/така ми предложи един приятел/.
Що се отнася за иновациите,нормалните хора споделят във форумите/от дълго време ползвам тези подсказки и никога не съм бил разочарован,за жалост не от български форуми/.
Българският ловец/по известни причини/ не пазарува пушки като самун хляб,дълго мисли и се съветва/ако има от кого/ или е член на
дружинка с еднакви пушки.
И така?Предлагам ловните форуми да бъдат независими/да не толерират РЕКЛАМОДАТЕЛИТЕ/,рекламата ще дойде от оценката на
потребителя.Рекламата ще бъде информативна съчетана с намаления и други изгодни предложения за ловеца.
Да не би някой да се радва,че у нас гаранцията на оръжие е няколко пъти по къса от световнота такава/предполагам,че се досещате
защо/.Тя и гаранцията е странна,фирмата производител трябва да се съгласи-да не би от тях да пазаруваме?
Общо взето излъган е този,който купува "нов модел скъпи пушки",на кой му пука за тях-имал пари-купил.
Добре звучи,а?
0

#25
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Колеги с извинение но много се отклонихте от темата.Дай да приказваме по темата,която е за Тика.
0

#26
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 11.05.2011 - 06:32 :

Колеги с извинение но много се отклонихте от темата.Дай да приказваме по темата,която е за Тика.


E какво да приказваме за Тика-та .... то всичко е казано в началото :lol:

"ТИКА Т3 е уникална със своята точност. 2,9 см отклонение на дистанция 100 метра си е истинско постижение. А причината за високата точност е рядко интелигентно решение - цевта е закрепена само за цевната кутия и изобщо не се допира до ложата."

Хайде народе ... топли, топли ..... :D :D
zkk
0

#27
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоSwetoslav написа на 11.05.2011 - 17:36 :

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 11.05.2011 - 06:32 :

Колеги с извинение но много се отклонихте от темата.Дай да приказваме по темата,която е за Тика.


E какво да приказваме за Тика-та .... то всичко е казано в началото :lol:

"ТИКА Т3 е уникална със своята точност. 2,9 см отклонение на дистанция 100 метра си е истинско постижение. А причината за високата точност е рядко интелигентно решение - цевта е закрепена само за цевната кутия и изобщо не се допира до ложата."

Хайде народе ... топли, топли ..... :D :D


Защо не наблягаш на думата УНИКАЛНА? И че 1МОА е мечта за всеки снайперист...

Айде, нейсе, че пак се възбуждам... :D

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#28
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Според мен една тика варминт в 300WM може да постигне група 1/2МОА на 100м с добра дулна спирачка.Какво ще кажете по въпроса?
0

#29
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 12.05.2011 - 23:21 :

Според мен една тика варминт в 300WM може да постигне група 1/2МОА на 100м с добра дулна спирачка.Какво ще кажете по въпроса?


Да, за постигането - доста вероятно е да я постигне. Дори и да се наложи да се пипне това-онова по нея. Но важното в случая не е това, каква група е "постигнало" дадено оръжие, а каква група то е способно да "държи" уверено и постоянно. Не случайно англо-говорящите имат израза - 1/2 МОА rifle, 3/4 MOA rifle и т.н. , сиреч става въпрос за оръжия, които уверено и постоянно стрелят по указания начин /с правилния боеприпас, разбира се/. Вече погледнато в такъв аспект, аз лично съм силно скептичен по отношение на Т3. И то не защото е лоша пушка, а защото просто 1/2 МОА е много сериозно изискване към едно оръжие и много малко хора тук могат да се похвалят, че притежават такова. За илюстрация на казаното могат да се разгледат цените на поръчковите оръжия с гарантирана 1/2 МОА точност, които са в пъти по-високи от тези на "негарантираните" пушки.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#30
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Абе да не говорим че има и пушки с гарантирани 0,25 МОА че ще вземете тези тики да ги зафичите нанякъде :P
http://www.snipercen...com/bravo51.htm
Във випа в София гледах ремингтон прилича на М40 и като питах за цена ми казаха 15 бона, а блазера беше към 9 000 лева :o Яки надценки се слагат :blink:
0

#31
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 08:05 :

Абе да не говорим че има и пушки с гарантирани 0,25 МОА че ще вземете тези тики да ги зафичите нанякъде :P
http://www.snipercen...com/bravo51.htm
Във випа в София гледах ремингтон прилича на М40 и като питах за цена ми казаха 15 бона, а блазера беше към 9 000 лева :o Яки надценки се слагат :blink:


Сигурно трябва и да можеш да стреляш с такава точност. :P
0

#32
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09

Виж мнениетоtanatsi написа на 13.05.2011 - 10:34 :

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 08:05 :

Абе да не говорим че има и пушки с гарантирани 0,25 МОА че ще вземете тези тики да ги зафичите нанякъде :P
http://www.snipercen...com/bravo51.htm
Във випа в София гледах ремингтон прилича на М40 и като питах за цена ми казаха 15 бона, а блазера беше към 9 000 лева :o Яки надценки се слагат :blink:


Сигурно трябва и да можеш да стреляш с такава точност. :P

Абсолютно вярно иначе няма смисъл да си даваш парите :D
0

#33
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 15:49 :

Виж мнениетоtanatsi написа на 13.05.2011 - 10:34 :

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 08:05 :

Абе да не говорим че има и пушки с гарантирани 0,25 МОА че ще вземете тези тики да ги зафичите нанякъде :P
http://www.snipercen...com/bravo51.htm
Във випа в София гледах ремингтон прилича на М40 и като питах за цена ми казаха 15 бона, а блазера беше към 9 000 лева :o Яки надценки се слагат :blink:


Сигурно трябва и да можеш да стреляш с такава точност. :P

Абсолютно вярно иначе няма смисъл да си даваш парите :D


Мое да крепиш надежда.
0

#34
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.05.2011 - 15:49 :


На търговците им е раябота да продават . Ако човек знае какво иска , никой няма да му чупи атъра .



Е те това най-ми хареса :hurray:
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#35
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоBLADE написа на 13.05.2011 - 17:00 :

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.05.2011 - 15:49 :


На търговците им е раябота да продават . Ако човек знае какво иска , никой няма да му чупи атъра .



Е те това най-ми хареса :hurray:


Като е тъй - четенЬе му е макЬата!

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#36
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09

Виж мнениетоtanatsi написа на 13.05.2011 - 16:19 :

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 15:49 :

Виж мнениетоtanatsi написа на 13.05.2011 - 10:34 :

Виж мнениетоначинаещ написа на 13.05.2011 - 08:05 :

Абе да не говорим че има и пушки с гарантирани 0,25 МОА че ще вземете тези тики да ги зафичите нанякъде :P
http://www.snipercen...com/bravo51.htm
Във випа в София гледах ремингтон прилича на М40 и като питах за цена ми казаха 15 бона, а блазера беше към 9 000 лева :o Яки надценки се слагат :blink:


Сигурно трябва и да можеш да стреляш с такава точност. :P

Абсолютно вярно иначе няма смисъл да си даваш парите :D


Мое да крепиш надежда.

Надеждата умира последна :P Напълно реално е докато навъртя две години стаж покупката да е факт B)
0

#37
Потребителя е офлайн   Кронос 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 35
  • Регистр: 13.03.11
Една от причините да не си купя Тиката е, че отваря много рано групата - след 2000 изстрела за .308 <_<
0

#38
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоКронос написа на 18.05.2011 - 17:59 :

Една от причините да не си купя Тиката е, че отваря много рано групата - след 2000 изстрела за .308 <_<


Само те моля да ни информираш как точно го установи.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#39
Потребителя е офлайн   Кронос 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 35
  • Регистр: 13.03.11

Виж мнениетоold_hunter написа на 18.05.2011 - 19:18 :

Виж мнениетоКронос написа на 18.05.2011 - 17:59 :

Една от причините да не си купя Тиката е, че отваря много рано групата - след 2000 изстрела за .308 <_<


Само те моля да ни информираш как точно го установи.

Поздрави и наслука!

Такава книжка ми показаха във ВИП-а. Иначе карабината е супер :)
0

#40
Потребителя е офлайн   orajeinik 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 09.02.12
така.пушката е добра.но не заради глупостите които написахте.а и не драскаите глупости за стоманите.само да знаете че нема как стомана 416r да е хроммолибденова стомана господа.а относно студеното коване .глупости.точноста идва от полетата на цефта.а и кои казва че кованата цеф е по точна от фрезованите бе разбирачи
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни